Dodaj do ulubionych

Czy chcecie śpiewać szanty?

IP: *.adsl.inetia.pl 19.11.10, 18:40
Z okazji 40-lecia klubu żeglarskiego „YCM Columbus” na sali lustrzanej Świeckiego OKSiRu miał miejsce koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, o czym chyba wszyscy żeglarze i sympatycy wiedzą.

Było jak zawsze na koncertach tego duetu super, a wykonawcy po raz kolejny zjednali sobie nowych fanów.
Śpiew czego można było się spodziewać nie zakończył się wraz z końcem koncertu a rozbrzmiewał jeszcze za sprawą sympatyków szant z naszego miasta przez kilka godzin w „Cafe Kultura”.

Komandor klubu słuchając owego śpiewu (a raczej wycia) wpadł na pomysł by śpiewanie połączone z nauką szant oraz piosenek o tematyce żeglarskiej kontynuować na otwartych spotkaniach np. właśnie w "Cafe Kultura".
Nam żeglarzom oczywiście pomysł bardzo się spodobał i mamy nadzieję, że gdy zaczniemy realizować go w praktyce, to lokal, w którym owe spotkania będą miały miejsce wypełni się nie tylko przypadkowymi słuchaczami, ale i osobami chcącymi śpiewać i uczyć się szant razem z nami.

A może w Świeciu lub okolicy działają już pojedyncze osoby lub zespoły, śpiewające szanty czy piosenki o tematyce żeglarskiej i zechciały do nas dołączyć i wesprzeć swoimi umiejętnościami tą inicjatywę.

Piszcie proszę, co myślicie na ten temat i czy waszym zdaniem warto się tym zająć.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka