Dodaj do ulubionych

Przespałem rewolucję w chemii polimerów?

02.03.21, 09:57
Na stronie internetowej gazeta.pl widzę reklamę koszul. Producent podkreśla, że są z "bawełny organicznej".
Czy ktos wie z czego robi się pozostałą bawełnę?
Obserwuj wątek
    • kornel-1 Re: Przespałem rewolucję w chemii polimerów? 02.03.21, 10:37
      w11mil napisał:

> Na stronie internetowej gazeta.pl widzę reklamę koszul. Producent podkreśla, że
      > są z "bawełny organicznej". > Czy ktos wie z czego robi się pozostałą bawełnę?

Przespałeś znacznie więcej!

Produkcja oraz materiały i wyroby organiczne to jeden z trenów ekologicznych bazujących na koncepcji zrównoważonego rozwoju. W dużym uproszczeniu chodzi o produkcję "bez chemii" w której otrzymuje się "czyste" produkty.
      Przykładowo, bawełna organiczna jest uprawiana bez nawozów sztucznych i syntetycznych środków ochrony roślin. Generalnie dozwolone są "naturalne" sposoby zwiększania wydajności produkcji i "naturalne" sposoby polepszania jakości produktów. Obornik, owadożerne ptaszki i β-karoten z marchewki. Taki powrót do natury ;-)

Organic cotton
      Organic clothing
      Organic food

Rozwój "produkcji organicznej" (IMHO) jest wynikiem zmęczenia społeczeństwa światowego tematem "produkcji ekologicznej". Inaczej mówiąc - poszukaliśmy nowych sposobów zarabiania.
      Produkcja organiczna jest dość powszechnie uważana za korzystną dla środowiska a produkty organiczne - za zdrowsze dla człowieka, jednakże są one również przedmiotem krytyki, gdyż te opinie nie uwzględniają wszystkich aspektów, przykładowo kosztów produkcji oraz trwałości produktów.

The Real Climate Impact of Organic Farming

Climate: 100% organic farming would boost emissions

Dopóki świat nie zaludni się daltonistami, nie widzę przyszłości przed "organicznym" przemysłem tekstylnym. Nie ma lepszych barwników (i włókien) niż syntetyczne.

Kornel

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka