Dodaj do ulubionych

Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!!

29.07.06, 13:29
Kilkaset tysięcy złotych utopione (DOSŁOWNIE) w fontannie przy USC w
Chorzowie. Otwarta w zeszłym roku we wrześniu. Jak zwykle POMPA władze
miejskie CHORZOWIANIN i WSPÓLNY CHORZÓW - fotki i teksty do zżygania. Działała
w sumie miesiąc. Pamiętam nawet tekst KOPLA, który sadził farmazony w stylu
kolejny obiekt upiększający miasto dla mieszkańców i tak dalej w stylu
bełkotliwej nowomowy aparatczyka rodem z KC. I co ???. Jajco - fontanna
zamknięta w trzy dupy a szmal wywalony na to "cudo" wylądował w prywatnych
kieszeniach. Kto i kiedy odpowie za ten przekręt ?
Obserwuj wątek
          • martahelena Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 02.08.06, 09:46
            fonatnna rzeczywiście działała góra 2-3 miesiące a kosztowała blisko 1 mln
            złotych.Rozkradli ją i wszyscy się dziwią a przecież Chorzów należy do
            NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH miast w Polsce !!!! To tak jakby Pan Kopel kupił za
            samorządowe pieniądze mercedesa , zostawił go otwartego na parkingu w Chorzowie
            a potem się dziwił że go ukradli.
            Jeszcze raz proszę na tym forum aby nie negować zdań i opinii mieszkańców tego
            miasta którzy w nim przebywają na STAŁE - po prostu w nim mieszkają. Osoby
            mieszkające zagranicą i przebywające SPORADYCZNIE w tym "pięknym" mieście nie
            maja ŻADNEGO prawa podważać uwag na temat BIEŻĄCYCH obserwacji mieszkańców i
            wmiawiać, że jest inaczej nie będąć TU i TERAZ w Chorzowie.
            • yasmin_ch Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 02.08.06, 22:02
              a kiedy ja rozkradli?bo w lipcu jeszcze widzialam jak dzialala?

na tym forum moga sie wypowiadac wszyscy -zwolennicy i przeciwnicy pana Kopla i
              jego ekipy, osoby piszace po slasku i te, ktore tego jezyka nie znaja, osoby
              chwalace Chorzow i osoby krytykujace, osoby majace zameldowanie w miescie i te
              ktore nie maja;-),ba -moga sie nawet wypowiadac mieszkancy innych miast
              osciennych, a nawet i Sosnowca:-)

a co Ty, stala mieszkanka miasta Chorzow robisz dla niego, by bylo w nim lepiej
              milej itd? oczywiscie poza narzekaniem.

• rico-chorzow Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 07:17
                  martahelena napisała:

>
                  > pracuję na terenie tego miasta,płacę TU podatki,płacę czynsz na rzecz Gminy,i
                  > robię wiele innych rzeczy TU w Chorzowie, w Polsce , a Ty Yasmin? Gdzie płacisz
                  > podatki? W jakim kraju pracujesz ?

Tak,przecież w Königshütte(dzisiaj Chorzów) nie specjalnie chciano Polskę (78%
                  dla Niemiec),i to w demokratycznym plesbiscycie,więc dlaczego ściągacie i
                  płacicie tutaj podatki,kto was tu prosił?,a to,kto,gdzie mieszka,płaci czynsz i
                  podatki też Ciebie jak i innych Tobie podobnych,nawet w najmniejszym stopniu nie
                  powinno interesować,może właśnie ci wyjezdni,albo jak Ty ich nazywasz -
                  uciekinierzy - więcej zrobili dla miasta i regionu jak Ty przewracając się przez
                  psie kupy i tabunyny menelów,zastanów się kto i w jaki sposób doprowdził do
                  takiego stanu rzeczy,więc nikt inny jak Twoja Polska,polski Sląsk,polski Chorzów
                  i polska ulica Wolności,nie napiszę o Twoim mieszkaniu na Wolności,bo
                  prawdopodobnie nie wybudowali je Polacy czy Polska?,paniała?
                  • martahelena Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 09:25
                    tu zawsze była Polska a mój dziadek ginąc w IV Powstaniu ginął za Polski Śląsk a
                    nie szwabski. A takich jak Ty tutaj nie potrzebujemy bo i kim Ty jesteś?
                    Polakiem, Niemcem? Jesteś krojcokiem , który na dodatek się sprzedał .I nie
                    zabieraj głosu na POlskim forum zabierz lepiej na niemieckim, chyba ,że nawet
                    niemieckiego nie znasz i tu się wyżywasz.
                    • wilhelm4 Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 09:50
                      Ty Martahelena: jestes ofiara,
                      ofiara ultranarodowej propagandy, indoktrynizacji, polonizacji.

Kto nadal jeszcze mysli czarno-bialo (a raczej TYLKO bialo-czerwono),
                      ten jest zaslepiony, niedoinformowany, naiwny, niesamodzielnie "myslacy".

Co Ty wiesz o zawilej historii G.Slaska ?
                      Co Ty wiesz o niezmiernie zlozonym
                      piekielnie dramatycznym przebiegu tzw. powstan ?
                      A kiedy bylo 4te powstanie ??

I co tak plujesz ?

To ja watpie w Twoja slaskosc, Dziewczyno (Dziucho?).

A poza tym wiemy, ze wcale nie o temat idzie, bo Ty juz
                      udowodnilas, ze na kazdy temat....piepszysz i jatrzysz!
                      • martahelena Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 09:54

to pmnik MOJEGO dziadka stoi w Panewnikach i to nazwiskiem MOJEGO dziadka
                        nazwana jest jedna z największych tras na Śląsku więc mi nie praw morałów.
                        Jesteście beznadziejni, takie wiecznie uśmiechnięte bezmózgie debilki, bez
                        własnego zdania albo wystraszeni żeby je wyrazić.
                        • rodowiczmaryla Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 10:07
                          > to pmnik MOJEGO dziadka stoi w Panewnikach
                          > to nazwiskiem MOJEGO dziadka nazwana jest jedna z największych tras na Śląsku
                          To nie Twoja zasluga (chyba ze problem), a wiec nie stawaj na palcach.

> więc mi nie praw morałów.
                          Chcesz nam Dziadkiem zamknac buzie ?
                          Napewno masz tez legitymacje kombatanta Zbowidu itp., co ?
                          Bo "najwieksza ulica" i blabla.

> Jesteście beznadziejni, takie wiecznie uśmiechnięte bezmózgie debilki,
                          ??? Znamy sie naprawde ? Nie przypominam sobie.
                          Gdybysmy sie znali, to bym Ci "cos powiedzial".

> bez własnego zdania albo wystraszeni żeby je wyrazić.
                          Akurat sie pienisz, bo je wyrazamy. :)

Az przykro czytac......biedne stworzonko......psychiatryczny casus......
                    • palec1 Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 09:57
                      > tu zawsze była Polska
                      ???

> a mój dziadek ginąc
                      Ciekawe kiedy splodzil Mamusie albo Tatusia ? (matematyka!) :)

> w IV Powstaniu ginął
                      IV ?!

> za Polski Śląsk a nie szwabski
                      Wiekszosc "powstanców", jesli chodzi o tych prawdziwych Slazaków
                      (a nie Poznaniaków, Lwowiaków, Krakowiaków, Zaglebiaków,...)
                      walczyla o INNY Slask, a niekoniecznie o polski Slask w Twoim sensie.

> A takich jak Ty tutaj nie potrzebujemy bo i kim Ty jesteś?
                      A kto to mówi ? A kim-takim Ty jestes ?

> Polakiem, Niemcem?
                      A czy cos z tego jest gorsze ?

> krojcokiem
                      Jak wiekszosc Slazaków: rozumiesz w ogóle to slowo ?

> który na dodatek się sprzedał
                      ???

> I nie zabieraj głosu na POlskim forum zabierz lepiej na niemieckim,
                      > chyba ,że nawet niemieckiego nie znasz i tu się wyżywasz.
                      Idz sie leczyc!

Ergo: Slaska absolutnie nie zrozumialas...........
                    • fyrlok Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 10:37
                      Sluchaj Pacjentko:

Ja mam w mojej familii 5-10 gierojów,
                      po obu stronach, zywych i martwych.
                      Bez wyjatku wszyscy byli rodowitymi Slazakami.
                      Wszyscy (z tych zywych oczywiscie) potem przeklinali.

To kim ja jestem - chcesz mi powiedziec, ze nie jestem Slazakiem ?!!!!!!!!

A jakze - jestem, jestem swiadomym przekonanym
                      Górnoslazakiem, po kilku fakultetach, z rodzina
                      w Polsce, w Czechach i w Niemczech (west i ost).

Ktßory KOCHA Slask, interesuje sie bardzo jego kultura i historia. I
                      przyszloscia. I który, bawiac sie slonskom godkom (bo jest czescia
                      naszego "kolorytu" i naszej "duszy"), delektuje sie ta kolorowa
                      komunikacja na tym Forum. I nie dam sobie tego popsuc przez kogos,
                      kto urywa sobie dywidendy z historii (rzeczywiscie czysto kalendarzowo-
                      matematycznie malo prawdopodobnego) przodka !!!

Wrecz przeciwnie - jestem wlasnie typowym Slazakiem,
                      jestem krojcokiem par excellance, nie wiem dlaczego gorszy.
                      Notabene: te "powstania" nie byly powstaniami w sensie
                      "spontanicznego lokalnego zrywu" i z nich tez nic dobrego nie powstalo.

A ile krwii sie polalo - znasz w ogóle liczby ?
                      A ile widocznych dramatów i niewidocznej trucizny na 100 lat wyszlo !

To byla Górnoslaskka Wojna Domowa.

A tego Twojego ulana, to se podaruj.

Jak mówie, mam takich wielu, w tym tez "milosnika i pielegniaza" polskiej-
                      slaskiej kultury (Gallus), alew sie z tym nie afiszuje. Wstydzilbym sie.

Bo 1) to nie ja, tylko oni 2) potem czesto watpili/zalowali
                      3) wielu z nich bylo wielowymiarowymi/kulturowymi Slazakami
                      4) którzy potem poczuli, ze przyczynili sie do zabicia tego skarbu
                      5) mialem/mam tez "aktywistów" proniemieckich, Slazaków z dziada-pradziada
                      6) poniewaz znam historie Slaska i jestem dorosly i zdrowy psychicznie,
                      nie neguje i szkaluje zadnej ze stron, bo byloby to opluwaniem
                      samego siebie i tez slonskiego hajmatu.

A kim Ty jestes ? Ty - nie Twój Dziadzio, tylko Ty ?

• eug50 Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 10:40
                      Chciałbym ci tylko przypomnieć , że to ci szwabi jak ich nazywasz ( Szwabia
                      jeden z rejonów geograficznych w Niemczech niewiele ma wspólnego z Prusami
                      którzy tworzyli potęge Ślaska)przez wiele pokoleń budowalprzemysł, krzewili
                      kulture i wprowadzali oświatę - do czego przyłączył się miedzy innymi twój
                      dziadek widac obecnie najlepiej.I z tego powodu dzieci i wnuki , potomkowie
                      owych powstańców ślaskich wolą wybrać jako miejc\sce zamieszkania Niemcy i
                      mieszkać wśród szwabów a może i prusaków!!
                    • rico-chorzow Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 07.08.06, 13:39
                      martahelena napisała:

> tu zawsze była Polska a mój dziadek ginąc w IV Powstaniu ginął za Polski
                      Śląsk
                      > a
                      > nie szwabski. A takich jak Ty tutaj nie potrzebujemy bo i kim Ty jesteś?
                      > Polakiem, Niemcem? Jesteś krojcokiem , który na dodatek się sprzedał .I nie
                      > zabieraj głosu na POlskim forum zabierz lepiej na niemieckim, chyba ,że nawet
                      > niemieckiego nie znasz i tu się wyżywasz.

Nic sie nie przejuj,wracamy,zeby roztrzelac reszte Twoich 30-tu dziadkow i
                      oczywiscie Ciebie,ktora IV powstanie polskie w Gornym Slasku historycznie jak i
                      zgony swoich heroicznych,bohaterskich 30-idiotow wplata w wlasne zidiocenie;))
                      jezeli chodzi o to kim jestem,wiec odpowiedz jest bardzo
                      prosta,jo je Slonsok,
            • kefiszon Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 04.08.06, 09:55
              Osoby
              > mieszkające zagranicą i przebywające SPORADYCZNIE w tym "pięknym" mieście nie
              > maja ŻADNEGO prawa podważać uwag na temat BIEŻĄCYCH obserwacji mieszkańców i
              > wmiawiać, że jest inaczej nie będąć TU i TERAZ w Chorzowie.

A kto Tobie dał prawo o tym decydować?

Ja,jako STAŁA mieszkanka Chorzowa,obserwująca na BIEŻĄCO sprawy miasta

DAJĘ Wam
              - emigrantom,uciekinierom,pracującym za granicą legalnie i nie,
              podróżującym,będącym na zagranicznych delegacjach i wakacjach,mieszkającym w
              innych miastach Śląska,Polski oraz w innych krajach-

Daję Wam "prawo podważać uwag na temat BIEŻĄCYCH obserwacji mieszkańców i
              > wmiawiać, że jest inaczej nie będąć TU i TERAZ w Chorzowie".

:D
              Wojuj mieczem i od niego zginiesz!
      • rodowiczmaryla Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 10:11
        przedtem metnie "argumentowalas"
        teraz b.metnie "tlumaczysz"

No ale kto Cie czyta - nie musi rozumiec,
        ten ma dla Ciebie pelne zrozumienie/wyrozumienie.

A moze to w rodzinie ? Erblas od Dziadka ?
        Tez byl taki, powiedzmy, niezrównowazony ?

Urodzil sie w ogóle na Slasku ?
        • martahelena Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 14:53

A na jakie papiery wyjechaliście z Polski,"patrioci"??? Na jakiej podstawie
          macie legalną pracę w Niemczech? Ale piękny jad z Was się sączy a zarzucaliście
          to mnie, kolejny przykład ,że nie warto na tym forum zabierać ŻADNEGO
          głosu,towarzystwo wzajemnej adoracji.Przynajmniej tyle ,że rozruszałam trochę
          Wasze dotychczasowe nudne smędzenie. To tyle. A pomyśleć ,ze zabrałam tylko głos
          komentujący wydarzenie z Chorzowa mające miejsce TU i TERAZ o czym Wy nie macie
          zielonego pojęcia bo Was TU NIE MA. Więc piszcie sobie o byle czym ale nie o tym
          co się dzieje w tej chwili na ulicach tego miasta.I nie negujcie zdania
          Chorzowian,którzy mieszkając TU mogą sobie wyjrzeć przez okno i to co zobaczyli
          opisać na forum CHORZÓW.Bo oni w przeciwieństwie do Was wiedzą o czym piszą.
          • yasmin_ch Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 15:29
            przyznam, ze nie bardzo rozumiem Twoje intencje - atakujesz kazda osobe, ktora
            tu pisze, a tak naprawde zadnej z tych osob nie poznalas osobiscie.
            nie oceniaj nikogo zbyt pochopnie, bo mozesz sie mocno zdziwic. nie wciagalabym
            w dyskusje swoich dziadkow i pradziadkow, bo moglabys sie zdziwic kolejny raz..
            a w jaki sposob rozumiesz slowo "patrioci"? zapewne siebie uwazasz za patriotke
            tylko czy fakt, iz mieszkasz tam gdzie mieszkasz i placisz tam podatki
            automatycznie Cie nia czyni?
            to jest Twoj glowny argument: miejsce zamieszkania, trzeba przyznac, ze to dosc
            ograniczone spojrzenie na sprawe.

a obecnie legalna prace mozna miec w wielu krajach, wiec po co sie tak emocjonowac?

dodam jeszcze, ze skoro to forum wg Ciebie jest "nudnym smedzeniem", to po
            prostu go nie czytaj, to takie proste.
          • mr.superlatywny Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 03.08.06, 19:26
            Wcale niy idzie o tematy, nawet niy o zdanie.

Ino o Twoje tzw. argumenty i sposób/styl ich wyrazania.

No i o obrazanie. Nie chce mi sie jesze
            ros sortowac tych smieci, ale np.:
            "debilki","pajace","niemyslacy"."glupki",
            "uciekinierzy",,"nie-Slazacy","bylejakosc"
            "nudziarze","nie-patryjoci",nie macie prawa",......

I naprawde niy idzie o temat abo o jakies zdanie.
            Ty to tukej robisz niy pjyrszy ros, pamiyntomy
            te Twoje pamiyntne-myntne klótliwe wystempki......

Reasumujonc: mosz powazny problym. My niy. Ino Ty.
            • martahelena Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 04.08.06, 09:40

nie będę Ci odpisywać bo nie rozumiem co napisałeś , w jakim języku.Nie jest to
              polski, nie jest to śląski no i nie niemiecki. Żal mi Cię, całkiem sie pogubiłeś
              a chcesz krytykować innych.

A wracając do rzeczy droga Yasmin i inni Niemcy, chodziło mi o to ( to wstyd ,że
              muszę to wyłuszczać- jesteście tacy tępi, czy specjalnie nie odczytujecie
              bolesnych dla Was aluzji?) ,że wyjechaliscie z tego kraju na jakiejś prawnej
              zasadzie, prawda? Wszyscy wiedzą na jakiej wyjeżdżało się do Niemiec . A może to
              Wasi przodkowie zastrzelili mi dziadka na katowickim rynku w '39?
              • yasmin_ch Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 04.08.06, 16:09
                przede wszystkim skoncz nas obrazac, nie wiem skad w Tobie tyle zlosci i
                niecheci do innych ludzi?w dodatku do ludzi o ktorych nic nie wiesz.
                skoncz tez sie juz zaslaniac ciagle swoim dziadkiem -o naszych rodzinach wiesz
                tyle ile sobie wyimaginowalas. tak samo jak o naszej pracy, papierach,
                paszportach, zameldowaniu itd.
                rozumiem ze musisz sie strasznie nudzic, bo skad bys miala tyle czasu by
                wymyslac jakies teorie nie majace nic z rzeczywistoscia wspolnego?

jak przyjade nastepnym razem do Chorzowa, to nie omieszkam Ci przedstawic mojego
                polskiego dowodu osobistego, paszportu, wizy, niemieckiego pozwolenia na prace,
                abys mogla sobie zobaczyc jak mocno w wielu sprawach sie mylisz. tylko wtedy
                badz troche milsza niz tutaj - w koncu wejde do Twojego sklepiku jako klient..;-)
            • kefiszon Martahelena nie marudź! 04.08.06, 09:46
              Wiesz co bredzisz! Może meliskę sobie zaparz?
              Ja też mieszkam na stałe w Chorzowie,pracuję tu i płacę podatki,wiele rzeczy mi
              się nie podoba i potrafię je dostrzec. Tutaj także pracuje i żyje moja
              rodzina,przyjaciele i znajomi.Potrafię też dostrzec fajne rzeczy i wyobraź sobie
              nie jestem "uśmiechniętym głupkiem",jak tu czule nazwałaś innych.Ty chyba
              patrzysz i nic nie widzisz,albo widzisz tylko to co chcesz widzieć. Masz zatrutą
              duszę i umysł!

No chyba,że to taka prowokacja? Bo jeśli nie to...żal mi Cię! :(
    • b166 Re: Miesiąc sikała i się ZES..ŁA !!! 05.08.06, 11:34
      A miało być o fontannie ...
      Czytając poniższe teksty odnoszę wrażenie, że Chorzów nie ma szans na
      znalezienie lepszych działaczy do walki o dobro miasta. Zamiast gadać zapraszam
      na WYBORY SAMORZĄDOWE. Pokażcie co naprawdę potraficie (to już ktoś kiedyś
      powiedział). Tymczasem na "forum Chorzów" w koło Macieja to samo czyli licytacja
      kto kogo bardziej zgnoi. Wybory już za dwa miechy a w mieście cisza jak po
      wybuchu bomby atomowej. Wszyscy już wyjechali ?. A może tak naprawde mają to
      gdzieś?.
      Jeszcze jedno - kartka wyborcza w normalnym (mieście, państwie) to
      najpotężniejsza broń, więc zróbcie z niej użytek ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka