Dodaj do ulubionych

po co ścieżki rowerowe

16.07.14, 21:54
po co w Świeciu są tworzone ścieżki rowerowe skoro 75% rowerzystów nie wie jak z nich korzystać???
Obserwuj wątek
  • vanmakaron Re: po co ścieżki rowerowe 17.07.14, 09:54
   To i tak lepiej niż piesi.Jakieś 90% pieszych porusza się po ścieżkach rowerowych,zamiast po chodniku.Polecam drogę do Deczna :-)
   • maur_123 Re: po co ścieżki rowerowe 17.07.14, 22:18
    Właśnie....droga do Deczna piękna ścieżka rowerowa, ale po co ma rower się p niej poruszać skoro lepiej być królem szosy.... wąskiej, gdzie w zasadzie nie ma gdzie zjechać ze względu na rosnące drzewa. Lepiej stwarzać bezmyślnie zagrożenie dla siebie i aut, które niestety nie mają wyboru i nie mogą jechać ścieżką. Wieczorem też inteligentni rowerzyści nie pomyślą by oświetlić swój pojazd skoro już koniecznie musza jechać ulicą.Trochę więcej rozwagi drodzy rowerzysci
    • milia2a Re: po co ścieżki rowerowe 20.07.14, 10:51
     Ulica Wodna również ma piękną ścieżkę rowerową, no ale zdarzają się wykolejeńcy co jadą rowerem po ulicy i w nosie mają znaki drogowe...a potem mają pretensje do kierowców, nie wyobrażam sobie jadących dwóch większych samochodów znad przeciwka i rowerzysta z przodu o wypadek nie trudno, dobrze że ktoś w końcu o tym napisał, bo sama przecierałam oczy ze zdumienia jak tak można? jeszcze jeden przykład jadący rowerzysta od Węglobudu z góry do ul.Wodnej, tam również jest ścieżka rowerowa zakaz jazdy rowerzystom po ulicy z góry, jadący za nim samochód pojedzie max. 20/godz. rowerzysta dojeżdża z górki na skrzyżowanie wystawia rękę do skrętu w lewo! zjeżdża do środka jezdni i jedzie dalej szosą....MASAKRA, gratuluję odwagi współczuję głupoty
  • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 24.08.14, 12:12
   A co się dziwić jak te ścieżki robią była jak i bez sensu w ogóle nie przemyślanie
   • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 24.08.14, 12:22
    Mam tu na myśli ścieżkę przy laskowickiej jaki cymbał wymyślił żeby ścieżka szła pod tak ostrą górę? można było ją dołem puścić to i byłaby możliwość zjechania z niej na ścieżkę w stronę chmielników. Albo to coś ścieżko podobne u góry za mariankami jak na Sulnówko się jedzie co to ma być i po co te krawężniki tak wysoko przy zjazdach? wystarczyło by zrobić szerzej asfalt i wydzielić pas dla rowerów i wtedy by się jechało jak na rowerze a nie jak na huśtawce góra dół góra dół lewo prawo lewo prawo oszaleć można
    • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 24.08.14, 18:39
   • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 24.08.14, 21:18
    nn33 napisał(a):
    > A co się dziwić jak te ścieżki robią była jak i bez sensu w ogóle nie >przemyślanie

    Dokładnie tak. Proponuję przejrzeć opracowanie GDDKiA Infrastuktura rowerowa

    Może przestanie być dziwne, dlaczego rowerzyści nie chcą jeździć pięknymi ścieżkami rowerowymi i wolą jechać asfaltową ulicą.
    • bayer911 Re: po co ścieżki rowerowe 24.08.14, 23:33
     no tak bo każdy z was to chciałby jeździć na równiutkich drogach, bo ciężko po górkę się podjeżdża lub ciężko podnieść 4 litery aby normalnie zjechać ze zjazdu
     • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 24.08.14, 23:44
      Ja bym chciał jeździć równiutką, wygodną i bezpieczną ścieżką rowerową. To coś złego?
      • jawanda Re: po co ścieżki rowerowe 25.08.14, 07:15
       Ty człecze przyczepisz się do wszystkiego,dla Ciebie zawsze jest jakieś drugie dno.Normalnie ręce opadają.
       Ze zrzędzenia masz złoto jak nic....
       • nonnel [...] 25.08.14, 11:11
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • maur_123 Re: po co ścieżki rowerowe 25.08.14, 14:56
         Ścieżka do Deczna jest bardzo dobra , tylko ludzie są bezmyślni i wolą zagrażać swojemu i innych użytkowników szosy bezpieczeństwu. Policja powinna karać tych którzy jeżdżą szosą tam gdzie są ścieżki. Droga do Sulnówka jest wąska, pobocza praktycznie nie ma bo są drzewa , nie ma nawet gdzie zjechać a taki mądrala często jedzie prawie środkiem szosy.
         • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 25.08.14, 15:57
          hm..czyli wychodzi na to że to nie problem w ścieżkach a w mentalności ludzkiej,tak?
          • maur_123 Re: po co ścieżki rowerowe 25.08.14, 16:02
           Właśnie tak mi się wydaje i chyba nie ma tu winy Burmistrza
           • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 25.08.14, 17:07
            Czyli zgodzićie się ze mną że niejaki pan "piotr2" kieruje się tylko zawiscia i nienawiscia do burmistrza i władz Świecia..?(proponuje przegląd jego postów)...i że można to wyleczyć?:-)
            • bayer911 Re: po co ścieżki rowerowe 25.08.14, 19:17
             tematem przewodnim byłą mentalność ludzi, a nie stan ścieżek rowerowych :)
       • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 03:38
        Tu nie chodzi o czepianie się wszystkiego ale o to , że robi się u nas w mieście dużo rzeczy na odpie...byle było. a co do ścieżki na Deczno to czytajcie dokładnie bo tej się akurat nikt nie czepiał, Natomiast ścieżka którą opisałem u góry za osiedlem Marianki na Sulnówko jest nie wygodna to tak jakby jechać samochodem po wyboistej drodze a na takie drogi kierowcy narzekają prawda? A my rowerzyści to już nie mamy prawa ponarzekać? A co do tej stromej górki przy Laskowickiej no wybaczcie ale mało kto uprawia kolarstwo wyczynowe , lubię jeździć rowerem dla przyjemności a nie żeby zdychać ze zmęczenia.Można było ten fragment ścierzki puścić dołem za drzewami wystarczyło tylko trochę skarpę zebrać. Co się dziwić , że wielu rowerzystów mając do wyboru tak stromy podjazd wybiera jazdę szosą. I nie szukać tu podtekstu politycznego czy złośliwości po prostu chciałbym aby w tym co miasto robi (a robi wiele to przyznać musze ) było więcej logiki, pozdrawiam
        • jawanda Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 06:50
         Ścieżka,dołem, chodnik górą zdajesz sobie sprawę z tego,że to prawie podwójny koszt?
         Poza tym nie wydaję mi się,że to aż taka góra.
         Ta na Sulnówko nie jest taka beznadziejna jak ją opisujesz.Wg mnie to czepianie się żeby usprawiedliwić jeżdżenie rowem po ulicy,co często ma miejsce.


         ?
         • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 14:00
          Ludzie czy wy nie umiecie czytac? a gdzie ja napisałem,że ścieżka maiała by iść dołem a chodnik górą co????? Zarówno ścieżka jak i chodnik mogły iść dołem proste?
     • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 14:32
      Tak chciałbym jeździć po równych drogach i widzisz w tym coś dziwnego? Tak samo jak kierowcy samochodów chcą jeździć po równych drogach a ty nie?
      Napisałeś,że ciężko mi podnieść cztery litery na zjazdach a komu i czemu te krawężniki na ścieżce rowerowej są potrzebne? dlaczego coś ma być gorzej jak mogło by być lepiej? I tak jeżdżę po tych ścieżkach bo nie mam wyboru nic się już nie zmieni ale podyskutować zawsze można po to są fora nie uważasz? To jak z polityką narzekamy a nie wiele możemy zrobić pozdrawiam
    • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 03:57
     piotr2_pl przejrzałem to o infrastrukturze rowerowej dzięki. I wiesz co? zastanawiam się dlaczego nasi włodarze zdecydowali się na kostki betonowe skoro asfaltowe ścieżki są tańsze w budowie i utrzymaniu o tym , że wygodniejsze nie wspomnę. czyżby ktoś komuś coś ? Ciekawe z czego zrobią ścieżkę z Sulnówka do Kozłowa może już ktoś wie?
     • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 10:32
      No tak,tego się w sumie mogłem spodziewać.Nie dziwi mnie to.Myślę że bylibyście dopiero wtedy zadowoleni i spełnieni oraz mieli pełną satysfakcję gdyby radni i burmistrz własnoręcznie za swoje pieniądze wybudowali by wam 100km drogi rowerowej wokół i w Święciu.Mało tego:musiałby być one gładkie jak tafla lodu na lodowisku no i cały czas żeby było z górki.Oczywiście wykup gruntu i podobne rzeczy też z pieniędzy wyżej wymienionych osób.......Tak to jest,niestety.
     • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 13:19
      @nn33, chyba tylko ty zajrzałeś do tego opracowania, sądząc po wypowiedziach w temacie :)
      Nie wiadomo dlaczego u nas stosuje się nadal kostkę betonową, skoro przesłanki funkcjonalne i ekonomiczne jednoznacznie wskazują, że optymalną nawierzchnią ścieżek rowerowych jest nawierzchnia asfaltowa.
      A kostka betonowa? No cóż... Ani to ładne, ani wygodne, ani tanie. Takie ścieżki są powszechnie krytykowane przez użytkowników bo ciężko po nich się jeździ i dlatego rowerzyści często wolą jechać asfaltową jezdnią, choć obok jest "piękna" ścieżka rowerowa. Tyle w telegraficznym skrócie :)
      • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 14:15
       No właśnie ale mi się wydaje ,że nasi rozmówcy mają ten problem o który nas obwiniają a mianowicie czepialstwo się, wchodzą na forum tylko po to aby się do kogoś przyczepić podkreślam do kogoś bo my to do czegoś. Nawet nie zadali sobie trudu aby się nad tym wszystkim głębiej zastanowić mają rację i tyle ...No to ja się ich zapytuję czy wam się tak na prawdę wszystko podoba tak ogólnie w kraju czy na świecie ? Niczego nigdy nie krytykowaliście? cokolwiek? A wracając do tematu jakości ścieżek z których podobno jesteście zadowoleni zobaczcie w jakim stanie jest ścieżka rowerowa ze Świecia do Sulnowa ona miejscami się zaczyna sypać , miejscami kostki się rozchodzą i są luźne o tym ,że zarasta nie wspomnę i co teraz też nie mam racji ? to łaskawie się przejdźcie sami sprawdźcie i napiszcie mi ,że kłamię i jest ok. Dodam tylko ,że ścieżka ta jest właściwie nowa a co będzie dalej? pozdrawiam
      • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 14:21
       ha ha ha!no nie wierzę.naczelny dozorujący Świecia.Lokalny Bob budowniczy normalnie.Wszystkowiedzący....Kostka przeszkadza tak?może jeszcze drzewa powycinać po bokach,albo pola zlikwidować?...Nie wygłupiajcie się już dajcie spokój.
      • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 14:23
       Oni pewnie wcale nie jeżdżą na rowerach wiesz. Albo wsiadają raz na tydzień na 15 minut. BO jak ktoś jeździ co dziennie na przykład do pracy to wie gdzie się jeździ dobrze a gdzie źle. A niech się zapytają gdzie jeździ tak broniony przez nich pa burmistrz bo on jakby nie wiedzieli bardzo dużo jeździ na rowerze i ja go bardzo często widzę jak śmiga na swojej kolarce tylko zawsze go widuję na szosie, no i się nie dziwię bo kolarzówką po tych drogach rowerowych jeździć jest wręcz niebezpiecznie te wąskie koła śmiało mieszczą się w niektóre szczeliny między kostkami.
       • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 14:40
        Rowerem można poruszać się po szosie,jezdni czy ulicy.Można jeśli nie ma przy niej drogi rowerowej.W czym problem.Mało tego-przy pewnym warunku można poruszać się nawet po chodniku....Problem pana Boba budowniczego nie jest w tym że widzi jakiś problem czy niedogodność.Chodzi o to że pan piotr2 chorobliwie nie cierpi burmistrza Świecia.I nawet gdyby ten powiesił kolorowy balonik na oknie,ot tak sobie-to znajdzie dziesiątki powodów które wg. niego świadczą o złym działaniu,marnotrawieniu pieniędzy i wogóle bez sensu.Taki typ.
        • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 16:31
         Ciekawe jaki ty masz problem może dla odmiany ty jesteś zapatrzony w pana burmistrza i nie widzisz pewnych spraw? Ale ja nie o tym obrażasz wszystkich bez kozery i bez sensu . Nie masz pojęcia kim jestem i jaki zawód wykonuje może jestem budowniczy i znam się na tym co ty na to? Ty za to jesteś Świeckim dyżurnym krytykiem ludzi którzy chcą się tu wyrazić .Ja nie wpisywałem tu niczego po to aby wstawiać się za kimkolwiek jak piotr2 i nie interesują mnie jego relacje co do pana burmistrza tylko wyraziłem moją opinię prywatną a jeśli się w niektórych miejscach pokrywa z innymi to dobrze.A i mnie nie zarzucaj ,że nie cierpię burmistrza bo akurat znam go wiele lat i nawet go lubię.A ty masz fobie .Zresztą kończę bo to jak rzucanie pereł przed wieprze .
         • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 19:32
          nn33 napisał(a):

          > Ciekawe jaki ty masz problem może dla odmiany ty jesteś zapatrzony w pana burmistrza i nie widzisz pewnych spraw?
          ---no sęk w tym że własnie nie jestem!!!!

          Ale ja nie o tym obrażasz wszystkich bez kozery i bez sensu
          --udowodnij mi to zanim mnie oskarżysz o to!

          . Nie masz pojęcia kim jestem i jaki zawód wykonuje może jest budowniczy i znam się na tym co ty na to?
          --po pierwsze określenie "bob budowniczy" tyczyło i tyczy się pana "piotra2"...skąd pomysł że chodzi o Twoją osobę???

          Ty za to jesteś Świeckim dyżurnym krytykiem ludzi którzy chcą się tu wyrazić
          --krytyka podparta argumentami bzdurnych wpisów i niedorzecznych nie jest niczym złym i zakazanym.Mało tego-po to jest to forum,czyż nie?

          .Ja nie wpisywałem tu niczego po to aby wstawiać się za kimkolwiek jak piotr2 i nie interesują mnie jego relacje co do pana burmistrza tylko wyraziłem moją opinię prywatną a jeśli się w niektórych miejscach pokrywa z innymi to dobrze
          --też ja nie neguję twych poglądów tylko "kontrargumentuję"jeśli się z nimi nie zgadzam.Chyba mam prawo??
          .A i mnie nie zarzucaj ,że nie cierpię burmistrza bo akurat znam go wiele lat i nawet go lubię
          ---nic takiego ci nie zarzuciłem.Jeśli tak-proszę udowodnij mi to!

          A ty masz fobie .Zresztą kończę bo to jak rzucanie pereł przed wieprze
          --Fobię??Nic mi o tym nie wiadomo....no może czasami nie lubię zbyt dużych wysokości,ale to czasami.Po za tym nic mi nie dolega.
          • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 26.08.14, 22:59
           Ok ok ok już dobrze to z burmistrzem było na zaś żebyś mi nie zarzucił tak jak piotrowi2
           A z tym bobem to źle cię zrozumiałem przepraszam. Ale nie zawsze krytykę popierasz argumentami potrafiłeś napisać np. że ktoś jest głupi i won z forum czy miasta i tyle bez wyjaśnień. pozdrawiam A co do tych ścieżek rowerowych mam nadzieje ,że ta nowa z Sulnówka do Kozłowa będzie z asfaltu. Ale nie mam na to wpływu
           • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 27.08.14, 05:32
            ale przecież napisanie o kimś że jest głupi nie jest obraźliwe.To jest stwierdzenie faktu.Głupota nie jest obraźliwa,jest niebezpieczna i powszechnie unikana.Jeśli ktoś w moim towarzystwie się głupio zachowuje czy głupio "gada" to ja to nazywam po imieniu.Jeśli mimo uwag ten głupek cały czas nie zmienia swojego "stylu" to albo się go wyprasza z towarzystwa albo się je zmienia.Czy można prościej to wytłumaczyć?
            • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 27.08.14, 14:07
             Ok masz swoje zasady ale moim zdaniem wyprosić to można kogoś od siebie np z domu a forum jest publiczne i takiego prawa nie masz to tak jakbyś chciał kogoś wyprosić ze sklepu albo kina .
             • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 27.08.14, 14:27
              nn33 napisał(a):

              > Ok masz swoje zasady ale moim zdaniem wyprosić to można kogoś od siebie np z do
              > mu a forum jest publiczne i takiego prawa nie masz to tak jakbyś chciał kogoś w
              > yprosić ze sklepu albo kina .
              ---w uzasadnionych przypadkach jako obywatel mam prawo "kogoś wyprosić ze sklepu albo kina".Ty też masz takie prawo,chodzi tylko o to aby go nie "nadwyrężać".Zrozumiałeś czy jaśniej wytłumaczyć?? .
            • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 09:34
             nonnel napisał:
             > ale przecież napisanie o kimś że jest głupi nie jest obraźliwe.To jest stwierdz
             > enie faktu.

             Brednie. Pisanie, że ktoś jest głupi są twoimi wymysłami, a nie żadną prawdą obiektywną. Ten drugi też ciebie uważa za głupka, który na tym forum jeszcze nic mądrego nie napisał. Wbij sobie może do łba, że wszelkich uwag personalnych zabrania regulamin, a swoje wyobrażenia możesz sobie w tyłek wsadzić. Mam to gdzieś.
             Dla mnie jesteś zwykłym zerem i odwal się od mojej osoby.
             • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 12:01
              Odnośnie pisania bredni to jednak na twoim miejscu byłbym ostrożny...bardzo wiele ich popełniłes,pisząc niesprawdzone informacje i wyssane z palca.Jeśli ktoś postępuje i zachowuje się głupio to śmiało można go nazwać głupcem.No jednak myślę te żal jest i nie jest to żaden mój wymysł.Jeśli przedstawiłbyś mi się z imienia i nazwiska to może,może można by to nazwać jak ty to mówisz"atakiem" personalnym...ale póki co jesteś anonimowy i nic takiego nie można stwierdzić.Odnośnie wbijania czegokolwiek do łba to przejrzyj jeszcze raz swoje posty i przypomnij sobie co ty powinieneś wbijać sobie do łba już od ponad pół roku.Swoich wyobrażeń podobnie jak ty swoich w tyłek sobie nie wsadze-nie po to je posiadam.Jeśli ci się nie podobają to nie "epitetuj" ludzi na tym forum tylko dyskutuj!A jeśli już nie masz nic do powiedzenia to nie wymyślaj i nie bredz...
              • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 13:39
               Napisałeś ( nie epitetuj tyko dyskutuj ) A ty co robisz ? na pewno nie dyskutujesz tylko właśnie rzucasz epitety i to właśnie psuje całą dyskusję , która zamienia się w kłótnie
               • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 18:14
                nn33 napisał(a):

                > Napisałeś ( nie epitetuj tyko dyskutuj ) A ty co robisz ? na pewno nie dyskutuj
                > esz tylko właśnie rzucasz epitety i to właśnie psuje całą dyskusję , która zami
                > enia się w kłótnie

                ---póki co co ty starasz się aby nie było dyskusji a kłótnia własnie..pisze tak samo jak wy---swoje,podkreślam SWOJE poglądy!Natomiast nie mogę ścierpieć jak ktoś wymyśla brednie i bzdury wyssane z palca i używa ich w dyskusji.To sie nazywa własnie głupota!
              • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 13:55
               Twoje "argumenty" urągają inteligencji średnio rozwiniętego człowieka. Normalny człowiek przez kilka lat nie pisałby takich idiotyzmów, przy okazji obrażając wszystkich, którzy ośmielili się wyrażać swoje zdanie niewygodne władzy. Tak kilka lat, a nie pół roku jak teraz wmawiasz.

               Dla mnie rozmowa z tobą jest skończona. Spadaj kolo trollować gdzie indziej, bo o Świeciu i problemach mieszkańców pojęcia nie masz.
               • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 18:19
                piotr2_pl napisał:

                > Twoje "argumenty" urągają inteligencji średnio rozwiniętego człowieka.
                --kto tu kogo obraża????!!!!!masz przykład swojej"inteligencji"

                Normalny człowiek przez kilka lat nie pisałby takich idiotyzmów
                ---kto pisze kilka lat? bo nie rozumiem o co chodzi???

                , przy okazji obrażając wszystkich, którzy ośmielili się wyrażać swoje zdanie niewygodne władzy.
                ---kto obraża?kogo?kiedy?gdzie?jakie zdanie niewygodne władzy?co ty znowu bredzisz człowieku?????!!!!!!

                Tak kilka lat, a nie pół roku jak teraz wmawiasz.
                --????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????

                Dla mnie rozmowa z tobą jest skończona. Spadaj kolo trollować gdzie indziej, bo o Świeciu i problemach mieszkańców pojęcia nie masz.
                ----Boże!Nareszcie!!!!!mam nadzieję że już nie zobaczę twoich durnych postów tutaj??A jeśli tak to uwierz że jeśli będą one równie bzdurne i głupie-będe reagował!Głupotę trzeba tepić!
                >
                • jawanda Re: po co ścieżki rowerowe 28.08.14, 22:46
                 No i panowie wymienili sobie uprzejmości,może umówcie się na jakieś piwo,albo coś....
                 • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 29.08.14, 06:50
                  z przyjemnością...
                • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 29.08.14, 08:22
                 No i mamy kolejny przykład , że nonnel nie czyta ze zrozumieniem mam tu na myśli wpis piotr2 odnośnie pisania przez lata wczytaj się stary dokładnie to nie będziesz zadawał głupich pytań
                 • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 29.08.14, 09:46
                  Jeśli się dobrze przyjrzysz konwersacji z panem piotrem to jeśli jesteś choć trochę kumaty zajarzysz o co chodzi. Na ta chwilę widzę że nie ma na to szans.
                 • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 29.08.14, 15:08
                  Ni to ty się przyjrzyj co napisałeś i czego dotyczy mój wpis , nie rozumiesz co się do ciebie pisze ni w ząb i jeszcze innych o to osądzasz jesteś żałosny
                  • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 29.08.14, 20:47
                   nn33 napisał(a):

                   > Ni to ty się przyjrzyj co napisałeś i czego dotyczy mój wpis , nie rozumiesz co
                   > się do ciebie pisze ni w ząb i jeszcze innych o to osądzasz jesteś żałosny
                   --bez komentarza.nie mam zamiaru tłumaczyć ci setki razy tego samego.pa!
                   • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 30.08.14, 09:48
                    i wice versa
                    • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 30.08.14, 12:48
                     Jak już to "vice"!!!!!
                     • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 30.08.14, 13:09
                      Tak myślałem hehe . Ale wiesz o co chodzi , już pisałem , że mam gdzieś ortografię.
                      • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 30.08.14, 14:19
                       Tak.Widać to.
                       • oczko43 Re: po co ścieżki rowerowe 30.08.14, 14:36
                        haa haa no i co ze widac nie kazdy moze byc poliglota, ale pisze jasno i ze zrozumieniem a tobie momentami h.... wie o co chodzi
                        • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 30.08.14, 19:03
                         Fakt.Nie każdy może być poliglotą...
                         • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 31.08.14, 09:53
                          Ja też cię lubię nonnel
                         • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 31.08.14, 19:21
                          Tak,tak...
       • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 09.09.14, 15:33
        Pozwolę sobie zacytować, żeby jasne było w maglu zrobionym przez nonnela w kolejnym, niewygodnym władzom, a ciekawym temacie:

        nn33 napisał(a):
        ...gdzie jeździ tak broniony przez nich pa burmistrz bo on jakby nie wiedzieli bardzo dużo jeździ na rowerze i ja go bardzo często widzę jak śmiga na swojej kolarce tylko zawsze go widuję na szosie, no i się nie dziwię bo kolarzówką po tych drogach rowerowych jeździć jest wręcz niebezpiecznie te wąskie koła śmiało mieszczą się w niektóre szczeliny między kostkami.

        I to jest ciekawe. Burmistrz buduje ścieżki rowerowe z kostki betonowej, a sam śmiga po asfalcie???
        • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 09.09.14, 16:10
         Ale idzie ku dobremu Na Mariankach byle jak zrobili to prawda no ale z asfaltu i teraz coś mi się zdaje , że z Sulnówka do Kozłowa też będzie z asfaltu oby ta tendencja się utrzymała.
         • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 10.09.14, 08:03
          @nn33, dzięki za info :) Też bym się cieszył, gdyby ta tendencja się utrzymała, bo po tych z kostki ciężko się jeździ rowerem i mogą też być niebezpieczne dla cyklisty.
        • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 10.09.14, 07:30
         nie ma się czego doczepić do się czepia jazdy burmistrza po szosie...chłopie weź się czasem zastanów o czym piszesz!To że ktoś jeździ po szosie nie oznacza że drogi rowerowe są do niczego..!Pojęcia nie masz raczej o rowerach i ich osprzęcie oraz o bezpiecznej jeździe-Po za tym kto powiedział że rowerem nie można po szosie jeździć???Co ty k...znów wymyślasz??
         • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 10.09.14, 14:36
          Za cienki w gaciach jesteś, żeby mnie obrazić, trollu z obcego miasta. Na pewno nie na tym poziomie, ćwierćinteligencie, a swoje debilne uwagi zachowaj dla siebie godny, a raczej niegodny następco kulfona.

          A dla wszystkich zainteresowanych problemem ścieżek rowerowych podaję ponownie linka do ciekawego opracowania na ten temat:
          Infrastruktura rowerowa
         • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 10.09.14, 16:40
          Panie Nonnel , ano przepisy tak stanowią ,że tam gdzie są ścieżki rowerowe nie wolno rowerzystom jeździć po szosie . Wyczytałem w necie . I właśnie gdy chcę jechać np. ze Świecia do Sulnowa to jestem skazany na jazdę BEZNADZIEJNĄ ścieżką.
          • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 10.09.14, 21:40
           Zgodnie z artykułem 33 Kodeksu Drogowego rowerzysta ma obowiązek korzystać z Drogi Dla Rowerów jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku w którym się porusza. Istotna jest druga część zdania - zgodnie z tym zapisem jeśli wzdłuż jezdni jest wyznaczona droga dla rowerów jednokierunkowa, to obowiązek poruszania się nią jest tylko w jednym kierunku (co jest logiczne). Rowerzysta jadący w przeciwnym kierunku musi poruszać się po jezdni.

           Nie pisz głupot!Poczytaj dokładnie!
           • maur_123 Re: po co ścieżki rowerowe 10.09.14, 21:53
            Mosiek, omawiane ścieżki nie są oznaczone jako jednokierunkowe , więc nie zawracaj głowy swoimi wątpliwymi mądrościami
            • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 11.09.14, 07:47
             Tzn.niektóre są.Problem dotyczy czegoś innego.Jak zwykle dzięki panu "p" nagle wątek zmienił się w anty-burmistrzowską dyskusję...zdaje się że założenia tejże dyskusji dotyczyły zupełnie czegoś innego,prawda?
             • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 11.09.14, 14:36
              To nie jest anty burmistrzowska dyskusja tylko dyskusja o ścieżkach rowerowych !! Nie załapałeś ?To raczej ty wszędzie widzisz ataki na Burmistrza , stało się to twoją fobią czy co ? A w świeciu pokarz mi choć jedną ścieżkę jednokierunkową?
              • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 11.09.14, 16:05
               Nie,wcale nie jest....lecz powoli się staje..Czy ja widzę ataki?tak-widzę.I nie wszędzie..
               Fobię??Czy ty znasz znaczenie tego słowa?I dlaczego używasz je w moim kontekście.........??Nie sposób to zrozumieć..?
               A ty mi w takim razie pokaż(zauważ ja napisałem to słowo i zapamiętaj)w Świeciu sciezkę rowerową z zanaczonym ruchem dwukierunkowym!!
               • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 12.09.14, 15:31
                Ale bełkot. Kol. nonnel, odnoszę wrażenie, że naćpałeś się równo ha, ha,ha..., ale mniejsza z tym.

                Przypadkiem zobaczyłem tą nową ścieżkę rowerową na Mariankach, zdaje się, że to Paderewskiego i z wrażenia kopara mi opadła. Jak można tak spaprać tak prostą budowę??? Owszem jest wyasfaltowana, ale rowerem tam nie da się jechać normalnie. Zresztą co będę tłumaczyć, zobaczcie sami.
                Przecież tam aż prosi się, żeby poszerzyć jezdnię i na niej wydzielić pasy dla rowerów, ale widać tak proste rozwiązanie przerosło naszego Burmistrza. I niech mi nikt nie próbuje wciskać, że pan Pogoda to dobry gospodarz miasta.
                • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 12.09.14, 15:51
                 Odnośnie bełkotów to proszę ale nie wypowiadaj się..chociaż w sumie z drugiej strony jesteś w tej dziedzinie całkiem nie zły...!Pomijając twoje "żale" na temat ścieżki rowerowej(nie ma sensu z tobą wogóle jakakolwiek dyskusja.powtarzam:dyskusja)odnióse się do twojego ostatniego zdania. Jeśliś taki mądry to proszę mi udowodnić dlaczego pan Pogoda jest złym gospodarzem??I jakie licho powoduje że piastuje to stanowisko już prawie ćwierć wieku??Masz jakąś teorię?Czy znów będziesz sypał swoimi balaniukami?
                • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 12.09.14, 16:03
                 Wracałem Miodową. Tam jest ścieżka rowerowa z kostki betonowej, czerwonej. Nawet ładnie to wygląda. Z daleka. Z bliska widać chwasty i nierówności powybijanej kostki, a przecież niedawno ją robiono. Burmistrz, pan Pogoda, chyba po raz kolejny, nie stanął na wysokości zadania.
                 • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 12.09.14, 23:14
                  Taaa..bo burmistrz Świecia jest od wycinania chwastów z dróg rowerowych...jakie to odkrywcze!
                  I na pewno to burmistrz powybijał kostkę,...na pewno....!!!
                  • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 13.09.14, 01:34
                   Tak, właśnie Burmistrz jest odpowiedzialny za wycinanie tych chwastów,nie osobiście ale jak się ma władze to się ma też obowiązki i niestety odpowiedzialność. I wiedz , że znam znaczenie słowa fobia , ale ty raczej nie.I jeszcze jedno napisałeś - cytuję (nie ma sensu z tobą wogóle jakakolwiek dyskusja.powtarzam:dyskusja) No to proszę cię nie dyskutuj , a tym wpisem, i tu znowu cytat-(,,A ty mi w takim razie pokaż(zauważ ja napisałem to słowo i zapamiętaj)w Świeciu sciezkę rowerową z zanaczonym ruchem dwukierunkowym!!") to się już zupełnie skompromitowałeś.Mam nadzieję , że już nie odpiszesz zaoszczędzisz sobie i nam nerwów.Dyskusja z tobą to orka na ugorze.
                   • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 13.09.14, 09:42
                    nn33 napisał(a):
                    > Tak, właśnie Burmistrz jest odpowiedzialny za wycinanie tych chwastów,nie osobi
                    > ście ale jak się ma władze to się ma też obowiązki i niestety odpowiedzialność.
                    --no tak..hhm...nie wiedziałem.Rozumiem że mogę zadzwonić do UM i poprosić pana burmistrza,tam poprosić-wymóc na nim aby zlikwidował wyrastające chwasty na chodniku przed moim domem?Rozumiem że kandydat na stanowisko burmistrza w swoim programie powinien uwzglednić sposoby walki z chwastami na terenie miasta i gminy?No cóż ciekawa wizja
                    > I wiedz , że znam znaczenie słowa fobia , ale ty raczej nie.
                    ---tak,masz rację!znasz znaczenie tego słowa i uzywasz je w odpowiednim kontekscie!oczywiście!
                    I jeszcze jedno na
                    > pisałeś - cytuję (nie ma sensu z tobą wogóle jakakolwiek dyskusja.powtarzam:dy
                    > skusja) No to proszę cię nie dyskutuj
                    ---nie widzisz że nie piszę tego do siebie??nie widzisz że to ja jestem nadawcą?????
                    , a tym wpisem, i tu znowu cytat-(,,A ty
                    > mi w takim razie pokaż(zauważ ja napisałem to słowo i zapamiętaj)w Świeciu scie
                    > zkę rowerową z zanaczonym ruchem dwukierunkowym!!") to się już zupełnie skompro
                    > mitowałeś.
                    ---dobra dobra tylko powiedz w którym miejscu jest ta kompromitacja??Bo tego raczyłeś nie uwzglednić w swoim wywodzie..
                    Mam nadzieję , że już nie odpiszesz zaoszczędzisz sobie i nam nerwów.
                    > Dyskusja z tobą to orka na ugorze.
                    --a na takie i podobne złośliwości-nie odpowiadam.szkoda czasu
                    • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 13.09.14, 23:14
                     No właśnie ty jesteś autorem tych słów przecież napisałem , że to cytat , nie wiesz co to cytat? Znów kłania się czytanie ze zrozumieniem. A pan burmistrz jako władza zatrudnia tez firmy sprzątające ( oczywiście nie osobiście na pewno ma ludzi do tego ) np abigail , no to jak im płaci to może też zlecić im taką robotę co? czy nie? Piszę Burmistrz ale na myśli mam Urząd Miasta , a kto tam rządzi?
                     • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 14.09.14, 00:10
                      Tak,oczywiście znów niczego nie rozumiem i pisze głupoty.Tak,oczywiście masz rację.Odnośnie "czytania ze zrozumieniem" nie będę się wypowiadał.Szkoda czasu.
                      • piotr2_pl Obcy troll na forum 14.09.14, 09:25
                       A nonnel jak zwykle kulfoni i kłamstwem/przekrętami/odwracaniem kota ogonem robi śmietnik z kolejnego tematu na forum. Co ciekawe, jak sam pisze, on tu nawet nie mieszka ha... ha... ha...

                       nonnel napisał:
                       > ---Rozczaruję cię---mam gdzieś wybory...z reguły w nich nie uczestniczę.Nawet
                       > juz nie mieszkam w Świeciu..

                       Moja rada. Olać brednie wypisywane przez trolla. Sam nimi się ośmiesza, więc nie ma potrzeby polemiki.
                       • nonnel Re: Obcy troll na forum 14.09.14, 15:23
                        Leczyć!!!!!!
                        • nn33 Re: Obcy troll na forum 16.09.14, 12:32
                         DO NONNEL _ Ano lecz się lecz .Tak znów niczego nie rozumiesz jesteś tępy i bezczelny , zawsze próbujesz odwrócić kota ogonem, i nie przeprowadziłeś na tym forum ani jednej dyskusji na żaden temat .Wszystkie twoje wpisy ograniczają się tylko i wyłącznie do krytykowania innych wpisów , i żebyś się choć raz przy okazji wypowiedział na poruszany temat,ale nie ty tu wchodzisz wyłącznie w jednym celu , aby komuś dopiec.Idź się lecz flustracie
                         • nonnel Re: Obcy troll na forum 16.09.14, 13:20
                          Również leczyć!!!
                         • nn33 Re: Obcy troll na forum 17.09.14, 08:50
                          I znowu nie wypowiedziałeś się na temat pustaku!Do wszystkich ,którzy tak bronili naszych ścieżek rowerowych przeczytajcie sobie artykuł z czas Świecia z 5 września jest tam opisana ścieżka na Mariankach u góry o którą była tu na forum batalia . Otóż nie powinna była przejść odbioru .A ten co ją odebrał może być pociągnięty do odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązków.Mądrale
                         • nonnel Re: Obcy troll na forum 17.09.14, 11:12
                          Tak,oczywiście masz rację!Z pewnością!
                         • nn33 Re: Obcy troll na forum 17.09.14, 12:42
                          No zaprzecz co? Tylko najpierw przeczytaj artykuł I zaprzecz tylko tyle potrafisz.
                • piotr2_pl Re: po co ścieżki rowerowe 17.09.14, 16:33
                 Pozwoliłem sobie zacytować wypowiedź kolegi z innej gałęzi, żeby nieco uporządkować śmietnik zrobiony przez nieprzyjaznego mieszkańcom Świecia obcego trolla o nicku nonnel:

                 nn33 napisał(a):
                 > ... Do wszystkich ,którzy tak bronili
                 > naszych ścieżek rowerowych przeczytajcie sobie artykuł z czas Świecia z 5 września
                 > jest tam opisana ścieżka na Mariankach u góry o którą była tu na forum
                 > batalia . Otóż nie powinna była przejść odbioru .A ten co ją odebrał może być po
                 > ciągnięty do odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązków.Mądrale...

                 Odbioru na pewno nie powinna przejść, ale przecież ktoś ją nadzorował w trakcie budowy, ktoś zdecydował, żeby wykonawca tak, a nie inaczej budował. Robili ją chyba z pół roku, a teraz szukają kozła ofiarnego? W Świeciu bezpośrednio odpowiedzialnym za wszystkie roboty jest Burmistrz. Odnoszę wrażenie, że teraz chce się wymydlić szukając winnych, bo to on podjął takie, a nie inne decyzje.
                 Urzędnicy robią po prostu co im szef każe, a jak szef niekompetentny, to co się dziwić?
                 • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 17.09.14, 22:59
                  Oczywiście,macie zupełną rację.
                  • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 18.09.14, 10:41
                   W jednym na pewno mamy racje a mianowicie , że jesteś zdrowo kopnięty
                   • nonnel Re: po co ścieżki rowerowe 18.09.14, 15:05
                    Oczywiście!A dla Ciebie za to nie ma ratunku!
                    • nn33 Re: po co ścieżki rowerowe 19.09.14, 14:18
                     To staje się już nudne na razie. pogadamy kiedy indziej może przy innym temacie
                     • piotr2_pl nonnel obcy troll na forum 19.09.14, 15:44
                      Nie ma szans, żeby z nonnelem pogadać, zapomnij:) Zgłaszać działalność trolla do administracji i tyle, a przedtem nie karmić trolla, czyli nie odpowiadać na bałwanienie, które jest jedynym sensem jego wpisów.

                      W sumie kol. nonnel jawi się jako żałosne indywiduum, pozbawione życiowych celów, którego jedyną radością jest wkurzanie innych. Dla normalnych ludzi bez sensu. Mówiąc krótko nieszczęśliwy dewiant grający z rzadka do kotleta w knajpach Elbląga. Żałosny człowieczek...
                      • nn33 Re: nonnel obcy troll na forum 19.09.14, 16:10
                       Pewnie masz rację nie odpisywać na jego głupie uwagi , bo on się tym żywi i tylko dlatego istnieje na forum
                       • nonnel Re: nonnel obcy troll na forum 19.09.14, 19:57
                        Jak zwykle macie rację.Zgadzam się z wami!Niech żyje sojusz!!
                        • oczko43 Re: nonnel obcy troll na forum 19.09.14, 20:20
                         nonnel widze ze regenerujesz umysl i zbierasz sie do ataku
                         • nonnel Re: nonnel obcy troll na forum 19.09.14, 23:21
                          Oj nie nie smiałbym zabierać głosu w tej dyskusji....
                         • nn33 Re: nonnel obcy troll na forum 20.09.14, 16:29
                          Jest taki film pt.,,zły omen" A my na forum mamy ,,zły nonnel" :D
                         • nonnel Re: nonnel obcy troll na forum 06.10.14, 11:15
                          oczko43 napisał(a):

                          > nonnel widze ze regenerujesz umysl i zbierasz sie do ataku
                          --nawet gdyby tak było to i tak nie mam szans....niestety
                 • piotr2_pl Ścieżka do prokuratury 06.10.14, 10:35
                  Teraz tą ścieżką rowerową od Paderewskiego do Sienkiewicza zajął się prokurator, bo zgłoszono popełnienie przestępstwa przy jej budowie. Oprócz tego bada ją jeszcze powiatowy inspektor budowlany pod kątem zgodności z przepisami. W sumie ścieżka jest nieodebrana, a nasi urzędnicy dziwią się, czego znowu chcą ci mieszkańcy... Wygląda na to, że Burmistrz po raz kolejny nie stanął na wysokości zadania.
                  • nonnel Re: Ścieżka do prokuratury 06.10.14, 11:12
                   Skoro prokurator to albo kogoś zabito,albo okradziono......
                   • nn33 Re: Ścieżka do prokuratury 07.10.14, 06:53
                    Tylko te dwa przestępstwa znasz?
                    • nonnel Re: Ścieżka do prokuratury 07.10.14, 11:00
                     Nie ale chyba jak mi się zdaje tylko wtedy mógłby prokurator interweniować.Jest coś takiego jak Nadzór Budowlany i chyba on jest prawnym decydentem w takich sprawach...a czy jest w nich prokurator to tego nie wiem..
                     • nn33 Re: Ścieżka do prokuratury 08.10.14, 16:57
                      No właśnie nie wiemy , ale pożyjemy zobaczymy . W każdym bądź razie ktoś tu nie dopełnił obowiązków służbowych i dla tego to jest sprawdzane. Bo żeby odebrać taki gniot to sorry ale albo ktoś nie miał pojęcia o swojej pracy , bo np. dostał ją po znajomości a nie za kwalifikacje , albo miał kwalifikacje ale wziął w łapę. Tylko gdzie był na etapie planów , przecież to zrobiono według jakiś planów prawda? Kto je zatwierdził ?
                      • nonnel Re: Ścieżka do prokuratury 08.10.14, 17:57
                       min.Nadzór Budowlany.
                  • piotr2_pl Re: Ścieżka do prokuratury 09.10.14, 15:57
                   W zeszłym tygodniu prokurator zabrał dokumentację dotyczącą tej ścieżki z wydziału inwestycyjnego. Czyżby chodziło o niegospodarność? Nie wiem, domyślam się tylko.
                   Faktem jest, że burmistrz zrobił ścieżkę rowerową, która nie nadaje się do użytku, o chodniku nie wspominając. Na nim też można nogi połamać.
                   • nn33 Re: Ścieżka do prokuratury 09.10.14, 17:13
                    Nie wiem po co te ścieżki rowerowe muszą koniecznie robić znacznie wyżej od ulicy ? W tedy przy każdym zjeździe mamy moim zdaniem nie potrzebne górki i doliny , utrudnia to jazdę rowerem , przynajmniej tym , którzy jadą szybko.
                    • nonnel Re: Ścieżka do prokuratury 09.10.14, 19:02
                     Z tego samego powodu dla którego chodniki są usytuowane wyżej niz ulica,szosa...
                    • piotr2_pl Re: Ścieżka do prokuratury 10.10.14, 15:19
                     Ja też nie wiem po co? Odnoszę wrażenie, że u nas wszystko robi się bezmyślnie, chaotycznie i doraźnie bez żadnej wizji rozwoju. Moim zdaniem brakuje dobrego gospodarza miasta.
                     • nn33 Re: Ścieżka do prokuratury 10.10.14, 23:24
                      a co niby dla bezpieczeństwa? Dużo pomogło tym 6-ciu biedakom co samochodem ich pozabijał na chodniku?
                      • nonnel Re: Ścieżka do prokuratury 12.10.14, 17:36
                       Jakim biedakom?Kto kogo pozabijał?Kiedy?Gdzie?
                       ..jaki ma to związek z tematem?
                       • nn33 Re: Ścieżka do prokuratury 13.10.14, 00:14
                        No jak zwykle nic nie jarzysz co? Dyskutowaliśmy o tym po co drogi rowerowe są robione wyżej od jezdni , a ty napisałeś , że pewnie z tego samego powodu co chodniki. Więc ja się pytam z jakiego ? dla bezpieczeństwa? Pieszych mam na myśli. A nie słyszałeś o tym wypadku co samochodem wjechał na chodnik i zabił kilka osób?
                        • nonnel Re: Ścieżka do prokuratury 13.10.14, 07:32
                         Jeśli mówisz o wypadku w Kamieniu Pomorskim z 1 stycznia br. to owszem słyszałem.Drogi rowerowe podobnie jak i chodniki są budowane w taki sposób aby być wyżej od jezdni.W ten sposób oddzielane są niejako od ulicy i odwrotnie.Oczywiście ma to też znaczenie jesli chodzi o bezpieczeństwo.Opisana sytuacja w Kamienu Pomorskim jest sytuacją absurdalną wręcz-pijany kierowca z premedytacją wjechał w grupę idących ludzi po chodniku.Nie zdarza się takie coś nagminnie a rzekłbym że był to incydent.Idąc tym tropem należałoby stawiać barierki oddzielające chodnik,czy drogę rowerową od jezdni,co czasem ma miejsce w miejscach o dużym natężeniu ruchu i uważanym za niebezpieczne.Barierki też stawiane są w okolic przystanków autobusowych,tramwajowych czy przejść dla pieszych(w okolicach szkół najczęściej)...No te krawężniki spełniają dodatkowo rolę estetyczną...ale chyba nie taka jest głównie ich rola.Ich rola to odzielenie danej powierzchni od jezdni-w ramach bezpieczeństwa ruchu po nich.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka