Dodaj do ulubionych

Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa?

20.03.20, 18:45
Zmarła w Polsce 6 osoba, która była chora na koronawirusa.

'Jak podaje MZ, obecnie łączna liczba chorych wynosi 411. Jednocześnie resort przypomina, że śmierci 27-letniej kobiety nie można zaliczyć do zgonów z powodu koronawirusa.
"W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem" - przekazano.'

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/kilkadziesi%c4%85t-kolejnych-przypadk%c3%b3w-koronawirusa-411-chorych/ar-BB11sWdS?ocid=spartanntp
Ale zmarłych mamy nadal 5 osób, bo no bo osoba ta zmarła na sepsę. Ponadto była za młoda, aby to koronawirus mógł mieć tu jakikolwiek wpływ. To tragedia, którą żyło pół Polski (mimo postępującego znieczulenia na to, co dzieje się na świecie).
Trudno pominąć kwestię wpływu tej choroby (COVID-19) na zdolność organimu do radzenia sobie z tą drugą terminalną chorobą, podobnie jak koniec końców w zasadzie trudno wybrać na co właściwie zmarła każda z pozostałych 5 osób cierpiących na inne dolegliwości niewątpliwie równie śmiertelnej natury.
Pomińmy ją zatem na chwilę. Oto co zostaje:

Liczba aktualnie chorych na COVID-19 zmalała u nas o 1 i to bez wzrostu o 1 ani liczby zmarłych na COVID-19 ani z tej choroby wyleczonych.
Ponieważ światowe statystyki są tu zero (zmarł) jedynkowe (wyleczony), należy sądzić, że nasza służba zdrowia zaliczy sobie ten przypadek do 'recovered' (nie mogąc sobie go zaliczyć do 'deaths').
A może po prostu cicho pominie w statystykach. W ten sposób nie tylko liczba zmarłych, ale i aktualnie chorych będzie się z czasem w istotny sposób zmniejszać (zależnie od dość swobodnej/coraz bardziej swobodnej (?) zależnej od inwencji kwalifikujących kwalifikacji przyczyn śmierci).

Wyszły jak na dłoni przyjęte od dziesięcioleci w naszym kraju praktyki, w których po Czarnobylu umieraliśmy masowo na niewydolność układu krążenia (ale broń Boże nie na raka, który siłą rzeczy czyli owego raka przy okazji prowadził i do zatrzymania owego krążenia),
a w czasach świńskiej grypy równie masowo Polacy umierali na ciężkie zapalenia płuc (ale Boże broń przecież nie na to świństwo, które je powodowało).

Dziś - od czasu przyjęcia zaskakującej dla naszych służb sanitarno-politycznych praktyki diagnostycznej w totalitarnych Chinach (gdzie każdy przypadek ciężkiego zapalenia płuc zaczęto w końcu bez testów kwalifikować jako koronawirusa) trudno już nie związać jednego z drugim. Toteż teraz najwyraźniej masowo zaczniemy umierać na choroby niezwiązane, wspomagając w ten sposób tezy Stefana4
z wątku forum.gazeta.pl/forum/w,32,169578810,169578810,Nie_rozumiem_tych_obostrzen.html

co w jasny sposób umożliwi nam kolejny już raz pozostanie jedyną zieloną wyspą w środku kolejnej globalnej zimy.
Pozwala też na ograniczenie "siania defetyzmu", za co powinny być, zapewne zdaniem Sandersa Suendera, przyznawane co najmniej honorowe medale Fieldsa.
Tudzież zapewni pożądane (tamże), zdaniem tegoż Surrealnego Rendera, znaczące ograniczenie starszej wiekiem, a więc najzupełniej zbędnej części populacji. I to bez nadmiernego dęcia w trąby, mogącego spowodować jedynie najzupełniej zbędne wykwity wyrzutów na sumieniu, tu i ówdzie. Czy równie zbędne dalsze "sianie defetyzmu".--
Niemcy zachorowań: 222 na mln. Zmarłych: 0,6 na mln mieszkańców
Szwecja zachorowań: 162 na mln. Zmarłych: 1,6 na mln mieszkańców
Obserwuj wątek
  • suender Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 20.03.20, 20:07
   bobobo44:

   Tudzież zapewni pożądane (tamże), zdaniem tegoż Surrealnego Rendera, znaczące ograniczenie starszej wiekiem, a więc najzupełniej zbędnej części populacji. I to bez nadmiernego dęcia w trąby, mogącego spowodować jedynie najzupełniej zbędne wykwity wyrzutów na sumieniu, tu i ówdzie. Czy równie zbędne dalsze "sianie defetyzmu".
   ---------------------------- ------------------------------------------ ---------------------------------------- -----------------------------------

   Bonobo44!:, - Bardzo proszę nie obraź się, ale muszę Ci odpowiedzieć humorystycznie:
   Moje synapsy dają mi znać, że generujesz teraz rozliczne wątki Corona_Viarusowe jakbyś dostał biegaczki intelektualnej. Mnie to bardo dziwi , boś tu znany raczej jako łebski facet z dostojnym Keppele, więc nie nadwyrężaj swojej zacnej reputacji, - już więcej, - Och!

   "My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Hildebrandt]
   • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 20.03.20, 20:36
    biegunki, mówi się "biegunki intelektualnej", drogi Surrenderze

    może i masz rację, że tak to musi wyglądać - temat jest po prostu witalnie ciekawy i gdy już odpowiedziałem na zapytanie o możliwy rozwój sytuacji w Niemczech, siłą rzeczy nasunęły mi się i inne kraje (uznałem za dobry pomysł przydzielić im osobne wONtki, ot i wszystko; a to, że w efekcie wygląda na to, że mocno się tu ostatnio rozpanoszyłem, to jedynie wizualny efekt uboczny ;-)

    to ciekawe móc obserwować te wszystkie prawidłowości i próbować się nimi dzielić z kimkolwiek (bez dalszej urazy)...
    no cóż, dziękuję wszystkim za znoszenie (z wyraźnie rosnącym trudem) niewątpliwie przynudnych dla przeciętnie sapiącego homo marudzeń mocno podstarzałego już 44-go bonobo 8-)
    - na przyszłość istotnie spróbuję ograniczyć się do absolutnego minimum minimorum

    --
    Niemcy zachorowań: 222 na mln. Zmarłych: 0,6 na mln mieszkańców
    Szwecja zachorowań: 162 na mln. Zmarłych: 1,6 na mln mieszkańców
  • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 21.03.20, 17:28
   "Szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz Angelo Borrelli podczas konferencji prasowej w Rzymie zastrzegł, że 4032 osoby to bilans zmarłych "z koronawirusem", a nie "z powodu koronawirusa". Podkreślił, że dopiero później będzie można dokonać szczegółowo przeanalizować przyczyny zgonów poszczególnych osób."
   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/wstrz%c4%85saj%c4%85ce-wie%c5%9bci-z-w%c5%82och-to-jeszcze-nie-szczyt-zachorowa%c5%84/ar-BB11uTsQ?ocid=spartandhp

   dlaczego nie mogę się oprzeć wrażeniu, że na co jak na co, ale na to u nas na pewno znajdzie się czas

   --
   Niemcy zachorowań: 247 na mln. Zmarłych: 0,9 na mln mieszkańców
   Szwecja zachorowań: 173 na mln. Zmarłych: 2 na mln mieszkańców
   Polska zachorowań: 12 na mln. Zmarłych: 0,13 na mln mieszkańców
   • suender Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 21.03.20, 20:37
    bonobo44

    > dlaczego nie mogę się oprzeć wrażeniu,

    A ja nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że ten niby specjalista od zabijania tj. Wirus-Koronny jednak silnie ożywił nasze form FN i teraz jest rześkie jak nigdy. Zgadzasz się Bonobo?

    Zatem więcej optymizmu Kolego, mniej defetyzmu, więcej vitalności i wesołości.
    Że lechistańskie osobniki dają się łatwo złapać Viarusowi-Korona, jest wynikiem iż tu ludek jest smutny podatny na obietnice bez pokrycia i ogłupiane, - stąd bark u niego silnej woli przeżycia.

    Czyli jak wczesnej pisałem: "Im bardziej jesteś pesymistyczny, im bardziej boisz się zarażenia, tym szybciej cię wirus złapie!" Na coś takiego są dowody naukowe (psychologia), trzeba tylko czytać, a nie dać się do płaczu. jak to czynią mazgaje, - ot co, ....


    My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Hilbert]
    • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 13:31
     Wręcz przeciwnie, Suender, obserwuję wokół siebie i w TV mnóstwo oznak typowego dla naszej nacji zdrowego poczucia humoru, który w podobnych sytuacjach kryzowych ratował nasze morale. Przykład "Zakazane piosenki", nagminne żarty z partii nawet w czasach płatnego donosicielstwa, gdy groziło za to więzienie, obśmiewanie WRON w czasach stanu wojennego, żarty z niedoborów wszystkiego, w tym papieru toaletowego (którego "zdaniem społeczeństwa" wzbogacać musiał masę kiełbasy pasztetowej i białej i dlatego go brakowało), obecne pełne humoru rozbeczane i rozmuczane "sprawozdania" z pierwszych już dni przymusowej kwarantanny, powstające (jak podczas tamtej wojny) masowo piosenki (nawet te przez łzy) dla podtrzymania ducha, to wszystko świadczy o wysokiej świadomości i odporności naszego narodu.
     Nie jesteśmy płatkami śniegu, chociaż najtwardszego może zabić okrutny społeczny mobing różnej maści nowych smalcowników (vide niemłody już lekarz z twardego jak moje pokolenia, który popełnił u nas samobójstwo w wyniku "samosądu" społecznego - każdemu normalnemu bonobo nóż w kieszeni się otwiera 8-(

     "Prof. Wojciecha Rokitę hejtowano, bo rzekomo nie przestrzegał kwarantanny po powrocie ze Szwajcarii, a był zakażony koronawirusem. Szpital zapewnia, że nie kontaktował się z pacjentami.
     Problem nienawistnych wpisów wobec lekarzy może być szerszy – kilka godzin temu o powstrzymanie fali obraźliwych komentarzy kierowanych do lekarki, która mimo kwarantanny pracowała w nocnej i świątecznej opiece w szpitalu w Knurowie (śląskie), zaapelowała dyrekcja placówki.

     To nie jest wyłącznie kolejny przypadek samobójstwa spowodowanego hejtem. Historia jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że nie dotyczy nastolatka w trudnym wieku, lecz doświadczonego życiowo człowieka zdolnego do racjonalnego kierowania swoim postępowaniem. Jest wyjątkowa także dlatego, że może być sygnałem uruchamiania się w nas złych instynktów związanych z epidemią i strachem o własne zdrowie."

     www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1947916,1,lekarz-popelnil-samobojstwo-przez-hejt-epidemia-budzi-zle-instynkty.read

     To w istocie kolejna ofiara koronawirusa, a raczej hejtu wynikającego z prymitywnego strachu przed nim. Chciałoby się zawołać: "Ludzie opamiętajcie się!!!" i to takie zachowania powinny być piętnowane i surowo karane!!!


     --
     Niemcy zachorowań: 261 na mln. Zmarłych: 0,9 na mln mieszkańców
     Szwecja zachorowań: 173 na mln. Zmarłych: 2 na mln mieszkańców
     Polska zachorowań: 12 na mln. Zmarłych: 0,13 na mln mieszkańców
     • suender Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 15:05
      bonobo44:

      > Wręcz przeciwnie,

      Czego przeciwnie?, - że niby COVID-19 nie ożywił zdrowo tego forum?, Ależ Panie, za mą tezą stoją twarde fakty naukowe, - ot co, ...

      > mnóstwo oznak typowego dla naszej nacji zdrowego .....; i odporności naszego narodu.

      Jak to?, - to ktoś w 21 wieku jeszcze na poważnie traktuje takie przebrzmiałe byty jak "nacja" & "naród", jestem zaskoczony, aż oniemiałem ........

      My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Hilbert]
  • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 21.03.20, 19:08
   Warto się zastanowić, czy aby na pewno wykorzystywana w doraźnych politycznych celach propaganda w stylu "zielonej wyspy" to istotnie dobry sposób na koronawirusa? Innymi słowy: Czy warto traktować dorosłych obywateli jak małe, niczego nie rozumiejące dzieci?

   " wiceminister zdrowia Korei Płd. Kim Gang Lip. - Im szybciej i przejrzyściej udostępniamy informacje, tym bardziej ludzie będą wierzyli rządowi. Zaczną zachowywać się racjonalnie dla dobra ogółu " (...)
   "Jeszcze do niedawna Korea była drugim po Chinach najbardziej dotkniętym epidemią krajem. Na przełomie lutego i marca codziennie wykrywano tam ponad 500 infekcji i narastały obawy, że wybuchu nie da się powstrzymać. W tym okresie rozpoczynała się również duża epidemia we Włoszech. Trzy tygodnie później Włochy zgłaszają nawet ponad 4 tys. nowych wykrytych infekcji i 600 zgonów w ciągu jednej doby. W Korei w ostatnich dniach liczba wykrywanych codziennie przypadków COVID-19 nie przekracza 200, a w piątek łączna liczba zmarłych od początku kryzysu wynosiła 102 osoby. Odsetek zgonów wynosił tam obecnie nieco ponad 1 proc., przy czym w Chinach, według danych oficjalnych, było to niecałe 4 proc., a we Włoszech – nawet ponad 10 proc. "
   "Zamiast zakazów południowokoreańskie władze postawiły na otwarte informowanie mieszkańców o wykrytych przypadkach w ich okolicy , a przede wszystkim na badanie dużej liczby osób oraz śledzenie i wczesną izolację tych, którzy mieli kontakt ze zdiagnozowanymi pacjentami. Sformułowano zalecenia, by ludzie nie wychodzili z domów i unikali zgromadzeń, a społeczeństwo generalnie przestrzega tych zasad. W kraju wykonuje się nawet 20 tys. testów na koronawirusa dziennie. - Mój znajomy dostał telefon, że musi przejść w domu dwutygodniową kwarantannę, bo jeden z klientów jego sklepu jest zakażony. Po dwóch dniach dostał od rządu jedzenie i inne produkty na te dwa tygodnie. Sklep został zdezynfekowany "

   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/korea-po%c5%82udniowa-walczy-z-koronawirusem-robi-to-w-nietypowy-spos%c3%b3b/ar-BB11uFE8?ocid=spartandhp


   --
   Niemcy zachorowań: 247 na mln. Zmarłych: 0,9 na mln mieszkańców
   Szwecja zachorowań: 173 na mln. Zmarłych: 2 na mln mieszkańców
   Polska zachorowań: 12 na mln. Zmarłych: 0,13 na mln mieszkańców
   • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 13:50
    Oto kolejny przykład smalcownictwa i braku solidarności:
    "Transport kupionych w Polsce maseczek ochronnych, przeznaczonych dla szpitali w Rzymie i Lacjum, został zatrzymany przez polskie służby celne (...) chodzi o 23 tysiące maseczek ochronnych typu FFP2, kupionych przez region Lacjum w związku z pandemią koronawirusa"
    www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/maseczki-dla-szpitali-w-rzymie-zatrzymane-w-polsce/ar-BB11wVce?li=BBr5MK7&ocid=ASUDHP

    8-(

    Nie spodziewajmy się pomocy ze strony Włoch (podobne do tej, jakiej teraz doświadczamy ze strony Chin), gdy one już wyjdą z tego nieszczęścia, a u nas rozpęta się ono dopiero na dobre.
    Tym bardziej tragiczne, że Włochy wysłały swego czasu znaczącą pomoc do Chin.
    Ta nasza "pomoc" jest nieznaczna w stosunku do chińskiej, ale każda nawet najmniejsza jest tam teraz na wagę złota.


    --
    Niemcy zachorowań: 261 na mln. Zmarłych: 0,9 na mln mieszkańców
    Szwecja zachorowań: 173 na mln. Zmarłych: 2 na mln mieszkańców
    Polska zachorowań: 12 na mln. Zmarłych: 0,13 na mln mieszkańców
     • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 20:15
      Jeszcze inna paskudna twarz tej wojny. Jak na każdej, zawsze znajdą się hieny (lub s.........), które zechcą na niej się wzbogacić, nie licząc się z czyimkolwiek kosztem społecznym:

      Gdy we Włoszech wprowadzano stan kryzysowy z powodu koronawirusa, odzieżowy gigant LPP wykupił kilkaset tysięcy - według publicznych deklaracji nawet milion - masek ochronnych z polskiego rynku — pisze "Newsweek". Z ustaleń tygodnika wynika, że większość masek, które miały być przekazane najbardziej potrzebującym regionom Chin, trafiło ostatecznie do fabryk szyjących ubrania dla LPP.
      Koncern LPP to właściciel takich marek jak Reserved, Cropp, Sinsay i House, który szczycił się akcją mającą na celu wsparcie najbardziej dotkniętych koronawirusem regionów Chin. Pomoc miała polegać na dostarczeniu coraz bardziej deficytowych masek ochronnych. – Docierają do nas alarmujące doniesienia, że przedmiotem pierwszej potrzeby są obecnie maseczki wykupywane masowo przez mieszkańców. Dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu akcji polegającej na dostarczeniu do Chin miliona ochronnych masek – mówił wówczas prezes zarządu LPP Marek Piechocki. Podano wówczas numer telefonu pod który miały zgłaszać się firmy chcące sprzedać maski.
      O kulisach akcji wyglądacej na pierwszy rzut oka na szlachetną pisze najnowszy "Newsweek". Według ustaleń tygodnika, większość masek, trafiła do fabryk szyjących ubrania dla LPP, żeby utrzymać ciągłość produkcji. Gazeta zauważa, że mieszkańcy chińskich prowincji, w tym pracownicy fabryk LPP, mogli przemieszczać się tylko w maseczkach, a więc dostarczając maski do tych regionów koncern dbał o własny interes - zapewnił swoim pracownikom możliwość przyjścia do pracy.
      Zdaniem dziennikarzy, tak ogromny eksport z naszego kraju ogołocił polski rynek z masek, zachwiał dostawami do polskich szpitali, zerwaniem przez hurtownie umów ze szpitalami i podniesieniem im cen.
      Do doniesień "Newsweeka" w mocnych słowach odniósł się na Twitterze prawnik Marcin Wątrobiński. "Jeżeli to prawda - to brak słów na takie s***********.
      Jeżeli nie, to LPP powinien puścić z torbami RASP" – podkreślił.

      "Czy ta firma płaci podatki w Polsce, czy też może przeniosła się na Cypr? A jeśli tak to czy państwo będzie ją wspierać z pakietu?" – zapytał z kolei dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski.


      www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/to-ogo%c5%82oci%c5%82o-polski-rynek-z-masek-ochronnych-bulwersuj%c4%85ce-doniesienia-o-akcji-w%c5%82a%c5%9bciciela-reserved/ar-BB11xDYM?ocid=spartanntp


      --
      Niemcy zachorowań: 296/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24444 AW ("aktywne walizki").
      Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
      Polska zachorowań: 16,5/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 607 AW.
      www.worldometers.info/coronavirus/
     • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 23.03.20, 10:45
      >Zgadnij jaka byłaby reakcja Opozycji/TVN /Gazety Wyborczej gdyby rząd pozwolił na sprzedaż tych maseczek.

      „W tym samym czasie, w którym [LPP] wysyłała maski do fabryk w Chinach, pomoc humanitarną dla szpitali w Wuhan i chińskiego Czerwonego Krzyża organizowały m.in. China Construction Bank, Chińsko-Polska Izba Gospodarcza, polsko-chińskie firmy, a nawet chińscy turyści. Swoje produkty jako darowizny wysyłali też polscy producenci masek".

      i jakoś żadnej opcji politycznej to ujmy nie przyniosło

      --
      Niemcy zachorowań: 297/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24513 AW ("aktywne walizki").
      Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
      Polska zachorowań: 17/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 614 AW.
      www.worldometers.info/coronavirus/
      • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 23.03.20, 10:46
       Pominąłem link:
       www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/odpowied%c5%ba-autor%c3%b3w-lpp-mija-si%c4%99-z-prawd%c4%85/ar-BB11y9VD?ocid=spartandhp


       --
       Niemcy zachorowań: 297/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24513 AW ("aktywne walizki").
       Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
       Polska zachorowań: 17/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 614 AW.
       www.worldometers.info/coronavirus/
  • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 13:39


   Nie doczekał się testu na koronawirus
   Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak poinformował na konferencji transmitowanej m.in. przez „Gazetę Wrocławską”, że nie jest znana przyczyna śmierci 45-latka, jednak podkreślił, że czekał on na w kwarantannie wykonanie testów na koronawirus. – Najsmutniejsze jest to, że ta osoba czekała na testy i się ich nie doczekała. Mówią o tym samorządowcy i ja to też często powtarzam. Wzywam rządzących i ministra zdrowia, aby te testy były, żeby nie okłamywać społeczeństwa – mówił Dudkowiak. Zaznaczył, że osoby w kwarantannie „mają problem z wykonywaniem testów”. – Jeżeli osobiście osoby, które podejrzewają u siebie koronawirusa, bądź czują się źle, nie pojadą do szpitala zakaźnego, czas oczekiwania na testy jest kilkudniowy – wskazał.

   W Głogowie w woj. dolnośląskim zmarł 45-letni mężczyzna. Lokalne media informują, że to kierowca ciężarówki, który po powrocie z Niemiec przebywał w kwarantannie w swoim mieszkaniu. Trwa ustalanie przyczyn jego śmierci, a wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski apeluje o spokój.

   www.wprost.pl/kraj/10308538/glogow-45-latek-zmarl-w-kwarantannie-domowej-starosta-nie-doczekal-sie-testu.html

   Ponieważ zaleceniem władz centralnych (z ówczesną Panią Ministrą Zdrowia Kopacz na czele) było nie wykonywanie testów na świńską grypę osobom zmarłym,
   kontynuacji podobnej "oszczędnej" praktyki możemy spodziewać się i dzisiaj (GDY KOSZT TESTU JEST 100-KROTNIE WYŻSZY). Dlatego należałoby uważać ten przypadek za ofiarę koronawirusa przynajmniej do chwili gdy nie zostaną oficjalnie podane do wiadomości publicznej wyniki jego testów.
   Podobnie za ofiarę koronawirusa uznać należy chorą na COVID-19 kobietę, zmarłą na sepsę. Koronawirus nie pełnił tu bynajmniej dodatkowej roli terapeutycznej.

   --
   Niemcy zachorowań: 261 na mln. Zmarłych: 0,9 na mln mieszkańców
   Szwecja zachorowań: 173 na mln. Zmarłych: 2 na mln mieszkańców
   Polska zachorowań: 12 na mln. Zmarłych: 0,13 na mln mieszkańców
   • w11mil Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 15:23
    bonobo44 napisał:
    > Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak poinformował na konferencji transmitowane
    > j m.in. przez „Gazetę Wrocławską”, że nie jest znana przyczyna śmierci 45-latka
    > , jednak podkreślił, że czekał on na w kwarantannie wykonanie testów na koronaw
    > irus. – Najsmutniejsze jest to, że ta osoba czekała na testy i się ich nie docz
    > ekała.

    Pana Starostę i Ciebie informuję, że testy nie leczą.
    Nie sądzę, że 45- latkowi lżej byłoby umierać gdyby doczekał testu.
    • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 21:53
     A nie przyszło ci do głowy, że może by go wtedy zabrano do szpitala i przynajmniej podano tlen, wtedy, gdy był mu on najbardziej potrzebny?

     --
     Niemcy zachorowań: 296/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24444 AW ("aktywne walizki").
     Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
     Polska zachorowań: 16,5/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 607 AW.
     www.worldometers.info/coronavirus/
     • w11mil Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 22:08
      bonobo44 napisał:

      > A nie przyszło ci do głowy, że może by go wtedy zabrano do szpitala i przynajmn
      > iej podano tlen, wtedy, gdy był mu on najbardziej potrzebny?
      >
      Z tego co wiem to:
      - osoby z "plusem" mogą i pozostają w domu; zabieranie ich do szpitala nie ma sensu w zdecydowanej większości przypadków
      - tlen nie leczy z koronawirusa
    • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 22:08
     Starosta głogowski nie przebiera w słowach po śmierci 45-latka na kwarantannie. Jarosław Dudkowiak przekonuje, że mężczyzna, który wrócił z Niemiec, nie doczekał się testu na koronawirusa z prostej przyczyny. – Nie oszukujcie ludzi, tych testów nie ma – tymi słowami wezwał do działania ministra zdrowia i rząd. Jego apel ponawia posłanka Koalicji Obywatelskiej, Paulina Klos-Henning.
     Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
     Śmierć 45-latka w Głogowie wstrząsnęła lokalną społecznością. Mężczyzna pracujący jako kierowca tira niedawno wrócił z Niemiec. Starosta głogowski przekazał po jego śmierci, że 45-latek przebywał w kwarantannie, nie zdążono wykonać mu testu na Covid-19."


     Teraz dowiadujemy się, ze w ogóle nie wykonano mu tego testu i on nie czekał na jego wynik a na sam test.

     Szef władz powiatu w twardych słowach podsumował działania wojewody i rządu w zakresie walki z koronawirusem.
     Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa. Osoby w kwarantannach mają problem z wykonaniem testów. Sanepidy, nie tylko głogowski, zgłaszają zapotrzebowanie na testy, a tych testów te osoby nie mają - apelował starosta głogowski.


     Jak zatem Pan Wojewoda Dolnośląski zamierza wyjaśnić tę sprawę? Poczeka aż utonie w gąszczu gorszych doniesień?

     "Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wydał w związku ze śmiercią 45-latka oświadczenie. Poprosił krótko o wstrzymanie się od fali krytyki, dopóki lekarze nie stwierdzą jaka była przyczyna zgonu.
     Apeluję o powstrzymanie emocji i wypowiedzi, bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci - przekazał wojewoda."


     Czy to znaczy, że zmarły dostąpi teraz zaszczytu wykonania tego testu pośmiertnie?

     "Sprawę poruszyła posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Klos-Henning. We wpisie domaga się, by państwo zapewniło swoim obywatelom testy na koronawirusa.

     www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/starosta-g%c5%82ogowski-do-rz%c4%85du-nie-ok%c5%82amujcie-ludzi-test%c3%b3w-nie-ma/ar-BB11xx2t?ocid=spartanntp

     Pomijając fakt, że tej Pani się teraz jakoś bardzo łatwo czegokolwiek żąda,
     podczas gdy jej ekipa nie potrafiła zapewnić Polakom w analogicznej sytuacji ISTNIEJACYCH już szczepionek na świńską grypę ,
     ewidentnie mamy tu do czynienie z czymś niezwykle podobnym: Testy to obecnie towar deficytowy (jak wówczas te szczepionki) i zwyczajnie spóźniliśmy się z ich zakupem,
     jako jeden z ostatnich krajów dotkniętych COVID-19.

     8-(44


     --
     Niemcy zachorowań: 296/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24444 AW ("aktywne walizki").
     Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
     Polska zachorowań: 16,5/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 607 AW.
     www.worldometers.info/coronavirus/
  • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 14:07
   To już stale się dzieje! Stara szkoła działa bez zarzutu. Lekarze wychowani na epidemii świńskiej grypy decydują, wg "własnego uznania" i w imię "nie szerzenia paniki", kiedy można uznać, że zmarła osoba zakażana koronawirusem zmarła z innych przyczyn. Wkrótce większość naszej góry lodowej zostanie zatopiona.
   Będziemy masowo tonąć wraz z nią ku dobremu samopoczuciu siedzących na jej czubku.

   "Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że bezpośrednią przyczyną śmierci 37-letniej kobiety w Poznaniu był koronawirus. To szósta ofiara śmiertelna COVID-19 w Polsce.
   Przypomnijmy, że informacja o śmierci 37-letniej kobiety została podana 22 marca około godziny 9, ale wtedy jeszcze resort zdrowia nie chciał przesądzać, czy bezpośrednią przyczyną zgonu był COVID-19. Początkowo śmierci kobiety nie ujęto też w statystykach zgonów w kraju.
   Radio Poznań informowało, że chora w sobotę trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu ze szpitala w Wolicy koło Kalisza. To placówka, która została zamknięta w sobotę po tym, jak wykryto koronawirus u pacjentów i personelu. Tomasz Stube z wielkopolskiego urzędu wojewódzkiego informował, że wykonane u kobiety w sobotę testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. "

   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/nie-%c5%bcyje-37-latka-zaka%c5%bcona-koronawirusem-ministerstwo-ujawnia-przyczyn%c4%99-%c5%9bmierci/ar-BB11wNW0?li=BBr5MK7&ocid=ASUDHP

   W istocie - można odnieść wrażenie - że już na dziś liczba ofiar koronawirusa w Polsce jest nieznana. A nasza "zielona wyspa" zaczyna tonąć w tempie, którego przy rozpoczętej właśnie kamapanii fałszowania danych w całym majestacie prawa, nikt już nie będzie w stanie realnie oszacować i mu przeciwdziałać.

   --
   Niemcy zachorowań: 261 na mln. Zmarłych: 0,9 na mln mieszkańców
   Szwecja zachorowań: 173 na mln. Zmarłych: 2 na mln mieszkańców
   Polska zachorowań: 12 na mln. Zmarłych: 0,13 na mln mieszkańców
   • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 22:31
    - Obraz kliniczny pacjentki w połączeniu z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa jednoznacznie przemawia za tym, że przyczyną śmierci chorej była choroba wywołana koronawirusem – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową. - Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego - dodał. Poznań: zmarła 37-latka była przedszkolanką, ponad 100 osób na kwarantannieZ. marła była mieszkanką powiatu kaliskiego i zanim trafiła do Poznania, hospitalizowano ją w szpitalu w Wolicy k/ Kalisza. Pracowała jako przedszkolanka, dlatego też kwarantannie poddano ponad 100 osób z jej otoczenia. Wśród nicj są oczywiście dzieci.
    Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Covid-19.-Zmarla-37-latka-z-Wielkopolski-byla-przedszkolanka.-W-kwarantannie-100-osob-w-tym-dzieci
    wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Covid-19.-Zmarla-37-latka-z-Wielkopolski-byla-przedszkolanka.-W-kwarantannie-100-osob-w-tym-dzieci

    " została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego"
    Tzn. zapewne podano jej tlen, którego jej tonące płuca nie miały jak przyjąć!?
    Pal diabli nas starych, ale to przecież była bardzo młoda dziewczyna!!!
    [b]Czy procedury ECMO zaczęły już być refundowane przez NFZ?[Czy podjęto próbę jej ratowania w taki sposób? A jeśli nie, to dlaczego? Skoro:/b] "...mamy takie ośrodki jak Poznań, gdzie działa program ECMO dla Wielkopolski, w ramach którego wykonuje się ok. kilku terapii rocznie."
    forum.gazeta.pl/forum/w,32,169357164,169357164,Koronawirus_z_Wuhan_za_nasza_zachodnia_granica.html

    Bo no bo jeśli nie, to może trzeba było jednak zapytać kogoś z rodziny, czy nie wyłoży tych marnych 60 tys. zł na jej ratowanie?    --
    Niemcy zachorowań: 296/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24444 AW ("aktywne walizki").
    Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
    Polska zachorowań: 16,5/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 607 AW.
    www.worldometers.info/coronavirus/
  • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 20:34
   Słyszę właśnie z ust naszego popularnego, bo no bo niezmiennie uśmiechniętego eksperta TV, że Niemcy stosują podobne podejście. W odróżnieniu od Włoch, Hiszpanii i Francji, zaliczają do ofiar jedynie osoby zmarłe wyłącznie na koronawirusa, a w wypadku równie śmiertelnej jakiejkolwiek choroby współtowarzyszącej - już nie.
   Informacja wymaga sprawdzenia, bo no bo ekspert docenia - co prawda - poziom technologiczny przygotowania Niemiec, ale nie uważa tego za jedyny czynnik ich dużo niższej śmiertelności, niż w takiej np. Francji (która również całkiem przyzwoicie rozwijała np. swoje procedury ECMO na długo przed tą pandemią).

   --
   Niemcy zachorowań: 296/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24444 AW ("aktywne walizki").
   Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
   Polska zachorowań: 16,5/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 607 AW.
   www.worldometers.info/coronavirus/
  • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 21:12
   Polskie dane to ściema, pokazują ok 5% prawdy - twierdzi na Facebooku lekarka pracująca w jednym z pomorskich szpitali.
   SANEPID UTRUDNIA LEKARZOM POBIERANIE BADAŃ, ŻEBY POBRAĆ BADANIE TRZEBA MIEĆ ZGODĘ DYREKCJI.... TO JEST JAKIŚ ŻART !!! Na wyniki czeka się kilka dni.
   Wiem co się dzieje w Pomorskich Szpitalach i nie tylko, to się dzieje w całej Polsce ! To jest dno, drżenie o własne stołki, polityczne lizusostwo, głupota urzędników . To co do mnie dochodzi od moich znajomych pracujących w całej Polsce to woła o pomstę do nieba. To będzie kosztować życie wielu pacjentów i personelu. Śmieszne.....bardziej boicie się o swoje stołki niż życie....To jest jakaś farsa , ściema, improwizacja, głupota, bezmyślność i kiedyś mam nadzieje za to odpowiecie! - pisze Dorota Szlosowska na Facebooku.

   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/dramatyczny-wpis-lekarki-zmuszacie-ludzi-do-misji-samob%c3%b3jczych/ar-BB11x4tZ?ocid=spartanntp

   To niewykluczone. W kierownictwie naszych placówek znaleźli się niewątpliwie ludzie,
   którzy spolegliwie odpowiedzieli onegdaj na zalecenia Ministry Kopacz, dokładnie w powyższym duchu.
   Jeśli to prawda, to tym razem zapłacimy za to straszliwą cenę.

   --
   Niemcy zachorowań: 296/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24444 AW ("aktywne walizki").
   Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
   Polska zachorowań: 16,5/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 607 AW.
   www.worldometers.info/coronavirus/
   • w11mil Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 22.03.20, 21:37
    Do pani Doroty Szlosowskiej z Facebooka,

    Jak SANEPID UTRUDNIA LEKARZOM POBIERANIE BADAŃ? Jeśli jednak ma Pani na myśli wymazy to nie wynika z obawy o "stołki, politycznego lizusostwa, głupoty urzędników". Przy okazji, testy nie uratują "życia wielu pacjentów i personelu".
    Polecam też ziołowe leki na uspokojenie.
    • bonobo44 Re: Śmierć metodą na wyleczene z koronawirusa? 23.03.20, 10:54
     Te uwagi proponuję umieścić na Facebooku.
     Tu spróbuję się ustosunkować w imieniu Pani Doroty Szumawskiej (niejako per procura? ;-)
     imieniem Mr. Mike'a Ryana z WHO:

     Nie wystarczy objąć całego kraju kwarantanną, by pokonać koronawirusa – powiedział dziś ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan. Mówił, że należy testować wszystkie podejrzane przypadki, by uniknąć odrodzenia się wirusa.
     Doktor Mike Ryan wyraził dziś mocne przekonanie, skierowane do państw, które nienależycie mocno zareagowały na pandemię.
     Powinniśmy skupić się na znajdowaniu chorych i zakażonych oraz na izolowaniu ich, na znajdowaniu ludzi, z którymi się kontaktowali i izolowaniu ich
     - powiedział Mike Ryan w wywiadzie dla BBC. Podkreślił, że koronawirus Sars Cov-2 jest szalenie niebezpieczny, gdy państwa nie stosują silnych środków prewencyjnych.

     Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, to choroba powróci, gdy ograniczenia ruchu i kwarantanny zostaną zniesione
     - zaznaczył. Ryan pochwalił znaczną część państw Europy i USA za podążenie drogą Chin i wprowadzenie drastycznych ograniczeń – poprzez zamknięcie szkół, barów restauracji, zalecenie pracy zdalnej. Podkreślił, że tylko reżim kwarantanny, prowadzony tak jak w Chinach, Singapurze, czy Korei Południowej, w połączeniu z testowaniem każdego podejrzanego przypadku, powinien być wzorem naśladowania.

     www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/%c5%9bwiatowa-organizacja-zdrowia-bije-na-alarm-kwarantanna-to-za-ma%c5%82o/ar-BB11y7CR?ocid=spartandhp     --
     Niemcy zachorowań: 297/mln. 0,4% zmarłych: 1,1/mln. 24513 AW ("aktywne walizki").
     Szwecja zachorowań: 191/mln. 1,1% zmarłych: 2,1/mln mieszkańców. 1894 AW.
     Polska zachorowań: 17/mln. 1,1% zmarłych: 0,2/mln mieszkańców. 614 AW.
     www.worldometers.info/coronavirus/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka