Dodaj do ulubionych

Kto godzien reprezentować Polskę w kosmosie?

21.10.10, 17:01
Tez glosowalem za Stanislawem Lemem
PS. LEM ang. Lunar Excursion Module – jedna z wczesnych nazw modulu ladownika ksiezycowego Programu Apollo (lata 1962-1972), ale to przypadek...
Obserwuj wątek
    • g_zn Kto godzien reprezentować Polskę w kosmosie? 24.10.10, 19:28
      Nie podoba mi się konkluzja tego artykułu. To znaczy, że ministerstwo skreśliło Sternfelda z powodu skrywanego antysemityzmu? To jakaś bzdura! Śledziłem ten konkurs od początku pierwszej edycji i jeśli były jakieś kombinacje to raczej na rzecz Sternfelda. Najpierw został dopuszczony do konkursu po zamknięciu listy startowej, potem w ciągu kilku dni w tajemniczy sposób uzyskał tysiące głosów i ostatecznie "wygrał". W drugiej rundzie zastosowano z zabezpieczenia, a i tak zostały stwierdzone próby naruszenia. Patrząc z dystansu myślę, że Sternfeld od początku miał małe szanse, a próby jego przepchnięcia na siłę zostały udaremnione. I słusznie. W tym przypadku sugerowanie antysemityzmu pachnie spiskową teorią dziejów. W końcu wygrał Lem (nigdy nie ukrywał, że jest Polakiem żydowskiego pochodzenia), który jest u nas znany i szanowany. Sugerowanie, że nie Sternfeld powinien wygrać z Heweliuszem jest dla mnie mało sensowne i przypomina "argumenty Kaczyńskiego".
      • zawsze_madralinski Re: Kto godzien reprezentować Polskę w kosmosie? 25.10.10, 10:34
        Coś słabo śledziłeś ten konkurs:
        - po zamknięciu listy startowej został dodany również Lem (Ministerstwo dodawało kandydatury zgłoszone mailowo po otwarciu konkursu już),
        - w tajemniczy sposób tysiące głosów zyskał również Lem,
        - w pierwszej turze "wygrał" właśnie Lem,
        - wyniki pierwszej rundy (Lem ponad 500 tysięcy głosów, Ary 100 tysięcy) można zobaczyć tu: www.nauka.gov.pl/app/poll-stats

Patrząc z dystansu, to myślę, że fani Lema grali bardzo nieczysto, choćby oczerniając fanów Sternfelda. W taki zresztą trochę trącący hipokryzją sposób, gdyż wszystko, co zostało zarzucane Sternfeldowi (i jego fanom), można było zarzucić też Lemowi (i jego fanom). ;)
      • zawsze_madralinski PS 25.10.10, 10:39
        Chciałbym dodać, że zgadzam się z autorem odnośnie niejasnych reguł gry. Ministerstwo mówi, że 'mamy to traktować w kategoriach zabawy", po czym samo wynajmuje poważną firmę do zbadania głosów - to w końcu zabawa, czy na poważnie? Dla mnie, tak jak dla autora artykułu, cała ta "weryfikacja" wyników trąci jakimś przekrętem. Nie chodzi mi o samego Sternfelda, czy odpadł czy nie (ja akurat byłem za Heweliuszem :D), ale trzeba oddać sprawiedliwość sieradzaninowi - cała sprawa pachnie przekrętem (z którejś strony, być może samych fanów Arego ;) ).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka