Dodaj do ulubionych

95% Włochów w referendum przeciwko atomowi !!!!!!!

18.06.11, 21:42
13 czerwca druzgocącą większością 95% głosów Włosi w referendum opowiedzieli się przeciwko planowanej (jak w Polsce) budowie elektrowni atomowych!

u nas o tym cicho... sza...

<<Zagranica bardzo szybko zareagowała na wydarzenia związane z elektrownią jądrową i wyciągnęła daleko idące wnioski. W reakcji na katastrofę z Fukushimy, Niemcy chcą wygasić wszystkie swoje reaktory jądrowe w ciągu następnej dekady. W referendum przeprowadzonym w poniedziałek, 95 procent Włochów głosowała przeciwko budowie nowych reaktorów. Niedawny sondaż gazety w Japonii pokazuje, że prawie trzy czwarte respondentów opowiada się za wycofaniem energii jądrowej z Japonii.>>
Obserwuj wątek
  • methinks Re: 95% Włochów w referendum przeciwko atomowi !! 18.06.11, 23:42
   No to super. Jaki to ma zwiazek z czymkolwiek? Widziales, jak wyglada ich telewizja, co oni ogladaja? Cantare i tance biesiadne. Dodaj do tego Berlusconiego i mamy kraj, ktory po prostu nie moze sie mylic, bo przeciez 95% spoleczenstwa to eksperci od atomistyki. Tak samo jak "wiekszosc matek ufa rutinoscorbinowi".
    • asteroida2 Re: 95% Włochów w referendum przeciwko atomowi !! 19.06.11, 10:20
     > uważasz,że gdy 95% ludzi czegoś nie chce, to należy ich tym właśnie uszczęśliwiać siłą?

     Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Gdyby 95% Polaków było ZA budową elektrowni atomowych, a ty miałbyś możliwość to zablokować, to pozwoliłbyś ludziom robić to, co chcą, czy uszczęśliwiłbyś ich na siłę?

     Demokracja ma bardzo dużo zalet, ale ma też wady. Jedną z nich jest utrudnianie rozwoju niektórych gałęzi technologii. Z powodu rezygnacji z napędów atomowych podbój kosmosu praktycznie się zatrzymał. Teraz niektóre demokracje chcą zrezygnować też z energetyki atomowej. Dobrze, że nie zrobiły tego 40 lat temu, bo mielibyśmy poważny kryzys energetyczny. Teraz sytuacja jest już nieco lepsza, a w ciągu kilkunastu lat możemy mieć technologię, żeby całkowicie zastąpić elektrownie atomowe innymi źródłami energii, więc być może nie będzie to aż tak bolesne.
     Ale żebyśmy kiedykolwiek polecieli w kosmos bez napędów jądrowych, w to wątpię.
     • bonobo44 technokracja jest gorsza od demokracji 19.06.11, 11:12
      asteroida2 napisał:

      > Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Gdyby 95% Polaków było ZA budową elektrowni
      > atomowych, a ty miałbyś możliwość to zablokować, to pozwoliłbyś ludziom robić
      > to, co chcą...?

      Oczywiście - nie jestem zwolennikiem technokracji, ani nie uważam, że zjadłem wszystkie rozumy... chociaż mam znakomite przygotowanie, żeby wypowiadać się w dyskutowanej tu zasadniczej kwestii tak długo, dopóki to jeszcze może coś dać (czy to wbrew technokratom czy nawet samym diabłom - technokratom przypomnę, że to sam Einstein powiedział, iż atom to istnie piekielny sposób na zaparzenie herbaty)...

      Problem naszych rodzimych technokratów-biurokratów polega jednak na tym, że takze u nas w referendum naród w myśl wszelkiego prawdopodobieństwa opowiedziałby się przeciwko elektrowniom atomowym - dlatego na wszelki wypadek technokracja (której połączone z biurokracją rządy - jak ktoś słusznie zauważył wyzej - stały się faktem w naszym kraju) Polaków o zdanie nie zapyta.

      Technokracja już dawno się zdyskredytowała, gdy okazało się, że technokraci gotowi są raczej podejmować decyzje w swym wąskim interesie (co jako fizyk i potencjalny technokrata wyzwolony jednakże z ekonomicznej zależności od takich instalacji jak elektrownie atomowe, czy LHC, niejednokrotnie podkreślałem), niż w rzekomo najlepiej pojętym interesie ogółu społeczeństwa...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka