Dodaj do ulubionych

Poszukiwany fachowiec od pieców gazowych

05.12.12, 10:21
Witam
Poszukuje dobrego fachowca lub firmy najlepiej z Tychów którzy dobrze znają się na temacie piecy gazowych. Może ktoś mógłby polecić kogoś dobrego w tym temacie.
Mam piec firmy Die Dietrech nabyty od developera wraz z domem. Mam wrażenie że zużywa zbyt dużo gazu i potrzebowałbym aby ktoś konkretny mógł to sprawdzić. Myślę też nad dołożeniem do tego pieca takiego zewnętrznego regulatora temperatury (bezprzewodowego).
Dziękuje z góry za pomoc i ewentualnie namiary.
Obserwuj wątek
    • gitares Re: Poszukiwany fachowiec od pieców gazowych 05.12.12, 13:39
      Zadzwoń sobie do de dietricha, niech Ci kogoś polecą. Dobrze mieć fachowca od konkretnego producenta. U mnie jeden montował kocioł Vaillanta (niby fachowiec, ale jak się okazało inną markę sprzedaje), to nie znał nawet kodów do trybu zaawansowanego sterownika i spędził pół godziny na telefonie, zanim jakiś kolega mu łaskawie podał te kody (które jak się okazało w instrukcji były zapisane). To że się ograniczył po prostu do uruchomienia, to nie muszę pisać;) Nie było co marzyć, żeby jakoś sensownie to ustawił. Możesz zapytać też na forum muratora - na pewno Ci kogoś polecą. A dużo gazu, to wg Ciebie ile jest? Tu możesz sobie porównać zużycie z innymi: forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie/page306
      • vangoth Re: Poszukiwany fachowiec od pieców gazowych 05.12.12, 14:13
        Dzięki, zadzwoniłem jak sugerowałeś i mam zdaje się konkretny kontakt bo na osiedlu gdzie za jakiś tydzień na dobre zamieszkam ma kilku klientów.
        Co do zużycia tego gazu to mnie za 41 dni wyszło 332 m3 ale na razie przy mieszkającej jednej osobie.
        Jak dojdzie żona i dwójka dzieci i zacznie się życie na dobre to może być lekki szok :-(.
        Pozdrawiam
        • gitares Re: Poszukiwany fachowiec od pieców gazowych 05.12.12, 14:46
          Z tego co piszesz, to jest to nowy dom - a w takim domu pierwszy sezon jest niemiarodajny - dom się musi nagrzać, wyschnąć (odparowanie wilgoci pochłania mnóstwo energii). Kwestia, jeszcze czy jest to dom wolnostojący czy jakaś szeregówka, jak jest ocieplony, powierzchnia, jakie temperatury utrzymujesz, itd. Bo zużycie na poziomie 8m3 za ostatnie 41 dni, to rzeczywiście sporo jeśli nie masz jakieś super wielkiej lub całkowicie nieocieplnej chałupy;) U mnie w szeregówce (165m2) z gotowaniem i CWU dla czeroosobowej rodziny, za ostatnie 41 dni jest 180m3 (wynik na szeregówkę też nie rewelacyjny, ale ujdzie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka