Dodaj do ulubionych

Hali widowiskowo - sportowej nie będzie?

08.09.05, 20:42
Jak ptaszki ćwierkają hali może nie być. Na przetargu najniższa oferta to 17
mln. A wkasie jest tylko 10 mln. ( z czego 6 na kredyt) Ciekawe jak
Burmistrz z tym sobie poradzi . Oszukał radnych , Urząd Marszałkowski,
MENiS.Skąd wziąć brakujące 7 mln.
Obserwuj wątek
          • swojak3 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 09.09.05, 23:13
            Nikomu nie jest potrzebny obiekt ,ltóry będzie nie rentowny.Gdyby wybudował go
            ktoś prywatny poszedłby z torbami a tak lekką rączką z kasy miejskiej 20%
            budżetu na obiekt w którym intratne posady zajmą jacyś szmątale i karzą za
            wszystko płacić jak za zboże.Popatrzcie mili w jakiej kondycji jest Łuczniczka
            w Bydgoszczy i Arena w Poznaniu I Spodek w Katowicach i Hala w Oliwie .Już
            minęły czasy fetowania z rozgłosem.Jeśli będą jakieś imprezy sportowe to pewnie
            turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza .Nie liczcie na Polpak on będzie
            grał w Grudziądzu gdzie dają większą publikę większe apanaże i większą
            przebitkę reklamową.To nie Pan Medeński sfinansuje utrzymanie
            zawodników,drużyny ,trenerów ,wszystkiego.W czasach amatorskiego sportu, gdzie
            paru rosłych chłopaków z zapału grało w kosza można im było pomóc.Teraz to są
            ciężkie pieniądze i nasze miasteczko nie jest w stanie utrzymać takiej
            drużyny.Prawda jest taka że nawet jednego zawodnika z tytułem mistrza nie
            potrafiło utrzymać .Przypomnijcie sobie chłopaka , który wygrywał wszystko w
            cyklotrialu.Juz pewnie o nim zapomnieliście a on był najlepszy wśród amatorów i
            miał szansę zostać najlepszy wśród profesjonalistów.Lubię sport ,sam często z
            chłopakami gram w nogę ale przyznacie przecież że do tego nie potrzeba
            wiele.Tak samo jest z koszykówką,siatkówką,zapasami,sportami walki .To nie
            obiekt czyni mistrza tylko boża iskrai ciężka praca.Nikt tu sensacji nie
            wietrzy tylko w ostatniej chwili mówi opamiętajcie się .Pograć w kręgle można
            wyłacznie w kilkanaście osób jednocześnie ,ćwiczyć na siłowni tak samo a tu
            chodzi o wspólne dobro 30.000 miasteczka i niech mi nikt nie mówi że wszyscy
            będą z tego mieli korzyść.W naszej gminie jest kilka orkiestr a nie ma szkoły
            muzycznej ,oczywiście jest w Chełmnie które jest bogatsze i ludniejsze i tam
            więcej potrzebują muzyków,potrzebujemy sprawnego systemu kanalizacyjnego bo
            ludzie w Przechowie w gównach pływają jak są duże opady,potrzebujemy
            wolontariuszy którzy będą pracować z młodzieżą pozostawioną po szkole samemu
            sobie,potrzebujemy grup ratowniów drogowych bo co parę dni ktoś szalony się
            rozbija na naszych drogach,potrzebujemy systemu monitoringu zanieczyszczeń bo
            fabryk u nas mało a i te nas trują.Mogę tak wymieniać jeszcze z kilkanaście
            stron ,ale tu nie chodzi o populizm tylko zdrowy rozsądek przy wydatkowniu
            wspólnych pieniędzy.Jeśli macie argumenty przeciwne to piszcie.
      • dor-ka Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 10.09.05, 10:23
        Swojak3, dzięki za bardzo rozsądną wypowiedź. Spora racji w tym, co napisałeś.
        Musimy się przyzwyczaić do tego, że Polpakowi naprawde się udało. Teraz w
        drużynie nie grają już nasi chłopcy (sąsiedzi, znajomi) tylko prawdziwi
        zawodowcy. To jest sport na poziomie, który pochłania astronomiczne pieniądze.
        Miasta nie stać na jego dotowanie i nie powinno też za wszelką cene budować
        hali dla jednego klubu. O stokroć ważniejsze jest to, aby dla naszych dzieci
        dostępne były obiekty sportowe. I tu zgadzam się - sala przy SP1 jest
        potrzebna, ale sala za dużo mniejsze pieniądze dla 7-12 latków, którzy chcą
        przewroty robić na w-fie a nie zawodowo trenować kosza. Musimy się z tym
        pogodzić, że w mieście są inne, bardziej potrzebne rzeczy do zrobienia.
        • Gość: kibic02 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? IP: *.adsl.inetia.pl 10.09.05, 11:39
          Kurde, wkurzają mnie takie wypowiedzi, że hala nie jest potrzebna, hala ma kosztować 10,5 mln (wg przetargu) - tyle wynoszą roczne wydatki na pomoc społeczną w gminie Świecie, na administrację niewiele mniej. Przecież klubu miasto nie utrzymuje, tylko firma Polpak, to ona stworzyłą ten klub, a nie miasto, i miasto jak chce miec korzyści, to musi jej zapewnić warunki, przecież już w nazwie klub ma Świecie - to już jest doskonała promocja. Co do cyklotrialu, to nie jest impreza masowa, skończył się sponsor - ZCiP, przyszedł prywatny inwestor i skończyła się kasa. Myślę, że jak będzie hala to będzie więcej drużyn - są "Jokerki" - dawno powinna istnieć drużyna siatkarska kobiet, były drużyny juniorskie ale to się rozpływało i kończyło , dlaczego w ręczną grają w Jeżewie, bo mają większą salę niż jakakolwiek w Świeciu, piłka ręczna mogłaby też być. Tylko muszą być odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach, a nie tacy z przypadku i na każdym kroku podejrzewani o machlojki. Widzę że zależy tobie swojak na Przechowie, też macie salę, bo najpierw wybudowano wszystkim szkołom sale gimnastyczne, Przechowo, Wiąg, Gruczno, siódemka. Po co budować kolejną salkę dla jedynki - swoją drogą jak ja chodziłem do podstawówki to było 8 klas po cztery klasy (często po 30 osób), a teraz jedynka ma tylko 6 klas i często są to tylko 3 klasy po niewiele ponad 20 osób.
          W Świeciu brakuje dużo, mimo że jest bogatszą gminą (ale nawet w bogatych miastach świata są slumsy i bezdomni, bezrobotni i niezamożni), bo musi odprowadzać do budżetu wyrównanie, bo ma za dużo na rzecz gmin biedniejszych.
          • swojak3 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 10.09.05, 14:02
            Jak ktoś przeczyta chociaż raz takią wypowiedz to nie musi już
            odpowiedać.Szkoda że ludzie jak piszą to są tak zacietrzewieni że nie czytają
            już tego co napisali.Pojęcie sportu masowego ma miejsce wtedy , gdy znaczny
            procent społeczeństwa taki sport uprawia.Tymczasem na siłe można organizować
            milion sekcji sportowych i nic z tego nie będzie .Koniunktura to może być w
            budownictwie, usługach,handlu a jedna złotówka wrzucona w sport i ginie i nawet
            w ułamku promila nie przynosi dochodu .Mieliśmy już różnego rodzaju promocje
            miasta i żadna , podkreślam żadna nie przyniosła nic społeczeństwu.Miały być
            zyski z biletów piłki nożnej,liczą na zwrot nakładów na dom kultury, a
            tymczasem mieszkańcy osiedla Marianki jak były tu mecze koszykówki to słyszeli
            tylko ryk trąb do późna w nocy i wałesającą się młodzież która szukała
            zaczepki.Sport w całym świecie jest komercyjny i tylko w Polsce subwencjonowany
            przez państwo lub władze samorządowe.Jest kilka dyscyplin sportowych które
            chciałyby spijać całą zupę a piłka ręczna kolego to w Świeciu była
            najmocniejsza w szkole podstawowej nr7 jeśli nie pamiętasz a nie w innych które
            miały ładne sale gimnastyczne . Jeszcze w Świeckim budżecie od kiedy pamiętam
            nie było nic po stronie ma , zawsze jest debet więc nic nie można oddać na
            biedniejsze gminy .Co do rachunków to myślę że jest tak od pierwszej do
            szóstej to jest sześć klas do tego trzy gimnazjum to według moich obliczeń jest
            trochę więcej niż 8 klas a że dzieci jest 27 a nie trzydzieści to chyba lepiej
            dzieci się tak nie gniotą i nie muszą z porteczkami w zębach skakać żabki po
            schodach bo nie ma miejsca na szatnię i ćwiczenia . Kubełek zimnej wody
            wszystkim dobrze zrobi .Wyremontujcie sobie w czynie społecznym hale w byłej
            jednostce i będzie jak w filmie "Do przerwy 0:1"
            • Gość: biker Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.05, 12:42
              swojak masz chyba jakiś problem. Wiem, żę kasa wyłożona na budowe hali nie jest
              kieszonkowym ale też trzeba dać temu miastu. Młodzież wałęsająca się i
              szukającxa zaczepki- no w sumie pomyliłeś kibiców Polpaku ze stadionowymi
              huliganami a to jest już gruba przesada, myślisz, że po 2-godzinnym meczu i
              darcia się na cały głos ma ktoś jeszcze Ciebie tłuc? Znam wszystkich chłopaków
              co chodzą na mecze i żaden nie jest geroj, pewnie jak już widzisz kilku
              chłopaków z szalikami to dla Ciebie to są potencjalni oprawcy. Kibice Polpaku
              nie wyrządzili nikomu krzywdy czy szkody... A skoro już mamy tak wspaniałą
              promocje jak POLPAK ŚWIECIE to warto byłoby to wykorzystać niż znowu zniszczyć
              coś co się budowało od podstaw. Mylisz się z mistrzowskiego składu został
              Morkowski :-)Faktycznie moglibyśmy nie awansować i dalej sobie pogrywać w 3
              lidze bo Medeński też nie jest kamikadze i nawet 1 liga go sporo kosztuje, a
              jeżeli nie było by awansu w tym roku to nie było by hali ani EBL. Co będzie
              dalej trzeba poczekać na rozstrzygnięcia, hala musi być!
              • dor-ka Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 11.09.05, 14:43
                Tym rzem musze staną po stronie kibiców. Miała okazje być na meczu koszykowki,
                więc przyznaję, że świeccy kibice są naprawde dobrze zorganizowani i wcale nie
                zlaeży im na szukaniu zaczepki. Panowie, hala owszem by się przydała, ale nie
                za taką kase. 10,5 mln to juz astronomiczna kwota, a co dopier 17 czy więcej. A
                musimy też pamiętać, że obiekt trzeba będzie później utrzymać. Chyba nie
                wierzycie w te bajki, że hala na siebie zarobi. To jest niemożliwe w miastach o
                wiele większych od Świecia.
                  • dor-ka Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 15.09.05, 17:36
                    Utrzymanie hali to przynajmniej kilkaset tysięcy złotych rocznie, więc w
                    realiach Świecia nie ma szans na to, aby takie pieniądze obiekt mógł zarobić.
                    Zwróćcie też uwagę na to, że burmistrz do ewentualnych dochodów hali wlicza
                    wynajmowanie obiektu na zajęcia w-fu uczniów SP1, co jest totalną pomyłką, bo
                    szkoła też jest gminna (jeden worek z kasą). Zresztą wyobrażacie sobie, że
                    burmistrz poradzi sobie z tą sprawą akoro od lat nie potrafi zadbać o dobre
                    zarządzanie stadionem? Jeśli hala powstanie, to na posadkę jej kierownika
                    szybko wskoczy jakiś dziwak z otoczenia Pogody i zrobi z niej swój folwark -
                    niestety tak dzieje się w Świeciu. Sytuację może jedynie zmienić oddanie
                    obiektu w prywatne ręce, ale wątpliwe, iż miasto się na to zdecyduje.
              • swojak3 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 11.09.05, 14:48
                No na taki argument że coś musi być nie byłem przygotowany , a jak nie będzie
                to co zrobisz basebowla weźmiesz i załatwisz?Promocja ma cel tylko wtedy gdy
                jest efektywna i na nią można przeznaczyć z 1,2% budżetu a w innym przypadku
                nie ma sensu bo zjada i samorządy i społeczność lokalną.Nie samym Polpakiem
                Świecie żyje a powiedziałbym że miastu Pan Medeński nic nie dał .Pewnie te ryki
                po meczu do późnej nocy przy blokach koło szkoły nr8 to zwierzęta w zoo?Nie mam
                nic przeciwko drużynie i kibicom(nie huliganom)ale za własne pieniądze a nie
                wydarte z kasy która ma służyć wszystkim.Owszem jeśli chodzi o moją skromną
                osobę to mam osobisty problem ale nie jest on związany ani z pieniędzmi ani ze
                zdrowiem .Dziękuję poradzę sobie sam bez orędowników .Jeszcze jedno co mógłbym
                radzić to skrzykąć kibiców o zacięciu marketingowym i poszukać sponsorów
                komercyjnych .Świecie jest znane w całej Polsce nie dzięki Polpakowi a smrodzie
                z fabryki i szpitalowi dla psychicznie chorych.Tak ogólnie i bez urazy
                szukajcie pieniędzy gdzie indziej nie w kasie miasta.
                • Gość: biker Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.05, 20:38
                  Rozumiem twoje rozgoryczenie, że każdy kto się wydziera narusza Twoją sfery
                  prywatności ale wolę żeby sobie chłopaki pokrzyczeli przez 2 godzinki po meczu
                  niż mam wysłuchiwać 4 godziny disco-polo od sąsiada z przeciwnego balkonu. Mało
                  masz dyskotek po nocach, albo pijaczków raczących się tanim sikaczem. Oni są
                  jak mysz pod miotłą. Masz jakieś mylne pojęcie o kibicowaniu, naoglądałeś się
                  za dużo ustawek i teraz oceniasz wszystkich jedną miarą. Jak czesto byly mecze,
                  co dwa tygodnie...faktycznie ocipiec mozna...
                  • swojak3 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 12.09.05, 00:13
                    Nie podejmuję tematu.Jako kibice powinniście się sformalizować i występować we
                    wszystkich sprawach jako reprezentanci społeczeństwa.Czemu taka Wda ma swoich
                    reprezentantów albo lobbystów w Radzie Gminy a Wy nic .Oni zawsze będą mieli
                    pieniądze chociaż klub jest faktycznie martwy i bez wyników .Jeśli się nie mylę
                    w Polpaku działał kiedyś Pan Śliwiński (chociaż mogę myli nazwiska za co
                    przepraszam), który jest znany doroślejszej części naszego miasta.Dzisiaj chyba
                    już nikogo takiego nie ma .Pozyskać pieniądze na różne cele to też pozyskać
                    przychylność społeczeństwa do którego one należą.Pozdrawiam
                    • don_przemo Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 13.09.05, 22:17
                      Widzę, że niektórzy nie odróżniają stadionowych chuliganów od kibiców
                      koszykówki. Nie chcę się wdawać w polemikę na ten temat. Zapraszam po prostu na
                      mecz Polpaku do Grudziądza. Gwarantuję, że bedzie super zabawa. na nasze mecze
                      w Świeciu przychodziły całe rodziny, a nawet ludzie kompletnie nie związani ze
                      sportem (jak np. moja mama, której doping bardzo sie podobał). Doszło do tego,
                      że musiałem pożyczać wszystkie szale mamie i jej koleżankom:) Uważam więc, że
                      kojarzenie nas z jakąś chuliganką to kompletne nieporozumienie.

Już niedługo sformalizujemy swoje działania przez założenie stowarzyszenia.
                      Wszystkie formalnosci sa załatwiane i w trakcie sezonu powinien być finał:)
                      Jeżeli znasz pana Śliwińskiego, to wiesz, że na każdą prośbę ma odpowiedź
                      typu "Ale tak się nie da". Nie chcę mu pisać koło tyłka, ale pan władek na
                      pewno nie należał do ludzi, którzy otwieraliby drzwi do sponsorów.

W tej chwili kierownikiem jest Arek Sondej, człowiekiem od PR pan Tukiendorf i
                      właśnie oni tworzą dobry klinmat wokół klubu, przecierają szlaki i szukają $$$.
                      Uzyskanie gotówki od kogokolwiek nie uzyskując praktrycznie nic w zamian jest
                      jednak niezwykle trudne - wręcz niemożliwe. Mimo to oni działają dla klubu, a
                      my staramy się działać dla kibiców realizując swoje pomysły (teraz szyjemy np.
                      flagi na kijach i inne ciekawe rzeczy).

Jeżeli dojdą do nas, do KK kolejni dorośli ludzie to na pewmo postaramy sie o
                      bardziej aktywne działanie. Jak na dzień dzisiejszy to oprócz bikera, zybisa i
                      jajaca KK "świecki Młyn" to sama młodzież.
                      Jeśli chodzi o mnie, to ja w polityce babrać się nie bedę. Mogę jedynie
                      próbować docierać do sponsorów, czego bez sformalizowania KK nie da sie
                      uczynić. Myśle jednak, że w trakcie sezonu zaczniemy odważniej postępować.
                      Co do samej hali:
                      Znaleźć 6,5 mln oszczędności na projekcie bedzie bardzo trudno. Myślę, że
                      wstawienie innych, tańszych szyb (o czym się mówi), rezygnacja z parkingu 2-
                      poziomowego itp. nie rozwiążą całkowicie problemu. Zmniejszenie gabarytów hali
                      także mija sie z celem. Jednym słowem projektanci mają trudny orzech do
                      zgryzienia.
                      Jestem trochę podłamany jako kibic i mieszkaniec Świecia, ale wierzę, że ta
                      hala powstanie i sprawi nam wszystkim wiele radości. Choćby za 2 lata.
                      • swojak3 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? 14.09.05, 00:40
                        Niestety kiedy gra idzie o wielkie pieniądze z kasy samorządowej to zawsze jest
                        to polityka.Może gdyby klub pozyskał nieodpłatnie teren od miasta lub za
                        symboliczną złotówkę łatwiej by Wam było gromadzić realnych beneficjentów
                        projektu.Takie gadanie że w szkołach jest za dużo uczniów aby odbywały się
                        zajęcia z w-f jest bzdurą.Wczasach niżu demograficznego jaki jest to tylko
                        kwestia logistyki.Dla przykładu podam szkołę rolniczą w Grubnie w której
                        uczniowie jak wiecie też mają zajęcia sportowe a warunki jakie?Proponuję
                        poparcie Pana Bubla , który jak tylko zostanie prezydentem to w każdej gminie
                        wybuduje stadion i takie tam.Z dzisiejszym podejściem do sprawy Hali nie będzie
                        w przyszłym roku ani za pięć lat.Winny jest temu inicjator bo nie dopuszcza
                        możliwości tworzenia komercyjnego przedsięwzięcia.Jeśli jest zapotrzebowanie w
                        Świeciu na taką bazę sportową to dlaczego użytkownicy nie mogą za nią
                        płacić .Pewnie lepiej wydać samorządowe pieniądze i dalej niech się dzieje co
                        chce.Dlaczego takim pomysłem nie zainteresować fachowców z branży którzy się
                        znają na możliwości zarobku na takim obiekcie.Jeśli strony złożyłyby
                        zapotrzebowanie na usługę dzierżawienia poszczególnych części obiektu pewnie
                        ktoś kto umie liczyć powiedziałby czy mu się opłaca wybudowanie Hali.Na drapane
                        nie liczcie bo miasto coraz więcej zaciska pasa i wie że teraz wszyscy im
                        patrzą na ręce.Sądząc po liczebności dorosłych klubowiczów miłość do basketu w
                        Świeciu jest miłością okazjonalną.Niestety wymiernikiem popularności jakiegoś
                        przedsięwzięcia jest zaangażowanie dorosłych.Co do Pana Śliwińskiego mogę
                        powiedzieć tylko tyle że jest to osoba bardzo zrównoważona i lubiana co ułatwia
                        wiele spraw .Pozdrawiam mamę i podziwiam za identyfikację z synem .
                      • Gość: Pytający Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.05, 23:00
                        Ciekawe ile już wydano pieniędzy na projekty hali i kosztorysy budowy?
                        Całkiem możliwe, że tych pieniedzy już się nie wlicza do kosztów budowy.
                        Ciekawe czy zmiana projektu też będzie uwzględniona w tych kosztach?
                        Czy umieszczenie hali na terenie bardziej płaskim nie zmniejszyło by kosztów
                        budowy? Przecież nie trzeba by było prowadzić takich kosztownych prac związanych
                        z przygotowaniem terenu.
    • Gość: kibic01 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? IP: 83.238.71.* 16.09.05, 22:44
      Niezrozumiale jest dla mnie to, ze niektorzy cos dobrego na sile probuja
      sklasyfikowac jako zle lub szkodliwe. Jak mozna szkalowac Kibicow miejscowej
      koszykowki, przeciez w ostatnim sezonie mecze koszykarskie z ich udzialem byly
      wspanialymi wydarzeniami, ktore odbywaly sie przy kulturalnym dopingu wielu
      ludzi w roznym wieku (niestety czesc z Kibicow byla bardzo rozgoryczona gdyz
      jak raz nie zostali wpuszczeni do naszego kurnika z powodu braku miejsc to
      pozniej nie chodzili).Do informacji "mocnych w gebie", prywatny klub nie bedzie
      wypelnial obowiazkow naszego Panstwa-POLPAK-KARTON to najwiekszzy zaklad w
      branzy w Polsce i z tego tytulu placi podatki(gdzie one sa?) a miejscowi
      wlasciciele firmy daja nam za wlasne pieniadze wiele radosci.
      Sprawa hali powinna byc oceniana przez pryzmat mozliwosci miejscowej mlodziezy,
      np.treningi roznych grup sportowych- informuje, ze mlodzi koszykarze beda mieli
      treningi do 22.00 bo nie ma gdzie cwiczyc(to jest skandal!). A ok. 2tys mlodych
      uczacych sie w szkolach zlokalizowanych w poblizu planowanej hali jest w
      podobnej sytuacji. To sa argumenty, nie do odrzucenia(NAJWAZNIEJSZE) za budowa
      hali. Kto wie co sie stanie z POLPAKIEM ŚWIECIE jezeli nie bedzie hali (Polpak
      Grudziądz??? albo...)Pewnie niektorzy (swojak?) beda sie wtedy cieszyc, ze
      znowu glownym atutem Swiecia bedzie smrod z papierni i psychiatryk. pozdro
    • Gość: kibic01 Re: Hali widowiskowo - sportowej nie będzie? IP: 83.238.71.* 16.09.05, 22:52
      uzupelniajac moj wpis, zalaczam jeszcze wynik sondy z portalu miejskiego:
      "Co zdaniem Państwa było największym wydarzeniem w Świeciu w I półroczu 2005
      ilość oddanych głosów: 395
      Awans drużyny koszykarskiej Polpak Świecie do ekstraklasy
      51.2% (202)

Koncert włoskiej piosenkarki In-Grid
      20% (79)

Obchody 150 lecia szpitala psychiatrycznego
      10.9% (43)

Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją byłej jednostki wojskowej
      4.6% (18)

Rozpoczęcie prac związanych z budową infrastruktury na obszarze Vistula Park
      13.5% (53)

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka