Dodaj do ulubionych

Anglistyka na UW bez rozszerzonego polskiego?

04.01.14, 00:36
Witam, jestem w klasie maturalnej i bardzo chcę iść na anglistykę na UW, ale niestety jestem w klasie mat-fiz i nie dam rady napisać rozszerzonego polskiego.
Z tego co czytałem polski liczy się w 15%, a to całkiem sporo, a na maturze próbnej miałem niestety 22% (nie zaliczyli mi wypracowania, bo nie znałem lektury, ale w ferie postaram się wszystkie uzupełnić)

Z ang rozszerzonego miałem 88%, wiem, że poniżej 90% nie mam co marzyć, ale od próbnej matury intensywnie się uczę, zarówno w domu jak i prywatnie, i wierzę, że dam radę wyciągnąć coś około 96-98%. W części ze słuchankami straciłem tylko 1 pkt, a w tej z wypracowaniem straciłem prawie całe słowotwórstwo które intensywnie ćwiczę, więc myślę, że będzie dobrze.

Mam szansę na to UW, czy mam sobie to wybić z głowy? Zakładając 96-98% z rozszerzonego ang, ile potrzebuje minimalnie z podstawy polskiego?
Obserwuj wątek
    • yeahfortrees22 Re: Anglistyka na UW bez rozszerzonego polskiego? 07.01.14, 12:25
      Ja się na anglistykę dostałam w tym roku z podstawowym polskim. Z rozszerzonego angielskiego miałam 95% (na próbnych 82 i 87), z podstawowego polskiego 84% (na próbnych 72 i 80), z podstawowej matmy 94% (na próbnych 72, 86 i 48). Z tym polskim polecam się ostro wziąć za lektury. Generalnie przy wyniku 95 + z angielskiego możesz mieć około 80% z podstawy z polskiego i powinni cię przyjąć. Jeśli jesteś z mat- fizu, to polecam napisać rozszerzoną matmę, jeśli napiszesz ją powyżej 60%, to zawsze jakiś tam dodatek punktów rekrutacyjnych.
      • albert815 Re: Anglistyka na UW bez rozszerzonego polskiego? 07.01.14, 16:44
        Bardzo dobre wyniki, takich na pewno nie osiągnę, no ale jakoś to będzie, pociesza mnie fakt że idzie się dostać z podstawa polskiego.
        Matmy rozszerzonej raczej nie napiszę na więcej niż 40%, więc chyba sobie daruję, nie jestem orłem.
        Można spytać na którym miejscu się dostałaś?
        • yeahfortrees22 Re: Anglistyka na UW bez rozszerzonego polskiego? 11.01.14, 20:41
          Dziękuję. Najważniejsze jest +90% z rozszerzonego angielskiego, a napisałeś, że jest to dla Ciebie osiągalne. Po pierwszej liście byłam 76 na liście rezerwowej, po drugiej 27, dostałam się z trzeciej listy, w informacji o przyjęciu na studia nie dostałam dokładnej pozycji na liście przyjętych. Po tej trzeciej liście były jeszcze dwie aktualizacje. Ogólnie próg na dzienne to było około 83 punkty rekrutacyjne, ja miałam 86,38.
    • kala-maga Re: Anglistyka na UW bez rozszerzonego polskiego? 10.03.14, 18:42
      Jak jesteś na mat-fiz to po ***** chcesz iśc na anglistykę!!! 50% anglistów pracuje w call center. Jako absolwent wiem co mówię, zobacz sobie oferty pracy. Angielski to jest "dodatek do sałatek", Spędzisz 5 lat ucząc się różnych teorii językowych, które przyznam są ciekawe, ale nie maja żadnego przełożenia na rynek pracy. Obudzisz się na 24 lata i będziesz zazdrościc tym wszystkim, którzy poszli na techniczne kierunki i zaczynają zarabiać a ty będziesz po kątach korków udzielać bo nikt ci umowy o prace nie podpisze. Jesli juz bardzo chcesz iśc na filologię to zastanów się nad szwedzkim, duńskim albo portugalskim.
      • albert815 Re: Anglistyka na UW bez rozszerzonego polskiego? 11.03.14, 18:16
        Ten post raczej nie sprawił, że obudziłem się ze snu, w którym absolwenci filologii angielskich rozszarpywani są na rynku pracy przez pracodawców. Znam realia, i świadomie idę na ten kierunek, bo uwielbiam ten język. Znam też swoją wartość jako "matematyka" i nie mam zamiaru się męczyć na studiach technicznych, chociaż i tak bym się na państwówkę nigdzie nie dostał. Po prostu pomyliłem klasy.
        Nie ty pierwszy proponujesz mi inny język, wiem że to bardziej opłacalne, ale na UW są lektoraty i mam zamiar przyłożyć się do drugiego języka, nie wiem jeszcze jaki wybiorę. Zawsze te 2 języki to coś więcej.
        Podsumowując - możliwe, że wspomnę Twoje słowa, ale jak na razie zdecydowałem się przełożyć pasję nad perspektywy lepszych zarobków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka