Dodaj do ulubionych

Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany o...

01.07.05, 22:58
Cieszy mnie bardzo, że wreszcie policja zabrała się za łapówkarskie gnidy.
Niech ścigaja każdego, żeby złodzieje bali sie przyjąć nawet 5 zł. Jestem też
pełen podziwu dla emeryta. Ilu z nas na jego miejscu poszłoby w popłochu
zbierać pieniądze na łapówkę dla psubrata? Uważam, że takie
łapówkarskie "uhonorowanie" kariery powinny teraz odstraszać następnych z
lepkimi rączkami.
Obserwuj wątek
      • Gość: lekarz31lat Jakby było pięknie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 08:43
        gdyby rzeczywiście policja miała jakiś zorganizowany plan działania - gdyby
        realne stać się miało ukrócenie wszechwładzy szefów oddziałów - wszystkich tych
        profesorskich pociotków, lokalnych bagienek. Przecież jasne, że łatwiej znaleźć
        tych, co biorą niż tych, co się kopertą nie splamią. Wszystkie ortopedie,
        neurochirurgie, urologie, kardiochirurgie i tym podobne z uznanymi w kraju
        specjalistami należało by dokumentnie prześwietlić. To przecież nie jest trudne.
        Wystarczyłby czytelny system prawny i wykonawczy. Wystarczyłaby decyzja -
        czyścimy środowisko. A tak zadowalamy się status quo. Często politykujący
        lokalnie czy też na szerszą skalę szefowie czują się bezpiecznie, pewnie,
        stabilnie mając szereg bardziej lub mniej legalnych źródeł dochodu. Cała reszta
        musi tyrać za półdarmo w perspektywie mając jedynie logicznie wynikającą z
        takiego stanu rzeczy emigarcję zawodową. "Zróbmy z tym coś" jest pięknym głosem,
        ale głosem wołającego na puszczy...
        • Gość: Sebar Ta akacja zrobiona na zamowienie polityczne frakcj IP: *.dip0.t-ipconnect.de 02.07.05, 09:01
          ktora chce dac wrazenie ze walczy sie z korupcja.

Prawda jest taka ze policja nic nie robi, a przy dzisiejszych technikach
          operacyjnych z dziecinna latwoscia nawet bez prowokacji moglaby udowodnic
          niesamowite skorumpowanie i upadek moralny lekarzy.

Ta akcja to malutki wyjatek, a wystarczy zbadac pochodzenie majatkow polskich
          ordynatorow, ginekologow, chirurgow.. Popatrzec na ich konta, popatrzec w
          rozliczenia podatkowe i wreszcie zapytac gagadka: SKAD GNOJU MASZ NA TAKI
          OKAZALY DOM ZA MIASTEM, SKAD GNOJU MIALES NA MIESZKANIA DLA SWYCH DZIECIAKOW?

Proste a jednak w Polsce wciaz trudne do przeprowadzenia.....

Upadek polskiej pilki noznej spowodowany jest upadkiem i korupcja polskich
          sedziow pilki noznej. Awansuja miernoty przegrywajace miedzynarodowe spotkania.
          Nie ma motywacji na prace, jest motywacja na "prowizje" od transferow, wynikow,
          kontraktow reklamowych.

Upadek polskiego wymiaru sprawiedliwosci spowodowany jest powszechna korupcja i
          nepotyzmem w wymiarze sprawiedliwosci. Dlatego w Polsce trzeba miec kraty w
          oknach a parkujac samochod musimy sie liczyc, ze widzimy go po raz ostatni.

itd itd.

Kiedy ktos to zauwazy? To tak wyraznie widac z zagranicy, gdize jest znacznie
          bardziej normalnie..

Sebar
          sebar_rysiu@yahoo.co.uk
      • Gość: lekarz Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: 195.116.202.* 03.07.05, 09:49
        To dlaczego do cholery dajecie!!!!Dlaczego na sile wciskacie lekarzowi kase
        wierząc ze wtedy zdziala on cuda? Dlaczego Wam sie wydaje ze niezapłacony
        zabieg bedzie gorzej przeprowadzony???Sam jestem lekarzem, spotkalam sie
        wielokrotnie z tym, ze kiedy odmowilem przyjecia koperty przed zabiegiem
        pacjent szedł do kogos innego, obrażal sie bo rozumiał to jako odmowe leczenia!
        Nie macie pajecia jak to dziala!!!!Nie biorę i nie pochwalam tych którzy to
        robią ale jeśli po 15 latach morderczej pracy, nieprzespanych nocy,podejmowaniu
        decyzji o życiu innego człowieka o 4.00 nad ranem podczas wielogodzinnej
        operacji dochodzisz do wniosku ze stac Cie na zabranie dzieci na tydzien na
        wakacje (pod warunkiem ze nie kupisz sobie nowej lodówki) dochodzisz do wniosku
        ze jestes frajerem, bo byles uczciwy!!!Tego nikt w tym chorym kraju nie
        docenia. Uczciwosc to bieda w tym zawodzie. Nie mozesz miec dobrego auta bo to
        jest kojarzone z kradzieża a jesli jakims cudem uzbierasz na dom ktoś nazwie
        Cie bezkarnie gnojem na forum internetowym.
        To nie w porządku co sie dzieje.
        On nie jest kryształowy sa na to dowody ale dlaczego on to zrobił??? Czy Wy
        tego nie rozumiecie???Czy Was to nie zastanawia dlaczego czlowiek który
        poswieca cała młodosc na siedzenie w prosektorium i w ksiażkach nagle odkrywa
        ze tez chce zyc, tak jak jego koledzy ze szkoły?? Tez chciałby zobaczyc jak to
        jest ze sie wypoczywa po pracy?
        Dlaczego wziął te pieniądze od pacjenta który wychodził juz ze szpitala po
        operacji???
        L. Nigdy nie odmówił pacjentowi operacji i nigdy jej niepotrzebnie nie odwlekał.
        Bo on tak jak wszyscy chirurdzy lubi operować. Kocha operować bo po to został
        chirurgiem.
        Poza tym nigdy nie wierzcie w te slogany :zostało pacjentowi 3 mies. życia.
        Zaden lekarz nigdy czegos takiego nie powie pacjentowi bo tego nikt nie wie!
        Zaden lekarz, zaden profesor, zaden ordynator. Mozemy powiedziec ze ktos jest
        nieuleczalnie chory, na podstawie przezycia pięcioletniego w danej chorobie
        wnioskowac o długosci życia ale nikt nie odwazy sie bawic w Boga i podawac
        człowiekowi datę jego smierci.

• giras Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany 02.07.05, 09:38
      Ha ha ha "Sprawa zszokowała Annę Knysok, wicedyrektorkę Szpitala im.
      Mielęckiego", jak ta pani jest naiwna wszycy dobrze wiedzieli i wiedzą jak
      lekarze biora a ona takie głupoty opowiada. he he he. Dobre. Może wreszcie
      skończą okradać biednych ciężko chorych emerytów i pozostałych ludzi. Brawo dla
      tego odważnego pana.
    • leszek741 Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany 02.07.05, 09:47
      Myślę, że cała ta sytuacja z masową nagonką na lekarzy spowoduje zwiększenie
      się dynamiki emigracji tej grupy zawodowej na zachód. Uważam, że w obecnych
      realiach społecznych i politycznych jakakolwiek realna reforma służby zdrowia
      jest niemożliwa. W Polsce przeznacza się na służbę zdrowia 7-krotnie mniej (w
      przeliczeniu na 1000 mieszkańców) niż w USA i Europie Zachodniej. Tam lekarze
      są szanowani, zarabiają dużą kasę. W Polsce nagonka medialna i akcje policyjne
      spowodowały, że coraz częściej kojarzy się lekarza z przestępcą. Ubolewam nad
      sprawą mego kolegi chirurga aresztowanego w Chorzowie. Gdyby wyemigrował i nie
      szukał szansy w dorobieniu się na łapówkach- to zamiast marnować swój talent w
      celi opływałby teraz w luksusy. Niech ta tragedia będzie bodżcem do myślenia
      dla pozostałych lekarzy w tym kraju.
      • Gość: lech47 Re: sprywatyzować służbę zdrowia! IP: *.cust.tele2.pl 02.07.05, 11:02
        Jestem za prywatyzacja służby zdrowia.Tylko wolna gra sił ekonomicznych uzdrowi
        warunki słuzby zdrowia.Wymusi ona dobrą i efektywną pracę lekarzy i
        pielęgniarek, poprawi etykę i etos tego zawodu.Nic tak nie zmusza do dobrej
        pracy, likwiduje patologie /łapówkarstwo/, wymusza uprzejmość jak
        prywatyzacja.Dalsze utrzymywanie rozdawnictwa usług mdycznych przez NFOZ,
        kurczowe trzymanie się państwowej służby zdrowia powoduje pauperyzację zawodu z
        widocznymi następstwami/emigracje lekarzy/ i dekapitalizację całej służbu
        zdrowia.

• leszek742 Re: sprywatyzować służbę zdrowia! 02.07.05, 11:24
          Masz całkowitą rację! Lecz wbrew pozorom to nie jest takie proste. Wiesz jakie
          zamieszki społeczne to wywoła? Ataki związków zawodowych(prywatyzacja oznacza
          okrojenie zbędnych etatów w szpitalach- całej grupy pracowników niemedycznych-
          z administracji, salowych, konserwatorów itp., zmianę organizacji, np.wolny
          rynek w zakresie kuchni, prania itd.), wybuchnie awantura, strajki, blokady
          itd. Ponadto prywatyzacja wymusi wyższe składki dla chcących być leczonych
          lepiej - a zgodnie z Konstytucją RP służba zdrowia w naszym kraju jest
          bezpłatna, każdy ma prawo do RÓWNEGO dostępu do świadczeń medycznych. Kto
          narazi się na krytykę ubogiej grupy wyborców? Cieniutko to widzę...Sorry... Ale
          życzę Wszystkiego Najlepszego!
          • Gość: lech47 Re: sprywatyzować służbę zdrowia! IP: *.cust.tele2.pl 02.07.05, 12:27
            Tak samo baliśmy się prywatyzacji handlu, państwowych zakładów pracy, aptek.Po
            prywatyzacji i uwolnieniu kagańca narzuconego przez państwowych urzędników
            znikł problem braku sznurka do snopowiązałek, pojawił sie nadmiar węgla, mięsa,
            papieru toaletowego.Trachę ironizuję, ale służba zdrowia to ostatni bastion
            socjalistycznej gospodarki rozdzielczo-nakazowej. Po poczatkowych napięciach
            nastąpi samoistna regulacja rynku zdrowia. Oczywiście bufory pod postacią
            fundacji, także z udziałem Państwa musza zaistnieć dla najbiedniejszych, nie
            mogących opłacić ubezpieczenia lub mających ubezpieczenie nie wystarczające dla
            pokrycia kosztów wysokospecjalisycznych i drogich procedur medycznych.
      • Gość: sceptyk podwójny Re: sprywatyzować służbę zdrowia! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 19:03
        Masz rację. Jedyny sposób to całkowita prywatyzacja szpitali. Czy w
        niepublicznych poradniach ktoś daje łapówki? Nikt!! Bo nie ma takiej potrzeby.
        Ale niestety politycy do tego mnie dopuszczą. Po pierwsze, zmniejszyłby się ich
        obszar władzy a po drugie musieliby przyznać że obiecują Mercedesy a stać nas na
        Syrenki. Świadczenia medyczne są wycenione poniżej kosztów i dlatego nie
        funkcjonują prywatne szpitale oferujące podobny do powiatowych zakres leczenia.
        Jestem chirurgiem. Daję politykom jeszcze rok a potem spadam stąd za granicę.
    • barbarus.cz Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany 02.07.05, 13:24
      Ten lapowkasz to dran ( najogledniej mowiac)ktos kto warunkuje swoje dzialanie
      od lapowki szczegolnie ratujace zycie powinien by karany jak najsurowiej. ale
      powolutku z tymi atakami na cale srodowisko. Niech wyjada wszyscy doktorzy i
      wtedy bedzie lepiej???? Ha ha Ja to wlasnie zrobilam, i boje sie roznych rzeczy
      ale na pewno nie napadnie mnie zaden redaktorzyna z mikrofonem w stylu UWAGA,
      albo innego smiecia i nie bedzie mnie wypytywal o etyczna strone mojej pracy,
      czy to co robie jest zgodne z etyka lekarska, bo przeciez mnie obowiazuje inna
      etyka, ja musze byc bardziej uczciwa, bardziej pracowita, caly czas jak Judym
      pochylona nad problemami bliznich... itd. Dlaczego? dlatego ze jestem lekarzem
      i ciezko przygotowywalas sie do wykonywanej pracy, A teraz w zamian KAZDY ma
      prawo mnie krytykowac, KAZDY wie jaka powinna byc moja postawa ( nie patrzac na
      swoja), KAZDY bedzie mnie ocenial. A panstwo ( moze pracodawca) tak bardzo
      rozumiejace potrzebe zapewnienia ludziom nalezytej opieki placi mi 980 zlotych
      brutto podstawowej pensji za etat specjalisty z 10 letnim stazem,(sluze paskiem
      wyplaty!). Dlatego musze pracowac ponad 10 godzin srednio dziennie plus
      weekendy. Na szczescie jest to przeszlosc i pomoge kazdemu lekarzowi ktory
      bedzie chcial opuscic ten cudowny kraj i tych cudownych obywateli, ktorym sie
      wszystko od lekarzy nalezy. See you later.
    • Gość: dorota Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.devs.futuro.pl 02.07.05, 16:13
      Gratuluję odwagi emerytowi, mnie jej zabrakło w lutym br.kiedy mój teść był
      pacjentem doktora L.wczoraj jak usłyszałam że ten skubaniec został przyłapany
      na braniu łapówki ucieszyłam się. Powinni go pozbawić prawa do wykonywania
      zawodu i dokonać konfiskaty całego mienia, bo dorobił sie tego na ludzkiej
      krzywdzie.Z-ca dyrektora zapewne wie czyim protegowanym jest L.i w jaki sposób
      został ordynatorem oddziału chirurgicznego.
      • edek475 Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany 02.07.05, 16:44
        Super, w takim bądż razie zaczynajcie od dwóch renomowanych Klinik w
        Bydgoszczy, których Szefów oskarżono o przyjmowanie łapówek, jeden siedzi,
        drugiego niedawno na krótko zatrzymno(nie wymienię o jakie kliniki chodzi).
        Powiem Wam, że chodzi o bardzo rzadko występujące specjalizacje, do których
        dostęp jest cholernie(patrz sprawa Pana posła Gruszki)trudny, kolejki są
        kilkumiesięczne. Odebralibyście całemu Województwu jedyne i najlepsze kliniki w
        zakresie tych specjalności. Miałem osobisty kontakt zawodowy z tymi oskarżonymi
        Profesorami i powiem Wam że byli cholernie dobrzy swojej dziedzinie. Pierwsza
        liga światowa. Żal serce ściska, że nie mogą służyć społeczeństwu tylko są
        ciągani po aresztach.
          • Gość: M.P. Nie łowić pijawek! Osuszyć bagno ! IP: 81.219.249.* 02.07.05, 19:00
            Mówiąc językiem (bardzo mądrym wbrew pozorom !)Janusza Korwin-Mikkego :

1. Wyłowiono z bagna jedną pijawkę i pokazano żądnemu krwi i zemsty tłumowi.
            2. W bagnie nadal jest mnóstwo pijawek, nie da się wyłowić wszystkich, jest ich
            zbyt wiele i ciągle przybywają nowe.
            3. Proponowanie, żeby policja wzięła się do roboty i wyłowiła resztę pijawek,
            jest nonsensem. Należy osuszyć bagno, a wtedy pijawki znikną. W tym przypadku
            "osuszenie bagna" to wprowadzenie sensownego systemu ochrony zdrowia, w którym
            przepływ pieniądza będzie transparentny i nie będzie korupcji. Jest to jak
            najbardziej możliwe, vide cywilizowane kraje, w których nie słyszy się o
            skorumpowanych lekarzach.
            • Gość: miamore Re: Nie łowić pijawek! Osuszyć bagno ! IP: *.arcor-ip.net 02.07.05, 19:26
              > 3. Proponowanie, żeby policja wzięła się do roboty i wyłowiła resztę pijawek,
              > jest nonsensem. Należy osuszyć bagno, a wtedy pijawki znikną. W tym przypadku
              > "osuszenie bagna" to wprowadzenie sensownego systemu ochrony zdrowia, w którym
              > przepływ pieniądza będzie transparentny i nie będzie korupcji. Jest to jak
              > najbardziej możliwe, vide cywilizowane kraje, w których nie słyszy się o
              > skorumpowanych lekarzach.
              Marzenie scietej glowy, osuszyc to bagno.Utopia.
              Nie mozna zlikwidowac wiekowych "tradycji" narodowych Polakow.
              W Polsce kazdy ktory ma choc troche wladzy to bierze, za komunistow bylo jeszcze
              gorzej .
    • Gość: jacdabr Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.05, 19:10
      Róbta tak dalej. Kierujcie agresję pacjentów niezadowolonych z całości lecznictwa w tym chorym kraju na lekarzy. A lekarzy prowokujcie do brania głodowymi płacami. Zapłacą pewnego dnia maluczcy, kiedy nie będzie ich miał kto leczyć. Sprytni wyjadą, nieuczciwi będą siedzieć a uczciwi-niezaradni umra
      z głodu... Weżcie ludzie za d... faktycznych złodziei. Nie popieram opisywanego przypadku, ale kojarzę fakty. Czy słyszycie że w Funduszach nie ma forsy na leczenie? Pismaki milczą. Wolą dać sie sterować? Uczciwi?
      • Gość: wata Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.05, 20:05
        Gość portalu: jacdabr napisał(a):

> Czy słyszycie że w Funduszach nie ma forsy na
        > leczenie? Pismaki milczą. Wolą dać sie sterować? Uczciwi?
        Po pierwsze: masz świętą rację !
        Po drugie: dlaczego ordynatorzy godzą się na tak marne pieniądze z odziałów NFZ
        na utrzymanie prowadzonych przez siebie szpitali? Wiadomo, oni zarabiają w
        miarę dobrze, gorzej niższy personel. Widział ktoś protestujacego ordynatora?
        Urzędnik z oddziału NFZ jakoś dogaduje się z ordynatorem po cichu i jest OK!
        Niestety ciężar protestów w służbuie zdrowia niosą na plecach pielęgniarki, bo
        im rzadko oferuje się łapówki. Tak więc się ta karuzela kręci z zacierającymi
        się łożyskami, ale jak długo jeszcze?
      • Gość: lekarz Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 22:40
        Drodzy Obywatele. Nauczeni wieloletnią polską tradycją nie wyplenioną niestety
        przez zmiany systemów chcecie sobie wszystko " załatwić" - lepszego
        profesora ,ordynatora , specjalistę - im więcej zapłacicie , tym lepsze będą
        efekty operacji tudzież innej porady. Muszę wam powiedzieć , że jesteście w
        ogromnym błędzie - ilość powikłań w medycynie jest statystycznie stała w Polsce
        i na całym świecie i to dotyczy również procedur " załatwionych". Sami przez
        wiele lat nauczyliście tych profesorków , ordynatorków wciskając im koperty ,
        brania pieniędzy. Zaniedbywanie leczenia w oczekiwaniu na łapówkę jest
        przestępstwem i winno być jak najsurowiej karane. Może wtedy my , "młodzi"
        lekarze ( 32 - może stary ?) nie wstydzilibyśmy się przyznawać w towarzystwie
        do tego zawodu. Dziękuję za komplement - pijaki , łajdaki , łapówkarze -
        myślę , że wysłuchując tego typu kalumni żałuję , że ludzie tak o mnie myślą ,
        a ja nic z tego nie mam.Skoro i tak jestem nazywany pijakiem i łapówkarzem , to
        może upiję się na następnym ( jutro) dyżurze , żeby się odstresować.Nie chcę
        straszyć społeczeństwa tym , że ucieknę za granicę i wtedy upadnie w Polsce
        służba zdrowia a ludzie powymierają.Nadciągną bowiem lekarze ze wschodu ,
        skądinąd bardzo dobrze wykształceni ( serio), więc nie ma się o co
        martwić.Trochę mi jednak przykro , że codziennie ratuję życie ludzi takich jak
        Wy.I wstyd mi za tych , którzy psują nasze dobre imię.Skoro 99 % lekarzy bierze
        łapówki , to ja jestem jakiś nienormalny , i większość moich kolegów też. Może
        kiedy dorośniemy i stamy się wysokiej klasy specjalistami , to dojrzejemy do
        myśli , że nasze usługi bardzo dużo kosztują. Na razie pozostajemy naiwni ,
        pracując 400 godzin miesięcznie , nie widząc , jak rosną nasze dzieci.Mamy
        mieszkania , samochody , splacamy jakoś te kredyty kłując w oczy nierobów
        żądających wszystkiego " od państwa".
        Jeden procent lekarzy nie biorących łapówek , łączcie się !!!!!Pozdrawiam.
        PS: Błagam na wszystko , nie róbcie błędów ortograficznych.
        • Gość: lekarzconiebierze Coś Wam powiem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 22:45
          Drodzy Obywatele. Nauczeni wieloletnią polską tradycją nie wyplenioną niestety
          przez zmiany systemów chcecie sobie wszystko " załatwić" - lepszego
          profesora ,ordynatora , specjalistę - im więcej zapłacicie , tym lepsze będą
          efekty operacji tudzież innej porady. Muszę wam powiedzieć , że jesteście w
          ogromnym błędzie - ilość powikłań w medycynie jest statystycznie stała w Polsce
          i na całym świecie i to dotyczy również procedur " załatwionych". Sami przez
          wiele lat nauczyliście tych profesorków , ordynatorków wciskając im koperty ,
          brania pieniędzy. Zaniedbywanie leczenia w oczekiwaniu na łapówkę jest
          przestępstwem i winno być jak najsurowiej karane. Może wtedy my , "młodzi"
          lekarze ( 32 - może stary ?) nie wstydzilibyśmy się przyznawać w towarzystwie
          do tego zawodu. Dziękuję za komplement - pijaki , łajdaki , łapówkarze -
          myślę , że wysłuchując tego typu kalumni żałuję , że ludzie tak o mnie myślą ,
          a ja nic z tego nie mam.Skoro i tak jestem nazywany pijakiem i łapówkarzem , to
          może upiję się na następnym ( jutro) dyżurze , żeby się odstresować.Nie chcę
          straszyć społeczeństwa tym , że ucieknę za granicę i wtedy upadnie w Polsce
          służba zdrowia a ludzie powymierają.Nadciągną bowiem lekarze ze wschodu ,
          skądinąd bardzo dobrze wykształceni ( serio), więc nie ma się o co
          martwić.Trochę mi jednak przykro , że codziennie ratuję życie ludzi takich jak
          Wy.I wstyd mi za tych , którzy psują nasze dobre imię.Skoro 99 % lekarzy bierze
          łapówki , to ja jestem jakiś nienormalny , i większość moich kolegów też. Może
          kiedy dorośniemy i stamy się wysokiej klasy specjalistami , to dojrzejemy do
          myśli , że nasze usługi bardzo dużo kosztują. Na razie pozostajemy naiwni ,
          pracując 400 godzin miesięcznie , nie widząc , jak rosną nasze dzieci.Mamy
          mieszkania , samochody , splacamy jakoś te kredyty kłując w oczy nierobów
          żądających wszystkiego " od państwa".
          Jeden procent lekarzy nie biorących łapówek , łączcie się !!!!!Pozdrawiam.
          PS: Błagam na wszystko , nie róbcie błędów ortograficznych.
        • Gość: lekarka Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: 195.116.202.* 03.07.05, 23:07
          jest nas na pewno więcej niz jeden procent - jestesmy frajerami????własnie
          wróciłam z 48 h dyzuru, na którym jeden z pacjentów nazwał mnie "kurwą"
          (przepraszam za wyrazenie) bo za czesto kazałam mu mierzyć cisnienia a on
          chciał spać. A jeszcze inny pacjent kompletnie pijany o 3.00 nad ranem miał
          pretensje ze nie chce mu zaszyc tygodniowej rany na głowie. Pozdrawiam
          wszystkich Frajerów.
          • Gość: roro68 Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 03:11
            Wszystko prawda, ale brać-nie brać to kwestia smaku! Ja na to patrzę tak, że w
            polsce wszyscy zarabiamy żałośnie mało. A jednak łapówkarze to są
            mniejszościowe gnidy i trzeba je po prostu tępić. Też miałbym
            możliwości "brania", bo nawet w niełapówkarskich zawodach co jakiś czas zdarza
            sie, że ludzie wciskają pieniądze, nawet za to, że człowiek robi to, co w
            obowiązkach! Ale gdybym ja wziął kasę, to bym się chyba porzygał. Bo to by było
            tak ochydne, jak bym się sku..ł albo jak bym wdepnął w wonóg i chodził z tym
            smrodem między ludźmi. Więc nie wezmę, bo źle bym się czuł. I najgorsze co
            można zrobić, to szukać jakchkolwiek usprawiedliwień dla łapówkarzy! Po prostu
            nie robi się tego, bo to chamstwo i to jest tabu. Nie wolno!
    • Gość: dudek Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 18:04
      Proponuje aby każdy kto pisze takie głupoty najpierw ocenił siebie a potem
      artykuł. Media i partia kierująca lubią mydlić oczy takim kretynom jak
      większość czytelinków tej gazety, sprawami spektakularnymi a w szczególności z
      działki lekarsko-prawniczej. Niestety zawsze w naszym kraju była walka klas
      tych co mają mało z tymi co mają dużo. Najlepiej przenieść się do Angli tam
      można nie dożyć nawet badań diagnostycznych bo są takie długie terminy
      oczekiwania. A takie menele i oskarżyciele jak wy nie mają nawet prawa głosu.
    • Gość: tezlekarz Re: Ordynator z chorzowskiego szpitala podejrzany IP: *.sonofon.dk 11.07.05, 16:30
      Z ogromna satysfakcja czytam tego rodzaju artykuly z perspektywy pracy za
      granicami Polski. Jako anestezjolog bylem stale oszukiwany przez tego typu
      szumowiny. Zmuszano mnie prosba i grozba, bezposrednio i poprzez przelozonych
      abym znieczulal pacjentow, ktorzy sie do tego nie nadawali, ale byli na liscie,
      juz zaplacili panu profesorowi w zaciszu prywatnego gabinetu, podczas milej
      i "fachowej" rozmowy, kiedy to obiecywal, ze pomoze. Bo to pacjenci ida do
      profesorow, sami miedzy soba reklamuja tego albo tamtego, ktory ma "zlote rece"
      i jedyny moze pomoc. Potem ida i prosza o pomoc, blagaja, a swoja prosbe
      wzmacniaja innymi argumentami, "czlowiek o zlotych rekach" musi jedynie dac sie
      ublagac. Juz w szpitalu sa straszliwie zaskoczeni, bo przychodzi nagle jakis
      anestezjolog ( co to w ogole za jeden) i sugeruje, ze operacja moze sie
      skonczyc tragicznie, ze moga nastapic powiklania, ze statystycznie wyglada to
      tak i tak. Ale jak malo przekonujaca jest ta krotka rozmowa w przeddzien
      oczekiwanej z utesknieniem operacji w porownaniu do roztoczonej w wypasionym
      gabinecie wizji uzdrowienia z choroby. A poza tym profesorek wzial tez
      pieniazki dla anestezjologa, dlatego musial zazadac tak duzo, bo przeciez nie
      dziala sam, wiec czego ten anestezjolog chce!? Pacjent jest pacjentem
      konkretnego chirurga, wiec biegnie i relacjonuje rozmowe z anestezjologiem,
      wkrotce dzwoni chirurg, ordynator, profesor, a dlaczego to pan nie chce
      znieczulic tego nieszczesliwego pacjenta, ktory musi byc szybko zoperowany
      zanim choroba uczyni spustoszenie w jego organizmie, czemu nie chce pan pomoc
      biednemu choremu czlowiekowi. A bo operacja mu juz nie pomoze, a jedynie
      przyspieszy koniec odpowiadam. Wkrotce dzwoni moj przelozony, jak mozesz
      podwazac kompetencje pana profesora, kimze ty jestes zeby polemizowac z wielkim
      panem profesorem, to chirurg ustala wskazania do operacji, a ty jedynie
      znieczulasz, moze sie boisz znieczulic trudnego pacjenta? Nie ma dyskusji,
      konsylium w Polskich szpitalach, nie liczy sie dobro pacjenta lecz to, kto ma
      wiekszy autorytet i kto jest wazniejszy, czyli kto ma wladze. Jest klasa
      rzadzaca i podwladni, ktorzy sluza wiernie bo inaczej sa dyskryminowani. Jezeli
      masz wladze mozesz zrobic prawie kazda glupote, bylebys tylko ja uzasadnil,
      czasami wystarczajacym uzasadnieniem jest tytul profesorski. Niestety w kazdym
      szpitalu dzialaja aktywnie tacy jak w/w ordynator, ba! W jednym z programow
      telewizyjnych dotyczacych lapowkarstwa w sluzbie zdrowia wystepowala cala
      pierwsza liga slaskich profesorkow-lapowkarzy, ktorzy debatowali na temat
      uczciwosci zupelnie jakby mieli czyste rece. Wsrod nich slawa kardiochirurgii
      polskiej, czlowiek, ktory ma szambo zamiast ust, ktory nie potrafi powiedziec
      zdania tak aby nie umiescic w nim co najmniej kilku ordynarnych slow. Dopoki
      system sie nie zmieni zawsze beda lapowki, ci co je biora i ci co je daja. Nie
      ma miedzy nimi roznicy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka