Dodaj do ulubionych

Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu

26.08.14, 22:34
Witam, chciałam się podzielić moim spostrzeżeniem i zapoznać z waszymi opiniami o reorganizowaniu ruchu drogowego w naszym mieście. Mieszkam na ulicy Klasztornej i w związku z planowaną reorganizacją ruchu na ulicy Mestwina, aby dojechać do ulicy Wojska Polskiego będę zmuszona robić albo "koło" na Dużym Rynku albo też pchać się na ul. Św. Wojciecha ( co w porze zimowej do najprostszych rozwiązań nie należy). Komuś z osób decyzyjnych albo się nudzi, albo też może im to zwisać bo nie mieszkają na żadnej z pobliskich ulic i nie będą nadrabiać kilometrów. Ja z racji tego, że codziennie jestem zmuszona dojeżdżać do pracy samochodem muszę doliczyć dodatkowe koszty przez czyiś kaprys. Rozumiem, że ruch na ulicy Mestwina jest dość utrudniony ze względu na mało ilość miejsca, ale czy nie lepiej by było na tym odcinku (od skrzyżowania z ulicą Kopernika do ulicy Wojska Polskiego) postanowić znak zakazu zatrzymywania się i postoju i rozwiązać w ten sposób problem?
Chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat.
Obserwuj wątek
    • maxym45 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 26.08.14, 23:19
      Racja najsmutniejsze jest to ,że ludzie ,którzy przyszli z zaświatów rządzą się jak na swoim. Trzeba nie lada wyczynu aby tak pogmatwać komunikację w centrum. Ma Pani rację wystarczyło na Mestwina zrobić zakaz zatrzymywania się i postoju właśnie na tym odcinku o którym Pani pisze. Jestem ciekaw czy pomysłodawca pofatyguje się na spacer ioceni co wymyślił czekam na sobotę i dni przed świętami kiedy każdy samochód ,który wjedzie na ul. Klasztorną zamiast z Kopernika w prawo i na Wojska i dalej to będzie krążył . Jak do pomysłu ma się ochrona środowiska i ekologia. Nie trzeba być filozofem aby pojąć ,że spalin w centrum przybędzie.
        • vitan-ella Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 27.08.14, 12:46
          Wszystkie spostrzeżenia zostały już zgłoszone. Jednak zamiast zapobiegać, osoby decyzyjne wolą leczyć i "przypatrywać się" jakie skutki przyniesie nowe rozwiązanie. Nie trzeba należeć do ludzi wyjątkowo spostrzegawczych i wystarczy raz opuścić swoje ciepłe gniazdko i przyjść tu, zobaczyć co się dzieję, by stwierdzić, że około 80% osób skręca na skrzyżowaniu w stronę ulicy Wojska Polskiego a nie w przeciwną. Jednym słowem absurd !
          • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 27.08.14, 13:49
            vitan-ella napisała:

> Wszystkie spostrzeżenia zostały już zgłoszone. Jednak zamiast zapobiegać, osoby
            > decyzyjne wolą leczyć i "przypatrywać się" jakie skutki przyniesie nowe rozwią
            > zanie. Nie trzeba należeć do ludzi wyjątkowo spostrzegawczych i wystarczy raz o
            > puścić swoje ciepłe gniazdko i przyjść tu, zobaczyć co się dzieję, by stwierdzi
            > ć, że około 80% osób skręca na skrzyżowaniu w stronę ulicy Wojska Polskiego a n
            > ie w przeciwną. Jednym słowem absurd !

--nie wiem nie jestem fachowcem od ruchu drogowego w naszym mieście.Pozostaje wam jeszcze jedno wyjście,otóż możecie wystosować petycje czy też prosbę.Wiem że brzmi to banalnie ale więcej może pomóc niz pisanie postów.
      • piotr2_pl Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 28.08.14, 14:46
        Macie oboje rację. Pomysły naszych włodarzy są szokujące. Teraz nie da się tego rozwiązać w sensowny sposób.

Gdyby wprowadzić zakaz parkowania na Mestwina od Kopernika do Wojska Polskiego, ze wszech miar słuszny, to ludzie dojeżdżający do pracy nie będą mieli gdzie zostawić samochodów. Wyjściem byłby niedaleki parking przy Sienkiewicza, ale... buduje się tam pałac biblioteczny i to odpada.

Planuje się też "rewitalizację" Klasztornej od Mickiewicza do Rynku, czyli... nie wiadomo co z tego wyniknie :D Prawdziwy węzeł gordyjski.
        • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 28.08.14, 18:21
          piotr2_pl napisał:

> Macie oboje rację. Pomysły naszych włodarzy są szokujące. Teraz nie da się tego
          > rozwiązać w sensowny sposób.
          >
          > Gdyby wprowadzić zakaz parkowania na Mestwina od Kopernika do Wojska Polskiego,
          > ze wszech miar słuszny, to ludzie dojeżdżający do pracy nie będą mieli gdzie z
          > ostawić samochodów. Wyjściem byłby niedaleki parking przy Sienkiewicza, ale...
          > buduje się tam pałac biblioteczny i to odpada.
          > Planuje się też "rewitalizację" Klasztornej od Mickiewicza do Rynku, czyli... n
          > ie wiadomo co z tego wyniknie :D Prawdziwy węzeł gordyjski.
          ---skoro nie wiadomo to trzeba poczekać aż wyniknie,prawda?
          • escw Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 28.08.14, 22:02
            Witam...jadąc dziś ok godz 17 nową trasą stwierdzam że zmiana ta nic nie zmieni na lepsze a wręcz pogorszy.... na ulicy Mickiewicza do świateł na skrzyżowanie Wojska Polskiego był korek i problem z wyjechaniem...Pomysł ten w praktyce okaże się WIELKĄ POMYŁKĄ....
          • piotr2_pl Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 09.09.14, 14:45
            nonnel napisał:
            > ---skoro nie wiadomo to trzeba poczekać aż wyniknie,prawda?

Niezupełnie prawda. Wszystko zależy od tego co nasz samorząd wymyśli w kwestii Klasztornej po "rewitalizacji": deptak, czy przejezdna? Wszyscy znający miasto z pewnością wiedzą co mam na myśli :)

Tam jest tylko jedno rozwiązanie. Otworzyć ulice wokół Rynku, zamiast wymyślać jakieś dziwne kombinacje w organizacji ruchu. Miasto zaraz się udrożni i miejsc parkingowych też przybędzie.
          • piotr2_pl Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 09.09.14, 07:10
            jawanda napisała:
            > Myślisz,że ktoś pracujący z okolicach Dużego Rynku zaparkowałby swój samochód n
            > a parkingu przy Sienkiewicza?
            > Wątpię.

Ja też wątpię, to za daleko, ale dla parkujących na Mestwina mogłaby to być sensowna alternatywa i o tym wspominałem, a nie o Rynku. Wielokrotnie prosiłem Ciebie, żebyś czytała ze zrozumieniem, co piszę :)

jawanda napisała:
            > Na siłę chcesz wmówić,że parking w tym miejscu byłby sensowniejszy niż bibliote
            > ka.

Bezpodstawnie wyciągasz nieuprawniony wniosek. Raczej sama na siłę wmawiasz, że biblioteka w tym miejscu ma sens nie podając żadnych sensownych argumentów, ale to inny temat.
        • vitan-ella Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 28.08.14, 23:06
          To tylko kwestia czasu, aż ta część miasta totalnie się "zakorkuje". Dziś było już widać małe skutki tego zamieszania, a co dopiero jeśli nadejdzie okres szkolny albo czas przedświąteczny, gdzie ruch będzie wzmożony.
          Jeśli chodzi o wprowadzenie zakazu parkowania to na tym odcinku gdzie można to wprowadzić znajduje się tylko Pelikan, hurtownia, sklep nocny oraz notariusz. Istnieje możliwość zaparkowania samochód na odcinku Mestwiny (tym końcowym koło Urzędu Miasta). Ale i tak moim zdaniem nie trzeba było nic zmieniać. W naszym mieście jest wiele takich ulic gdzie jest dosyć wąsko a jednak nikt nie ma przebłysków by tam coś mieszać.
    • dolna-pa Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.08.14, 04:44
      Totalny bezmózgowiec to stworzył. Tak samo głupie, jak zrobienie z Grzymisława jednokierunkowej. Przecież jest ona bardzo szeroka - szersza od Mestwina.
      Dodam, że dla mnie będzie to 1km dziennie więcej. Kto mi zapłaci, za bezzasadne przejeżdżanie 30km w miesiącu więcej?
      Zgadzam się, że odcinek Mestwina od Biggi do Kopernika powinien być z zakazem parkowania i po sprawie.
      Jeżdzący od Klasztornej do Wojska Polskiego i skręcający w lewo, zakorkują Świecie.
      Poczekajmy do 1 listopada...
    • 0beta123 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.08.14, 19:11
      To co zrobiono wokół rynku a teraz na ulicy Mestwina to jedna wielka głupota. Centrum miasta to widmo. Ponadto mieszkańcy ulic Mestwina, Kopernika, Podgórnej, Średniej i innych pobliskich, będą teraz bawić się w wymyślanie jak najkrotszego dojazdu do ul. Wojska Polskiego. Ci co twierdzą, że kilometr więcej dziennie to nie żadna tragedia to niech pomyslą o dwóch czy trzech kilometrach dziennie bo nie tylko jednokrotnie w ciągu dnia trzeba wyjechać na główną. Z drugiej strony gratuluję portfela.
      • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.08.14, 20:45
        0beta123 napisał(a):

> To co zrobiono wokół rynku a teraz na ulicy Mestwina to jedna wielka głupota. C
        > entrum miasta to widmo. Ponadto mieszkańcy ulic Mestwina, Kopernika, Podgórnej,
        > Średniej i innych pobliskich, będą teraz bawić się w wymyślanie jak najkrotsze
        > go dojazdu do ul. Wojska Polskiego. Ci co twierdzą, że kilometr więcej dziennie
        > to nie żadna tragedia to niech pomyslą o dwóch czy trzech kilometrach dziennie
        > bo nie tylko jednokrotnie w ciągu dnia trzeba wyjechać na główną. Z drugiej s
        > trony gratuluję portfela.
        --co nie zmienia faktu że np.na ulicy Hallera i Kościuszki tzw."przepustowość"się polepszy.
            • escw Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.08.14, 21:29
              Mam świetny pomysł żeby nie objeżdżać całego miasta niech nasi "wspaniali włodarze" udostępnią nam skróty przez Urząd Miasta i skręcając w prawo na ul.Kopernika za ok.10m skręcimy w lewo przez piękny parking UM i jesteśmy na głównej...pozdrawiam
                • dolna-pa Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 30.08.14, 14:33
                  Nasi znajomi z UM zapewne czytają nasze wątki.
                  Żaden z nich nie odezwie się, bo boi się kompromitacji. Nie dziwię się.
                  Ale ludzie (do ludzi odpowiedzialnych za ruch jednokierunkowy) ogarnijcie się.
                  Przyznajcie się do winy i przywróćcie normalny porządek.
                  Nie po to budowano połączenia z punktu A do punktu B, jak najkrótszą i dwukierunkową drogą, żeby to teraz wywracać do góry nogami.
                  Panie Burmistrzu, Panowie radni, którzy to czytają - przemyślcie to proszę na kolejnym posiedzeniu. Przyznajcie się do tego, że nie był to dobry pomysł.
                  No chyba, że chcecie jeszcze poczekać do pierwszego listopada lub 24 grudnia...
                  Mam nadzieję, że nie istnieje kolejna opcja - 'mamy was gdzieś'.:)
                  • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 01.09.14, 15:03
                    Sądzę jednak że nie czytają niestety...Życzę żeby wasze postulaty były wysłuchane natomiast akurat dziś widziałem jak to jest kiedy nie można parkować na ulicy Kościuszki.Otóż zrobiła się normalna ulica,taka w której kierowca nie musi się chować za zaparkowanymi autami psy szkole,aby poczekać i wpuścić nadjeżdżających z góry.Podobna sytuacja jest na ul.Chmielniki.Akurat te rozwiązania były dobre.
    • kosolka Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 09.09.14, 14:35
      Nie mieszkam na tej ulicy, nawet nie mieszkam w Świeciu, ale tak jak Ciebie draznia mnie takie absurdy. Ostatnio zauważyłam zakaz, jeszcze męża zahamowałam, bo juz miał skręcać w lewo. A zakaz postoju powinien tam obowiązywac już dawno. Tak samo na Sądowej. A nie przeciskac się wiecznie między zaparkowanymi autami.
      • piotr2_pl Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 27.09.14, 13:36
        Nieopatrznie wjechałem w Klasztorną, bo chciałem do sklepu. Przy próbie powrotu na Wojska Polskiego, skląłem na czym świat stoi mędrców co wymyślili taką reorganizację.
        Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego Świecie pod rządami pana Pogody staje się coraz bardziej nieprzyjazne mieszkańcom.
          • piotr2_pl nonnel obcy troll na forum 28.09.14, 13:24
            Wszyscy o tym pisali, a ten jak zwykle głupa pali. Nie zna Świecia, a wpie*dala się w nieswoje sprawy.
            Poczytaj wyżej, to się dowiesz o powodach mojego zdenerwowania trollu paskudny.
            nonnel napisał:
            > ---Nawet juz nie mieszkam w Świeciu..
            Bezczelny typ.
            • nonnel Re: nonnel obcy troll na forum 28.09.14, 14:57
              piotr2_pl napisał:

> Wszyscy o tym pisali, a ten jak zwykle głupa pali. Nie zna Świecia, a wpie*dala
              > się w nieswoje sprawy.
              > Poczytaj wyżej, to się dowiesz o powodach mojego zdenerwowania trollu paskudny.
              > nonnel napisał:
              > > ---Nawet juz nie mieszkam w Świeciu..
              > Bezczelny typ.

-..jakie to nudne,miałkie i beznadziejne...............
              >
        • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.09.14, 07:46
          piotr2_pl napisał:

> Nieopatrznie wjechałem w Klasztorną, bo chciałem do sklepu. Przy próbie powrotu
          > na Wojska Polskiego, skląłem na czym świat stoi mędrców co wymyślili taką reor
          > ganizację.
          > Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego Świecie pod rządami pana Pogody staje się c
          > oraz bardziej nieprzyjazne mieszkańcom.

--wydaję mi się że ul.Klasztorna zawsze była jednokierunkowa,wiec w czym problem?

• nn33 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.09.14, 11:49
            Myślę ,że my ludzie tak ogólnie nie lubimy zmian , boimy się ich czy jak? nie wiem, ale ich nie lubimy. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i na pewno wszyscy , którzy dziś klną na te zmiany za parę lat jak by zrobili z powrotem ten ruch jak był przed zmianą znów będą niezadowoleni bo się przyzwyczają do tego co jest dziś. Ale można jednak zadać pytanie czemu te zmiany mają służyć, jaki mają cel skoro było dobrze ? No ja myślę , że nie było dobrze , bo ciężko było tam przejechać i na pewno gro ludzi skarżyło się na to , więc władze zamiast wprowadzić zakaz parkowania zrobiły co zrobiły. Ktoś powie , że lepszy by był zakaz parkowania? No tak ale gdzie te samochody zaparkować? Samochodów przybywa nie dawno czytałem , że około 1000000 samochodów rocznie przybywa na naszych drogach a parkingów brak , więc zadajcie sobie pytanie gdzie te samochody parkować? Sądowa , Kościuszki , no takich ulic gdzie zaparkowane samochody utrudniają ruch jest więcej ale co z nimi zrobić?
            • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 29.09.14, 12:57
              Nawet bym się zgodził...i dodał pytanie:"Czy naprawdę sądzićie że zmieniono ten ruch specjalnie na złość okolicznych mieszkańców?Po to aby zrobić im na złość czy coś w tym rodzaju??" ps.już jestem gotowy że za parę chwil będzie tu wpis pana piotra,który wyzwie mnie od trolli i takich tam różnych,tylko dlatego że zabrałem głos w dyskusji.No ale cóż,spływa to po mnie panie piotrze!
          • gosciu93 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 01.10.14, 12:49
            dobrze Ci się wydaje że ulica Klasztorna zawsze była jednokierunkowa. Ale mieszkańcy mieli do wyboru: 1) jechać prosto Klasztorną aż do jej końca a tam alternatywa w prawo bądź w lewo
            2) jechać do skrzyżowania z Batorego ( i tu w górę a wówczas skręt w Mestwina i dojazd do WP)
            3) jechać do skrzyżowania Batorego/Duży Rynek i tu skręt w prawo potem w lewo na 10 Lutego.
            Obecnie mamy tylko jedną alternatywę i tym co mieszkają na Klasztornej Kopernika czy Mestwina serdecznie współczuję.
            Duży Rynek jest nieprzejezdny i aby postawić samochód na parkingu w rynku trzeba się nieźle nakluczyć. Ogródki które postawiono na "jezdni" możnaby przenieść na płytę rynku. Tak jest w wielu miastach mniejszych czy dużych i zdaje to egzamin. Przez zakaz ruchu w obrębie rynku handel upadł nawet banki się wykruszają. Nawet w sąsiednim Chełmnie rynek jest wokoło przejezdny, ogródki do 22:00 na płycie rynku funkcjonują, zimą piękna choinka i szopka przy niej , sklepy funkcjonują a nie straszą pustostanem jak u nas.
              • gosciu93 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 01.10.14, 22:07
                nasze władze uroiły sobie że zrobią z centralnej części starego miasta deptak. ????? Ul Dużego Rynku zostały zamknięte przez wystawienie ogródków TROJANA i GUCIA. A przecież można te platformy przenieść na płytę rynku jak to jest w innych miastach, Tak jest np w Chełmnie że nie wspomnę o Warszawce, gdzie bez problemu kelner pokonuje parę metrów by podać zamówienie klientowi. Mieliśmy wiele alternatyw dotyczących wyboru najkrótszej drogi do pokonania a dziś aby wyjechać z Klasztornej mamy jedną i o ok 1,20km dłuższą drogę wyjazdową na WP. Rynku wnet nikt nie odwiedza nawet jak są ty organizowane hałaśliwe spędy. W ogródkach garstka ludzi przez całe lato a mieszkańcy mają przesrane. Po takiego grzyba to jest. Naszym władzom nie zależy na dobru mieszkańców.
                • 0beta123 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 01.10.14, 22:26
                  Mnie też krew zalewa za każdym razem jak z Mestwina muszę się wydostać na Wojska Polskiego. Ja już na prawdę nie mam słów na tą reorganizację. Kto to wymyślił ?????? Chyba sztab niepelnosprytnych którzy się dawno nie wykazali w urzędzie. Płakać sie chce
                    • vitan-ella Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 02.10.14, 11:37
                      Petycja to fajny pomysł, ale w naszym mieście można zauważyć, że władza jest za bardzo dumna by przyznać się do swoich błędów. Ja osobiście brałam udział już w takiej akcji jak petycja i w Świeciu władza nic sobie z tego nie robi. Ważne by było tak jak oni chcą, a nie mieszkańcy, co z resztą nie raz udowodnili.
                      W najbliższych wyborach trzeba iść i wymienić tych ludzi. Nie można siedzieć bezczynnie i czekać, że coś się zmieni skoro stale są wybierane te same osoby. Wystarczy przeczytać w poprzednim numerze Czasu Świecia, o ilości interpelacji jaką nasi radni złożyli. Kpina!
                      • 0beta123 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 02.10.14, 20:11
                        Przeczytałam dzisiaj wywiad w "Świecie 24" na temat reorganizacji ruchu w naszym mieście i aż mnie krew zalewa gdy czytam że nasi kochani urzędnicy wybrali "mniejsze zło". Ale i tak najlepsze jest porównanie do Chelmna czy Torunia gdzie wokół starówek ulice są jednokierunkowe ale chyba zapomnieli że nawet w Chelmnie można wokół rynku przejechać a u nas jest zabawa w slalomy.
                        Brak słów !!!!!!
                          • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 03.10.14, 18:09
                            Parę postów temu zarzucono mi że "mące".To nic że nie uzasadniono tego-przywykłem.Chciałbym jednak wrócić do tamtego postu.Otóż pytałem w nim o petycję mieszkańców miasta odnośnie zmiany ruchu drogowego na i okolicach rynku w Świeciu.Wcześniej jakieś osoby się deklarowały do jej stworzenia.Dziś wyczytałem w gazecie "Świecie24Extra"że mieszkańcy ul.Hallera(w liczbie 102)wystosowali,podpisali taką petycję odnośnie swojej ulicy.Nie zgadzali się aby ruch na niej był jednokierunkowy,jak to zakładały zmiany.I ustawodawca przyjął ich argumenty(nie wiem jakie one były)Ruch na tej ulicy będzie przebiegał bez zmian,czyli tak jak dotychczas. W związku z tym mam pytanie:czy deklaracja takowej petycji jest jeszcze aktualna i gdzie można podejść i ją podpisać? Jeśli znów ktoś uzna że "mące" to proszę mi przynajmniej wskazać w którym momencie.
                            • maria_666 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 03.10.14, 21:01
                              to ja się deklarowałąm .Tylko jedna osoba zgodziła się mi pomóc w zbieraniu podpisów s reszta mądra w gadce. Miałam małe problemy zdrowotne ale dochodzę do siebie i chcę ruszać. Pytanie czy nie jest za późno na zmianę skoro już taka zapadła. Na Hallera dopiero był projekt więc to nie problem.Wstępnie rozmawiałam z sąsiadami, znajomymi i tymi co pracują w tym rewirze. Podpisy to nie jest duży problem ale sama treść petycji bo chodzi tylko o skręt z ul Kopernika w lewo i prawo czy dokonanie zakazu postoju na odcinku róg Kopernika/Mestwina w kierunku WP? Wielkim rozwiązaniem byłoby udostępnienie ruchu wokół Rynku jak było niegdyś ale to inna bajka.
                              • piotr2_pl Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 06.10.14, 09:52
                                maria_666 napisał(a):
                                > Podpisy to nie jest duży
                                > problem ale sama treść petycji bo chodzi tylko o skręt z ul Kopernika w lewo i
                                > prawo czy dokonanie zakazu postoju na odcinku róg Kopernika/Mestwina w kierunku
                                > WP? Wielkim rozwiązaniem byłoby udostępnienie ruchu wokół Rynku jak było niegd
                                > yś ale to inna bajka.

Tu jest potrzebne kompleksowe rozwiązanie, więc proponuję pisać petycję o przywrócenie ruchu sprzed rewitalizacji, czyli otwarcie Rynku, dwukierunkowa Mestwina, przynajmniej od Kopernika do Wojska Polskiego, z zakazem parkowania na tym odcinku.

W tym wypadku na petycję nie jest za późno. To kwestia wymiany kilku znaków drogowych. Z otwarciem Rynku też nie widzę specjalnego problemu. Jest zarys istniejących historycznie ulic, a reszta to kosmetyka, żeby wyraźniej oddzielić ulice od płyty Rynku (słupki/łańcuchy/donice itp). Technicznie żaden problem.
                                • maria_666 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 06.10.14, 11:42
                                  też tak bym chciała aby został przywrócony ruch z przed rewitalizacji. Jestem skłonna chodzić za podpisami ale oczywiście nie sama. Zgłosiła się jedna osoba i nawiązała za mną kontakt mailowy ale to trochę mało nas. Proszę skontaktuj się ze mną na maila aby konkretnie omówić ten temat a nie na forum. mariab666wp.pl@wp.pl
                                • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 06.10.14, 15:41
                                  Technicznie żaden problemi.Oczywiście że tak.Ale nie podnosi pan tym razem larum że pójdzie to znów z pieniędzy podatników,w tym i pana?Dlaczego tym razem nie ma to dla pana nagle znaczenia?Przecież tak pan chętnie wytyka wydawanie publicznych pieniędzy....co się stało tym razem że tego pan nie czyni.Wygodniej,tak??? ha ha ha ha ha....to jest dopiero demagogia godna mistrza!Gratulacje!
                                  • maria_666 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 06.10.14, 17:05
                                    z pieniędzy podatników zrobili beznadzieję,dlatego przywrócenie stanu poprzedniego musi też zaowocować kosztami. Szkoda,że rządzący z większą empatią nie podeszli do całej tej reorganizacji.Wówczas nie byłoby takich wydatków. Stało się i teraz trzeba coś z tym zrobićbo funkcjonuje się ciężko,zwłaszcza tym co w tym rewirze mieszkają.
                                      • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 21.10.14, 17:29
                                        Chciałbym tylko zaznaczyć że pan Wozniak śmiesznie zachował sie w trwającej kampanii się juz dwukrotnie.Raz to to że stwierdził że do kandydowania na urząd burmistrza namówiła go jego żona,i właściwie to dzięki niej kandyduje--słabe to jest i takie "pantoflarskie".Można wysnuć wniosek:kto tak naprawdę bedzie rządził miastem w razie jego wygranej.Dwa to pomysł na zaprzestanie budowy basenu w swym miejscu i zmiana lokalizacji budowy nowego.Wszystko ok tylko.... już nie potrafił odpowiedzieć skąd wezmie pieniadze na zapłacenie kar,zwrot podatku VAT,dokonczenie rozpoczętej budowy(co z tym zrobic??) i kolejne ponad 20 mln na nowy basen oraz zapewne na wykup gruntu-co tez nie kosztuje mało.
                                        Pan Wozniak zapewne nie chce zle....lecz niech poczeka jeszcze 4 lata i się porządnie przygotuje.
                                            • piotr2_pl Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 22.10.14, 07:49
                                              Pogoda jak zaczynał nie miał żadnego kapitału politycznego. Wszedł z ulicy na burmistrza i to była jego najlepsza kadencja.
                                              Woźniak już na starcie ma zdecydowanie lepsze przygotowanie i duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Szkoda czasu na czekanie.
                                                • nn33 Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 23.10.14, 13:01
                                                  Te gościu o jakim podziemiu ty piszesz puknij się w łeb , bycie przewodniczącym zakładowej solidarności nazywasz podziemiem ? moja matka też należała do solidarności i jakoś do głowy jej nie przyszło , że w podziemiu była. Nagle okazuje się , że wszyscy wtedy ryzykowali życie żenada. Ale co się dziwić sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.Napisz nonnel co takiego pan pogoda robił aby go do podziemia przypisać?
                                                  • nonnel Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 23.10.14, 14:04
                                                    Po pierwsze nie "Te gościu"tylko jak już to "nonnelu".Po drugie po co to "puknij się w łeb"?
                                                    A teraz meritum
                                                    .NSZZ Solidarność do dnia 10 listopada 1980 roku był tworem niezależnym i działał w podziemiu.Podobnie było po delegalizacji związku w stanie wojennym.Tak,.. to była działalność zakazana w ówczesnym PRL-u dlatego struktury związku,czyli tez ich członkowie działały nielegalnie czyli w PODZIEMIU.Także puknij się w łeb jeśli znasz inną historię Polski.
                                                    Pan Pogoda był jednym z działaczy Solidarności już za czasów jej nielegalności,także nie możesz mu odbierać tego że nie działał w podziemiu,tylko dlatego że nie jest twoim kandydatem w wyborach.To niesprawiedliwe.
                                                  • nonnel Re: nonnel (nie)godny następca kulfona 23.10.14, 17:18
                                                    piotr2_pl napisał:

> A ten jak zwykle kulfoni. Konkrety nonnel podaj, a nie ogólniki. 10 milionów lu
                                                    > dzi było w Solidarności za czasów jej nielegalności, więc czym na ich tle wyróż
                                                    > nił się Pogoda? Co takiego zrobił bo nie wiem?

--Przestań człowieku mącić i pierdzielić od rzeczy..Czy uczestnictwo w niezależnym zwiazku zawodowym za czasów PRL-u uważasz za "nie konkret"?Czy ja twierdziłem że się wyrózniał?Nie ,ja tylko stwierdziłem że brał w tym procesie czynny udział(nie tylko tym że należał)
                                      • vitan-ella Re: Reorganizacja ruchu drogowego w Świeciu 22.10.14, 20:21
                                        Dokładnie! W naszym mieście istnieje problem z tym, że władze nie umieją przyznać się do błędu. Myślą, że są nieomylni i niestety cierpią na tym mieszkańcy. Zmiany powinny nam pomagać a nie szkodzić, a w Świeciu od jakiegoś czasu idzie to w złym kierunku.
                                        Czekam na wybory. Mojego głosu obecny burmistrz nie otrzyma

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka