Dodaj do ulubionych

Koncert Reegea -24.01.15/Cafe Kultura

19.01.15, 17:03
Koncert zespołu Parassol + BIG UP (support)
24.01.15, godzina 20.00,
wstęp: 10/15pln, bilety dostępne od 9 stycznia w kawiarni.
22.00- after party -Czester w klimacie reggae (wstęp free)


Zapraszamy na muzyczną ucztę dla fanów reggae! Już 24 stycznia w ramach trasy koncertowej promującej album "Prosto w serce" zagra u nas zespół PARASSOL, supportować go będzie zespół - BIG UP. Po koncercie after party oczywiście w tym samym klimacie!

PARASSOL
(Modern reggae z elementami elektroniki, dubu)
Wyzwalająca niesamowitą energię, mieszająca style muzyczne przykryte płaszczykiem muzyki reggae, formacja Parassol, działa na polskiej scenie muzycznej od kilku lat. Młodość i doświadczenie ośmiu toruńskich muzyków, które wraz z charyzmą wokalisty Pietasa sprawiają, że każdy koncert zespołu Parasol jest niezapomnianym przeżyciem - świetna interakcja z publicznością i wymiana pozytywnej energii.Formacja gra reggae lat 70-80, melodyjne roots reggae z elementami dubu, które klimatem przypomina stare, polskie granie i nawiązuje do reggae, jakie tworzyły zespoły Izrael, czy Daab.Zespół założony został w 2008 roku i w ciągu kilku lat swojej działalności osiągnął już bardzo wiele. W 2009 roku zdobył wyróżnienie na festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. W 2010 roku z kolei uzyskał pierwszą nagrodę "młodych talentów" na największym w Polsce festiwalu muzyki reggae Ostróda Reggae Festival w Ostródzie. Dzięki temu sukcesowi zespół nagrał debiutancką płytę pt. "Krok do przodu", która na rynku muzycznym ukazała się w 2011 roku (wydawnictwo Zima Records). Promocja płyty nastąpiła dzięki trasie koncertowej Avocado Kontratakuje Tour 2012 wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Dubska. Koncerty, które odbyły się w małych i dużych miejscowościach (m. in. Szczecin, Sopot, Bydgoszcz, Gorzów itd.) zostały przyjęte przez publiczność bardzo pozytywnie. Zespół grał na wielu festiwalach w całej Polsce (m. in. Afryka Reggae Festiwal w Toruniu, Reggaenwalde w Darłówku, Letnie Falowanie), wraz ze znanymi powszechnie muzykami (np. z Kamilem Bednarkiem, Lao Che, Sidneyem Polakiem). W 2012 roku zagrał koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny na Woodstocku. We wrześniu 2014 roku zespół wydał nową płytę pt. "Prosto w serce".Skład zespołu:Paweł „Pietas” Pietkiewicz (voc)Łukasz Roszczynialski (g, voc)Paweł Dardziński (b)Kamil Nowosiad (dr)Paweł Rychert (key)Damian Nowakowski (trumpet)Kamil Jóźwiak (trombone)

O płycie:

„Prosto w Serce” 2014
Premiera w sklepach: 06.09.2014Koncert premierowy: 1.10.2014, Toruń
Wydawca: Parassol
Produkcja, dystrybucja: Fonografika
Nagrania: Radioaktywni Studio, Adam Celiński
Mix,master: Studio As One, Jarosław Smak, Mariusz Dziurawiec
Producent: IannaI Sound Studio, Jan Gembala
Najnowsza płyta "Prosto w serce" wnosi wiele zmian. Jest wypełniona nowoczesnymi brzmieniami, prostymi, wpadającymi w ucho melodiami i soczystymi delay'ami. Od samego początku zalewa słuchacza fala elektroniki i przestrzeni. Utwory są przemyślane, przez co zwarte, jednorodne i poświęcone ludzkim emocjom. Ciekawostką jest fakt, że z toruńczykami gościnnie wystąpił Mateusz Pospieszalski - jeden z najlepszych saksofonistów w Polsce.Wsłuchanie się w dziesięć utworów uzupełnionych remix'em daje nam możliwość poznania zespołu od podszewki, posmakowania jego energii, która w pełni eksploduje na koncertach.

www.facebook.com/parassol
soundcloud.com/parassol-1/prosto-w-serce-2014-05-24
Woodstock 2012
www.youtube.com/watch?v=N8hOdiOl8no
Kanał YT
www.youtube.com/channel/UC7RccpB_1BLg8J66EECWDAw
Link do wydarzenia na fb:
www.facebook.com/events/1406585912967572/
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka