Dodaj do ulubionych

Guru rzekło : piramidy zbudowali obcy

05.08.20, 08:34
wydaje się, że to nie to forum ale już uzasadniam. otóż niejaki Elon Musk, guru tutejszych wątkowiczów i nie tylko, urodził właśnie takie oświadczenie na twitterze. w reakcji egiptolodzy opisują, że czterech robotników wystarczało do pociągnięcia 2.5 tonowego bloku na płozach po piasku a miedziane dłuta wystarczały do obróbki kamienia. już nie wiem kto jest głupszy. ktoś ma jakieś zdanie na ten temat ?
Obserwuj wątek
  • bonobo44 Serapeum 05.08.20, 10:35
   Jest jeszcze trzecia opcja, której dziś nie sposób wykluczyć: Gdzieś w początkach naszej ery zapomnieliśmy niemal zupełnie o technologicznych fajerwerkach i osiągnięciach poprzednich cywilizacji, które znały zarówno energię elektryczną (z akumulatorami i świetlówkami), maszyny latające, broń atomową i być może nawet technikę lotów kosmicznych).
   Idioci i barbarzyńcy (którzy "stworzyli" podwaliny naszej niemrawej, "rozwijającej się" 2K lat metodą cztery kroki do przodu - czeterie szaga nazad, cywilizacji, której apogeum były dwie niszczycielskie wojny światowe i lądowanie na Księżycu, z niemal równie zaprzepaszczoną technologią, bo no bo nie powtórzone już od półwiecza) zabili nie tylko Archimedesa, ale zniszczyli praktycznie całą pamięć o tym dorobku.
   • kumoter40 Re: Serapeum 05.08.20, 19:54
    jakieś to tam wytłumaczenie jest. chodziło mi bardziej o wyliczenia sił potrzebnych do uciągnięcia bloku skalnego, czy możliwość kruszenia skały miedzią.
    • europitek Re: Serapeum 06.08.20, 01:08
     kumoter40 napisał:
     > czy możliwość kruszenia skały miedzią.

     Mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej "dłubali" w skałach zupełnie bez korzystania z metali, a ogromne posągi targali z kamieniołomów odległych o kilka kilometrów od wybrzeża, gdzie je ustawiali. Stawianie posągu do pionu odbywąło się przy zaledwie kilku robotnikach - taka akcja tubylców według metody z dawnego przekazu dziadków została nawet sfilmowana.
     • kumoter40 Re: Serapeum 16.08.20, 14:44
      nie ma nic łatwiejszego niż przenoszenie bloków skalnych, o ile jest się brukarzem i układa kostkę brukową. ja tam w niczyją profesję nie wnikam.
      • europitek Re: Serapeum 16.08.20, 23:18
       Chcesz powiedzieć, że "długousi" brukowali wyspę posągami ważącymi sporo ton każdy?

       No może, ale skąd pewność, że oni byli brukarzami?
    • bonobo44 Re: Serapeum 06.08.20, 10:02
     Może i "toporne"... ale przecież tylko takie mogły się ostać po ca. 10KY
     Cywilizacja nie musiała być globalna. Mogła się ograniczyć do wysp rozmiarów Wlk. Bryt., które później znalazły się pod wodą (jak i większość kluczowych miast zbudowanych na wybrzeżach w ich koloniach).

     Mogły być co najmniej 2 takie ośrodki walczące o owe kolonie, czego "widomym znakiem" (niekoniecznie przecież musiała to być "wojna kosmitów o uran i złoto Ziemi") może być los Mohendżo Daro:
     "znalezienie na terenie miasta czarnych kawałków szkła, w których rozpoznano gliniane naczynia stopione na wskutek działania ekstremalnie wysokiej temperatury" + pozostałości promieniowania
     www.tunguska.pl/zaglada-mohendzo-daro/
     • speedy13 Re: Serapeum 12.08.20, 00:55
      >>Może i "toporne"... ale przecież tylko takie mogły się ostać po ca. 10KY

      Wydaje mi się jednak dziwne, że tacy spece, z bronią jądrową itp. nie korzystali ze sztucznych satelitów. A te wszak by po nich pozostały (te na wyższych orbitach konkretnie).
      • bonobo44 Re: Serapeum 12.08.20, 23:04

       speedy13 napisał:

       > Wydaje mi się jednak dziwne, że tacy spece, z bronią jądrową itp. nie korzystali ze sztucznych satelitów. A te wszak by po nich pozostały (te na wyższych orbitach konkretnie).


       1) już dziś zaczynamy myśleć o sprzątaniu po sobie w kosmosie
       (lepiej późno niż wcale) - podobnie mogły działać dawne cywilizacje i ich "prawo kosmiczne"

       2) zasadniczo ze względów ekonomicznych w grę wchodzą satelity LEO, a z dalszych geostacjonarne; LEO w końcu pospadają (gdy były wówczas - rząd wielkości 10 KY - już się wykruszyły do zera);
       pozostają geostacjonarne; w tym wypadku akurat nasza beztroska cywilizacja wybrała metodę składowania ich lekko powyżej geostacjonarnych - na tzw. orbitach "śmieciowych";
       dawna hipotetyczna rozwinięta cywilizacja zechciała zapewne i z nimi zrobić porządek; zasadniczo niewielki silnik jonowy może je odtransportować na kurs kolizyjny z... Księżycem (a nie z Ziemią, gdzie może prowadzić do niepożądanego wkładu wypadków gromu z jasnego nieba);
       kto wie, czy ta technologia sprzątania po sobie nie doprowadziła naszego satelity do tak dziobatej fizjonomii 8-) być może zrzucano tam i resztki pomniejszych planetoidek ściąganych na orbity parkingowe celem pozyskania ich metali (co i my planujemy, będąc jeszcze przecież w powijakach w porównaniu z "Atlantami")

       • europitek Re: Serapeum 16.08.20, 23:30
        Podobno na Atlantydzie był zakład utylizacji smartfonów i ich ogromne składowisko. Solon dowiedział się o tym od egipskich kapłanów, ale zabronił Platonowi podawać to do wiadomości publiki, bo liczył na jakiś biznes. Stąd w dialogach ("Timajosz" i "Kritiasz") tego ostatniego nie ma o tym wzmianki.
        • kornel-1 Re: Serapeum 17.08.20, 17:41
         europitek napisał:

         > Solon dowiedział się o tym od egipskich kapłanów, ale zabronił Platonowi po
         > dawać to do wiadomości publiki,

         Zapomniałeś dodać, że Solon, podobnie jak nasz forumowy wieszcz, miał zdolność widzenia przyszłości i dlatego mógł przewidzieć, że narodzi się kiedyś taki Platon.

         ROTFL.

         Kornel
         • europitek Re: Serapeum 18.08.20, 01:23
          kornel-1 napisał:
          > Solon (...) miał zdolność widzenia przyszłości i dlatego mógł przewidzieć,
          > że narodzi się kiedyś taki Platon.

          A Ty zapomniałeś, że w starożytnej Grecji lud prosty takoż i arystokracja, z której Solon pochodził, namiętnie korzystały z usług wróżbitów i wyroczni. Od spraw duperelnych po decyzje o wojnie i pokoju pilnie wsłuchiwano się w słowa przepowiedni. Solon pewnikiem nie raz korzystał z tego typu porad, więc osobiście wcale nie musiał być tu źródłem. Ale jako poeta właściwie pewnie miał jakieś "wejścia" w świat wizji i widzeń.

          A że jego przyszły krewny mógł być postacią wróżbiarsko zauważalną może świadczyć choćby proroczy sen Sokratesa w kwestii Platona:
          "Opowiadają, że Sokratesowi przyśniło się raz, iż trzymał na kolanach młodego łabędzia, któremu natychmiast wyrosły skrzydła i który z prześlicznym śpiewem wzbił się w powietrze. Nazajutrz przedstawiono mu Platona. Wtedy Sokrates miał powiedzieć, że tym ptakiem jest właśnie Platon[44]."
          Link

     • kornel-1 Re: Serapeum 12.08.20, 07:48
      bonobo44 napisał:

      może być los Mohendżo Daro:
      > "znalezienie na terenie miasta czarnych kawałków szkła, w których rozpoznano
      > gliniane naczynia stopione na wskutek działania ekstremalnie wysokiej temperat
      > ury"
      + pozostałości promieniowania


      Mohenjo-daro - rational Wiki
      Did archeologists find radioactive skeletons in Mohanjo-daro?
      The radioactive skeletons of Mohenjo Daro


      k.
  • bonobo44 Re: Guru rzekło : piramidy zbudowali obcy 06.08.20, 10:19
   Uczopno nas w szkołach, że to był szczyt ówczesnej cywilizacji. (A np. taka Atlantyda należała jedynie do urban legends owych czasów.)
   Załączona artystyczna rekonstrukcja Mohendżo Daro wskazywać jednak może i na to, że równie dobrze mogła to być większa osada na peryferiach cywilizacyjnych, podobnie jak dziś takie jak ta wioski w Maroku:

   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Village_berber.jpg

   By Dan Waters z London, UK - Flickr, CC BY-SA 2.0, commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1083172
   • kumoter40 Re: Guru rzekło : piramidy zbudowali obcy 07.08.20, 15:38
    a co gdy guru miało rację ? może to następny wypuszczony balonik w celu oswajania gawiedzi ? raz po raz co ważniejsi tego świata przebąkują coś o obcych. a to Wałęsa, a to Musk, a to znowu Pentagon czy Wlk. Brytania podsuwa ostatnio jakieś filmiki. w sumie na miejscu obcych panicznie bałbym się ziemian.
    • bonobo44 Re: Guru rzekło : piramidy zbudowali obcy 07.08.20, 18:53
     ja raczej na m-cu ziemian panicznie bałbym się obcych 8-)

     jesteśmy jak Indianie podani na patelni

     jednak zgodnie z brzytwą Wielkiego Bonobo O'Kayamy znad rzeki Limpopo, dopóki ich nie spotkaliśmy, dopóty powinniśmy uznać, że nie istnieją; nieprzypadkowo wszelkie wielkie religie kładą nacisk na niemożność powstania życia spontanicznie; tzn. jeśli my powstaliśmy, a prawdopodobieństwo tegoż jest praktycznie zerowe, no to tym bardziej nie ma już szans na inne życie w całym wszechświecie; ergo: wszyscy wierzący w Stwórcę powinni podzielać mój pkt widzenia; no ale oni nie są przecież racjonalni i dlatego podzielają, co się da 8-)
      • mlodavy Re: Guru rzekło : piramidy zbudowali obcy 12.08.20, 20:57
       infra.org.pl/historia-/zakazana-archeologia/1239-prehistoryczna-miedziana-enigma

       "Około 5500 lat p.n.e. zagadkowy lud wydobywał w okolicach Półwyspu Górnego w stanie Michigan ogromne ilości rudy miedzi."
       &
       "Mimo to za głównych kandydatów uważa się Europejczyków. Co ciekawe, koniec epoki brązu na tym kontynencie zbiega się z przestojem w wydobyciu miedzi w Ameryce. Czy to czysty przypadek? Czy jest nim również fakt, że stosowane w Nowym Świecie górnicze techniki są identyczne z tymi wykorzystywanymi na Wyspach Brytyjskich, z których pochodził drugi składnik brązu, cyna?"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka