Dodaj do ulubionych

COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza

03.03.20, 01:17

Wg moich ocen do 17 marca liczba chorych w Wielkiej Brytanii osiągnie 500 osób

(dziś jest to 40 osób)

podsumowując; do tej pory (za zaledwie 2 tygodnie) w samej tylko Europie powinno być ok. 20 tys. chorych i ok. 400 ofiar śmiertelnych tej epidemii

Wlk. Bryt. powinna być przy tym dla nas szczególnie interesująca, ponieważ posiada niewiele więcej stanowisk ECMO dla dorosłych (16) niż Polska (na wszystkich naszych OIOMach razem wziętych może jakieś 5 (???) i to, niestety, nie nadużywane) - wzór epidemii powinien, zatem, wyglądać niemal identycznie w obu naszych krajach 8-(
--
Terra
Obserwuj wątek
      • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 26.03.20, 20:45
        W dniu prognozy, 2III, GB miała za sobą pierwsze... 40 zachorowań. Tzn. do 17 III minęły ponad 2 tygodnie.

Z wykresu wyraźnie widać, że 500 przypadków wypadło już 16III.
        Prognoza mówiła, że do 17III GB osiągnie 500 chorych.
        12III (kiedy to się w istocie stało) jest przed (a nie za) 17III. Prognoza jest zatem w pełni prawidłowa.
        Nie wypowiedziałem się w niej, jaka to będzie dokładna liczba dnia 17III, która z przebiegu zaznaczonego trendu sięgnęła blisko 600 chorych (co nie jest uwidocznione na wykresie).
        Liczba ta (jej osiągnięcie w 2 tygodnie) z pktu widzenia pierwszych 50 przypadków
        (osiągniętych w 30 dni od pierwszych 2 zachorowań)
        i tak zapewne wydawała się Tobie wówczas astronomicznie niewiarygodna.
        A tu: [(1950-600)/1950]100%=69%. A to [nawiasem mówiąc] oznacza 69% błąd, a nie - jak fałszywie podałeś - 500%.
        Jak to?! W najlepiej Twoim zdaniem na świecie zorganizowanej służbie zdrowia? Taki trend i wynik?!

Co powiesz teraz, gdy poziom zachorowań do 17 III przebił ten prognozowany 2 tygodnie wcześniej wynik
        4-krotnie, a do wczoraj (w zaledwie tydzień później) nawet 40-krotnie i sięgnął 10.000?
        A liczba zabitych w tej wojnie przekroczyła już o 100 osób liczbę dni w pełnym roku kalendarzowym, tzn. 465?
        W bitwie o Anglię (8VIII-10X1940 roku) w jej 2 miesiącach życie oddało 544 pilotów, w tym 28 polskich.

No i jeszcze małe pytanie: A jak tam się mają Twoje własne prognozy dla GB, drogi MPP? ;-)

Co więcej, w tej samej prognozie użyłem sformułowania:
        "(za zaledwie 2 tygodnie) w samej tylko Europie powinno być ok. 20 tys. chorych i ok. 400 ofiar śmiertelnych tej epidemii"

Czy ktoś mógł się wtedy spodziewać, że do 17III liczba zachorowań tylko w 6 analizowanych krajach
        (Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, GB i PL) przekroczy tę prognozowaną 3-krotnie,
        a ofiar będzie nawet ponad 8-krotnie więcej? A to jest ten horyzont czasowy tych 2 tygodni (od 2III do 17III).
        Niedoszacowałem pierwszą liczbę o 68%, a drugą nawet o 88%.
        NIEDOSZACOWAŁEM! A nie - przekroczyłem, co mi uprzejmie zarzucałeś przy prognozach zerowych dla całego świata.
        Ktoś mógł się wówczas (2III) spodziewać, że w zaledwie 10 kolejnych, licząc od 17III, dni później Europa pobije Chiny, odpowiednio: 6-krotnie i 7-krotnie?

Może Waszmość w swoich prognozach z początku marca dla Europy?

Tytularny sługa Waszeci, Mości MPP, uniżony,
        MP 8-(44

--
        Niemcy zachorowań: 470/mln. 0,6% zmarłych: 3/mln. 35586 AW ("aktywne walizki").
        Szwecja zachorowań: 250/mln. 2,4% zmarłych: 6/mln mieszkańców. 2448 AW. (już 2x więcej zmarłych/mln przy 2x mniejszej l.zakażonych/mln niż w Niemczech)
        Polska zachorowań: 29/mln. 1,4% zmarłych: 0,4/mln mieszkańców. 1063 AW.
        Włochy zachorowań: 1,23/tys. 10,1% zmarłych: 124/mln mieszkańców. 57521 AW.
        • bonobo44 578 ofiar COVID-19 w GB vs. 544 lotników w BoA 26.03.20, 21:09
          bonobo44 napisał:

> liczba zabitych w tej wojnie przekroczyła już o 100 osób liczbę dni w pełnym roku kalendarzowym, tzn. 465?

To już nieaktualne: mamy 578 ofiar COVID-19 w samej Wielkiej Brytanii

> W bitwie o Anglię (...) życie oddało 544 pilotów, w tym 28 polskich.

• kornel-1 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 26.03.20, 22:10
          bonobo44 napisał:

> Z wykresu wyraźnie widać, że 500 przypadków wypadło już 16III.
          > Prognoza mówiła, że do 17III GB osiągnie 500 chorych.
          > 12III (kiedy to się w istocie stało) jest przed (a nie za) 17III. Prognoza jest
          > zatem w pełni prawidłowa.

He he, widzę, że dobry humor dopisuje, Mistrzu Manipulatorze :)

> A tu: [(1950-600)/1950]100%=69%. A to [nawiasem mówiąc] oznacza 69% błąd
          > , a nie - jak fałszywie podałeś - 500%.

He he, to zależy od punktu odniesienia :) Po pierwsze, napisałem 400%. Po drugie, pisząc "to oznacza błąd" 400% miałem na myśli 4-krotną różnicę pomiędzy wynikami: Wartość 1950 osób to niemal 400% wartości liczby 500 osób. I tylko tyle miałem na myśli.

k.
          • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 27.03.20, 20:07
            co ci tak wesoło, k.?

--
            Niemcy: 589/mln. 0,7% zm.: 4/mln. Szwecja: 302/mln. 3% zm.: 9/mln.
            Polska: 34/mln. 1,2% zm.: 0,4/mln. GB: 215/mln. 5,1% zm.: 11/mln.
            Włochy: 1,33/tys. 10,2% zm.: 136/mln. Hiszpania: 1,37/tys. 7,6% zm.: 104/mln.
            Francja: 447/mln. 5,8% zm.: 26/mln. USA: 260/mln. 1,5% zm.: 4/mln.
    • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 27.03.20, 20:05
      Stan aktualny

--
      • kornel-1 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 28.03.20, 13:46
        bonobo44 napisał:

> Stan aktualny

Mistrzu Prognostyku, proszę o pomoc! Czy prognozę liczby zgonów pomiędzy 6 a 11 marca mogę interpretować jako liczbą nienarodzonych zmarłych?
        Przestudiowawszy nauki Nabû-iqbi, wielkiego wróża babilońskiego, rozumiem, że zaraza może dopaść człowieka i po śmierci, ale przed urodzeniem?

k.
        • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 28.03.20, 17:51
          Drogi k.(apeluszniku) MPP i mój nominatorze, nominacie i dominatorze (w tej właśnie kolejności ;-)
          zgodnie z wielokrotnie ponawianym przez ciebie życzeniem, tym razem to nie prognoza, a prosta ekstrapolacja wielomianowa (zgodnie z jasnym opisem na diagramie)

moja prognoza na tej bazie niezmiennie od paru już dni brzmi: GB osiągnie stan 1000 zabitych w tej III wojnie światowej do końca m-ca
          stan zakażeń zależny będzie li tylko od intensywności prowadzonych testów (a nie mają raczej szans na uzyskanie 30 tys. pozytywnych każdego dnia, bo no bo zwyczajnie wykonują nie więcej niż kilka tysięcy dziennie - dlatego liczba zakażonych raczej nie przekroczy u nich do tej pory liczby 20000 )

zechciej przyjąć łaskawie szczere życzenia zdrowia i możliwie łagodnego przejścia bardzo w końcu prawdopodobnego zakażenia, zarówno dla Ciebie jak i Twoich bliskich i znajomych

ps. nie wiem czy miałeś okazję wysłuchać (w TV Polsat News) tego, co miał do powiedzenia pewien ca.44-letni Anglik w sprawie czwartkowego zgonu swojej mamy (która zachorowała na COVID-19 w ostatni poniedziałek) - to jest prawdziwy dramat, a nie moja czy dużo mniej możliwa Twoja śmierć
          i tego się naprawdę boję, a nędzne moje wysiłki mają na celu dotarcie do znanego sobie kręgu znajomych internetowych z nadzieją, że może część z nich będzie miała znacząco większą siłę sprawczą i wpływ na decyzje nami i tym kryzysem zarządzających, którzy zwyczajnie toną w ciemności iluzji (jak nasz minister zdrowia, który do końca nie wierzył, że ta epidemia dotrze do nas, zamiast na gwałt kupować wyposażenie szpitali, póki był ku temu czas dany nam prze opatrzność i już nieodwracalnie zmarnowany)
          8-(44

--
          • kornel-1 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 28.03.20, 19:00
            bonobo44 napisał:

> zgodnie z wielokrotnie ponawianym przez ciebie życzeniem, tym razem to nie prog
            > noza, a prosta ekstrapolacja wielomianowa (zgodnie z jasnym opisem na diagramie

Próbując odgadywać, kiedy stosować siermiężną eksponentę, by ujrzeć przyszłość a kiedy wyszukany wielomian n-tego stopnia. Już-już miałem Cię o to pytać, o Czcigodny Proroku, lecz - świadom Twego zapracowania przy studiowaniu ksiąg tajemnych - sam sięgnąłem (wybacz!) po nauki najwybitniejszych (wybacz po stokroć!) haruspików, oczywiście tych prawdziwych - od jelita! a nie marnych wątrobowców. I olśniło mnie, że - tak jak jelito skręca i wije się w prawo i w lewo, by w końcu wyjść na prostą per rectum - tak i Ty, Mistrzu, meandrowałeś między danymi, by na koniec zadziwić brytyjski lud ciemny, prostym wskazaniem, co ich czeka...

> moja prognoza na tej bazie niezmiennie od paru już dni brzmi: GB osiągnie stan 1000 zabitych w tej III wojnie światowej do końca m-ca

Wciąż Cię podziwiam za mądrość wyssaną wraz z mlekiem z kassandrycznej piersi. Choć już dziś mamy ponad 1000 nieboszczyków w UK, to przecież na koniec miesiąca ich nie ubędzie! Prawdę przeto mówisz, choćby trupów było 2000 to i tak tysiąc mamy osiągnięty. Jak w Bank of England!

> zechciej przyjąć łaskawie szczere życzenia zdrowia i możliwie łagodnego przejśc
            > ia bardzo w końcu prawdopodobnego zakażenia, zarówno dla Ciebie jak i Twoich bl
            > iskich i znajomych
            >

Dzięki. Moja osobista wróżka mówi, że przeżyję :)

> ps. nie wiem czy miałeś okazję wysłuchać (w TV Polsat News) tego,

Brak telewizora :-/

> i tego się naprawdę boję, a nędzne moje wysiłki mają na celu dotarcie do znaneg
            > o sobie kręgu znajomych internetowych z nadzieją, że może część z nich będzie m
            > iała znacząco większą siłę sprawczą i wpływ na decyzje nami i tym kryzysem zarz
            > ądzających, którzy zwyczajnie toną w ciemności iluzji

Zapowiadają się ciężkie czasy dla Głosicieli Prawdy: ewentualny stan wyjątkowy może skutkować cenzurą prewencyjną :-(

Kornel
            • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 28.03.20, 19:59
              > Brak telewizora :-/

Drogi k.(apeluszniku) MPP i mój nominatorze, nominacie i dominatorze (w tej właśnie kolejności ;-)
              a teraz na dodatek prawy i błogosławiony Cezarze wolny od telewizyjnej dezinformacji

skąd nadajesz? bo no bo to chyba prawdziwy cud, że masz tam Internet ?

--
              • kornel-1 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 28.03.20, 20:22
                bonobo44 napisał:

> a teraz na dodatek prawy i błogosławiony Cezarze wolny od telewizyjnej dezinfor
                > macji
                >
                > skąd nadajesz? bo no bo to chyba prawdziwy cud, że masz tam Internet ?

Och, z wiochy pod Wieliczką. Gigabajty przywożą mi furmanką. W przerwach wróżę sobie z mongolskich szagajów.

k.
                • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 29.03.20, 04:15
                  let us szagaj awaa, then 8-( look down for a fresh data)

GB 17089/1019/163s/252pm/15pm

jak byśmy się tym nie martwili, to
                  znowu uzyskałem swoją prognozę sprzed 9 dni dokładnie dla 29III
                  i to z dokładnością 19/1019, tzn. poniżej 2%

> (2) Wielka Brytania osiągnie pierwsze 1.000 ofiar (29III) i dalej pójdzie już gładko w ślady Hiszpanii i Włoch
                  forum.gazeta.pl/forum/w,32,169620227,169620227,eksponens_a_Gauss.html
                  • kornel-1 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 30.03.20, 00:22
                    bonobo44 napisał:

> znowu uzyskałem swoją prognozę sprzed 9 dni dokładnie dla 29III i to z dokładnością 19/1019, tzn. poniżej 2%

To nieprawda

> > (2) Wielka Brytania osiągnie pierwsze 1.000 ofiar (29III) i dalej pójdzie
                    > już gładko w ślady Hiszpanii i Włoch

To nieprawda.

Kornel
                  • bonobo44 COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - 3605 ofiar 03.04.20, 23:42
                    k. napisał:

> to nieprawda

nie, to prawda

> to nieprawda

nie, to także prawda

"Z najnowszych danych przedstawionych przez brytyjski Departament Zdrowia wynika, że w Wielkiej Brytanii liczba śmiertelnych przypadków koronawirusa wzrosła o 23 proc. do 3605. W piątek poinformowano o 684 kolejnych ofiarach, w czwartek - o 569."
                    www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/najtragiczniejsza-doba-epidemii-w-wielkiej-brytanii/ar-BB1280PZ?ocid=spartanntp
                    w niespełna m-c (od 5 III) to już 8% strat cywilnych z całej Bitwy o Wielką Brytanię:
                    --
                    "od 10 lipca do 31 października (a więc tylko podczas bitwy o Anglię)
                    w trakcie bitwy niemieckie samoloty zniszczyły ponad milion domów na terenie Anglii, zabijając 44 tys. ich mieszkańców (za wiki)"

• kornel-1 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - 3605 ofiar 04.04.20, 00:22
                      bonobo44 napisał:

> k. napisał:
                      >
                      > > to nieprawda
                      >
                      > nie, to prawda
                      >
                      > > to nieprawda
                      >

> nie, to także prawda

He he.
                      1. Pokaż mi swój post z 20 marca w którym przewidywałeś 1000 zgonów w Wielkiej Brytanii.
                      2. 29 marca zgonów w Wielkiej Brytanii było 1228

Nie dość, że kiepsko wróżysz, to jeszcze ściemniasz.

Kornel
                      --
                      Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
                      "Kornel: moje podróże"
    • bonobo44 5500 nowych respiratorów w Wielkiej Brytanii 28.03.20, 16:46
      PolsatNews: 11 nowych szpitali po 500 łóżek z respiratorami powstaje w GB. Pierwszy oddano dziś 28III. Mijają kolejne dni, a szczyt zakażeń wciąż (niezmiennie od wielu już dni) spodziewany jest tam za 2-3 tygodnie.

Uzupełnią 5000 już tam istniejących (obok żałosnych 16 ECMO).

My mamy... niecałe 1000 łóżek w 20 szpitalach "jednoimiennych", większość z których to przerobione jednym ukazem władz lazarety zakaźne w miastach rangi powiatu i łącznie z 5 ECMO w tych wojewódzkich.
      Będą one doposażane stopniowo w... 100 opracowanych właśnie podwójnych respiratorów z Zabrza i - jak niewątpliwie dobrze zrozumiałem - w część zaledwie z tych 150 wciąż jeszcze sprowadzanych z Chin
      Nie dziwmy się, że nasze szpitale nikogo już nie przyjmują: Ani pacjentów z podejrzeniem zakażenia, ani takich bez potwierdzonego zakażenia (sic!).

Ciśnie się nawet na usta ateisty: "Boże święty miej nas w opiece!!!

Mam pytanie: gdzie podziewa się tych ponoć 10.000 respiratorów, którymi jakoby mają dysponować nasze szpitale?

--
    • bonobo44 Re: COVID-2019 w Wielkiej Brytanii - prognoza 29.03.20, 23:09
      model prof. Neila M. Fergusona z Imperial College London i jego zespołu pokazuje w transparentny sposób, jak może wyglądać rozprzestrzenianie się wirusa bez działań odgórnych, czyli zmian w organizacji życia. Z ich wyliczeń wynika, że jeżeli nie zostaną podjęte żadne środki, to zakazi się około 80 proc. populacji Wielkiej Brytanii, a setki tysięcy osób umrze.
      Da się przewidzieć rozwój epidemii na podstawie wyliczeń matematycznych?
      Owszem.
      Matematyczne modele mogą pokazać, kiedy i ilu będzie chorych w danym kraju, a także jaką skuteczność będzie miała izolacja czy zamknięcie szkół. Pozwalają prowadzić działania w sposób racjonalny, a nie na czuja, tworzyć strategie interwencji oraz szacować potencjalne koszty i korzyści różnych opcji.
      www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/ekspert-najlepiej-by-kontakt-z-koronawirusem-mia%c5%82o-ca%c5%82e-spo%c5%82ecze%c5%84stwo/ar-BB11SqE0?ocid=spartandhp

--
      "Sanepid, który jest częścią administracji rządowej, nie jest zainteresowany ustaleniem, że człowiek zmarł z powodu koronawirusa, bo to pogarszałoby statystyki (...) Drzwi do mieszkania były zamknięte, zmarła nie miała obrażeń, a wezwany do stwierdzenia zgonu lekarz rodzinny wykluczył udział osób trzecich. W takich sytuacjach wpisujemy w karcie zgonu, że był to zgon nagły, a jako przyczynę wskazujemy zatrzymanie krążenia."
        • bonobo44 Re: Z preprintu pracy prof. Neila M. Fergusona 30.03.20, 00:39
          Wyjaśnię: Młodych od 10-40 lat umiera 3ch na tysiąc przypadków,
          tych od 40 do 50 lat 7miu na tysiąc
          tych od 50 do 60 trzy razy tyle tzn.2 na sto
          tych od 60 do 70 trzy razy tyle tzn. 6 na 100 przypadków

na grypę na świecie (nawet w Niemczech) umiera góra 1 na tysiąc
          a w szczególny sposób zadbanej przez Sanepid Polsce 1 na 10 tysięcy

--
          "Sanepid, który jest częścią administracji rządowej, nie jest zainteresowany ustaleniem, że człowiek zmarł z powodu koronawirusa, bo to pogarszałoby statystyki (...) Drzwi do mieszkania były zamknięte, zmarła nie miała obrażeń, a wezwany do stwierdzenia zgonu lekarz rodzinny wykluczył udział osób trzecich. W takich sytuacjach wpisujemy w karcie zgonu, że był to zgon nagły, a jako przyczynę wskazujemy zatrzymanie krążenia."
          • bonobo44 Re: Z preprintu pracy prof. Neila M. Fergusona 30.03.20, 00:44
            średnio

> na grypę na świecie (nawet w Niemczech) umiera góra 1 na tysiąc
            > a w szczególny sposób zadbanej przez Sanepid Polsce 1 na 10 tysięcy

głównie starych - jak poprzednio, rzecz jasna

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka