Dodaj do ulubionych

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym-roszczenia

28.10.14, 17:03
Mąż mojej siostry miał wypadek drogowy spowodowany przez innego uczestnika ruchu. Na skutek poniesionych wielonarządowych obrażeń zmarł w Szpitalu osieracając dwójkę dzieci. Był on jedynym żywicielem rodziny (siostra nie pracuje zajmuje się wychowaniem dzieci oraz prowadzeniem gospodarstwa domowego) dodatkowo muszą spłacać kredyt zaciągnięty na budowę domu. Czy siostrze przysługują jakieś roszczenia?
Obserwuj wątek
  • fraczyk-partnerzy Re: Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym-roszc 31.10.14, 13:59
   Najbliższym członkom rodziny zmarłego przysługuje prawo żądania od ubezpieczyciela sprawcy kolizji drogowej zadośćuczynienia za doznaną krzywdę jaką niewątpliwie jest śmierć osoby bliskiej. Dodatkowo w przedstawionej sytuacji niewątpliwie dojdzie do pogorszenia się sytuacji życiowej pozostałych członków rodziny tym samym mogą oni żądać stosownego odszkodowania. Ponadto dzieci zmarłego w związku z faktem, iż na zmarłym ciążył obowiązek alimentacyjny mogą żądać ustalenia na czas trwania obowiązku alimentacyjnego odpowiedniej renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz możliwości majątkowych i zarobkowych zmarłego. Również ubezpieczyciel sprawcy wypadku winien zwrócić koszty leczenia oraz pogrzebu.

   Aby dochodzić skutecznie swoich praw należy zgłosić swoje roszczenia ubezpieczycielowi, przedkładając zaświadczenia z Policji potwierdzające wypadek, dokumentację medyczną procesu leczenia (pobyt w szpitalu rehabilitacja), dokumenty potwierdzające dojazd do placówek leczniczych, koszty paliwa itp.
   W przypadku śmierci osoby bliskiej akt zgonu, akt małżeństwa oraz akt urodzenia oraz dokumenty potwierdzające uzyskane przez zmarłego dochody jak również zobowiązania. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wydanie decyzji a w przypadku gdy musi dojść do uzupełnienia dokumentacji ma dodatkowe 14 dni od dnia jej otrzymania. W przypadku gdy ubezpieczyciel nie uzna roszczenia za zasadne lub uzna je w symbolicznej wysokości pozostaje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. Co istotne roszczenia poszkodowanych przedawniają się w terminie 3 lat od dnia w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i osobie obowiązanej do jej naprawienia nie dłużej jednak niż w terminie 10 lat liczony od dnia powstania szkody. W przypadku gdy szkoda wynikła ze zbrodni lub występku termin przedawnienia wynosi 20 lat od dnia powstania szkody i nie ma tutaj znaczenia fakt dowiedzenia się o szkodzie jak również osobie obowiązanej do jej naprawienia.
  • janina.boldowska Re: Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym-roszc 23.03.16, 09:59
   Proszę o kontakt ( 505 876 163) pomogę uzyskać zadośćuczynienie siostrze i dzieciom.
  • rafalkurdyk Re: Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym-roszc 30.05.16, 12:40
   Witam. Chętnie pomogę. Proszę o kontakt, rafal.kurdyk@o2.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka