Dodaj do ulubionych

O fiszbinach i przyleganiu do mostka...pomocy

20.04.15, 10:37
Odwiedzajac w sobote sklepy z bra fittingiem (mam rozmiar ang. 30J), zaproponowano mi biustonosze Dalii i Samanty. Niby wszystko ok.. buł brak, biust podniesiony, ale fiszbiny nie przylegaly do mostka. Nosze tylko Panache i zawsze fiszbiny przylegaly do mostka. Ogladajac zdjecia biustonoszy polskich firm o ktorych wspomnialam, nie kazdy model fiszbiny przylegajace do mostka ma. Pani w sklepie mowila, ze to zalezy od modelu i konstrukcji (miesczka trzy ciecia?). Nie ukrywam, ze na tym punkcie jestem przewrazliwiona i nie toleruje odstajacych. Moje pytanie brzmi -czy ze mna cos nie tak??;;)). Czy te odstajace fisziny na mostku to niedopracowanie konstrukcyjne ? Przy jakich typach, konstrukcjach biustonosza odstajace fiszbiny wystepuja? Czy mozna uznac, ze przy dobrym obwodzie, wielkosci miseczki itd, fiszbiny nie przylegajce do mostka to dobrze dobrany biustonosz????? Prosze o rade...
Obserwuj wątek
    • rudaa26 Re: O fiszbinach i przyleganiu do mostka...pomocy 20.04.15, 11:49
      Jak nosiłam 65K w polskiej rozmiarówce ani Dalia ani Samanta nie przylegały mi do mostka. Teraz noszę tylko Effuniak (70K)i i one tez nie przylegają. Wydaje mi się że to zależy od wielkości biustu i nic na to się nie poradzi.
      Co do brytyjczyków również nie miałam tego problemu.
    • kasica_k Re: O fiszbinach i przyleganiu do mostka...pomocy 20.04.15, 17:10
      Zwykle nieprzyleganie fiszbin oznacza:
      - za małą miseczkę
      - złą konstrukcję biustonosza
      - konstrukcję niewłaściwą dla danego biustu.

Jeżeli są modele staników, w których fiszbiny ci przylegają, to raczej takich się trzymaj. Niestety, jeżeli fiszbiny wyraźnie odstają, to biust nie jest podtrzymany wystarczająco, bo piersi nie są rozdzielone. Ale jeśli odstają niewiele, np. na 1 cm, to wielkiego problemu nie ma :-)

Są natomiast biusty, z którymi nawet modele o z reguły przylegających fiszbinach nie zawsze sobie radzą, zwykle te większe, o węższej podstawie, wtedy czasem trzeba się pogodzić z niedużym odstawaniem. Tak czy owak zawsze, jeśli fiszbiny odstają, trzeba zacząć od sprawdzenia:
      - czy rozmiar jest odpowiedni (czy w większej miseczce nie przestaną odstawać)
      - czy nie pomoże zmiana modelu/konstrukcji.
    • maith Re: O fiszbinach i przyleganiu do mostka...pomocy 22.04.15, 21:43
      Wprawdzie, przy naprawdę dużym biuście, szczególnie blisko osadzonym, różnie to z tym mostkiem bywa,
      ALE
      jeżeli na ten sam swój biust nosisz inne staniki, które przylegają, to potraktuj u siebie te dobrze leżące staniki jako wzorzec i tego się trzymaj.

Skoro masz dobre staniki i chcesz sobie kupić coś jeszcze, to zasada jest prosta - to co kupisz ma być przynajmniej równie dobre, jak to, co już masz.

Z Tobą jest wszystko ok, na pewno :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka