Dodaj do ulubionych

Basen, można taniej i w lepszym miejscu

10.02.14, 14:47
Jak wszystkim wiadomo, radni rządzącej koalicji inspirowani przez Burmistrza, zadecydowali o budowie nowej pływalni daleko od miasta w smrodach strefy przemysłowej, czyli mówiąc krótko na miejscu istniejącego obecnie basenu, który powstał tam w zamierzchłych czasach komuny. To nowe cudo powstałe na gruzach starego ma kosztować około 18 milionów złotych + rozbiórka starego, koszty nieznane.
I wszystko byłoby fajnie, tyle że korzystając z unijnych programów można swobodnie zbudować nowy obiekt w lepszej, przyjaznej ludziom, lokalizacji i zapłacić około 30 % kosztów i przy tym zastosować oszczędne, nowoczesne technologie ogrzewania.
W starej lokalizacji basen jest deficytowy. Nowa mogłaby sprawić, że obiekt stałby się bardziej atrakcyjny, a jego utrzymanie mniej kosztowne.
Obserwuj wątek
  • romaniaturk Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 11.02.14, 12:58
   Rozumiem, że wytypowałeś już nową lokalizację? Chętnie bym przeczytała, gdzie też sam zaplanowałbyś umiejscowienie nowego basenu. Rzecz jasna tylko wtedy, gdy masz pewność, że teren brany przez Ciebie pod uwagę, jest własnością miasta lub możliwy do wykupienia za niewielkie pieniądze, oraz nie ciąży na nim inny plan zagospodarowania.
   • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 11.02.14, 13:30
    A dlaczego wybrany teren musi koniecznie własnością miasta? Co to znaczy kupiony za niewielkie pieniądze? Chciałabyś za pół darmo z pokrzywdzeniem właścicieli? Plan zagospodarowania ludzie zrobili i ludzie mogą go zmienić :) Widzisz jakiś problem poza mitręgą urzędniczą?
    Jeżeli nowy basen ma kosztować 18 milionów złotych + nieznane koszty rozbiórki, a budowa nowego w ciekawszym miejscu, przy wykorzystaniu programów unijnych 30% tej kwoty (około 6 mln.zł) to różnica powinna wystarczyć swobodnie na zakup działki, uzbrojenie terenu, drogi itp...
    Co potrzeba, żeby to zrobić? Jedynie dobrego gospodarza, czyli tak niewiele i tak dużo zarazem...
    • romaniaturk Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 11.02.14, 18:22
     Dlaczego przydałoby się, żeby teren był własnością miasta? Dlatego, że wtedy łatwiej cokolwiek zrobić. Dlaczego miałby być sprzedany za niewielkie pieniądze? Bo kiedy podzieli się niemały przecież teren potrzebny na basen oraz poboczną infrastrukturę, to z większym zyskiem właściciel tego terenu może go sprzedać np. prywatnym inwestorom. Jeśli teren byłby atrakcyjny dla wielu podmiotów, a nie był własnością miasta, to oczywistym jest, że właściciel będzie chciał za niego bardzo dużą kwotę. Tak się właśnie dzieje w sytuacji "gdzie dwóch/trzech się kłóci".
     Chcesz stwarzać wrażenie człowieka rozgarniętego w tym temacie, a zadajesz tak głupie pytania w trakcie dyskusji, że dziwię się, iż w ogóle się w to pakujesz.

     Drążyłeś temat wielokrotnie i ciągle narzekasz na lokalizację starego, a w żadnym odcinku swojego utyskiwania, nie podałeś ani jednej propozycji na postawienie nowego. Człowieku, wsiądź do auta albo na rower, przejedź się ulicami miasta i wytypuj lokalizację/e, która pomieści taki obiekt jak pływalnia i oczywiście parking. Jak już znajdziesz, to sprawdź kim jest właściciel tego gruntu, sprawdź status działki i obwieść nam w końcu, gdzie ten nowy basen miałby stanąć! Do tego czasu, PRZESTAŃ BREDZIĆ!
     • forumowicz666 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 11.02.14, 21:59
      Ja również uważam, że modernizacja starego basenu to nie jest dobra opcja :(
      Trochę jednak "zadupie"
      Autor wątku ma dużo racji. Ciekaw czy miasto brało pod uwagę wiele opcji m. in. znalezienie działki, działek gdzieś w mieście - zmiana MPZP, scalanie działek itp.
      Nie znam właścicieli i MPZP ale podam tak na szybko kilka lokalizacji:
      1) Teren między Polomarketem przy ul. Sobieskiego a blokami przy ul. Piłsudskiego.
      2) Kiedyś obiło mnie się o uszy, że PKS mógłby sprzedać swoją bazę (teren przy Lidlu).
      3) Teren za Tesco i teren za Bricomarche (co do terenu za Brico to wiem, że mają tam dość duży teren za swoim sklepem).
     • buzz-astral Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 11.02.14, 22:11
      Też za bardzo nie podoba mi się fakt budowy basenu koło Mondi. Po pierwsze dlatego, że Pogoda tak sobie założył i wara mu się sprzeciwić. Po drugie, on i ta jego gromada doradców nie zadała sobie trudu aby sprawdzić, czy Mondi ma nadwyżki pary aby ogrzać basen i prądu aby zapewnić dostateczną jego ilość do prowadzenia takiego obiektu. Już w prasie pojawiają się artykuły na ten temat, a jeszcze nie rozpoczęto budowy. Co do innej lokalizacji basenu to temat działek należących do miasta był poruszany przed budową hali. Pod uwagę brano np. działkę za boiskiem Wdy oraz działkę w okolicach Piłsudskiego. W tamtym przypadku też ktoś zadecydował aby zniszczyć park zamiast wykorzystać inną lokalizację. W ogóle ostatnio Pogoda i ta cała rada zdaje się nie słuchać głosu mieszkańców Świecia. Przykładem może być referendum, którego nie wzięto pod uwagę . Ale koniec narzekania, cieszmy się, że będzie fajny basen. A jeszcze jedno: skoro już tak sobie marudzimy to mam pytanie, szczególnie do „romaniaturk” ,bo coś mi się wydaje, że jesteś pracownikiem urzędu. Czy jest w Polsce miasto, w którym buduje się nową bibliotekę za taką kasę. Oczywiście nie mówimy o miastach z wyższymi uczelniami, bo tam biblioteka być musi. Swoją odpowiedz i słuszność tej budowy proszę dodatkowo poprzeć ilością czytelników korzystających z naszej czytelni oraz ilością radnych posiadających karty biblioteczne.
      • romaniaturk Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 12.02.14, 13:42
       Bardzo się mylisz, nie pracuję w żadnym urzędzie. Też nie podoba mi się wiele decyzji burmistrza czy rady. Też mnie nosi, kiedy widzę nieudolność urzędników odpowiedzialnych za promocję miasta, funkcjonowanie straży miejskiej, itd. Nie mogę jednak znieść ciągłego utyskiwania jednego człowieka w jednym temacie, który niczego nie daje! Takie rzeczy robi się zupełnie inaczej, a nie mendząc co chwila na forum, i to jeszcze gazety, zamiast pisząc listy protestacyjne do Rady Miasta, czy organizując wiece. Jeśli ktoś jest tak zdeterminowany jak piotr2_pl, to jego poczynania, których jesteśmy świadkami, są po prostu śmieszne.
       • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 13.02.14, 14:31
        Kol. romaniaturk, jak coś się nie podoba, to nie czytaj. Nie ma przymusu. I przyjmij może do wiadomości, że to jest forum wymiany poglądów, a nie biuro podawcze urzędu i ja właśnie prezentuję swoje poglądy. Jeżeli basen przy Mondii odpowiada Tobie, to wystarczy to powiedzieć, zamiast wypisywać głupawe uwagi personalne. Ani to grzeczne, ani kulturalne. Mam nadzieje, że wyjaśniliśmy to sobie dostatecznie :)
        A wracając do tematu. Oprócz tego, że w nowej lokalizacji można basen zbudować taniej, to na dodatek stara lokalizacja budzi wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa. Z niezrozumiałych powodów nie zrobiono badań zanieczyszczeń powietrza i poziomu hałasu, więc można mieć obawy, czy pobyt tam będzie bezpieczny dla korzystających z basenu, a szczególnie dla dzieci.
        • romaniaturk Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 13.02.14, 16:15

         Rozwiń pojęcie "nowa lokalizacja". Określ jej umiejscowienie, bo cały czas NIKT (ani Ty sam) nie wie o jaką nową lokalizację Tobie chodzi!

         Co do badań nt. rzekomych zanieczyszczeń powietrza. Cały nasz region w jakimś sensie jest zanieczyszczony. Gdybyś jednak pomyślał chociaż przez chwilkę, to doszedłbyś do wniosku, że im bliżej zakładu, tym mniej. Najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia emitowane są przez wysokie kominy i lądują w promieniu kilku/nastu lub dziesiątek km od zakładu. Gdyby zanieczyszczenia w zakładzie lub w najbliższym jego otoczeniu miały być szkodliwe dla dzieci, które przyjadą na basen raz czy 2x w tygodniu, to jakim niby cudem żyliby ludzie, którzy pracowali w ZCiP / Frantschach / Mondi od samego początku aż do emerytury? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Po wypisywanych przez Ciebie dyrdymałach wnioskuję, że na pewno nie.
         • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.02.14, 08:24
          Przecież już otrzymałaś odpowiedź od kolegi ze wskazaniem ewentualnych lokalizacji basenu. Nie rozumiem z czego robisz problem? Mam to przepisać, czy jak? Nawiasem mówiąc o ewentualnej lokalizacji większych obiektów (basen, biblioteka itp.) powinni wypowiedzieć się mieszkańcy przez konsultacje społeczne, ale takie rzetelne i odpowiednio nagłośnione.
          Dodam jeszcze, że tak właściwie to każde miejsce pod nowy basen będzie sto razy lepsze od tego, daleko za miastem, przy Mondii i oczyszczalni ścieków. Upór Burmistrza w tej materii jest zadziwiający i kompletnie niezrozumiały. Nie zdziwiłbym się, gdyby przez to przegrał wybory.

          Co do zanieczyszczeń, to teoretycznie masz rację, tylko dlaczego wczoraj (13.02.2014r) z rana na obwodnicy na wysokości basenu jechało zgniłą kapustą? Dlaczego parę dni wcześniej na Bydgoskiej jechało szambem?

          Wyjaśnijmy sobie jeszcze jedno. Mondii są zakładem chemicznym i mają prawo pojawiać się tam wonie związane z produkcją. To jest najzupełniej normalne i raczej nigdy nie da się tego wyeliminować całkowicie. Między innymi z tego powodu zrobiono wokół zakładu strefę ochronną. Jedyną głupotą w tym wszystkim jest budowa basenu właśnie w tej strefie buforowej i zmarnowanie na długie lata najlepszej okazji do przeniesienia pływalni w bardziej przyjazne miejsce.
          • buzz-astral Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.02.14, 18:29
           Zgadzam się z przedmówcą. Zadziwiający jest upór rady i burmistrza w pewnych kwestiach. Może faktycznie wybory coś zmienią, gdyż niektóre decyzje wydają się dziwne. W ogóle nasza gmina zdaje się wydawać pieniądze na oślep, bez kontroli. Przykładem może być rynek i fontanna. Niby fajnie, miał być odnowiony rynek, a tu co? Przeciekająca, ciągle niesprawna fontanna i średnio udana modernizacja rynku za grube miliony. PODCZAS WYBORÓW TO OCENIMY !!!!!!!!!!
           • babka55 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 18.02.14, 22:43
            Ja mam tylko jedno pytanie do Pana Burmistrza i ekipy.... co z tymi dziećmi, które chciałyby korzystać z basenu a rodzice nie mają auta. A gdy już dzieciak wyjdzie z tego super basenu i miałby maszerować do Przechowa, czy stać na przystanku przy mondi to może szybko się rozchorować. Dla kogo ma być ten basen? taka lokalizacja jest beznadziejna, może warto jednak zapytać mieszkańców?
         • wi_to Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 18.02.14, 22:46
          blbleble pitu -pitu i tak basen będzie budowany dla RELAKSU dla prezesów, wysokich pracowników ich towarzyszy/ek gdzie w odosobnionym miejscu zdala od ludzi i skupisk ludzkich itd ..będą się relaksować w swoim towarzystwie :)

          kolega forumowicz666 dał świetną lokalizację
          -świetnym miejscem na budowę nowego basenu w Świeciu byłby teren z widokiem na Wde WISŁE !!! za LIdlem./Kufladem
          • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 18.07.14, 15:33
           I wychodzą nowe "kwiatki" tej durnej lokalizacji. Miało być taniej, a jest drożej. Wiadomo przecież od dawna, że remont starego barachła zawsze jest droższy od budowy nowego obiektu. Zdaje się, że ktoś stracił kontakt z rzeczywistością.
           • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 18.07.14, 16:32
            tak,tak się zdaje.powiem więcej-wiem kto ten kontakt stracił...ano panie wy-we własnej osobie...przejdz się na sesję rady miejskiej i posłuchaj debatę o kosztach a potem się wypowiadaj zamiast szerzyć defetyzm i powtarzać niesprawdzone wiadomości.Nie chcesz basenu-to nie chcij i omijaj go z daleka.Zapewniam Cię że 90%mieszkańców czeka na niego z utęsknieniem.Znając twój styl,będziesz pierwszym który polezie na ten basen zaraz po otwarciu i gdyż zobaczysz choć jedną rysę na szybie czy posadzce będziesz krzyczał o marnotrawieniu publicznych pieniędzy...A wynocha stąd!!!
            • buzz-astral Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 19.07.14, 21:33
             Mieszkańcy czekają na nowy basen i to bardzo ale jak się wydaje publiczne pieniądze to trzeba dokonywać najlepszych wyborów a nie takich na „odczep” bo tak pasuje burmistrzowi. Co do wypowiedzi „nonnel –a”. Ciekawe czy będziesz bronił decyzji rady miasta i burmistrza gdy okaże się, że remont starego basenu jest droższy niż budowa nowego. A jak dowiadujemy się z prasy lokalnej koszty ciągle rosną. Po 20 latach decyzje burmistrza wydają się coraz gorsze.
             • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 19.07.14, 23:31
              po pierwsze burmistrz nie buduje basenu.nie stać go na taki wydatek.po drugie decyzja należała do rady miejskiej i do radnych-których my wybieramy...więc... Po trzecie poczekajmy do końca budowy i wtedy wyrokujmy
              • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 20.07.14, 12:48
               A niby na co czekać kol nonnel? W tym miejscu możesz sobie budować nawet lepsze budowle, ale nie zmieni to faktu, że to miejsce nie nadaje się na basen. Po prostu się nie nadaje. Co tu jeszcze wyrokować?
               • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 20.07.14, 15:28
                nie nadaje się bo co?Bo Tobie nie pasuje tak??bo daleko,bo nie przy domku,bo blisko zakładów,bo małe,bo drogo,bo wogóle bez sensu,bo burmistrz buduje,bo nie z własnych tylko naszych pieniędzy,bo dzieciaki na mariankach nie mają biblioteki ani parku,bo mam zły humor,bo nie głosowałem na Pogodę,bo mnie wszystko wku...a,bo wogóle i wogóle...Nie no gratuluję merytoryki!
                • desspero Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 20.07.14, 19:30
                 te noonel czy jak cie zwą ,wróć na lekcje polskiego i przypomnij sobie,że pisze się " W OGÓLE " OSOBNO !!!!!!!!! bo nie mogę patrzeć na tak żenujące i rażące błędy :) kurde ludzie trzeba było uważać na lekcjach a nie patrzeć w okno...a ty peter2 gubisz się w zeznaniach ,rozumiem jest gorąco,mącisz ,kręcisz, pewnie siedzisz w domu,nudzisz się i szukasz rozrywki na forum,mam radę wylej wiadro zimnej wody na głowę i rzeczywiście jak jesteś tak zaangażowany w decyzje rady miasta burmistrza czy kogo tam uważasz to wyjdź z domu przejdź się,przebiegnij, przejedz obejrzyj znakomite lokalizacje na mariankach czy przy briko, kauflandzie przy szpitalu ,Bóg wie gdzie jesteś, zorientuj się czyj to teren, za ile go odsprzeda ,przeanalizuj dokładnie wszystkie koszty budowy i wtedy podaj nam konkretny dowód ,że budowa pływalni przy mondi jest nieopłacalna...Bo,że daleko jest to wszyscy już wiemy :),nie ważne ,że w godzinie jadą 2 czy 3 autobusy,że są rowery,samochody,deskorolki,hulajnogi, można iść spacerkiem nie jest to dystans maratonu...umówmy się, ludziom jest ciężko do deczna się przejść, żądają autobusu najlepiej co 15 min albo taksówek za darmo...świat stanął na ch**u i tańczy sobie break-a
                 • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 20.07.14, 22:51
                  Po pierwsze-skoro się już czepiamy to nie ma czegoś takiego jak "te nonnel"!Możesz użyć "Ty"...będzie bardziej poprawnie.Na lekcje nie muszę wracać.Zwrot "w ogóle " albo "wogóle" jest dopuszczony w tych dwóch wersjach,razem lub osobno!pozdrawiam.
                 • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 21.07.14, 16:06
                  Kol. desspero, basen buduje się na następne kilkadziesiąt lat dla rekreacji mieszkańców. W takim razie, po co stawiać go przy szambie i w zatrutym miejscu, gdzie nawet woda jest skażona? No po co?
                  Naprawdę każesz jeździć tam ludziom na deskorolkach, hulajnogach, rowerach??? Spacerować, albo biegać??? Dla zdrowia pewnie. Gratuluję pomysłu.
                  Naprawdę uważasz, że w Świeciu nie ma miejsca na lepszą lokalizację basenu? Mylisz się bardzo. Jest wiele takich miejsc.
                  A że działkę trzeba wykupić? Pewnie,że trzeba jak wcześniej nie miało się wizji rozwoju miasta. Teraz dojdzie koszt działki, ale możesz być pewien, że ludzie nie będą oponować :)
                  • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 21.07.14, 22:56
                   Nie będą oponować bo nic takiego nie będzie miało miejsca.Budowa już ruszyła i nie ma sensu debatować nad tym czy to dobrze,czy źle i czy prawidłowo czy nie.Nic i nikt tego nie zmieni...Basen będzie tam gdzie ma być i można sobie pisać,żalić się itp.itp..A co to ma za znaczenie?Ano żadne!
                   • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 22.07.14, 13:47
                    Przecież wszyscy wiemy, że budowa ruszyła. Piszemy po to, żeby ustalić odpowiedzialnych za zmarnowanie szansy na basen w lepszym miejscu. Wybory niedługo, więc warto to wiedzieć :)
                    • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 22.07.14, 16:54
                     Już sobie chyba wyjaśniliśmy że tzw."lepsze miejsce" jest pojęciem względnym,prawda?I nie będę wchodził w dalszą polemikę bo i tak uważasz że powinien on stanąć na osiedlu Marianki.Szkoda czasu.Natomiast odnośnie tzw."winnych"...przepraszam ale co w związku z nimi planujesz?Będziesz ich wieszał czy tylko rozstrzelał?Planujesz zbiorową mogiłę czy osobne nagrobki?
                     • wi_to Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 29.07.14, 02:22
                      Panowie! przestańcie się irytować szkoda nerwów... bo i tak już po ptokach :D
                      Wszyscy wiemy o tym, że wybudowanie nowego kompleksu Parku Wodnego - Aqua Park czy jak to się tam nazywa w nowym miejscu w centrum Swiacia np: na Mariankch spowodowałoby nierentowność basenu przy MONDI . Kalkulacja była prosta i teraz należy przemyśleć na kogo glosować i nie dać władzy rządzić więcej niż dwie kadencje i patrzeć na trafne plany i inwestycje bo przed końcem znów otrzymają mieszkańcy prezenty.
                      • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 29.07.14, 07:54
                       Sęk w tym że ja się ani trochę nie irytuję..
                       • oczko43 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 04.08.14, 15:31
                        nie irytujesz sie - smieszne
                        • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 04.08.14, 18:33
                         Przepraszam,ale co Cię tak śmieszy?Mógłbyś/głabyś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź?Czy raczej będziemy się trzymać poziomu podstawówki?
                         • oczko43 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 05.08.14, 18:22
                          buuuuuuhaha ,wyzwiska ,tlusty druk, poczytaj regulamin tego forum.
                         • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 05.08.14, 18:34
                          nie wyzwiska tylko nazwanie rzeczy po imieniu.to raz.a dwa to gratuluję merytorycznego argumentu w dyskusji.po prostu rewelacja.
                         • oczko43 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 05.08.14, 19:41
                          rewelacja to jest twoja osoba nazywajac czlowieka rzecza(sorry ale nie posiadam polskiej klawiatury)
                         • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 05.08.14, 22:09
                          ..kolejny merytoryczny argument wiele wnoszący do dyskusji...
                         • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 07.08.14, 16:25
                          Co ty bredzisz nonnel? Nie podałeś żadnego merytorycznego argumentu za budową basenu w miejscu, które kompletnie nie nadaje się do rekreacji, ale masz jeszcze szansę, podaj takowy, jeśli go znasz, albo nie zawracaj nam doopy.
                         • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 07.08.14, 19:14
                          Powiedz jaki jest sens przedstawiać Tobie argumenty przeciwne Twoim??Przecież to "Syzyfowe prace"rzekłbym....Każdy ale to każdy wykpisz i zasłonisz się swoim choćbyś nie miał albo racji albo logiki.Nie będe więc z Tobą dyskutował bo to bez sensu i celu.Będe natomiast reagował na Twoją głupotę,pychę i skierowaną bezpodstawną i niemerytoryczną nienawiśc.Na to tak.
                         • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 08.08.14, 21:58
                          Argumenty, @nonnel, merytoryczne argumenty zapodaj. I nie mnie, tylko ludziom, którzy to czytają. Ja tylko pytania zadaję. Proste pytania, na które powinny być proste odpowiedzi.

                          A pytanie przecież jest proste:
                          Dlaczego centrum rekreacyjne z basenem, zjeżdżalnią dla dzieci i parkiem, buduje się daleko za miastem, w okolicy, którą należy omijać z daleka, skoro można to zbudować taniej i w lepszym miejscu?

                          Jak potrafisz @nonnel, odpowiedzieć na pytanie, to fajnie. W przeciwnym wypadku nie zarzucaj nikomu pychy i głupoty.
                         • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 12.08.14, 08:18
                          piotr2_pl napisał:

                          > Argumenty, @nonnel, merytoryczne argumenty zapodaj. I nie mnie, tylko ludziom,
                          > którzy to czytają. Ja tylko pytania zadaję. Proste pytania, na które powinny by
                          > ć proste odpowiedzi.
                          --argumentów podałem ci ja już tyle że tylko osioł by ich nie zrozumiał!
                          > A pytanie przecież jest proste:
                          > Dlaczego centrum rekreacyjne z basenem, zjeżdżalnią dla dzieci i parkiem, buduj
                          > e się daleko za miastem, w okolicy, którą należy omijać z daleka, skoro można t
                          > o zbudować taniej i w lepszym miejscu?
                          --czyli gdzie???podaj przykład?ile kosztuje to miejsce?kto jest właścicielem?skąd masz informacje że to miejsce jest tanie?hm...nie wiemczy wiesz ale np.mieszkańcy Przechowa czy Polskiego Konopatu będą mieli blisko do basenu.Czy oni się liczą czy masz ich gdzieś?
                          > Jak potrafisz @nonnel, odpowiedzieć na pytanie, to fajnie. W przeciwnym wypadku
                          > nie zarzucaj nikomu pychy i głupoty.
                          --fajnie bedzie jak ty odpowiesz na moje pytania,bo jakoś od roku nie potrafisz.Ja nie zarzucam-kolejna bzdura,którą piszesz.Ja tylko przedstawiam fakty takie jakie są.
                         • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.08.14, 14:42
                          Czyżby znowu kolejne przewalone miliony?
                         • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 15.08.14, 06:46
                          Już ci mówiłem,jak Abel krowie.Masz niepodważalne dowody na przestępstwo-donieś do prokuratury?W czym problem że tego nie czynisz??
  • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 11.10.14, 14:25
   Ja się tylko chciałem zapytać.
   Jaki jest sens budowy basenu w tak paskudnej okolicy? Jaki ma interes pan Pogoda, żeby forsować wydanie 20 milionów na tę inwestycję?
   Przecież to bez sensu. Pytam, bo nie wiem.

   Poprę każdego kandydata na Burmistrza, który rozważy zmianę tej lokalizacji. Może jeszcze nie jest za późno?
   • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 12.10.14, 17:33
    Nikt o zdrowych zmysłach nie zmieniłby dziś,w takim momencie zmiany lokalizacji.Tym bardziej nie ujął by tego w swoim programie wyborczym z prostego powodu-ośmieszył by się.
    • nn33 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 13.10.14, 00:16
     A niby dlaczego by się ośmieszył?
     • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 13.10.14, 07:48
      A dlatego że nawet jeśli taki kandydat by wygrał wybory i doprowadził do zaprzestania budowy oraz zaproponował zmianę lokalizacji to:
      -
      • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 13.10.14, 15:34
       Ośmieszył się ten, co wybrał takie głupie miejsce na budowę nowego basenu, a tak naprawdę centrum rekreacyjnego z basenem i nie potrafił uzyskać dopłat unijnych. To jest właśnie swoista farsa, albo kabaret.

       Ludzie chcą basenu w lepszym miejscu i spełnienie ich oczekiwań to nie jest żadna kiełbasa wyborcza, a jak można dostać dopłaty, to tylko pochwalić.
       • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 13.10.14, 17:45
        Nowy basen powstaje na "kanwie"starego.A stary basen?..........A no to w takim razie trzeba się cofnąć do lat 80-tych i ówczesnej władzy w mieście.Głeboki PRL.Życzę powodzenia w poszukiwaniu winnych całego "zamieszania"!
        • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.10.14, 07:47
         A kto każe powielać stare błędy skoro można zbudować taniej i w lepszym miejscu? Przecież tam nawet woda jest skażona, a doprowadzenie dobrej szacowane jest na dodatkowe 2,5 mln. złotych.
         • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.10.14, 09:09
          ha ha ha...teraz to już wymyślasz...brak argumentów dobrym sposobem na fantazjowanie..
          Woda skażona?gdzie?na basenie?Czy Ty jesteś normalny?Bo nikt o normalnych zmysłach nie doprowadził by na basen skażonej wody!Jaki to ma wogóle sens???
          Doprowadzenie wody czy kosztuje?Ano pewnie że kosztyuje a Ty myślisz w swojej chorej naiwności że gdyby wybudowano go (basen) na osiedlu Marianki,na co na szczęście się nie zgodziła rada miejska,to doprowadzenie by nic nie kosztowało,tak??Doprawdy wyssane z palca głupoty.
          Rozpędz się i z całej siły walnij głową w mur!


          ps.w swojej odpowiedzi nie zapomnij dodać że jestm głupkiem,idiotą,trollem,że nie mieszkam w Świeciu i takie tam.Za każdym razem czekam na to z rozbawieniem!
          • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.10.14, 14:42
           Na jakim basenie? Świecie nie ma już basenu. I długo mieć nie będzie. O czym ty gadasz?
           • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 14.10.14, 16:15
            Wybacz ale nie rozumiem twojej "logiki"...sposobu myślenia i argumentacji....jest to po za moim jakimkolwiek zasięgiem.Tym wpisem udowodniłeś że dyskusja rzeczowa to dla ciebie rzecz jednak nieznana.Okazuje się że jednak miałem rację namawiając cię do leczenia u psychiatry.....Życzę powodzenia w dochodzeniu do normalności!
            • nn33 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 15.10.14, 08:57
             Panowie może już przestańcie to do niczego nie prowadzi każdy ma swoje zdanie i ewidentnie jeden drugiego nie przekona
            • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 15.10.14, 12:34
             Sam się lecz chory człowieku. Jak takiś mądry po powiedz, gdzie w Świeciu mam iść wykąpać się w basenie?
             Z kogo robisz idiotę? Z siebie, czy z mieszkańców? Kuźwa, nie zna gościu podstawowych faktów, a mądruje się jak porąbany.
             • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 15.10.14, 13:03
              Sam się lecz... itd... było oczywiście do nonnela.
             • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 15.10.14, 13:58
              piotr2_pl napisał:

              > Sam się lecz chory człowieku. Jak takiś mądry po powiedz, gdzie w Świeciu mam i
              > ść wykąpać się w basenie?
              ----No przecież logiczne że skoro basen jest w przebudowie to fizycznie go nie ma..Co w tym jest "porąbanego"???

              > Z kogo robisz idiotę? Z siebie, czy z mieszkańców? Kuźwa, nie zna gościu podsta
              > wowych faktów, a mądruje się jak porąbany.

              ---Ja robie z kogoś idiotę?Z mieszkańców?człowieku wez się uspokój i nie twórz na siłę problemów.
              Chcesz się wykapać jedz do innego miasta bo póki co w naszym trwa remont basenu,a mamy tylko jeden.Co to jest nielogiczne jeśli chodzi o "podstawowe fakty"??

              >
              • nn33 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 16.10.14, 12:21
               Nie no oczywiście w Świeciu wszystko jest cacy
               • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 16.10.14, 12:23
                Nigdy tego nie napisałem...jeśli komentarz tyczył się mojej osoby
                • nn33 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 16.10.14, 12:34
                 Tak twojej osoby.
               • jawanda Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 17.10.14, 00:02
                Oczywiście,że w Świeciu nie wszystko jest cacy,ale gdyby dopuścić do rządzenia co niektórych chętnych do burmistrzowanie,to obudzilibyśmy się z ręką w nocniku.
                Każdy następca obecnego Burmistrza zacząłby urzędowanie od obsadzenia swoich przydupasów,znajomych i rodziny w UM.
                Ja osobiście nie widzę konkretnej osoby pośród kandydatów,no może poza panem Siemaszko,i tak trochę zastanawiam się czy nie na niego głosować,bo jest z PO.
                z drugiej strony mam zaufanie do pana Pogody.
                • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 17.10.14, 07:33
                 Ja również patrząc na kontrkandydatów nie widzę raczej szans aby którykolwiek z nich zdobył chciażby 20% głosów...
                • piotr2_pl Wybory 2014 17.10.14, 09:12
                 jawanda napisała:
                 > Oczywiście,że w Świeciu nie wszystko jest cacy,ale gdyby dopuścić do rządzenia
                 > co niektórych chętnych do burmistrzowanie,to obudzilibyśmy się z ręką w nocniku
                 > .
                 > Każdy następca obecnego Burmistrza zacząłby urzędowanie od obsadzenia swoich pr
                 > zydupasów,znajomych i rodziny w UM.

                 Po co straszysz bez sensu?
                 Masz tu cytat z konferencji prasowej pana Woźniaka :
                 Woźniak uspokajał. - Nowego burmistrza obawiają się przede wszystkim urzędnicy, bo są straszeni rzekomymi czystkami w urzędzie. Kategorycznie zaprzeczam. Przecież sprawny urząd to doświadczeni urzędnicy, więc w żadnym wypadku nie planujemy robić tzw. czystek. Nie trzeba tego się obawiać

                 Zwróć uwagę, że w tym gąszczu przepisów obowiązujących samorząd, tylko samobójca robiłby czystki urzędnicze i wprowadzał ludzi z ulicy. Nie podejrzewam żadnego z kandydatów o takie skłonności :)

                 jawanda napisała:
                 > Ja osobiście nie widzę konkretnej osoby pośród kandydatów,no może poza panem Si
                 > emaszko,i tak trochę zastanawiam się czy nie na niego głosować,bo jest z PO.
                 > z drugiej strony mam zaufanie do pana Pogody.

                 A moje zaufanie pan Pogoda utracił kompletnie. Dlaczego? Zobaczcie temat: "Świecie miasto straconych szans"
                 • nonnel Re: Wybory 2014 17.10.14, 09:50
                  "Zwróć uwagę, że w tym gąszczu przepisów obowiązujących samorząd, tylko samobójc
                  > a robiłby czystki urzędnicze i wprowadzał ludzi z ulicy. Nie podejrzewam żadneg
                  > o z kandydatów o takie skłonności :)"

                  ---też z tej niepewności i z drugiej strony obawy wiem na kogo jednak oddać głos niż stawiać na "eksperymenty".

                  A moje zaufanie nic nie straciło i mam odmienne zdanie...czy teraz mnie w związku z tym wyzwiesz i obrazisz czy poczeksz do jutra?
                  • piotr2_pl Re: Wybory 2014 17.10.14, 14:27
                   nonnel napisał:
                   > ---też z tej niepewności i z drugiej strony obawy wiem na kogo jednak oddać
                   > głos niż stawiać na "eksperymenty".

                   Wiedzieć, a głosować to dwie różne kwestie. O co ci chodzi? Wybacz, nie rozumiem.

                   nonnel napisał:
                   > ---Rozczaruję cię---mam gdzieś wybory...z reguły w nich nie uczestniczę.
                   > Nawet juz nie mieszkam w Świeciu...

                   Skoro, jak sam piszesz, w wyborach nie bierzesz udziału i w Świeciu nie mieszkasz, to po co wcinasz się w nieswoje sprawy?

                   nonnel napisał:
                   > A moje zaufanie nic nie straciło i mam odmienne zdanie...czy teraz mnie w zw
                   > iązku z tym wyzwiesz i obrazisz czy poczeksz do jutra?

                   Zdanie możesz sobie mieć jakie chcesz byleś wyraził je kulturalnej formie i zrozumiałej treści. Ja nie mam czasu siedzieć na forum, więc wypowiadam się kiedy mogę. Czasem od razu, a bywa, że za tydzień.
                   • nonnel Re: Wybory 2014 17.10.14, 14:36
                    Ja,w pełni świadom swych czynów wiem na kogo oddam głos w nadchodzących wyborach samorządowych!
                    Tak,mam gdzieś wybory do Sejmu i Senatu gdyż nie odczuję wyników głosowania w żaden sposób,po za tym wydaje mi się że jest to tylko walka polityczna etc.etc..,Inaczej się ma sprawa na polu wyborów samorządowych-tu odczuwam zmiany i widzę co się dzieje.Jeśli nie miałbym praw wyborczych tu w Świeciu,jaki sens miałaby ta polemika wogóle..?
                    • nn33 Re: Wybory 2014 17.10.14, 18:04
                     A ja nie mam gdzieś żadnych wyborów , i choć zdaję sobie sprawę, że często nas okłamują i obiecują gruszki na wierzbie to jednak chodzę na wszystkie wybory. To nic mnie nie kosztuje , może tylko spacer do urny. Zachęcam jednak wszystkich do wyborów. Jak by poszli wszyscy to wyniki wyborów byłyby zgoła inne niż te ich sondaże typują.
                    • piotr2_pl Re: Wybory 2014 19.10.14, 10:02
                     nonnel napisał:
                     > ... Jeśli nie miałbym praw wyborczych tu w Świeciu,jaki sens miałaby
                     > ta polemika wogóle..?

                     W twoim wykonaniu nie ma żadnego sensu. Przypomnij sobie co napisałeś wcześniej.

                     nonnel napisał:
                     > no i co??na zarzut że pisze tutaj dlatego że zbliżają się wybory odpowiedziałem że mam je gdzieś-co w tłumaczeniu znaczy tyle że
                     > nie jestem wyborca naszego burmistrza...naprawdę trzeba ci słowo po słowie tłumaczyć?nie możesz zajarzyć?

                     Więc jak? najpierw piszesz, ze nie masz praw wyborczych, a teraz odwrotnie? I to pisze ten, co podobno brzydzi się kłamstwem ha, ha, ha...
                     • nonnel Re: Wybory 2014 19.10.14, 12:01
                      Mały śmieszny człowieczku..mieć prawa wyborcze a nie być wyborcą burmistrza to zupełnie dwa inne zagadnienia.Nie wiem jak mam Ci je wbić do tego Twojego zakutego baniaka abyś to pojął.Niby taki jesteś spostrzegawczy i mądry a takiej prostej różnicy nie możesz pojąć.....żenada..
                      • piotr2_pl Re: Wybory 2014 19.10.14, 14:03
                       nonnel napisał:
                       > Mały śmieszny człowieczku..mieć prawa wyborcze a nie być wyborcą burmistrza to
                       > zupełnie dwa inne zagadnienia.Nie wiem jak mam Ci je wbić do tego Twojego zakut
                       > ego baniaka abyś to pojął.Niby taki jesteś spostrzegawczy i mądry a takiej pros
                       > tej różnicy nie możesz pojąć.....żenada..

                       Sam jesteś mały prosty człowieczek. Pyskujesz za burmistrzem, a nie jesteś jego wyborcą? Logika godna trolla, ha, ha, ha...

                       Ale wracając do tematu wyborów 2014.
                       Podobno na Facebooku Pogoda odmłodził się Photoshopem. Jeżeli tak, to naprawdę jest żałosne. Czyżby na więcej nie było go stać?
                       • nn33 Re: Wybory 2014 19.10.14, 15:43
                        Pewnie chciał zatuszować przechlaną twarz bo to , że nadużywa alkoholu to powszechnie wiadomo. No cóż nikt nie jest wolny od słabości
                        • nonnel Re: Wybory 2014 20.10.14, 07:32
                         Mały człowieczku.Prawa wyborcze a być wyborcą to zupełnie znaczy co innego i czy się ci podoba czy nie,więc nie jątrz!
                         Wracając do tematu:oczywiście że te zdjęcia etc. to sprawa photshopa czy czegoś w tym rodzaju...z drugiej strony pokażcie mi zdjęcie,plakat,ulotkę czy jakąkolwiek agitkę polityka ubiegającego się o mandat,stanowisko itp.itp.,które nie było albo pozowane,albo "spreparowane"przez program graficzny(już obojętnie jaki).Ja nie widziałem.Być może się mylę ale sam nie widziałem.Chciałbym dodać że z takiego "upiększania"nie korzysta tylko p.burmistrz Pogoda.
                        • nonnel Re: Wybory 2014 20.10.14, 07:34
                         nn33 napisał(a):

                         > Pewnie chciał zatuszować przechlaną twarz bo to , że nadużywa alkoholu to powsz
                         > echnie wiadomo. No cóż nikt nie jest wolny od słabości

                         --oczywiście masz rację!NIKT absolutnie NIKT!
                         • nn33 Re: Wybory 2014 20.10.14, 11:14
                          Wiem do czego pijesz ale o to właśnie mi chodziło , że nikt nawet ty czy ja.
                         • nonnel Re: Wybory 2014 20.10.14, 13:16
                          Ależ rozumiem.Ja się zgadzam całkowicie.Nikt to znaczy ni mniej ni więcej że po prostu nikt!Całkowita zgodność.
                         • nonnel Re: Wybory 2014 20.10.14, 21:47
                          Przeczytawszy cytuję:
                          "Rozwój gospodarczy, budżet obywatelski, dokończenie budowy basenu i biblioteki oraz tworzenie bazy sportowej na wsiach i na osiedlach w mieście. Obywatelskie Porozumienie Samorządowe i kandydat na burmistrza Tadeusz Pogoda przedstawili na konferencji prasowej program wyborczy.
                          Konferencja była jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej OPS, której towarzyszy hasło „Gmina z perspektywą” oraz „Powiat z perspektywą”.
                          Oprócz Tadeusza Pogody w spotkaniu uczestniczyli także kandydaci na radnych do Rady Miejskiej w Świeciu i do Rady Powiatu, w tym wicestarosta Barbara Studzińska.
                          Dziennikarze pytali Tadeusza Pogodę m.in. o to, jak odniesie się do pojawiających się pomysłów, by zaprzestać stawiania basenu w Przechowie i rozpocząć budowę nowego w innym miejscu.
                          - Takie nierozważne posunięcie kosztowałoby nas około 8 mln zł - po podsumowaniu tego, ile już tam zainwestowaliśmy, kar, jakie musielibyśmy zapłacić wykonawcy za zerwanie umowy oraz konieczności zwrotu podatku VAT – podkreślał Tadeusz Pogoda. - Oczywiście oprócz tego trzeba by mieć kolejne 20 mln zł na budowę nowego basenu. I nieprawdą jest, że moglibyśmy się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej. W naszym województwie Unia dofinansowywała tylko te gminy i powiaty, gdzie nie było żadnego basenu. U nas basen był, dlatego nie mogliśmy starać się wcześniej o dotację Zaprzestanie prac w Przechowie i zasypanie tego, co już tam zrobiono niczego tu nie zmienia. Dotacji i tak byśmy nie dostali – zaznaczał Tadeusz Pogoda.
                          Gmina zamierza aktywnie promować teren inwestycyjny Vistula Park II w Sulnowie. Oprócz Bartu, budową swoich zakładów w strefie jest zainteresowanych kilka innych firm.
                          - Z jedną z nich prowadzimy zaawansowane rozmowy, ale na razie nie mogę podać szczegółów – wyjaśniał Tadeusz Pogoda.
                          -Vistula to doskonałe miejsce do inwestycji, dzięki któremu wkrótce powstaną nowe miejsca pracy – mówił Jerzy Wójcik, kandydat na radnego do Rady Miejskiej.
                          Tadeusz Pogoda zapowiedział też utworzenie w przyszłym roku budżetu obywatelskiego, w ramach którego byłaby zarezerwowana określona kwota na inwestycje zaproponowane przez mieszkańców."


                          ....myślę że sprawa zmiany lokalizacji budowy basenu jest jakby w miarę wyjaśniona.....??
                         • nn33 Re: Wybory 2014 20.10.14, 23:52
                          Co do Vistuli Park 2 widzę , że właśnie się rozpoczęła budowa następnego zakładu .
                         • piotr2_pl Re: Wybory 2014-basen 21.10.14, 12:54
                          nonnel napisał:
                          > ....myślę że sprawa zmiany lokalizacji budowy basenu jest jakby w miarę wyjaśni
                          > ona.....??

                          Nic nie jest wyjaśnione. Pan Pogoda mija się z prawdą. Można dostać dofinansowanie na budowę basenu. Niestety nie tam, gdzie teraz go się stawia. Co do kosztów, może aż tyle, a może mniej... Nie wiadomo. Pogoda już kiedyś przedstawiał nierzetelne wyliczenia, więc jest niewiarygodny.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 21.10.14, 17:09
                          Może przytoczę raz jeszcze:
                          "Dziennikarze pytali Tadeusza Pogodę m.in. o to, jak odniesie się do pojawiających się pomysłów, by zaprzestać stawiania basenu w Przechowie i rozpocząć budowę nowego w innym miejscu.
                          - Takie nierozważne posunięcie kosztowałoby nas około 8 mln zł - po podsumowaniu tego, ile już tam zainwestowaliśmy, kar, jakie musielibyśmy zapłacić wykonawcy za zerwanie umowy oraz konieczności zwrotu podatku VAT – podkreślał Tadeusz Pogoda. - Oczywiście oprócz tego trzeba by mieć kolejne 20 mln zł na budowę nowego basenu. I nieprawdą jest, że moglibyśmy się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej. W naszym województwie Unia dofinansowywała tylko te gminy i powiaty, gdzie nie było żadnego basenu. U nas basen był, dlatego nie mogliśmy starać się wcześniej o dotację Zaprzestanie prac w Przechowie i zasypanie tego, co już tam zrobiono niczego tu nie zmienia. Dotacji i tak byśmy nie dostali – zaznaczał Tadeusz Pogoda."


                          Pan piotr:" Nic nie jest wyjaśnione. Pan Pogoda mija się z prawdą. Można dostać dofinansowanie na budowę basenu. Niestety nie tam, gdzie teraz go się stawia. Co do kosztów, może aż tyle, a może mniej... Nie wiadomo. Pogoda już kiedyś przedstawiał nierzetelne wyliczenia, więc jest niewiarygodny."

                          To może szanowny pan piotr wskaże gdzie jest mijnaie się z prawdą?W jaki sposób w takim razie dostać dofinansowanie na budowę basenu?Czy pan nie ptrafi czytać?Ze zrozumieniem??
                          Moja racja jest mojsza,tak??
                         • nn33 Re: Wybory 2014-basen 21.10.14, 23:06
                          Basen będzie tam gdzie był i nic już tego nie zmieni ,ale pan Pogoda faktycznie kręci . To co mówił to jedno ale ile w tym prawdy? Ty Nonnel wierzysz we wszystko co napiszą? Na płocie było napisane dupa , przechodził głupek pogłaskał i wiór mu w palec wszedł.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 22.10.14, 07:28
                          Wiesz co..? a mam sobie wymyslać kolejną teorię spiskową?
                         • piotr2_pl Re: Wybory 2014-basen 22.10.14, 08:20
                          nn33 napisał(a):
                          > Basen będzie tam gdzie był i nic już tego nie zmieni ,ale pan Pogoda faktycznie
                          > kręci . To co mówił to jedno ale ile w tym prawdy?

                          Prawdopodobnie basen będzie musiał tam zostać, ale nie zaszkodzi sprawdzić przez kogoś z zewnątrz czy nie da się coś z tym zrobić. W końcu o wszystkim decydują ludzie.
                          To, że pan Pogoda kręci to fakt. Najpierw remont miał kosztować 11 milionów, a budowa nowego 18 milionów, więc za drogo, miasta nie stać. Teraz remont kosztuje 17 milionów i trzeba budować nowe przyłącza mediów tak jak w nowym. Nie wiadomo jeszcze, czy nie trzeba będzie ciągnąć wody za dodatkowe 2,5 miliona, bo ta z Mondii może nie spełniać parametrów, czyli mamy koszt nowego. I to wszystko bez dotacji.
                          Nowy basen w lepszym miejscu kosztowałby tak samo i możliwa jest dotacja. Pan Woźniak w Czasie Świecia podawał nawet program dofinansowania takiego przedsięwzięcia.

                          Żeby ciekawiej było. Po odrzuceniu, z powodu zbyt wysokich kosztów, petycji ponad tysiąca mieszkańców w sprawie zmiany miejsca basenu, pan Pogoda wyskoczył z budową nowej biblioteki za miliony, których podobno zabrakło na basen, więc ludzie się wkurzyli. Stąd też bierze się ta wielka krytyka owego pałacu bibliotecznego, o kolejnej głupawej lokalizacji nie wspominając.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 22.10.14, 11:06
                          Idz więc do prokuratury!!!!
                         • nn33 Re: Wybory 2014-basen 23.10.14, 13:07
                          O co ci chodzi nonnel? My wyborcy mamy przecież demokratyczne prawo patrzeć na ręce władzy co nie? . A w tym co pisze piotr jest dużo racji nie widzisz jej? No to już tylko złośliwie, że tak powiem z przyzwyczajenia.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 23.10.14, 14:11
                          Oczywiście.To jest istotą demokracji.Jak najbardziej.
                          Skoro w tym co pisze piotr jest duzo racji i prawdy to oznacza nic innego że doszło do nadużyć,"przekrętów" i matactw.Skoro tak jest, to pan piotr,mając taką wiedzę, powinien jako obywatel demokratycznego kraju(gdyż ma takie prawo)jak najszybciej powiadomić odpowiednie organa o zaistniałych faktach.Prokuratura jest takim miejscem.I nie widzę tu żadnej złosliwości...Powtarzam skoro popełniono takowe czyny czym prędzej winni muszą ponieść zasłużoną karę.Więc do prokuratury proszę się udać.


                          ps.czy jest tak jak mówię czy może inaczej w państwie demokratycznym?
                         • piotr2_pl Re: Wybory 2014-basen 23.10.14, 14:35
                          Taką wiedzę mają wszyscy, którzy interesują się sprawami miasta, a nie tylko "pan piotr".
                          Gdybyś rozumiał kol nonnel co wypisujesz, to wiedziałbyś, że nie wszystko podlega prokuraturze. Niektóre czyny mieszczą się co najwyżej w kategorii zwykłego świństwa. To wyłącznie stwierdzenie ogólne.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 23.10.14, 17:14
                          A to nowość na tym forum.Czyli nie złamano prawa,nie było nadużyć ani matactw.Pan burmistrz i rada miejska postąpiła po prostu po "śwńsku",tak.Na złość komuś,tak aby kogoś wkurzyć,tak?Ciekawa,bardzo ciekawa teoria....
                         • piotr2_pl Re: Wybory 2014-basen 24.10.14, 00:44
                          Taką teorię sam wymyśliłeś. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem co się pisze.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 24.10.14, 11:23
                          O kategorii świństwa wspomniałeś niestety ty....
                         • nn33 Re: Wybory 2014-basen 25.10.14, 12:15
                          Ale to ty nonnel nic nie kumasz.
                         • nonnel Re: Wybory 2014-basen 27.10.14, 07:28
                          Aha...
                         • swieciak_70 Re: Wybory 2014-basen 02.11.14, 22:27
                          Ponoć przysłowia są mądrością narodu ... Lepszy stary wróg (Pogoda) niż nowy przyjaciel (Woźniak).
                         • nn33 Re: Wybory 2014-basen 04.11.14, 12:14
                          Sorry ale bez sensu.
  • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 08.11.14, 13:43
   Jak czytam w programach wyborczych kandydatów na Burmistrza, pan Pogoda w tej śmierdzącej okolicy ze skażoną wodą, chce rozwijać centrum rekreacyjne. Uważam, że to głupota.
   • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 08.11.14, 14:47
    nic nowego nie wnosisz do dyskusji,która jak widzę już "zamarła"..
    • nn33 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 09.11.14, 04:06
     No i co to za hasło wyborcze ma nasz pan burmistrz ? Dokończę to co zacząłem? A co jak nie wygra to biblioteka , basen i zakład segregowania śmieci nie powstaną ? Nawet się nie wysila już aby nam coś naobiecywać.
     • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu 09.11.14, 08:42
      Przynajmniej deklaruje że dokończy budowę i nie zostawi placu bez dokończenia jej.Właśnie wydaje mi się że "wysilanie" sie na obiecanki przedwyborcze byłoby błedem i "kiełbasą".
      A co jak nie zostaną spełnione?Co wtedy z takim burmistrzem?Niezależnie od tego kim on by był....
     • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybory 09.11.14, 09:44
      nn33 napisał(a):
      > No i co to za hasło wyborcze ma nasz pan burmistrz ? Dokończę to co zacząłem? A
      > co jak nie wygra to biblioteka , basen i zakład segregowania śmieci nie powsta
      > ną ? Nawet się nie wysila już aby nam coś naobiecywać.


      Też zdziwiony jestem tym hasłem, bo właściwie burmistrz nie ma tu już nic do zrobienia. Przetargi są rozstrzygnięte, a roboty w toku. Program wyborczy OPS odbieram jako program zastoju, taki na przetrwanie kolejnej kadencji i nic więcej.
      • jawanda Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 09.11.14, 09:56
       A co obiecują inni?Przede wszystkim zaprzestanie tego co zaczął obecny Burmistrz (Woźniak),to nie jest marnotrawienie publicznych pieniędzy i brak realnych pomysłów?
       Do tej pory nie zauważyłam w przedsięwzięciach obecnej ekipy zastoju i chęci przetrwania kadencji,dlaczego tym razem ma być inaczej?
       Poza tym co ma obiecywać?Coś zaczęli.to zamierzają dokończyć.
       Jak słusznie zauważono tyle lat już pan Pogoda burmistrzuje,że jest w stanie przełożyć swoje siły na zamiary.
       • piotr2_pl Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 09.11.14, 10:15
        Zobacz sobie jawanda sama co obiecuje choćby Razem dla Świecia
        Jeżeli nie widzisz różnicy, to tylko dlatego, że nie chcesz jej widzieć i jakieś bzdury wymyślasz.
        • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 09.11.14, 13:41
         szczerze mówiąc wybiorę burmistrza który jakąś pracę już wykonał i czego efekty są widoczne niż takiego kandydata który obiecuje "kiełbasy".Nawet jeśli jego działania przez ostatnie 25 lat nie podobały się wszystkim i wytykano mu błędy jestem zdecydowany oddać głos na urzędującego burmistrza.Nikt nie jest robotem-błędy rzecz ludzka.Jeden z kandydatów w Świeciu popełnił dwa czy nawet trzy błędy które w moim rozumieniu nie pomogą mu uzyskać tylu głosów aby wygrać.Nie dziwię się właściwie-jest to brak doświadczenia..
         • buzz-astral Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 10.11.14, 00:15
          Nie musiałeś pisać, że wybierzesz Pogodę. Chwalisz go we wszystkich wpisach na forum. Basen super, biblioteka ekstra, rynek marzenie a fontanna luksus chociaż przez ponad rok nikt nie potrafi jej naprawić . Nic Ci nie przeszkadza, wszystko Ci pasuje. Pewnie nad łóżkiem masz portret jaśnie panującego a zamiast paciorka recytujesz obietnice przedwyborcze OPS-u. Jesteśmy w dwudziestce najbogatszych gmin w Polsce ale nie przez Pogodę tylko przez Mondi. Czy burmistrz to wykorzystał. Czy w Świeciu naprawdę jest tak super. A tak w temacie basenu. Czy wiesz, że w Solcu Kujawskim mieszkańcy wchodzą na basen za darmo kiedy chcą. W Świeciu nawet za kasę był problem z wejściem. Rano szkoły, po południu pracownicy urzędu kilku firm i co pozostało, ledwie kilka godzin i to w takich terminach, że lepiej nie mówić. Pisz prawdę a nie agitujesz OPeSiaku !!!
          • nn33 Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 10.11.14, 03:06
           Nonel napisał - ,, szczerze mówiąc wybiorę burmistrza który jakąś pracę już wykonał ". No to kogo ty biedaku wybierzesz jak już pan Pogoda zejdzie z tego świata? Przecież nie będzie burmistrza który jakąś pracę wykonał bo innego u nas nie było . Sorry co za głupie podejście do sprawy.Jawanda i Nonnel Piotr już napisał , że nic już w tych kwestiach do burmistrza nie należy co było do zrobienia to zrobił a wy w swoim uporze w kółko to samo , że dokończy hehehe nie dociera nic?! To się samo już dokończy niezależnie od tego kto tym burmistrzem zostanie i dlatego uważam , że hasło wyborcze pana Pogody to bezczelność w czystym wydaniu.
           • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 10.11.14, 07:16
            nn33 napisał(a):

            > Nonel napisał - ,, szczerze mówiąc wybiorę burmistrza który jakąś pracę już wyk
            > onał "
            --no tak..co Cie dziwi?Nie mam prawa wybierać kogo ja chcę???
            . No to kogo ty biedaku wybierzesz jak już pan Pogoda zejdzie z tego świa
            > ta?
            --Jak juz Pan Pogoda "zejdzie z tego świata"jak piszesz to wcześniej będzie bardzo starym człowiekiem,od lat cieszący się wolnym czasem i emeryturą-czego mu jak i innym życzę
            Przecież nie będzie burmistrza który jakąś pracę wykonał bo innego u nas ni
            > e było . Sorry co za głupie podejście do sprawy.Jawanda i Nonnel Piotr już napi
            > sał , że nic już w tych kwestiach do burmistrza nie należy co było do zrobienia
            > to zrobił a wy w swoim uporze w kółko to samo , że dokończy hehehe nie dociera
            > nic?!
            --ależ napisałem gdzieś wcześniej że nastepne 4 lata to jest "pole do popisu"dla nastepnego burmistrza...śmiem nawet twierdzić że pan Dariusz Wozniak ma wtedy szanse najwieksze!
            To się samo już dokończy niezależnie od tego kto tym burmistrzem zostanie i dlatego uważam , że hasło wyborcze pana Pogody to bezczelność w czystym wydaniu
            --to Twój pogląd.Rzeczywistość jednak zweryfikują wyborcy
            • piotr2_pl nonnel (nie)godny następca kulfona 10.11.14, 14:34
             nonnel napisał:
             > --no tak..co Cie dziwi?Nie mam prawa wybierać kogo ja chcę???

             Jaja sobie robisz? Jak w Świeciu nie mieszkasz, to nie masz tu prawa głosu. Najmniejszego prawa wyboru tu nie masz, wiec spadaj trollować gdzie indziej.
             • nonnel Re: nonnel (nie)godny następca kulfona 10.11.14, 19:46
              Kolejny post w ogóle nie na temat i pozbawiony treści,chorego na nienawiść pana Piotra.Takie coś się leczy człowieku!
            • piotr2_pl nonnel obcy troll na forum 21.11.14, 14:14
             nonnel napisał:
             > no i co??na zarzut że pisze tutaj dlatego że zbliżają się wybory odpowiedziałem że mam je gdzieś-co w tłumaczeniu znaczy tyle że
             > nie jestem wyborca naszego burmistrza...naprawdę trzeba ci słowo po słowie tłumaczyć?nie możesz zajarzyć?
             > Na bzdurne oskarżenia głupka trzeba postąpić jak on-czyli również głupio odpowiedzieć!proste.

             nonnel napisał:
             > kolego-naprawdę mnie nie interesuje ten basen,jego lokalizacja,remont czy jakaś
             > tam rozbudowa.Zabrałem głos bo uwazam ze autor tegoz postu jest głupkiem.Ot ws
             > zystko.Reszta juz naprawdę to spływa po mnie...Jakies ordynacje wyborcze?komite
             > ty?daj mi spokój.....chłopie.Mam to gdzieś!Chcesz sie tym pałować to pisz dalej
             > .Mnie to nie dotyczy i ni ziębi ni grzeje..

             Wyborcą nie jest, basen ma gdzieś i najwięcej do powiedzenia. Bezczelny typ.
             • nonnel Re: nonnel obcy troll na forum 21.11.14, 20:05

              > Wyborcą nie jest, basen ma gdzieś i najwięcej do powiedzenia. Bezczelny typ.
              >

              Chłopie daj se spokój już,psycholu!!
          • nonnel Re: Basen, można taniej i w lepszym miejscu-wybor 10.11.14, 07:07
           buzz-astral napisał:

           > Nie musiałeś pisać, że wybierzesz Pogodę. Chwalisz go we wszystkich wpisach na
           > forum. Basen super, biblioteka ekstra, rynek marzenie a fontanna luksus chociaż
           > przez ponad rok nikt nie potrafi jej naprawić
           --no właśnie sek w tym że nie napisałem że "fontanna luksus" i że wszytko jest super.....mam też swoje uwagi
           Nic Ci nie przeszkadza, wszystko Ci pasuje. Pewnie nad łóżkiem masz portret jaśnie panującego a zamiast paciorka recytujesz obietnice przedwyborcze OPS-u.
           --kolejna nie trafna uwaga i fantazja
           Jesteśmy w dwudziestce najbogatszych gmin w Polsce ale nie przez Pogodę tylko przez Mondi.
           --no przecież zdaję sobie sprawę z tego-to żadne odkrycie Ameryki
           Czy burmistrz to wykorzystał. Czy w Świeciu naprawdę jest tak super.
           --super?co to znaczy super?To znaczyłoby że każdy ale to każdy z mieszkańców jest w 100% zadowolony..a jak wiadomo jest to utopia
           A tak w temacie basenu. Czy wiesz, że w Solcu Kujawskim mieszkańcy wchodzą na basen za darmo kiedy chcą. W Świeciu nawet za kasę był problem z wejściem. Rano szkoły, po południu pracownicy urzędu kilku firm i co pozostało, ledwie kilka godzin i to w takich terminach, że lepiej nie mówić.
           ---no na przykład ta rzecz również nie podobała mi się w naszym basenie.Ale powiedz jak to się ma do dyskusji nad zasadnością rozbudowy basenu z małej "klitki" do wiekszego obiektu??
           Pisz prawdę a nie agitujesz OPeSiaku !!!
           --jeśli gdziekolwiek znajdziesz u mnie agitację OPS-u czy też innego ugrupowania-stwiam dużą wódkę!
           • piotr2_pl Śmietnik 10.11.14, 14:54
            nonnel napisał:
            > -no właśnie sek w tym że nie napisałem...
            i tym podobne kulfonienie.

            Te nonnel, z kogo robisz idiotów?
            • nonnel Re: Śmietnik 10.11.14, 19:49
             Boże jak to dobrze że już za parę dni wybory i się skończy to ujadanie...jeszcze trochę to boję się że wybuchniesz wskutek tej swojej nienawiści człowieku.Lecz się,lecz!
             • piotr2_pl Re: Śmietnik 14.11.14, 14:33
              nonnel napisał:
              > Boże jak to dobrze że już za parę dni wybory i się skończy to ujadanie...jeszcz
              > e trochę to boję się że wybuchniesz wskutek tej swojej nienawiści człowieku.Lec
              > z się,lecz!


              Wierz mi, do wybuchu daleko, a jak wygra Pogoda, to znowu będę mieć na co "ujadać" Mówię to z prawdziwą przykrością na podstawie dotychczasowych obserwacji. Uważam że Świecie zasłużyło na lepszego gospodarza.
              Poza tym sam się lecz, albo bierz/pij połowę tego co zwykle.
            • nonnel Re: Śmietnik 10.11.14, 19:49

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka