Dodaj do ulubionych

Rekrutacja do przedszkoli.

06.03.11, 09:07
Witam, w tym roku zapisałam syna do trzech przedszkoli przez internet, na stronie FORMICO po zalogowaniu system podaje że syn w każdym z przedszkoli ma 76 punktów,teraz nie wiem czy to dużo czy mało na przyjęcie go.pozdrawiam Anka
Obserwuj wątek
    • katasia1 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.11, 13:04
      Mało bardzo, ale z zapisywaniem do niepublicznych w przypadku jak się nie dostanie poczekaj, ja tak straciłam wpisowe 400 zł, bo jednak zwolniło się miejsce w publicznym i z niepublicznego zrezygnowałam.
          • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.11, 18:28
            Mam 2 latka (w tym roku 2 lata) i mam pytanko z rekrutacja, jesli chce go poslac do przedszkola we wrzesniu przyszlego roku 2012 to czy musze go zapisywac juz teraz? czy w marcu przyszlego roku? nie znam sie kompletnie na tych panujacych zasadach ale znajoma juz rok temu zapisywala corke do przedszkola na ten rok od wrzesnia, wiec jak to jest
              • zawsze_x8 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.11, 19:14
                Straszne nerwy mnie wzięły dlatego że córka nie mogła się dostać ponieważ pochodzi z normalnej rodziny gdzie oboje rodziców pracuje i są zalegalizowanym małżeństwem.Dostają się tylko dzieci rodziców po rozwodzie,bez małżeństwa ,rozbite,niepełnosprawne itp.itd. Oczywiście nie mam nic do niepełnosprawnych ale reszta to normalnie aż się nóż w kieszeni otwiera.Zapisałem córkę do prywatnego przedszkola Smyki na edukacji bez łaski ,urzędników,tuska,kaczora moherów ,rydzyków oraz innych szuj-to samo polecam innym bo malutka jest bardzo zadowolona ze swojego przedszkola i dziennie mnie budzi rano ponieważ już chce szybko jechać do Smyków!
                • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.11, 22:21
                  Katasia zapisywala wlasnie do publicznego i juz nawet zebranie w styczniu mieli organizacyjne, dlatego mnie to ździwilo,

                  zawsze_x8 Ta znajoma dziewczyna jest samotna matka a takie to niby maja wlasnie pierwszenstwo i jej corka dostala sie do przedszkola bez rekrutacji, dopiero potem sa brane pod uwage inne dzieci, jak jeszcze miejsce zostanie! Tez mnie to do szalu doprowadza! Bo mamusia nie pracuje a dziecko zostalo przyjete! Ale dzieci ktore maja dwoje rodzicow i sa pracujacy sa spychane na dalszy plan? dlaczego? gdzie tu jest sprawiedliwosc? moje dziecko ma byc gorsze bo ma dwoje rodzicow zyjacych ze soba? moze powinnam sie rozwieść zeby mi dziecko do przedszkola przyjeli?
    • maggio80 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 06:06
      To jest po prostu żenada! Na dzień dobry Pani dyrektor przedszkola nr 18 powiedziała,że maja TYLKO 23 MIEJSCA W GRUPIE 3LATKÓW, ALE ZAWSZE TRZEBA MIEĆ NADZIEJĘ!!!!! To po co w ogóle tak grupa? Najlepiej byłoby w podaniu napisać, że sama wychowuję dziecko itp. Przecież nikt nie sprawdza, czy rzeczywiście jest tak jak pisze w podaniu... Przedszkole może ale nie musi tego sprawdzać... Nie stać mnie na prywatne przedszkole...Nie mamy z kim dziecka zostawiać w czasie gdy jesteśmy w pracy, rodzice, teściowie też pracują bo muszą. Niech żyje polityka prorodzinna! pozdrawiam wszystkich, którzy czekają na wyniki rekrutacji!
        • tullinka Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 08:44
          Witam, zapisywałam rok temu, punktów moja córka zdobyła mniej niż 300, co oczywiście okazało się za mało, zapisałam do prywatnego <600zł wpisowe> i pojechałam 30sierpnia na wakacje, 15tego września mama mnie ścigała po granicach że jest wolne miejsce w publicznym i mam 10 minut na decyzję. Zapisałam do publicznego, 600 wpisowego w plecy, ale nie żałuję pod żadnym względem. Koszty co najmniej połowę niższe, ilość dzieci w prywatnym 6 na całe przedszkole!! To chyba mówi samo za siebie...
          • zawsze_x8 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 09:04
            Tak 6 dzieci to jest chyba w tym niby przedszkolu na os r w prywatnym domu .Przecież wiadomo że przed zapisywaniem dziecka i wywalaniem takiej kwoty robi się rekonesans .Byłem we wszystkich prywatnych przedszkolach w Tychach i uwierzcie mi że Smyki maja najlepsze warunki.
              • katasia1 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 09:54
                Bbuziaczekk - to zebranie organizacyjne w styczniu już mi w ogóle nie pasuje do publicznego przedszkole, na logikę to system nie powinien rejestrować dzieci młodszych niż te które w danym roku skończą trzy lata. Dyrektorka przedszkola może zadecydować o przyjęciu młodszego dziecka - u mojego syna w grupie własnie zaczęła chodzić dziewczynka która jeszcze nie ma trzech lat - wskoczyła na miejsce chłopczyka który zrezygnował.

                Ja miałam analogiczną sytuację jak tullinka - w czerwcu zadzwoniła do mnie dyrektor przedszkola że jest miejsce bo ktoś się wycofał.

                Rozważałam Smyki - wcale nie mają najlepszych warunków - co najmniej dwa niepubliczne mają warunki dużo lepsze. Nie zdecydowałam się m.in.dlatego że trzy języki dla trzylatka to jakieś nieporozumienie, nawet jesli to w formie zabawy, lokalizacja też jest taka sobie i nie sądzę żeby było takie obłożenie że w lipcu nie da rady malucha zapisać.
                • zawsze_x8 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 13:01
                  Myślę ze położenie to Smyki maja bardzo dobre i nie wiesz o czym piszesz tj:zaraz obok przystanków w 2 strony i mnóstwo autobusów i trolejbusów jeżdżących co chwilkę.Natomiast co do języków to są dwa ;angielski i francuski.Nie pisze że są najlepsi ale warunki są bardzo dobre.
                    • zawsze_x8 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 14:10
                      Niema 3 języka tj. włoskiego za wzg. na brak lektora.Ja nie uważam ze 3 języki to za dużo.Chyba nie masz pojęcia jak małe dziecko niesamowicie wszystko łapie...Jeśli chodzi o lokalizacje to wytłumacz o co ci chodzi bo nie pojmuje tego.......
    • eza-tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 11:40
      Proponuje jeszcze zapisać się chociaż na listę rezerwową do AKADEMI PRZEDSZKOLAKA i PROMYKA. Czesne to ok 400 zł, moja córka dostała się z listy rezerwowej. Do tych przedszkoli najlepiej zapisać dzieci z rocznym wyprzedzeniem. Pozdrawiam.
    • tim-ka Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.11, 20:55
      Rekrutacja do tyskich przedszkoli to fikcja. Szanse mają rozbite rodziny, biedne rodziny, niepłnosprawne rodziny. Normalne nie. Lub jak pokombinują. W jednym pani dyrektor powiedziała, że z tą punktacją szans nie mam, ale miejsca rezerwowe są wolne "trzeba tylko ładnie poprosić" i tu znaczący uśmiech. Dwie koleżanki mają dzieci w przedszkolu, bo - otwarcie przyznają - sobie załatwiły. Jak ktoś nie umie lub gra uczciwie - to nie ma, a rekrutacja jak widać - rzecz święta. Ważne że sie odbyła.
      • angeter0231 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 08.03.11, 11:05
        Jak co roku ten sam problem.Moja córka w tamtym roku nie dostała się w pierwszej rekrutacji, ani w drugiej. Już ją do smyków zapisałam i po tygodniu od ogłoszenia wyników drugiej rekrutacji zadzwoniła pani dyrektor, że zwolniło się miejsce i została przyjęta.400 zł poszło, ale nie żałuję.Tym bardziej, że córka dużo choruje i więcej nie chodzi.A pamiętam. że w przedszkolu nr 18 jak składałam podanie to pani dyrektor od razu mi powiedziała, że nie mamy szans i faktycznie tam się nie dostała.A dodam, że jesteśmy normalną pełną rodziną. Dostała się do przedszkola, które wybrałam jako trzecie.
        A jeśli chodzi o samotne matki to z jednych z przedszkoli tj na braterskiej pani dyrektor wymagała udokumentowania, że jest się samotną matką.Wiem to od koleżanki, która tam się starała o przyjęcie dziecka i jest sama.Ale to też było w tamtym roku. Więc zależy to od przedszkola.W niektórych wymagają poświadczenia o zatrudnieniu.
        Powodzenia i dużo cierpliwości.Przechodziłam to w tamtym roku.
    • ag-ha Re: Rekrutacja do przedszkoli. 09.03.11, 18:28
      Ja ciut z innej beczki: co to takiego "rodzina niepełnosprawna"? Czy będąc rodzicem dziecka z niepełnosprawnością jestem tez niepełnosprawna? Ile znacie przedszkoli w Tychach, które przyjmują dzieci niepełnosprawne? Ile jest w nich grup? Ile dzieci niepełnosprawnych "zajmuje" miejsca zdrowym? Myślę, że warto najpierw zdac sobie sprawę z problemu a potem wrzucać nas rodziców dzieci z niepełnosprawnością do jednego wora z innymi. Jak łatwo jest oceniac sytuacje rodziców niepracujących nazywając ich nierobami. Napiszcie po prostu o rozgoryczeniu , jakie wywołuje w nas rodzicach brak miejsc w przedszkolach, zbyt mała liczba przedszkoli. Każde dziecko, bez względu na to w jakiej sytuacji są rodzice powinny mieć zapewnione miejsce w przedszkolu. Przede wszystkim ze względu na kontakt z innymi dziećmi, na rozwój społeczny. Tę właśnie funkcje przedszkole spełnia. I tyle.
      P.S. Dla zainteresowanych Przedszkoli w naszym mieście jest 20 [przedszkoli państwowych . Dzieci w tych przedszkolach - w roku 2009 - 2463. Tylko 2 przedszkola posiadają oddziały integracyjne. Pierwsze miało pod swoją opieką około 25 dzieci z orzeczeniami, drugie około 10. Z matematycznych obliczeń wynika, że dzieci przebywające w oddziałach integracyjnych stanowią 1,4% wszystkich przedszkolaków. Nie jest to problem na skalę światową, prawda?
      • tim-ka Re: Rekrutacja do przedszkoli. 09.03.11, 21:37
        Rodzina niepełnsprawna, to rodzina z problemem niepełnosprawności. Ta automatycznie ma większe szanse na przedszkole, i to przepisy rekrutacjyjne wsadzają ją do jednego wora z rodzinami rozbitymi, żyjącymi poniżej minimum socjalnego itp. Tam należy kierować pretensje.
      • myolafek15 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 10.03.11, 11:05
        A ja w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem że bez wzgledu na to z jakiej rodziny pochodzi dziecko jesli rodzice chca go posłac do przedszkola to powinno miec zapewnione miejsce. Bo rak tych miejsc podsyca tylko zazdrość i nienawiśc u ludzi.
        Prawda jest taka że przedszkoli jest za mało.
        Sama mam 2 dzieci w wieku przedszkolnym(mimo ze mieszkam w Tychach nie chodza tu do przedszkoli, ale nie z braku miejsc tylko prywatnych powodów).

        Problem z przedszkolami istnieje od paru lat i nikt nie próbuje go rozwiązać.

        Taki sam problem bedzie ze szkołami bo juz słyszy sie o oich zamykaniu z powodu niżu demograficzego.Tylko że od rocznika 2006 był wyż wiec pewnie w szkołach bedzie przepełnienie.
        • tyszanin1976 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 10.03.11, 12:38
          Mój synek tez sie dostał w tamtym roku do przedszkola od strzału w podaniu wskazaliśmy tylko jedno przedszkole , podchodziliśmy do tego dość obojętnie oka bo mieliśmy podpisana umowę z prywatnym przedszkolem ale dostał sie do państwowego i około 200 zł zostaje miesięcznie w kieszeni ...dodam rodzina pełna oboje rodzice pracujący ..........

    • ag-ha do tim-ta 11.03.11, 13:16
      A dlaczego miałabym kierować pretensje? I niby do kogo? Uwagę kieruję w Twoją stronę, ponieważ używasz słów typu "rodzina normalna" w stosunku do rodzin podobnych swojej. Z czego wnioskujesz, że rodzina rozbita, żyjąca poniżej minimum socjalnego lub wychowująca dziecko niepełnosprawne jest rodziną nienormalną? Ciekawe pojęcie normalności swoją drogą. Warto właściwie dobierać słowa, które niosą również emocje. W tym wypadku - negatywne. Nastawiają wrogo. Po co? Pozdrawia normalna matka wychowująca niepełnosprawne dziecko :)
      • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 12:34
        Witam mam 3 pytania odnosnie przedszkoli. Moje dzieci jako 3 latek ma isc do przedszkola od wrzesniaale ja jestem kompletnie zielona w tym temacie wiec mam pytania:
        1. Czy jesli wspisuje na karcie zapisu 3 przedszkola i oddaje karte do tego pierwszego to czy do pozostalych dwoch tez musze zaniesc karte zapisu czy juz nie ??? tzn ze automatycznie dziecko zostanie wposane na liste do tamtych przedszkoli ?
        2. Czy moge zlozyc papiery wiecej nic tych 3 przedszkoli ? np powiedzmy ze mam 10 przedszkoli do wyboru ? moge do wszystkich 10 zlozyc czy tylko do 3 ?
        3. Pytanie od tych co posylaja dzieci do prywatnego przedszkola. Gdzie posylacie dokladnie i ile placicie miesiecznie. Bo biore ta opcje pod uwage jak dziecko sie nie dostanie panstwowo.
        • niewiem77tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 14:25
          Jako 3latek nie masz szans żeby dziecko się dostało, chyba że jesteś bez ślubu.daruj sobie resztę pytań wróć jak dziecko będzie miało 5lat, wtedy muszą przyjąć je do przedszkola.Teraz jest szansa tylko w prywatnym.
              • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 16:49
                Tez znam mase 3 latkow a nawet 2,5 latkow przyjetych z normalnych rodzin wiec mam nadzieje ze nam sie uda :) jako oboje pracujacy rodzice. Choc zdaje sobie sprawe ze to raczej cud musi byc. Zwlaszcza dostac sie do przedszkola na Czulow mieszkajac gdzie indziej niz fabryka, ktora w wiekszosci zajmuje przedszkole. No ale coz..... dlatego chcialam poskladac w kilku przedszkolach w Tychach
                • niewiem77tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 17:25
                  Tylko do 3 przedszkoli można.Słabo jesteś poinformowana tu masz linka z dzisiaj:www.tychy.pl/News/exeConcrete/?mid=2&id=10323 i wbij sobie do głowy że jak jesteście normalni tzn.oboje pracujący i małżeństwo, to dla was, dla waszego dziecka niema miejsca w przedszkolu państwowym.Miejsce jest tylko dla rodzin patologicznych,niepełnosprawnych albo dla samotnych matek czyli defacto dla tych co sobie żyją bez ślubu.Pozdrawiam rodzic.
                  • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 20:56
                    Link nie dziala. Mozesz podac go jeszcze raz?
                    Tak jestem zielona w sprawie rekrutacji dlatego pytam.
                    Probowac warto :) pomimo ze na czulowie jest tylko 20 wolnych miejsc dla nowych dzieci :( bo duzo 6-latkow zostaje w przedszkolu, nie ida do 1 klasie dlatego nowi 3 latkowie maja tylko 20 miejsc. Beda sie starac zrobic wiecej miejsc ale jak narazie teoretycznie maja tylko tyle :(
                    • madzix88 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 21:08
                      Składasz jeden wniosek do przedszkola pierwszego wyboru. Na wniosku wpisujesz dwa pozostałe przedszkola, które wybrałaś. W sumie wybierasz TRZY przedszkola.
                      Polecam przedszkole nr 8 /oś.a/. Z czułowa niedaleko a nie znam dziecka, które by nie zostało przyjęte.
                      Moja mała uczestniczyła w rekrutacji dwa lata temu. Przedszkole nr 8 wybrałam jako pierwsze i tu się dostała. Razem z wnioskiem do przedszkola zaniosłam zaświadczenie męża z pracy i mój wpis do ewidencji /prowadzę działalnośc/ STARCZYŁO. Anula miała chyba 15 pkt i do przedszkola się 'dostała'.
                      • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 21:23
                        Ok dzieki :) to wpisze jako nr 2.
                        A moze wiecie czy jesli mam drugie dziecko ktore za rok pojdzie do przedszkola to czy moge to gdzies tam w karcie wpisac i czy zwieksza to szanse ??
                        Bo znajomi tak wlasnie zrobili. Kazano im wpisac drugie dziecko ze za rok pojdzie. A jak ja pytalam to mi powiedziano ze tego sie nie wpisuje bo nie ma gdzie i to nie zwieksza szans.
                        Czy ktos mial z was taka sytuacje i czy jakos zaznaczaliscie to ?
                        • katasia1 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 21:57
                          Raczej jak będziesz zapisywać drugie dziecko za rok - to dostanie ono punkty za chodzące już rodzenstwo. Trzymam kciuki - może nie będzie tak źle - to nie do konca tak ze totalnie nie ma szans - ale może być różnie.
                          • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 22:28
                            A to akurat wiem ze wtedy drugie dziecko automatycznie sie dostaje bo chodzi starsze rodzenstwo. Tm sie nie martwie. Bardziej mi zalezy aby teraz sie dostal i zalezy mi na przedszkolu na czulowie zeby miec w rejonie.
                            No nic zobaczymy. Choc nadziei duzych sobie nie robie, ale moze sie uda.....
                            • angeter0231 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 27.02.12, 23:29
                              Moje dziecko dwa lata temu nie dostało się w pierwszej ani w drugiej rekrutacji, ale później po tygodniu od ogłoszenia wyników po drugiej rekrutacji znalazło się miejsce.I w grupie mojej córci nie ma dzieci z rodzin patologicznych, samotnie wychowujących itp. jak ktoś tu wcześniej napisał.
                              Trzeba próbować, a do prywatnego zawsze można zapisać tyle ich się namnożyło w Tychach, że na pewno później coś znajdziesz jak by coś.
                              Powodzenia :)
                              • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 28.02.12, 11:43
                                Ok to ja jeszcze zapytam tak :)
                                Czy jesli bym teraz juz zapisala dziecko do prywatnego przedszkola gdzie wpisowe jest 400 zl to czy jesli dziecko potem sie dostanie do przedszkola panstowego to czy jest mozliwosc abym odsprzedala komus miejsce za moje dziecko w tym prywatnym przedszkolu wzamian za zwrot tych 400 zl ? te 400 zl idzie na przybory plastyczne na caly okres chodzenia do przedszkola.
                                Czy jest wogole taka mozliwosc ? robil ktos tak?
                                    • agulag76 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 29.02.12, 07:52
                                      moje dziecko też we wrześniu idzie do przedszkola, ale od jutra do września (w ramach treningu) :) będzie chodziła do prywatnego przedszkola "Kolorowe kredki", wpisowe wynosi 300 zł. i jest bezzwrotne - ponieważ nie mieliśmy wyboru w kwestii opieki nad dzieckiem, zrobiliśmy rozeznanie wśród przedszkoli i wpisowe 300-400 zł to standard...
                                          • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 01.03.12, 11:03
                                            Jedynka jest tez na Nalkowskiej jako niepubliczne przedszkole www.przedszkole-jedynka.com.pl/

                                            Ale bardzo nieprzyjemna kadra. Wczoraj przez telefon chamsko i z laska ze mna rozmawiano a ja tylko zadzwonilam i grzecznie zapytalam o koszty wpisowego, czesnego i wyzywienia.
                                            Znajoma posyla tam synka i kiedys raz zaspali i zamiast na 8 zaprowadzila dziecko pare minut po 9 i dziecko zostalo nie przyjete w ten dzien do przedszkola bo juz bylo po sniadaniu i oni nie beda specjalnie sniadania robic. Dziewczyna mowi ze nie musza bo dziecko po drodze jadlo. Powiedzieli ze nie przyjma i ma sobie isc z nim do domu. Dzewczyna szukala ratunku po rodzinie zeby ktos przygarnal dziecko do siebie bo ona musiala isc do pracy (pracowala krotko wiec wolne nie wchodzilo w gre)
                                            • niewiem77tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 01.03.12, 11:27
                                              no to co opisujesz to jest """""""ku..."""""" skandal, nie chce mi się w to wierzyć .Natychmiast wypisał bym dziecko z przedszkola i wszystkie okoliczne słupy obwiesiła odpowiednimi plakatami i opisami, pożałowali by bardzo. Moje dziecko chodzi do smyków ostatni rok gdyż jako pięciolatek musi być przyjęte od września do państwowego więc nie zamierzam bulić dalej po 500zł jak można 250.Jeśli chodzi o kulturę i podejście do dzieci i rodziców widać że jest pełen szacunek i poszanowanie ,po prostu wiadomo kto płaci i wymaga.Jestem zadowolona i polecam Smyki tylko w przypadku jeśli dziecko nie dostanie się do państwowego-chyba że ktoś nie liczy się z pieniędzmi.
                                            • tim-ka Re: Rekrutacja do przedszkoli. 01.03.12, 11:38
                                              Zawsze można się poskarżyć, chociaż na forum:) A to że rajtuz na spacer zapomnieli zimą dać córce, innym razem poszła w samych ortalionach w mróz na śnieżki, a raz bez szalika i leżała potem 2 tygodnie w gorączce - jak na przykład było w prywatnym przedszkolu "Smyki".
                                              Nie mamy jednak gwarancji, że w innych przedszkolach byłoby inaczej. I mówi się trudno i żyje się dalej :)
                                              • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 01.03.12, 12:59
                                                Ta znajoma dziecko bedzie przenosila od wrzesnia gdzies indziej. Dziecko jest niejadkiem, wazy duzo za malo i musi byc pilnowane w jedzeniu czego niestety w Jedynce nie robia choc wiedza i maja taki nakaz. Dziecko caly dzien prawie nic nie je i dalej spada na wadze. Nie chce to go olewaja. matka za posilki placi a dziecko traci na wadze. Kadra niemila o czym mialam okazje sie przekonac telefonicznie.
                                                Dzic dziwnego ze ciagle maja miejsca wolne.

                                                A ma ktos jakieso opinie i doswiadczenia o Bajeczce na F ? bo tam mlodego wczoraj zapisalam w razie gdyby sie nie dostal do panstowego a raczej szans nie ma bedac dzieckiem z "normalnej" rodziny.
                                            • iskierka43 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.12, 18:40
                                              bbuziaczekk napisała:

                                              > Jedynka jest tez na Nalkowskiej jako niepubliczne przedszkole -właśnie o tym przedszkolu mówię.Dziwi mnie,że wpisowe 300,bo my tam chodzimy już jakiś czas ( w tym roku się nie zapisujemy) i zawsze było 100.Ale może się zmieniło.
                                              >
                                              > Ale bardzo nieprzyjemna kadra.-nie mogę się z tym zgodzić. Najprawdopodobniej rozmawiałaś z panią dyrektor,która jest jedną z najmilszych osób jakie znam.Miła i sympatyczna i nie uwierzę w to,że chamska. Czy nie jesteś czasem trochę przewrazliwiona?
                                              > Znajoma posyla tam synka i kiedys raz zaspali i zamiast na 8 zaprowadzila dziec
                                              > ko pare minut po 9 i dziecko zostalo nie przyjete w ten dzien do przedszkola bo
                                              > juz bylo po sniadaniu i oni nie beda specjalnie sniadania robic - to już jest oszerstwo! Proszą,żeby dzieci były najpóźniej przywadzane do 9 15 i trudno się dziwić,bo potem zaczynają się zajęcia i trzeba się trzymac harmonogramu,zeby nie zapanował bałagan.Ale jesli dziecko ma opłacone posiłki,nie ma mozliwości nie podania mu jedzenia,bo przygotowuje się zawsze odpowiednia ilość.Pytanie,czy to było przyjście "pare minut po 9" czy w okolicach 10 np? I dalczego nie mozna było zaraz po wstaniu ( zaspaniu) przedzwonić do przedszkola i uprzedzić o spóźnieniu? Naprawdę mam specyficzną sytuację i bywa,że dziecko jest odbierane pózniej albo przywozone później i nikt nigdy nie odesłał nas do domu! Jak to łatwo mozna komuś ublizyć na forum,wypisując bzdury.Nie uwierzę,że kazali dziecku iśc do domu mając je "na stanie" i mając podpisaną umowę.
                                              • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.12, 21:11
                                                Wybacz ale wiem jak ze mna rozmawiala, wiem jak znajoma narzeka i ze jej dziecka nie przyjeli po godiznie 9 i ma sobie z nim robic co chce (od wrzesnia do przenosi gdzies indziej) powiedziano przez tel ze wpisowe 300 a czesne 350. Wiem ze mowia co im slina na jezyk przyniesie bo inna znajoma byla tam osobiscie sie pytac i mowili jeszcze co innego.

                                                Moja rozmowa tel z pania jakas tam

                                                Mowie ze chcialam dziecko zapisac do przedszkola i chciala sie dowiedziec o koszty czesnego, wyzywienia itp
                                                Pani do mnie opryskliwym tonem mowi: ale prosze pania my nie prowadzimy rekrutacji...
                                                Pytam jak to nie prowadzicie ? to co niebedzie zapisu dzieci od wrzesnia do przedszkola? tamta Pani do mnie mowi ze jak jestem zdecydowana i chce zapisac dziecko to sobie mam przyjechac i na miejscu zapisac....
                                                Mowie ze chwileczke ale najpierw chcialabym wiedziec jaki jest cennik a potem sie zastanowie czy chce zpaisac czy nie.
                                                Obrazonym tonem panusia zucila mi jakimis cenami i sie rozlaczyla

                                                Czy ja przesadzam ?? a moze to ja bylam nie mila pytaja o cene ?
                                                Moze to ja nie przyjelam dziecka do przedszkola, ktore zaspalo i przyszlo nie na 8 a pare minut po 9 ?

                                                Twoje dziecko tam chodzi to sobie chwalisz, nie kazdy musi
                                                • iskierka43 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 09.03.12, 14:12
                                                  Wiesz,czytając Twoje posty, nie pierwsze zreszta na tym forum,odnoszę wrażenie,jakiejś takiej dziwnej napastliwości,dość typowej w moim przekonaniu dla osób chyba trochę lub bardziej niż trochę histerycznych.A już na pewno ze słonnością do tzw.rozmywania tematu. Na jednego mojego posta napisałaś aż trzy odpowiedzi:-).Oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie jak każdy.Dziwi mnie tylko,że w ogóle dzwoniłaś do Jedynki skoro znajoma opawiadała Ci o tym miejscu tak straszne rzeczy.Ja bym nawet takiej placówki nie brała pod uwagę.Co nie zmienia faktu,że nadal uważam,że jest po prostu klamstwo wymyslone być może,bo poczułas się dotknięta tonem osoby z którą rozmawiałaś przez telefon.Nie chwalę "sobie" tego pzredszkola tylko usiłuję nie dać się zwariować dziwnym opiniom.To forum,ten wątek ma na celu pomóc w wyborze ale nie powinno się to odbywać "krakowski targiem".I warto trochę opanować wyobraźnię i złość. Powtarzam raz jeszcze: mając podpisaną umowę nie możesz być nie przyjęta do przedszkola.I tyle.Czy to będzie Jedynka czy Bajeczka czy Wesołe Słoniątko.Radziłabym ostrożność w wydawaniu opinii,bo przedszkola też czytają to forum a wbrew pozorom w internecie pod nickiem nie jesteśmy aż tak anonimowi jak nam się wydaje. Pytasz mnie czy to Ty byłaś niemiła pytając o cenę.....sama sobie odpowiedz na to pytanie.Ja śmiem przypuszczać,że jesli rozmawiałaś w takim tonie jak piszesz,to tak.
                                                  Z innej beczki: pomyslmy o tym z jakimi rodzicami mają do czynienia osoby pracujące w przedszkolu.Może też powinny załozyć wątek na forum nt.rodzic obecnej ery:-)
                                                  Ja chciałabym mieć takie problemy jak moje osobiste odczucie co do tonu rozmowy przez telefon.I na podstawie tego odczucia pisac epopeje na forum:-) Ale chyba jednak nie jest to coś,co by mnie kręciło.
                                                  • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 09.03.12, 16:09
                                                    Hahaha ale sie usmialam. Powiem ci ze nie trafilas z ocenianiem mnie na odleglosc :) nie wiem co cie tak boli w moich postach ale i tak mnie to nie interesuje.
                                                    A do Jedynki dzwonilam bo mialam taki kaprys ot co. Chyba mi wolno ?
                                                    Mam wrazenie ze jestes pracownikiem tego przedszkola i na sile probujesz bronic. Bo jak pisalam kazdy ma swoje zdanie i nie musi byc 100% zadowolonych osob. Jednym sie podoba innym nie. I kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie i napisac co mu sie nie podobalo. Ja pisze jakie znam opinie i jak ze mna rozmawiano. Ty piszesz ze tam jest sam miod i wszystko idealne wiec ok. Wyrazilas swoje zdanie a ja swoje.
                                              • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.12, 21:15
                                                Dodam ze dziecko bylo przyprowadzone po sniadaniu. Mowila ze dziecko zjadlo po drodze sniadanie wiec nie musza mu robic tego sniadania. Czemu nie przedzwonila ? a pewnie dlatego ze to byl poczatek roku (wrzesien jakos pod koniec) i dziewczyna poprostu nie wiedziala ze tak nalezaloby zrobic i nie wiedziala ze jej dziecka nie przyjma. Wolnego w pracy tez nie mogla wziac bo dopiero co zaczela prace.
                                              • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 06.03.12, 21:17
                                                Wierzyc nie musisz, nie kaze ci. Nie wszyscy musza byc zadowoleni tak jak ty. Jedni sa inni nie sa. Poprostu. Nie przyjeli dziecka i juz. Poprostu nie przyjeli!! kazali zabrac do domu! Dobrze ze w Tychach mieszka jeszcze siostra znajomej ktore siedzi ze swoim dzieckiem w domu wiec mlodego na caly dzien zabrala do siebie.
    • niewiem77tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 07.03.12, 11:18
      5 latki są już pewne przyjęcia do przedszkoli państwowych.W przedszkolach nawet nie robią już podziału typu ileś tam miejsc dla 5 latków ....Po prostu muszą przyjąć 5 i naturalnie 6 latków.Dla pozostałych dzieci ochłapy które zostaną......współczuje przeżyłem to jak dziecko miało 3 latka i niestety nie dostało się ,dostało kopa w dupę już jako 3 latek... ...
        • niewiem77tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 08.03.12, 22:14
          cisza ..wszyscy wierzycie że wasze 3 i 4 latki dostaną się do przedszkoli a to nieprawda........niestety będziecie musieli płacić kupę kasy na prywatne przedszkole tj ok 500pln a nie wiem czy wiecie że drugie tyle na każde dziecko dokłada miasta temu właśnie prywaciarzowi...nie widzę w tym sensu ............
          • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 09.03.12, 08:23
            Ale co ty tak na sile probujesz udowodnic ?
            To ze twoje dziecko sie nie dostalo to nie znaczy ze inne sie nie dostanie.......
            Ja czekam na wyniki. Wierze choc troche ze sie dostanie bo czemu mam nie wierzyc? Znam duzo dzieci z "normanych rodzin" ktore zostaly przyjete. Nie dostanie sie to trudno, pojdzie do niepublicznego za 410 miesiecznie bo isc do przedszkola musi.
        • irm81 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 13.03.12, 09:34
          Ja mieszkam niedaleko tego przedszola, ale nie chcę tam posyać dzieciaka.
          Jakoś nie przemawia do mnie duża ilość dzieci w przedszkolu i podwórko przez płot ze szkołą...
          Może jak osiągniemy wiek 5-6 letni rozważymy to przedszkole, na razie wydaje mi się, że maluchy mogą się bać hałasu i kolegów zza ściany.
    • niewiem77tychy Re: Rekrutacja do przedszkoli. 09.03.12, 19:35
      Zazdrośnicy........A przedszkola niech sobie śledzą wpisy i niech wiedzą co o nich sądzimy te "sk.....ny "maja dopłatę do każdego dziecka od miasta drugie tyle..........oceńcie ich i piszcie co jest nie tak.......TERAZ BĘDĄ POCISKAĆ UMOWY PRZED KOŃCEM REKRUTACJI W PAŃSTWOWYCH ŻEBY SIĘ ZABEZPIECZYĆ CHAMY JEDNE...........
    • manki3 Re: Rekrutacja do przedszkoli. 13.04.12, 13:15
      Podnoszę wątek, jak tam rekrutacja mój synek 3l nie dostał się mimo rodzeństwa uczęszczającego już do przedszkola, w ogóle na 10 rodzeństw dostało się 2 z tym że rozdzielili dzieci na 2 rózne placówki - masakra!!!!!!
      • bbuziaczekk Re: Rekrutacja do przedszkoli. 13.04.12, 20:45
        Wow jak to sie nie dostal ? ja myslalam ze takie dzieci ktore maja rodzenstwo to ida jako pierwsze przyjete!! Az mnie wcielo normalnie ze jednak tak nie jest!!
        Moj sie nie dostal do zadnego z 3 wybranych ale to bylo wiecej niz pewne.
        Za rok tez nie mam szans bo bede posylac dwojke 3 i 4 latka wiec bede musiala swoja wyplate oddawac na niepubliczne przedszkola dla dwojki :( przykre strasznie. I jak tu miec dzieci skoro wszystko przeciwko nim.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka