Dodaj do ulubionych

Jak utrzymać wytrwałość w realizacji celu?

10.10.21, 12:19
Dzień dobry prowadzę badanie dotyczące utrzymywania wytrwałości w realizacji celu. Zapraszam do udziału w krótkiej anonimowej ankiecie (7 minut) i chętnie podzielę się jego wynikami. Szczegóły tutaj:
psychodpt.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_9LUwWuh4HufUvH0
Dziękuję za pomoc
Obserwuj wątek
  • kornel-1 Re: Jak utrzymać wytrwałość w realizacji celu? 11.10.21, 21:05
   Uważasz że w badaniach cel może uświęcać środki? Że dopuszczalne jest dla osiągnięcia jakiegoś celu (w tym przypadku przedstawienia uzasadnienia dla koncepcji 15-milowych etapów) historii zdobywania bieguna południowego w sposób wyrywkowy i nieścisły? Przecież o tamtych wydarzeniach napisano tony literatury i ta wiedza jest dostępna powszechnie. O przyczynach porażki Scoota można przykładowo przeczytać tutaj:
   www.coolantarctica.com/Antarctica%20fact%20file/History/Robert-Falcon-Scott-death-reasons.php
   Przechodząc do meritum czyli koncepcji 15 milowych etapów: w pierwszej wersji wstępu do ankiety powołałeś się na opinie ekspertów w zakresie efektywności dzielenia działań zmierzających do jakiegoś celu na etapy. Rzekomo, ten sposób działania sprawdza się także gdy jest realizowany bez względu na okoliczności (podałeś bieganie przy złej pogodzie i uczenie się słówek, gdy nie ma bardziej atrakcyjnych alternatyw). Czy byłbyś uprzejmy przytoczyć jakąś bibliografię do tych badań?
   Praktyka życiowa pokazuje że sukcesy odnosi się dostosowując swoje działania do sytuacji. Przykładowo zdobywając wysoki szczyt czeka się na okno pogodowe; a jeśli pisarz ma wenę to nie przerywa tworzenia po 15 stronach lecz pisze całą noc.. przykłady można mnożyć. W mojej ocenie systematyczność przy realizacji celu nie jest absolutna wartością.

   Kornel

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka