Dodaj do ulubionych

Spór z sąsiadem o drzewa I altanę ogrodową

19.05.20, 12:04
Witam. Ostatnimy czasy mój sąsiad zaczął notorycznie czepiać się o praktycznie o każdą rzecz, która znajduje się na mojej posesji :

1.Zaczęły przeszkadzać mu drzewa owocowe ( rosną wzdłuż naszej granicy oddalone od płotu o około 2 lub 3 metry , są co roku przycinanie I nie przechodzą przez płot) są to nie wysokie strae wiśnie mają już około 25 lat I do tej pory nigdy mu nie przeszkadzały. Teraz nagle sąsiad stwierdził że uwaga cytuję "żąda ich usunięcia bo zacieniają jego działkę, przez co rośnie mu mech".

2. Od lat mieliśmy na podwórku namiot ogrodowy, który zawsze stał również przy granicy z jego płotem, w tym miejscu dzieli nas betonowy płot. W tym roku powstała tam altana ogrodowa. Stelaż drewniany z zadaszeniem z płyty przezroczystej plastikowej ( wykonany solidnie, bez ścian bocznych, bez fundamentów) wymiar około 4m x 4m.
Sąsiad stwierdził że jest to nielegalne, nie powinno stać przy jego płocie I żąda rozbiórki tej altany.

3. Zwrócił nam uwagę że bez jego zgody posadziliśmy wzdłuż płotu kilka ozdobnych kwiatów są wysokie na około metr I oddalone od płotu o również metr.

4. Przeszkadza mu drewniana pergola ogrodowa.

5. Gdy mąż szlifował jednego dnia meble ogrodowe by je odświeżyć straszył nas strażą i policją.

Czy sąsiad ma prawa żądać od nas usunięcia tych wszystkich rzeczy ? Czy faktycznie ta altana jest nielegalną budowlą? Czy nie mogę nic sądzić wzdłuż płotu bez jego zgody ?

I jeszcze jedno pytanie czy mogę nie naruszając starego ogrodzenia z siatki ,postawić sobie nowe po mojej stronie działki . Stare ogrodzenie, które jest wspólne zostało by tak jak jest. A my po naszej stronie postawilibysmy płot z betonowych przęseł o wysokości 2 metrów? Czy prawo tego zabrania ?

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka