Dodaj do ulubionych

zasiłek opiekuńczy - czy prawo działa wstecz ???

05.10.05, 13:34

Czy organ który przyznał zasiłek pielęgnacyjny w oparciu o przedstawione
prawdziwe dokumenty , może uchylić dziś po 14 miesiącach swoją decyzję
pisząc : orzekam uchylić z dniem 07.06.04r. decyzję z dnia 07.06.04r. ?
Powołują się na art.16 ust.3 Ustawy o świadczeniach rodzinnych z dnia 28
listopada 2003 r.(Dz.U.Nr228poz.2255 z póżn.zm.) Na podstawie informacji z
ZUSu z dnia 06.09.05 dotyczącej daty powstania niepełnosprawności stwiedzono,
iż inwalidztwo powstało w kwietniu 1997r.To się zgadza ,tylko że organ
przyznający swiadczenie miał to czarno na białym na orzeczeniu które
przedstawiono ubiegając się o zasiłek i swiadczenie przyznał. Rozumiem jesli
popełnili błąd to mogą świadczenie odebrać ,ale nie widzę podstaw aby je
anulować wstecz tylko po to by odebrać świadczenia wypłacone.Tylko
świadczenie nienależnie pobrane podlegają zwrotowi.Za kwoty nienależnie
pobranych zasiłków uważa się : 1) wypłacone po mimo zaistnienia okolicznosci
powodujących ustanie prawa do zasiłku ...2) kwoty zasiłku wyplacanego na
podstawie nieprawdziwych zeznań lub fałszywych dokumentów...Czy urzednik
naprawiając swój błąd musi przy tym krzywdzić chorego i niezamożnego
człowieka?
tomasz
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka