Dodaj do ulubionych

Niestety...

13.01.10, 14:57
...ubeccy oprawcy jak chocby ojciec tow.Hubner z Niska beda wreszcie brac
coprawda wyzsze emerytury jak ich ofiary...ale zdecydowanie mmniej
www.asme.pl/116945701345517.shtml
www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100113/POWIAT03/841012291
--
Niemoralnym jest ten który żyje na koszt ogółu-prof.Rybarski
Obserwuj wątek
      • Gość: pyskaty Re: Niestety... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.10, 20:07
        Tobie chłopie L-51 rozum odebrała nienawiść i zawiść czy ty w ogóle się
        kiedykolwiek modliłeś ty nie rozumiesz kanonów naszej wiary JUDASZU.Jak umrzesz
        to się będą bardzo cieszyli ludzie którzy kiedykolwiek mieli coś wspólnego z
        tobą .Ulgę doznają twoi sąsiedzi.

Niemoralnym jest ten KRK który żyje na koszt ogółu-prof.Miczurin
      • Gość: benny Re: Niestety... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.10, 09:00
        to wcale nie jest wredność, czym skorupka za młodu nasiąkła ... itp.
        O czym dziadek Hubner opowiada wnukom: jak wyrywał paznokcie
        bandytom z AK czy jak im strzelał w tył głowy w lasach pod
        Rzeszowem. I taka pani Hubner ma byc reprezentantem Polski?. A czym
        zajmowali sie tatusiowie i dziadkowie dzisiejszych redaktorów
        wybiórczej. Jeden z nich nawet się procesował, że jego tatuś wcale
        nie szpiegował na rzecz ZSSR a tylko usiłował rozwalić
        Rzeczypospolitą w latach 30-tych. No to jakie wzorce patiotyzmu
        dzieciom przekazali?
    • Gość: to jest prowokacja Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.10, 20:50
      >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>lechowski51 napisał:
      ...ubeccy oprawcy jak chocby ojciec tow.Hubner z Niska beda wreszcie brac coprawda wyzsze emerytury jak ich ofiary...ale zdecydowanie mmniej www.asme.pl/116945701345517.shtmlwww.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100113/POWIAT03/841012291
      --
      Niemoralnym jest ten który żyje na koszt ogółu-prof.Rybarski <

Ten ostatni opis Rybarskiego pasuje jak ulał do funkcjonariuszy KK.
      Czy to nie jest prowokacja
      • lechowski51 Re: Niestety... 13.01.10, 22:16
        Uderz w stol i nozyce sie odezwa1.Z drugiej strony nie dziwie sie waszej
        frustracji.Teraz zamiast Malboro trzeba bedzie palic Fajranty.
        --
        • Gość: lolek Re: Niestety... IP: 213.172.181.* 13.01.10, 23:08
          ty to jestes naprawdę wredna gnida jak rasowy pisiorek - kiego grzyba mnie
          obchodzi ubek z niska, mamy swoich w tbgu - gdzie indziej pierd...łeś o kasie z
          unii europejskiej - jak ci udowodniłem kłamstwa , to od razu "zmiana tematu" -
          przeszkadzają ci ubecy? to idz im nawtykaj a nie zasmiecaj porządnego forum
          swoimi plwocinami - jestes kłamcą , oszczercą - zwykłą gnidą "wzorowym uczniem z
          najlepszych szkól" z czasów gomółki - wtedy sie "edukowałeś" - jak widać
          "zylka" do podpierdzielania ,szczucia i łgarstw została - skoro tak latwo
          przychodzą ci kłamstwa w sprawie błachej bo kasy z UE to domniemywam ze tak jak
          kurski - mozesz pierd...c wszystko co ci chory i "zakaczony" umysł podpowie a my
          mamy postępować wg słów kurskiego - "narod głupi wszystko kupi" - nie ma nic
          gorszego od fałszywej skromnosci ,udawanej miłości i głupoty "ubranej" w puste
          frazesy niejakiego rybarskiego - na koniec nie jestem zwolennikiem PO raczej
          przeciwnikiem pisowskiej i lechowskiej obłudy , o tym ze jesteś klinicznym
          obłudnikiem stosujacym dwojakie zasady moralne - tak ja jak i wiekszość tu
          piszących jestem przekonany
        • Gość: perdę_ltd Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.10, 04:17
          Lechowski51. Po szczególnej Twojej aktywności w tym miesiącu ja już nie mam
          złudzeń. Jesteś przedstawicielem nowej siły przewodniej litościwie nam panującej
          od 20 lat czyli KK. Piszesz o różnych porach dnia i nocy. Możesz być księdzem,
          alumnem lub człekiem osiągającym profity w tej instytucji. Twój upór w skłócaniu
          Polaków z sobą i z wszystkimi tylko potwierdza to przypuszczenie i zamienia je w
          pewność. Twoje legendy o rodzinie to pic na wodę. Walczysz o dominację swej
          sekty i jej dobrobyt. W parszywy sposób. Tym bardziej wzmagasz w ten sposób chęć
          stawiania Ci oporu. Forumowicze to pojęli - z nielicznymi przypadkami
          otumanionych owieczek. Rób tak dalej to Polacy szybciej zmądrzeją - już zresztą
          widać to w kruchcie.
      • lechowski51 Re: Niestety... 14.01.10, 11:40
        Jak bandycie odbierze sie pale,kastet...to jest bezsilny.Wspolczuje wam
        chlopaki!.Kiedys mogliscie katowac swoje ofiary w imie obrony socjalizmu-dzisiaj
        dzieki temu ze wbrew wam wywalczylismy wolna Polske,mozecie wypluwac z siebie
        inwektywy o pogrozki jak za dawnych lat.
        --
          • lechowski51 Re: Niestety... 14.01.10, 11:59
            To Twoj zyciorys samarytanin czy Twojego ojca?

1945 styczeń 8, Białystok. — śyciorys funkcjonariusza PUBP w Białymstoku
            Józefa Chrzanowskiego.
            Oryginał, rękopis.
            KW PZPR w Białymstoku 1948-1990, akta osobowe Chrzanowskiego Józefa s. Jana.
            aJa, Chrzanowski Józef s. Jana, urodziłem się w roku 1904, we wsi
            Dzierniakowo, gminy Gródek, powiatu białostockiego; pochodzę
            z rodziny chłopskiej, religii prawosławnej, nar[odowości] białorus[kiej],
            wykształcenie siedem kl[as] szkoły rosyjskiej. Od 1920 r. do 1927 r.
            pracowałem na prywatnych robot ach leśnych i na innych. Od 1927 r. do
            1939 r. pracowałem na gospodarstwie [wielkości] t rzech i pół hektara
            ziemi. Po wyzwoleniu przez Czerwoną Armię spod burŜuazyjnej Polski,
            od roku 1939 do roku 1941, [dnia] 23, 6 m[iesiąca], pracowałem
            w urzędzie sowieckim w charakterze sekret arza. W ost atnim dniu do
            nadejścia Niemca, 23 VI 1941 r., robiłem ucieczkę do wostocznej Rosji,
            ale moja ucieczka była niekorzystna dla mnie, gdyŜ droga była przecięt a
            przez Niemców, musiałem od samego Słonima powrócić na stare miejsce
            do wsi Dzierniakowo, gm. Gródek. Powróciwszy na miejsce wspomniane
            wspomagałem i ut rzymywałem łączność z narodem sowieckim, który
            pozostał Ŝyć w niewoli między Niemcami. Mój brat był rozst rzelany dnia
            125
            10 kwietnia 1942 r. przez Niemców za nielegalne ut rzymywanie
            sowieckiego urzędnika. Później, po rozst rzelaniu brata mego, poszedłem
            do partyzantki, z którą ut rzymywałem łączność od pierwszych dni;
            w roku 1943 nawiązałem łączność z Wielkim Szt abem Partyzanckim
            Oddział „Suworowa”, gdzie pracowałem do ost atniego dnia jako
            kontrwywiadowca.
            J. Chrzanowski

--
            • Gość: nikita Re: a jednak IP: *.acanac.net 14.01.10, 13:56
              Lechowski ty masz wielki problem z logika myslenia. Pozwol zatem ze udziele ci darmowej lekcji.
              Kazde spoleczenstwo dzieli sie na tych co wladze maja w lapach, na tych ktorzy chcieliby przejac wladze i na tych ktorych sprawowanie wladzy nie interesuje. Ci co maja wladze ostrzegaja i czynia prawo : "ten kto zechce nam wladze odebrac dostaie po ryju" i tak robia. Natomiast ci ktorym chce sie wladzy nie zwazaja na prawo i na sile chca przjac wladze a wladza zgodnie z obietnicami leje ich po ryjach.
              Po jakims czasie zmienia sie wladza ale prawo pozostaje bo racja jest "zawsze " po stronie silniejszego.
              Przed toba napisano o smietnikach i nedzy spoleczenstwa i to jest wykladnia obecnej wladzy bo ci ktorzy zyja w nedzy nie wystepowali przeciw wladzy ale ja popierali wiec dlaczego dzis wladza ich wali po przyslowiowych ryjach ? , lechowski kosciol w swej historii wymordowal sporo ludzi, wojtyla i wczesniejsi papieze blogoslawili wojny i mordy na tle rasowym religijnym i spolecznym. Czy oprawcom w sutannach nie nalezaloby odebrac emerytur, wtracic do wiezien ?. Jestes zaklamany do szpiku kosci a przez to i smieszny, tak mysle ze jestes wesola ozdoba tego forum.
      • Gość: ecik Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.10, 18:32
        Tak,tu takiego L51 większość leje jak w kaczy kuper za jego upierdliwą wirtualną fanzolującą ewangelizację. I jak to ktoś określił za "parszywe" metody które przy tym stosuje. Ale On to już przerabiał, że cel uświęca środki i jak wynika z historii to stosuje to perfekcyjnie. A tak L51 przy okazji: co z ubekami w sukienkach?
        • lechowski51 Re: Niestety... 14.01.10, 19:15
          Tak wielonikowcu!.Cel uswieca srodki-to dewiza ktora uczniowie Lenina stosowali
          od Wladywostoku po Hawane.Chcac zbudowac "raj na ziemi" wymordowali 140 mln
          niewinnych ludzi.
          --
          • Gość: wicek Re: Niestety... IP: 80.48.35.* 14.01.10, 19:43
            Niemoralny Lechowski ze stalinowsko-lewackiego rocznika 51 ! Klepiesz od lat
            jedno idiotyczne zdanko nijakiego Rybarskiego, usiłujesz tu się pokazać jako
            obcykany we wszystkim mędrzec, a nie wiesz, lub nie chcesz przyjąć do
            wiadomości, że KAŻDA władza - niezależnie od okresu historycznego, ustroju,
            pogody, poziomu głupoty czy inteligencji itd. ma swoje ofiary. Taka jest istota
            władzy i nic na to poradzić nie można. No ale jak się klepie ino Rybarskiego...
      • lechowski51 Warto rozmawiac! 15.01.10, 10:32
        Wczoraj poznym wieczorem wyemitowany ta audycje.Wszystkim obroncom sbekow i
        PRL-u polecam;
        www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/czy-polska-uporala-sie-dziedzictwem-komunizmu
        --
          • lechowski51 Re: Warto rozmawiac! 15.01.10, 14:34
            Gdzie ten spadek wielonikowcu zaobserwowales?.Radio Erewan czy Tirana
            oznajmilo?.Odnies sie lepiej do tego co w tej audycji powiedzieli
            Ziemkiewicz,Gwiazda i inni.
            --
                  • Gość: markolmhelski Re: Warto rozmawiac! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.10, 23:42
                    ty to jestes naprawdę wredna gnida jak rasowy pisiorek - kiego grzyba mnie
                    obchodzi ubek z niska, mamy swoich w tbgu - gdzie indziej pierd...łeś o kasie z
                    unii europejskiej - jak ci udowodniłem kłamstwa , to od razu "zmiana tematu" -
                    przeszkadzają ci ubecy? to idz im nawtykaj a nie zasmiecaj porządnego forum
                    swoimi plwocinami - jestes kłamcą , oszczercą - zwykłą gnidą "wzorowym uczniem z
                    najlepszych szkól" z czasów gomółki - wtedy sie "edukowałeś" - jak widać
                    "zylka" do podpierdzielania ,szczucia i łgarstw została - skoro tak latwo
                    przychodzą ci kłamstwa w sprawie błachej bo kasy z UE to domniemywam ze tak jak
                    kurski - mozesz pierd...c wszystko co ci chory i "zakaczony" umysł podpowie a my
                    mamy postępować wg słów kurskiego - "narod głupi wszystko kupi" - nie ma nic
                    gorszego od fałszywej skromnosci ,udawanej miłości i głupoty "ubranej" w puste
                    frazesy niejakiego rybarskiego - na koniec nie jestem zwolennikiem PO raczej
                    przeciwnikiem pisowskiej i lechowskiej obłudy , o tym ze jesteś klinicznym
                    obłudnikiem stosujacym dwojakie zasady moralne - tak ja jak i wiekszość tu
                    piszących jestem przekonany
                        • lechowski51 Re: Warto rozmawiac! 16.01.10, 14:50
                          Wicus!.Ty czasem nie zajezdzasz upowskim smrodem,bo Twoj IP i sposob pisania
                          kojarzy mi sie z kims kto gloryfikuje banderowskich zbrodniarzy?.
                          --
                            • Gość: wicek Re: Warto rozmawiac! IP: 80.48.35.* 16.01.10, 15:38
                              idzę Lechosiu, że twoja logika jest na poziomie kury wysiadującej jajka ! Ale
                              jak się jest ze stalinowsko-lewackieo rocznika 51, klepiącym bez ustanku jedno
                              głupawe zdanko nijakiego Rybarskiego, to każdy kto ma inne zdanie jest ubekiem,
                              banderowcem, syjonistą, faszystą, lewakiem, komunistą, pedałem, pedofilem,
                              zboczeńcem itd, itp. A ty jesteś po prostu mocno pierd...ty i tyle !
                              • lechowski51 Re: Warto rozmawiac! 17.01.10, 14:15
                                Wicus!.Ty sie niezdrowo nie podniecaj,tylko odpowiedz napytanie-Czy ktos z
                                Twojej rodziny nie riezal Lachow na Wołyniu lub Podkarpaciu?
                                --
                                • Gość: nikita Re: Warto rozmawiac! IP: *.acanac.net 17.01.10, 14:41
                                  lechowski - w przyrodzie musi byc po rowno, raz morduja polakow, potem polacy morduja innych i tak to sie kreci bo tak ma byc z nakazu twojego boga, jednego z najkrwawszych bogow jakich wymyslil dla siebie czlowiek.
                                  Czy wiesz jakie to forum byloby nudne bez UBEKOW, komuny czy hien w sutannach.
                                  Lechowski, nie zauwazyles ze "lachow" rznieta akurat tam gdzie byli nieproszemi i wystepowali w roli zaborcow i ciemiezycieli . To takie ukrainskie powstania styczniowe albo listopadowe. Gdyby polska miala dzis na tyle sily pewnie pokusilaby sie o wojny zaborcze z sasiadami, ale dzieki bogu mamy potezna Rosje za sasiada a ona nie pozwoli zrobic krzywdy "bratcom".
                                  • lechowski51 Re: Warto rozmawiac! 17.01.10, 15:05
                                    Do wielonikowca,wicka i innych dbajacych o kloaczny poziom tego forum;

List pasterski Episkopatu PolskiBezcenne dobro języka ojczystego - list na 17
                                    stycznia 2010 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Ewangelia dzisiejszej niedzieli przeniosła nas na wesele do Kany Galilejskiej.
                                    Obecny tam Chrystus ukazał swoją boską moc, zamieniając wodę w wino, aby w
                                    życiu nowożeńców nie zabrakło miłości i szczęścia. Przez ten pierwszy cud
                                    „objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie” (J 2,11).

Przed wiekami zaprosiliśmy na naszą ziemię Chrystusa, a wraz z Nim Jego Matkę.
                                    Nasza Ojczyzna stała się weselną Kaną, w której dokonuje się cud przemiany
                                    ludzkich serc za sprawą Ewangelii, głoszonej w języku polskim. Wiara
                                    chrześcijańska, wyrażana w ojczystej mowie, zakorzenia się w naszej kulturze,
                                    przemienia ją i kształtuje już od ponad tysiąca lat.

1. Język nośnikiem ojczystej kultury

Język ojczysty to bezcenne dobro każdego narodu. Wyraża się w nim jego
                                    zbiorowa pamięć, tradycja, historia i kultura. Język jednoczy naród, pozwala
                                    budować jego moralną siłę i trwać mimo zmiennych kolei losu. Jako synteza
                                    wartości narodowych stanowi podstawę tożsamości narodu.

Język polski, ukształtowany przez wieki naszych dziejów, należy do narodowej
                                    skarbnicy kultury. Broniliśmy go, gdy był zagrożony. Po utracie niepodległości
                                    zaborcy eliminowali język polski ze szkół i urzędów. Chcieli w ten sposób
                                    zapanować nad społeczeństwem polskim nie tylko politycznie, ale także kulturowo.

Decydującą rolę odegrał wówczas Kościół, który ponad granicami zaborów
                                    jednoczył Polaków przez tę samą wiarę, kulturę religijną i język. Dziedzictwo
                                    polskich poetów i pisarzy wieków średnich, renesansu i baroku, zostało
                                    zachowane dzięki odwadze duchownych i świeckich, którzy w liturgii i w
                                    codziennym życiu domowym posługiwali się polską mową, kultywując pamięć o
                                    wspaniałej przeszłości naszej kultury narodowej.

Choć Polska – na skutek wojen, grabieży i zaborów – straciła ogromną część
                                    tworzonych przez wieki dóbr kultury, to jednak Polacy obronili swoją
                                    tożsamość, a stało się to w znacznej mierze dzięki językowi. Znajdował on
                                    najpełniejszy wyraz w twórczości literackiej w kraju i na emigracji. Wielkie
                                    dzieła sztuki rodziły się pomimo klęski, która nie zdołała złamać ducha narodu
                                    umacnianego wiarą i modlitwą w ojczystym języku. Ojczyzna bowiem – jak pisała
                                    Maria Konopnicka – „to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał
                                    Boga, gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła w polskiej mnie mowie pacierza
                                    uczyła”(1).

Wybitna twórczość polskich romantyków, pozytywistów i twórców Młodej Polski
                                    stała się skuteczną bronią w walce o duchową suwerenność Polaków. Jak bowiem
                                    napisał Norwid, „nie miecz, nie tarcza – bronią języka, lecz – arcydzieła”(2).
                                    Literatura przypominała dzieje Polski, uczyła miłości Ojczyzny i zachęcała do
                                    pracy. Dzieła literackie polskich autorów znalazły uznanie w świecie, czego
                                    dowodem były liczne tłumaczenia na inne języki i przyznawane nagrody. Dzięki
                                    nim świat dowiadywał się o Polsce, mimo że nie było jej na mapach Europy.

Przemoc zaborców okazała się bezsilna wobec naszej kultury. W jej zwycięstwie,
                                    dzięki Bożej Opatrzności i pracy wielu pokoleń, wypełniły się w pewnym sensie
                                    słowa proroka Izajasza z dzisiejszego pierwszego czytania: Nie będą więcej
                                    mówić o tobie „Porzucona”, o krainie twej już nie powiedzą „Spustoszona” (Iz
                                    62,4). Nasz naród – jak mówił w UNESCO Jan Paweł II – przetrwał
                                    najstraszniejsze doświadczenia dziejów; wielokrotnie skazywany na śmierć
                                    pozostał przy życiu i pozostał sobą pośród rozbiorów i okupacji w oparciu o
                                    własną kulturę, która okazała się silniejszą potęgą od tych, które chciały ją
                                    zniszczyć.(3)

2. Zagrożenia dla języka i kultury narodowej

Wraz z rozwojem kultury masowej nasiliły się w ostatnich latach zjawiska
                                    degradacji kultury i języka polskiego. W środkach masowego przekazu – w
                                    telewizji i w radiu, w filmach, piosenkach, gazetach i na forach internetowych
                                    – widać wyraźnie upadek języka i obyczaju. Zjawiska te budzą uzasadniony niepokój.

Współczesny świat, o którym mówi się, że jest „globalną wioską”, zbyt łatwo
                                    pozwala się zdominować przez negatywny model kultury masowej, narzucany w
                                    radiu i telewizji. Postępująca komputeryzacja społeczeństwa oraz rozwój
                                    elektronicznych środków komunikacji często prowadzą do zubożenia języka.
                                    Zjawisko to obejmuje wszystkie grupy społeczne. Zubożenie języka obserwujemy u
                                    dzieci i młodzieży, u dorosłych i starszych, u polityków i ludzi kultury.
                                    Spotykamy się z nim na ulicy i w tramwaju, w szkole i w pracy, w gazetach i
                                    książkach, w teatrze i w programach rozrywkowych.

Szczególnie niepokojącym zjawiskiem jest wulgaryzacja języka i lekceważenie
                                    kultury narodowej. Jesteśmy świadkami wprowadzania do przestrzeni publicznej
                                    zwrotów prymitywnych i obraźliwych, niegodnych chrześcijanina i Polaka.
                                    Tradycję narodową przedstawia się w sposób karykaturalny, zaś o bohaterach
                                    mówi się z pogardą. Bolesną i niebezpieczną tego konsekwencją jest niepokojący
                                    brak szacunku dla dziejów i dokonań własnego narodu.

Profesorowie i wykładowcy wyższych uczelni podkreślają, że w wyniku obniżania
                                    wymagań edukacyjnych w zakresie języka polskiego i historii narodowej, zanika
                                    znajomość przeszłości oraz umiejętność poprawnego mówienia i pisania w
                                    ojczystym języku. Socjologowie zwracają natomiast uwagę, że istnieje wprost
                                    proporcjonalna zależność między agresją słowną i wulgaryzacją języka a
                                    przemocą fizyczną i wulgarnością zachowań.
                                    3. Obronić język i kulturę polską

Zwracając uwagę na niebezpieczeństwa, dostrzegamy także zjawiska pozytywne. Są
                                    pośród nas ludzie i grupy społeczne, którym leży na sercu dobro ojczystej
                                    kultury wyrażanej w języku. Dziękujemy tym polskim twórcom, pisarzom, poetom,
                                    dramaturgom, reżyserom i aktorom, którzy żyjąc dzięki słowu, równocześnie dbają,
                                    by ich zamysł i myśl zostały oddane w piękny, zachwycający sposób, budujący
                                    przestrzeń wzajemnego ubogacenia i dobra. Dziękujemy kapłanom, którzy
                                    przekazując Słowo Boże troszczą się także o językowe piękno przekazu.

Z wdzięcznością myślimy o polonistach, nauczycielach akademickich i szkolnych,
                                    którzy starają się przekazać nie częściową jedynie, lecz pełną znajomość języka
                                    polskiego oraz obudzić zainteresowanie lekturą arcydzieł literatury polskiej.
                                    Pamiętamy również o bibliotekarzach, którzy wiele wysiłku wkładają w promowanie
                                    polskiej literatury i jej twórców przez organizowanie wystaw, konkursów, lekcji
                                    bibliotecznych, spotkań autorskich czy dyskusyjnych klubów czytelników.

Godne podkreślenia są takie inicjatywy krajowe, jak chociażby coroczny plebiscyt
                                    na „Mistrza Mowy Polskiej” – osobę, która w życiu publicznym posługuje się
                                    wzorową polszczyzną. Na uwagę zasługuje „Dyktando Ogólnopolskie,” które już od
                                    dziesięciu lat gromadzi entuzjastów języka polskiego. Wiele dobrego w rozwój
                                    psychiczny, intelektualny i moralny najmłodszego pokolenia Polaków wnosi też
                                    kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”.

Z serdecznym podziękowaniem zwracamy się do tych rodzin, które pomimo trudności
                                    troszczą się o wychowanie dzieci w naszej bogatej kulturze chrześcijańskiej i
                                    dbają o piękno języka polskiego. Zachęcamy wszystkie rodziny, by były szkołą
                                    posługiwania się językiem szacunku, prawdy, dobra i miłości.

Jednocześnie kierujemy apel do wszystkich Polaków, w kraju i za granicą, aby
                                    zaangażowali się w inicjatywy zmierzające do obrony kultury i piękna
                                    polszczyzny. Jego motywacją powinno być poczucie godności osobistej, szacunek
                                    dla samego siebie, dla naszych bliźnich, dla kraju ojczystego i jego kultury,
                                    która ujmuje i budzi uznanie poznających ją cudzoziemców.

„Wyrazem naszego szacunku do człowieka – mówił kiedyś Sługa Boży Kard. Stefan
                                    Wyszyński
                                    • lechowski51 Re: Warto rozmawiac! 17.01.10, 15:07
                                      dokonczenie;
                                      „Wyrazem naszego szacunku do człowieka – mówił kiedyś Sługa Boży Kard. Stefan
                                      Wyszyński – jest posługiwanie się mową ojczystą, przemawianie językiem czystym,
                                      pięknym, takim, który jak czerpak umie z myśli ludzkiej wziąć całą treść, by
                                      zamknąć ją w słowie. A co nie da się zamknąć w słowie, będzie się obficie
                                      przelewało, tworząc więź słów z myślą i duchem, ducha z miłością. Dopiero wtedy
                                      będzie to poezja, będzie to kultura, będzie to słowo pożywne jak pokarm. Takie
                                      właśnie słowo potrzebne jest współcześnie”.(4)

Niech więc mówienie na co dzień pięknym językiem polskim stanie się troską nas
                                      wszystkich, a szczególnie osób publicznych na każdym poziomie i stanowisku. Od
                                      gminnego samorządu do ministerstwa, a szczególnie w radiu i w telewizji; także w
                                      domu i na ulicy.

Wzorem niech będzie dla nas Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, niezrównany
                                      Mistrz polskiej mowy, który pięknym językiem mówił do nas przez całe lata jako
                                      Piotr naszych czasów, przypominając o wzajemnej miłości i pojednaniu, o
                                      wierności Bogu i człowiekowi.

Wszystkim, którzy podejmują szlachetny wysiłek moralnego odrodzenia naszej
                                      Ojczyzny i tworzenia, w duchu Ewangelii, kultury życia codziennego, godnej
                                      człowieka, Polaka i chrześcijanina, udzielamy Bożego błogosławieństwa.

Podpisali: Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce

Jasna Góra, 26 listopada 2009 r.

--
                                      • Gość: nikita Re: Warto sluchaci...rozumiec IP: *.acanac.net 17.01.10, 16:40
                                        lechowski - czy w swoich rozwazaniach nie bierzesz pod uwage ze polakom nigdy nie udalo sie niczego pozytywnego osiagnac. Nigdy nie byli narodem tak do konca wolnym, zawsze mieli jakiegos patrona ktory najmniej dbal o polskie interesy, nigdy nie byli silni ani gospodarczo ani militarnie, nigdy nie zadziwili swiata czyms niezwyklym, rdzennie polskim ale pozytywnym ( woda akurat to negatywny przyklad). Polska w swiecie nie kojarzy sie z niczym, to kraj na miare jakiegos afrykanskiego panstewka.( no moze poza Walesa, Janem pawlem II bo nazwiska tego papieza to swiat juz nie pamieta. lechowski , Polska to kraj bardzo ale to bardzo slaby ekonomicznie, o bardzo slabej swiadomosci spolecznej , to kraj wypelniony narodem bez kregoslupa i bez przyszlosci. Co ty i twoj kosciol chcecie zachowac albo ocalic ? bitw pod Grunwaldem , czy pod Wiedniem, bo tak naprawde to sa tylko te dwa momenty w historii ktorymi sie Polska szczyci. Reszta to kleski i przegrane. Podkreslam ze Polska dnia dzisiejszego to absolutny bankrut, brak przemyslu, wszystkie najwazniejsze sektory gospodarki narodowej poza kontrola panstwa, slowem nedza. Oczywiscie tzw. media na uslugach sprzedajnych politykow trabia o tygrysie Europy o parowozie gospodarczym Europy ale jakos ie pisza o katrastrofalnym bezrobociu, niewyobrazalnym juz dlugu narodowym, o powszechnych bankructwach i upadkach, aferach i wojnach w kregach wladzy. itd,itd.
                                        Co ty chcesz Lechowski przekazac ta ewangelizacja. Kosciol. katolicki to organizacja skompromitowana nie majaca nic wspolnego z naiukami Chrystusa.

Jezyk - chcesz powiedziec ze nowomoda i amerykanizacja jezyka polskiego sluzy jego zachowaniu ?, Badz powazny . Jezyk polski podlega kompletnej degradacji. Kultura polska ? Moze i takie cos bylo, ale dzis ? Jedynym celem filmu czy teatru to robienie kasy. Ksiazek dzis juz nikt nie czyta. Biblioteki pozamykane, czytelnie znikly.

Lechowski - nikt nie slucha twojego kosciola , ludzie owszem chodza do kosciola tak na wszelki wypadek bo a nuz to pieklo jest. Kosciol w Polsce od ponad tysiaca lat uczy o milosci i szacunku i od tysaca lat Polacy sa gorsi i gorsi.
                                        Ty jestes najlepszym przykladem zdegenerowanego katolika. Nie ma w tobie ani odrobiny niczego pozytywnego. Twoje wypowiedzi i to na kazdy temat nasycone sa nienawisci i pogarda dla inaczej myslacych.
                                        Inna sprawa ze piszacy tu karmia cie swoimi odpowiedziami ale skoro maja do wyboru wojne z lechowskim albo obsrywanie tarnobrzeskich notabli wybieraja to pierwsze. Pozatym to forum to swoisty gabinet psychiatryczny rozladowujacy emoce dnia codziennego a ty jestes tym kogo nie nalezy nasladowac.

PS. Wojtyla to byl stary nudziarz i zrzeda i mowiac wprost jego gadanie to jeden wielki niezrozumialy belkot. Zreszta kazdy kaznodzieja uzywa dziwolagow jezykowych i logicznych chyba po to by glupi parafianie uwazali ze to czego nie rozumieja jest najwazniejsze.
                                        Lechowski - poskladaj do kupy wszystko co tutaj pisza do ciebie , pomysl troche i ...obudz sie.

• Gość: maksz Warto rozmawiac! IP: *.mielec.mm.pl 17.01.10, 20:26
                                          Aby uzasadnić nienawiść do porzedniego ustroju niektórych (takich co
                                          to im nawet minione ćwierć wieku nie ostudziło emocji),proponuję
                                          poczytać dostępne dokumenty z archiwum rzeszowskiego instytutu jest
                                          tam coś ciekawego na temat szpicli i TW na czarno ubranych takich
                                          tam różnych pajacach ....
      • Gość: róża Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 08:16
        Problem podnoszenia niektórych wątków, w czym arcymistrzem tego
        forum jest Lechowski 51, to nieustanna chęć zawracania kijem Wisły.
        Historia ma to do siebie, że się już wydarzyła. Mądrzy Czesi
        powiedzieli "To se ne vrati", a niektórzy o pokroju Lechowskiego
        chcą ciągle wracać i wracać do wątków, które są po prostu skończone,
        zamknięte i już. Zgadzam się całkowicie z tym, że jest krzyczącą
        niesprawiedliwością to, że oprawcy z UB (tacy rzezywiści, mający na
        sumieniu zbrodnie i przestępstwa) otrzymują wysokie emerytury. Tylko
        czy ludzie, którzy wypowiadają się na tym forum, mieszkający w
        Polsce B, mają jakikolwiek na to wpływ ? Gadanie o tym, rozdzieranie
        szat, nieustanne "Bicie piany" niczego nie zmieni !!! Po drugie - to
        nieprzytomne polskie kombatanctwo, z rzeczywistymi czy urojonymi
        zasługami, rozdrapywanie dawno zagojonych ran, opowiadanie różnych
        bogojczyźnianych bzdur też niczego, ale to absolutnie niczego nie
        zmieni i nie załatwi. Wolałabym, aby Polacy zastanawiali się nad
        teraźniejszością i przyszłością, bo świat nam wciąż ucieka.
          • lechowski51 Re: Niestety... 18.01.10, 11:15
            roza pisze;
            Problem podnoszenia niektórych wątków, w czym arcymistrzem tego
            forum jest Lechowski 51, to nieustanna chęć zawracania kijem Wisły.
            Historia ma to do siebie, że się już wydarzyła. Mądrzy Czesi
            powiedzieli "To se ne vrati", a niektórzy o pokroju Lechowskiego
            chcą ciągle wracać i wracać do wątków, które są po prostu skończone,
            zamknięte i już. Zgadzam się całkowicie z tym, że jest krzyczącą
            niesprawiedliwością to, że oprawcy z UB (tacy rzezywiści, mający na
            sumieniu zbrodnie i przestępstwa) otrzymują wysokie emerytury.

Nie bardzo rozumie!?.Zgadzasz sie ze ubeckie emerytury sa "krzyczaca
            niesprawiedliwoscia" a z drugiej strony jestes oburzona ze o tym pisze.Byc moZe
            dalas sie zaczadzic haslem "prezydenta wszystkich sbekow" -"Alka" Kwasniewskiego
            by wybrac Przyszlosc.Problem w tym ze chore jest panstwo zbudowane na
            Niesprawiedliwosci.Chore jest panstwop w ktorym katowi gorzej zyje sie jak
            ofierze.Tyle albo az tyle.
            --
            • Gość: dada Czcigodnemu Starcowi z Toronto w odpowiedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 12:13
              Czcigodny Starcze Nikito z Domu Spokojnej Starości w Toronto!

Piszesz tu oto m.i:
              forum.gazeta.pl/forum/w,329,105634102,105827349,Re_Warto_sluchaci_rozumiec.html

1.
              polakom nigdy nie udalo sie niczego pozytywnego osiagnac. Nigdy nie
              byli narodem tak do konca wolnym, zawsze mieli jakiegos patrona
              ktory najmniej dbal o polskie interesy, nigdy nie byli silni ani
              gospodarczo ani militarnie, nigdy nie zadziwili swiata czyms
              niezwyklym, rdzennie polskim ale pozytywnym

Dostojny Starcze z Miejscowości Toronto:

a) To nieprawda. Powstrzymaliśmy niemieckie Drang nach Osten
              mimo rzeczywistych różnic cywilizacyjnych (nie wysługiwaliśmy się
              Rzymianom jak Ostrogoci- a więc nie mieliśmy wzorców). Co Mieszko
              zaczął my utrzymaliśmy. Tysiąc lat i jakby nie patrzeć granice są na
              Odrze i Nysie.... A „cywilizowani” w chorych urojeniach Twojej siwej
              głowy Germanie przez tysiąc lat nie dość że nic nie zyskali
              terytorialnie to jeszcze okryli się hańbą morderców i grabicieli... .

b) To my uratowaliśmy Europę przed nawałą muzułmaństwa. To my
              rozgromiliśmy Turków nie tylko pod Wiedniem ale i pod np. Chocimem
              (i to dwa razy)Dokonaliśmy tego czego nie dało rady nawet Bizancjum
              c) Podobno jesteś reprezentantem Narodu Wybranego Starcze z
              kanadyjskiego Domu Spokojnej Starości. ( Ty i Naród Wybrany... hm..
              tego... .Jakoś mimo zapewnień Lechowskiego... coś mi u takiego
              słowianofila nie pasuje... ale ...hm.. są różne rzeczy o którym
              filozofom...) Powinieneś więc docenić nasz POŚREDNI wkład w rozwój
              ludzkości (rewolucja francuska, przewrót bolszewicki etc.) jaki
              dokonaliśmy. To nasz Kazimierz Wielki (podmówiony przez Elsterkę)
              uratował ten naród przed zagładą jak „cywilizowani” (według Twoich ,
              Nieszczęsny Starcze, definicji – a więc ci którzy „coś” , jak
              twierdzisz, „dokonali” gonili jak psy to bractwo z zachodu Europy)
              dając im ziemię, prawa i zapewniając opiekę kosztem, nierzadko,
              rdzennie polskiej ludności.

d) Idący dalej tym tropem... to my uratowaliśmy najwięcej Żydów
              przed pogromami rasy panów (Niemców) których , domyślam się,
              podziwiasz (bo czegoś dokonali). To dzięki nam Kosiński mógł
              napisać „Niebieskiego ptaka” a Polański wyśmiewać się w gazetach z
              polskich wieśniaków którzy z narażeniem życia ukrywali go przez
              wojnę w chlewiku, a Ty Czigodny Starcze którego chyba nawet dzieci
              opuściły, możesz wylewać na nas z dalekiej Kanady brudy maskując
              tym swoje wyrzuty brudnego, cuchnącego i zgniłego sumienia.

e) Rozbiory były dla nas fatalne. Pomiędzy trzech zaborców!
              Gdyby stracić niepodległość na rzecz jednego państwa... nic
              nadzwyczajnego ... poczekać aż osłabnie i.. wiele narodów tak
              powstało...

Odrodzić się z trzech zaborów - Starcze Nikito z Hospicjum
              Kanadyjskiego - - TO POTRAFI TYLKO NARÓD WIELKI!
              To potrafi tylko naród SILNY DUCHEM. To potrafi tylko naród twardo
              WIARĘ PRAWDZIWĄ mocno wyznajcy
              TO POTRAFIĄ TYLKO POLACY !!!

Dlatego , powiedzmy delikatnie, rozmijasz się z prawdą pisząc:

2.
              Lechowski - nikt nie slucha twojego kosciola , ludzie owszem chodza
              do kosciola tak na wszelki wypadek bo a nuz to pieklo jest. Kosciol
              w Polsce od ponad tysiaca lat uczy o milosci i szacunku i od tysaca
              lat Polacy sa gorsi i gorsi.
              Ty jestes najlepszym przykladem zdegenerowanego katolika. Nie ma w
              tobie ani odrobiny niczego pozytywnego. Twoje wypowiedzi i to na
              kazdy temat nasycone sa nienawisci i pogarda dla inaczej myslacych.

Bzdura, Dogorywający Samotnie Rusko –Kanadyjsko - Izraelski Starcze.
              Mimo cięgów które nam historia hojnie obdarzyła trwamy i trwać
              będziemy! A to dzięki Kościołowi. On daje nam siłę. Wiara nas
              wzmacnia. Jak powiedziałem.:po klęskach odradzamy się , dzięki
              naszej wierze jak fenix z popiołów. Jeszcze silniejsi.
              My tylko to potrafimy ! My Polacy Starcze! Tacy jak np. Lechowski.
              Dlatego tak go nienawidzicie. Bo on jest symbolem tego czego nie
              rozumiecie, czego nie potraficie kupić. Czego nie złamiecie
              Jest w tym coś mistycznego:
              Bramy piekielne go nie przemogą – pamiętasz Starcze ?
              Przegracie mimo że prawdą jest to co piszesz dalej:

3. Podkreslam ze Polska dnia dzisiejszego to absolutny bankrut,
              brak przemyslu, wszystkie najwazniejsze sektory gospodarki narodowej
              poza kontrola panstwa, slowem nedza. Oczywiscie tzw. media na
              uslugach sprzedajnych politykow trabia o tygrysie Europy o parowozie
              gospodarczym Europy ale jakos ie pisza o katrastrofalnym bezrobociu,
              niewyobrazalnym juz dlugu narodowym, o powszechnych bankructwach i
              upadkach, aferach i wojnach w kregach wladzy. itd,itd.

Tak, to akurat prawda. Czy to znaczy jednak że po nas ?
              Piszesz jeszcze:

4. Polska to kraj bardzo ale to bardzo slaby ekonomicznie, o
              bardzo slabej swiadomosci spolecznej , to kraj wypelniony narodem
              bez kregoslupa i bez przyszlosci. Co ty i twoj kosciol chcecie
              zachowac albo ocalic ?

Czyli po nas ? Polaczki „bez kregoslupa i bez przyszlosci” Tak sobie
              myślał i Hans Frank
              forum.gazeta.pl/forum/w,329,105490357,105726849,Z_dziennika_Hansa_Franka.html

A gdzie jest teraz Hans Frank ? Gdzież jego pycha i buta ?
              Dlaczego jego dzieci Izraelitom buty liżą ?

Skoro z nami źle to dlaczego Ty , o Starcze Znamienity, kłamiesz ?
              Dlaczego nas straszysz tak niezdarnie ?
              Dlaczego z takim zapałem nas próbujesz zawstydzić, poniżyć ?
              Dlaczego tak koniecznie chcesz ducha, w nas Polakach, złamać ?
              Owszem masz osobiste powody ( o tym napiszę może później) ale (o ile
              się Lechowski nie myli) to mi wygląda na jakiś program...

Zakonotuj sobie w swojej łebku Dni Swojego Żywota Samotnie
              Dobiegający Starcze:

NIE PRZEMOŻECIE !

Nie jest źle. Bywało już znacznie gorzej !My Polacy jak zwykle
              przejdziemy przez ten czyściec, jak zwykle złożym konieczne ofiary.
              I jak zwykle – wygramy!

A wam .... jak to przewidział Chaplin (pamiętasz tą scenę
              w „Dyktatorze” jak się bawi balonem obrazującym kulę ziemską ?)
              zostanie tylko smród i pęknięta guma...
              • Gość: róża Re: Czcigodnemu Starcowi z Toronto w odpowiedzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 12:37
                Lechowski ! A cóż tu rozumieć ? Czy niesprawiedliwość to cecha tylko
                naszych czasów i tylko naszego kraju ? Czy raczej CAŁEJ HISTORII,
                nie tylko Polski. Kiedyś Napoleon zapytał pewnego historyka: Czy
                mógłby pan napisać historię ludzkiej głupoty ? - O, tak, Sire -
                odpowiedział - tylko, że zanadto pokrywałaby się z historią
                powszechną !
                Chodzi mi o to, że czy się to komuś podoba czy nie, na wiele rzeczy,
                zwłaszcza my "zwykli" ludzie nie mamy jakiegokolwiek wpływu, więc
                podnoszenia ich tu na forum nie ma sensu. No chyba tylko taki, że
                ten który ma odrobinę inne zdanie od np.Lechowskiego 51 dostaje od
                razu etykietkę w
                rodzaju "ubek", "banderowiec", "faszysta", "komuch", "pedał" i inne
                równie piękne epitety, oczywiście w ramach słynnej polskiej i
                chrześcijańskiej miłości bliźniego.
              • Gość: podziekowanie Re: Czcigodnemu Starcowi z Toronto w odpowiedzi IP: *.acanac.net 18.01.10, 19:33
                Starcy zawsze cieszyli sie szczegolnym uznaniem przedewszystkim za ich madrosc.Okreslenie "Czcigodny Starzec" to szczyt marzen kazdego starca to niekwestionowany szacunek dla jego osoby, madrosci , rozwagi i wiedzy.

Pozwalamy sobie podziekowac za uznanie jakie w Tobie wzbudzil nasz podopieczny.

Z powazaniem
                Kierownictwo Torontonskiego Hospicjum.

PS. Piszemy z komputera nikity.
    • 4vardtramp Re: Niestety... 18.01.10, 16:28
      My wszyscy wielolinkowcy, podli najemnicy żydo-europejskiej ekspansji na
      dziewicze organy Lechowskiego, niniejszym w imię wyłącznie jego kochającego
      Boga, znającego tylko jedną Prawdę, bezlitosnego inkwizytora namaszczonego przez
      swoją nienawiść - wybaczamy mu. Tolerujemy go. Akceptujemy jego poglądy.
      Albowiem przydaje się nam w tej forumowej psychoterapii jako małpa. Szanujemy go
      - bowiem drugiego takiego egzemplarza można latami szukać ze świecą. (Oczywiście
      szabasową). Dla niego następnym przystankiem będzie już tylko pensjonat dla
      obłąkanych byłych nauczycieli.:) Znamy się L?
      • lechowski51 Re: Niestety... 18.01.10, 17:29
        Nie znamy sie chlopie!.Wysylanie do psychiatrykow bylo specjalnoscia
        Stalina.Wysylal na Wyspy Solowiowe swoich przeciwnikow z diagnoza schizofreni
        bezobjawowej.Nie wiem jaka SZ.P postawil mnie diagnoze.
        Po tym co piszesz mam wrazenie ze tez rozumiesz co piszesz.Skoro tak to zacytuj
        z moich wypowiedzi ta nienawisc ktora tak wybijasz.Przy okazji moze przyjrzysz
        sie pelnych "milosci inaczej" wypowiedzi ludzi Postepu walczacych tutaj z
        polskim Ciemnogrodem,ktorego ja z duma tutaj reprezentuje.
        --
        • Gość: wicek Re: Niestety... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.10, 17:48
          Tylko kanalia chora jak ty L-51 potrafi wszystkich nazwać psycholami.Zajmij się
          swoim zajęciem czyli modłami i wyciąganiem ręki do staruszki żeby ostatni grosz
          położyła na tacę. Za mało się modlisz a za dużo indoktrynujesz na tym forum.
          Przecież dla was komputer i internet to narzędzia szatana. Tkwisz ze swym
          przekonaniem w średniowieczu . Idż teraz po spowiadaj a póżniej napisz coś
          ciekawego np. o UB-kach SB-kach itp.
      • Gość: Bekalosz Re: Niestety... IP: 83.1.120.* 18.01.10, 18:43
        Wogóle więcej wzajemnego szacunku! Dialog między ludzmi musi się
        opierać na słuchaniu jeden drugiego na nie tylko siebie!Część
        forumowiczów umie tylko wykrzykiwać swoje często mizerne racje przy
        okazji obrazając kogo się tylko da. Zarówno osoby jak i instytucje.
        Mamy prawo kogoś nie lubić, nie uznawac jego poglądu i
        światopoglądu, ale nie mamy prawa obrazać i obrzucac wyzwiskami. To
        się nie godzi. A jesli chodzi o Polskę to jestem dumny z tego że
        jestem polakiem i mieszkańcem Tarnobrzega.Tyle i aż tyle!
        • Gość: nikita Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem IP: *.acanac.net 18.01.10, 19:21
          Bekalosz - chwali ci sie twoj lokalny patriotyzm ale patriotyzm to tez dostrzeganie tego co niewlasciwe, szukanie przyczyn i poprawa by bylo lepiej. Czlowiek to takie urzadzenie ze zawsze i wszedzie chce zapanowac nad innym ze swego gatunku zmusic go do przejecia i akceptacji jego pogladow. Tego nie zmienisz. W kazdym temacie i na kazdym forum ludzie skacza sobie do gardla, tak jak w zyciu.
          A tak przy okazji, moglbys napisac co czyni cie dumnym Polakiem ?.
          Moze to bedzie przyczynek do ciekawej dyskusji.
                  • lechowski51 Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem 19.01.10, 20:51
                    Mysle ze jak juz linkujesz to raczej to moze zainteresowac Zyda z Toronto
                    chlujka-nikite i innych obroncow osiagniec komunistycznych lajdakow;
                    www.youtube.com/watch?v=x5zQTMO_u2Q
                    --
                      • lechowski51 Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem 19.01.10, 22:40
                        Rozumiem ze jestes Ukraincem ich chcesz sie dowiedziec jak pacyfikacja wiosek
                        zamieszkanych przez Rusinow,Lemkow,Bojkow itd wplynella na "nasza przyjazn"?.Nie
                        bardzo rozumiem jak ta tematyka ma sie do ubeckich emerytur i do Tarnobrzega i
                        okolic?.Wydaje mi sie bardziej sensowne jak koniecznie chcesz porozmawiac, to o
                        ukrainskich rzeznikach z UPA mordujacych Polakow od Wolynia po Lezajsk.
                        --
                          • Gość: aaron Re: o naturze ludzkiej IP: 65.49.14.* 20.01.10, 02:19
                            lechowski, jestes wyjatkowym okazem antysemity, antykatolika,
                            antypatrioty, anty-polaka, slowem wszystko co jest w tobie jest w
                            nieprawdopodobnej sprzecznosci z czyms co okresla sie czlowieczenstwem.
                            Czy ty jestes tylko takim wirtualnym czy rzeczywistym sukinsynem, bo jesli
                            to co soba prezentujesz to twoja natura to wypada ci tylko wpolczuc. A
                            swoja droga jak tym mozesz ze soba wytrzymac.
                        • Gość: perdę_ltd Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 03:14
                          A ja nie jestem tej narodowości Lechowski51 ale chciałbym aby IPN zajął się tym
                          tematem i bandytów w mundurach z czasu II Rzeczypospolitej tak chętnie
                          świętujących i manifestujących w uroczystościach niepodległościowych
                          napiętnował. To się nazywa usuwanie czarnych plam historii. A poza tym czy Ty
                          rozumiesz z fizyki , że każda akcja powoduje reakcję? Dotyczy to też zachowań
                          homo sapiens. Homo sovieticus i homo vaticanus też bo w naszej historii mamy i
                          haniebne zachowania, które takie istoty jak Ty usiłują teraz przekuwać tylko w
                          naszą martyrologię.
                          • lechowski51 Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem 20.01.10, 11:06
                            Nie trzeba IPN-u bo temat rozbierania cerkwii na Chelmszczyznie jest znana i
                            opisana przez historykow.Jako POlak jest mi wstyd za to ze ludzie w mundurach
                            zolnierza polskiego uczestniczyli w niszczeniu swiatyn.Jest to godne potepienia
                            i tak jest przedstawiane dzisiaj przez polskich historykow.
                            Czym innym natomiast jest ludobojstwo Polakow na Wolyniu i pozniej Malopolsce.W
                            latach 1943-45 ukrainscy zwyrodnialcy wymordowali wg roznych ocen do 150 tys
                            niewinnych dzieci,kobiet i starcow.Zginelli w okrutny sposob tylko dlatego ze
                            byli Polakami.
                            Po latach w Polsce te okrutne fakty sa malo znane a na Ukrainie zbrodniarzom
                            polskich kobiet i dzieci buduje sie pomniki a na ulicach Lwowa z duma wiesza sie
                            bilboardy SS Galizien.
                            --
                            • gladysek Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem 20.01.10, 14:00
                              Nie chodzi chyba o jedną czy kilka cerkwi ale o mordy na ukraińcach na przestrzeni wieków. Nie wiem czy IPN to wiarygodna organizacja to przecież polityczną organizacją. Polscy historycy pisali i piszą na zamówienia panujących polityków. Ukraina to państwo niepodległe i moze oddawać hołd komu chce a polakom nic do tego. Przecież polacy tez świetuja mordy na Rosjanach z 1920 roku, czczą bandytę Piłsudzkiego.
                              • lechowski51 Re: co to znaczy byc dumnym Polakiem 20.01.10, 16:50
                                Co zdanie to klamstwo i demagogia.Sprobuje to jednak jakos uporzadkowac.Na
                                "przestrzeni wiekow" nie mozna mowic o "mordach na Ukraincach" bo pojecie narodu
                                ukrainskiego az do konca XIX wieku nie funkcjonowalo ani w historii ani w
                                kulturze.O pierwszym akcie prawnym mowiacym o zrebach panstwa ukrainskiego
                                mozemy mowic dopiero w wieku XX gdy Petlura na krotko powolal rzad "niepodleglej
                                Ukrainy"
                                Ukrainy jest dzisiaj niepodlegla i moze oczywiscie czcic i budowac pomniki
                                mordercom i faszystom takim jak Bandera,Doncow i inni.Podobnie jak i Niemcy
                                mogliby rowniez wybudowac pomnniki Hitlerowi i czy Frankowi.Niemcy jednak tego
                                nie robia,Niemcy jak Ukraincy zbrodniczym organizacjom jak SS nie funduja
                                bilboardow na ulicach miast.
                                Polacy swietuja zwyciestwo nad bolszewickimi hordami w 1920 roku,swietuja tzw
                                Cuda nad Wisla z 15 sierppnia gdy dzieki genialnemu planowi gen Rozwadowskiego
                                wojska Czernyszywskiego znalazly sie w okrazeniu.
                                Pilsudski/nie Pilsudzki/ nie jest bohaterem z moich bajek.Jak wiekszosc
                                socjalistow byl terrorysta i ulicznym watazka.Pozniej mial swoj udzial w budowie
                                niepodleglej Polski.Nazywanie go bandyta to rodem wziete z podrecznikow gdzie
                                Stalin byl nazywany Ojcem Narodow.
                                --
                                  • Gość: gegangen Co to znaczy byc dumnym Polakiem IP: *.mielec.mm.pl 20.01.10, 18:40
                                    lechoś51-szy zafascynowany pejsatymi braćmi starszymi zamieścił
                                    nawet w internecie zdjęcia starozakonnych ze swojej wizytu u
                                    niech.... a w filmiku, który nasz krystaliczny tajny współpracownik
                                    zamieścił powyżej jest o pejsach w aparacie bezpieczeństwa... a
                                    lechoś to nikt inny jak pajac yyy TW Pajac więc są siebie z nikitą
                                    warci. Uś wej ej !!!!
                                    Tylko bez pejsów i czarnych w polityce Polska ma szanse na sukces,
                                    takie oczywiste wydawać by się mogło ...
                                    • lechowski51 Re: Co to znaczy byc dumnym Polakiem 20.01.10, 19:37
                                      ecik pisze;
                                      i dlatego Lechowski51 nie wiemy do dzisiaj gdzie leży zamordowany bohater gen.
                                      Rozwadowski, który był zagrożeniem dla Ojca Narodu Piłsudskiego. Jak widzisz
                                      takie skurw...stwo nie zna granic.

I tak to jest ecik z Wami!.Cos sie tam uslyszy,cos przeczyta i potem wypisuje
                                      durnoty na forum.Mylisz chlopie gen.Rozwadowskiego ktory byl szefem sztabu
                                      podczas Bitwy Warszawskiej a ten ktory zaginal bez sladu to gen.Zagórski.Z
                                      innymi kretynstwami ktore wypisujecie powyzej nie bede polemizowal.
                                      A tu ecik do poczytania.Przy okazji porownaj jak kiedys wyksztalcone byly kadry
                                      oficerskie w Polsce a jak poziom wyksztal;cenia ma Jaruzelski i jego banda z WRON...
                                      pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Zag%C3%B3rski_%28genera%C5%82%29
                                      --
    • Gość: Wanda S. Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.10, 02:26
      Według mnie, zmniejszone emerytury powinni mieć nie tylko ludzie co pracowali w
      urzędzie bezpieczeństwa !
      Dlatego że powinno się również pomniejszyć wysokość emerytur tym , którzy
      donosili i współpracowali z UB .
      Znam taką osobę co przez większość godzin pracy nie robiła nic . Taki facet
      siedział sobie w zacisznym gabinecie na stanowisku z-cy dyrektora i poza
      spotkaniami z agentami nie pokalał się żadną pracą .Przez okres urlopu dyr.
      naczelnego żadna ze spraw nie została załatwiona przez z-cę .
      A on nigdy nie wystąpił z wnioskiem o jakąkolwiek naganę dla niego.
      Wiedział że zgłoszenie to władzom nadrzędnym , wówczas - wojewodzie , będzie
      równoznaczne z potępianiem działalności służalczej UB , jaką sprawował jego z-ca.
      UB to cała siatka ludzi którzy zbierali materiały i tych którzy nie reagowali na
      tajnych współpracowników by nie stracić ciepłej posadki .
      Uważam , że takim ludziom również powinno się obniżyć emerytury , gdyż świadomie
      zwiększali zakresy czynności innym pracownikom , bo ktoś musiał przecież wykonać
      zakres prac należących do zastępcy .

Najgorsze co mnie do dziś dręczy, to fakt iż wówczas nie zdawałam sobie sprawy z
      tego że z-ca dyr. był zwykłym szują i wrednym szpiegiem , który donosił o
      wszystkim co mówiło się w pracy .
      Chyba za bardzo ufałam ludziom .
      Chociaż powinnam była coś podejrzewać bo gdy przychodzili do firmy specyficzni
      ludzie , to zamykał się z nimi w gabinecie mówiąc stanowczym głosem , aby nie
      wchodzić i nikomu nie pozwolić wejść podczas ich wizyt !
      Myślałam , że omawiają jakieś tajne projekty , gdyż i takie były robione przez
      naszą firmę . Myśląc tajne, miałam na myśli takie których ujawnienie zagrażało
      by bezpieczeństwu państwa.
      Regularnie odwiedzała go kobieta . Myślałam nawet że to jest jego kochanka bo
      potrafili przez kilka godzin przesiedzieć w gabinecie , nie opuszczając go .
      Zastanawiające że dyrektor naczelny nigdy nie wszedł do gabinetu z-cy gdy
      przesiadywali u niego znajomi .
      Dlatego uważam , że on na równi z innymi co byli w siatce UB powinien mieć
      zmniejszoną emeryturę .
      Przecież sami ubecy nic nie zdziałali by , gdyby nie ludzie co zbierali dla nich
      materiały !

Proszę innych ludzi aby wypowiedzieli się w tej kwestii .

Jeśli kogoś interesuje , jak dowiedziałam się że z-ca dyr. firmy w której
      pracowałam , był współpracownikiem UB , to opiszę !

• lechowski51 Re: Niestety... 26.01.10, 15:28
        Wanda S pisze;
        Według mnie, zmniejszone emerytury powinni mieć nie tylko ludzie co pracowali w
        urzędzie bezpieczeństwa !
        Dlatego że powinno się również pomniejszyć wysokość emerytur tym , którzy
        donosili i współpracowali z UB .

Z takim mysleniem nie znajdziesz tutaj zwolennikow.To forum opanowane jesdt
        przez bylych sbekow i ich kapusiow.Twoj dyrektor prawdopodobnie byl Kontaktem
        Operacyjnym czyli bez rejestracji udzielal sbekom informacji o zakladzie i
        ludziach.Z drugiej strony skoro jestes pewna ze byl na ich uslugach to opisz ten
        preceder i napisz w jakiej dzialo sie to firmie.

--
        • Gość: Taki pr(z)ymus! Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.10, 16:57
          >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>lechowski51, vel TW "PAJAC" napisał:
          Wanda S pisze; Według mnie, zmniejszone emerytury powinni mieć nie tylko ludzie co pracowali w urzędzie bezpieczeństwa ! Dlatego że powinno się również pomniejszyć wysokość emerytur tym , którzy donosili i współpracowali z UB. Z takim mysleniem nie znajdziesz tutaj zwolennikow.To forum opanowane jesdt przez bylych sbekow i ich kapusiow.Twoj dyrektor prawdopodobnie byl Kontaktem Operacyjnym czyli bez rejestracji udzielal sbekom informacji o zakladzie i ludziach.Z drugiej strony skoro jestes pewna ze byl na ich uslugach to opisz ten preceder i napisz w jakiej dzialo sie to firmie.
          --
          Niemoralnym jest ten który żyje na koszt ogółu-prof.Rybarski <

Najpewniej zna to z własnych kontaktów operacyjnych, dlatego jest taki biegły w temacie. A już parę razy dostał wyraźny sygnał, żeby opuścić to forum i ciągle pisze i pisze!
          Taki pr(z)ymus, a głupoty pisze! - doc. Rypalski

• Gość: wicek Re: Niestety... IP: 80.48.35.* 29.01.10, 22:57
            Już jeden "klasyk" (ksywka "Pierdółka") zauważył, że pisarzy nam się namnożyło,
            a z tego cudownego "rozmnożenia" jest nasz dobry znajomy Lechowski z
            lewacko-stalinowskiego rocznika 51 bez sensu i przerwy klepiący jedno idiotyczne
            zdanko nijakiego Rybarskiego ! Klep nam dalej Lechosiu, będzie się z czego
            nabijać ! Klep bez ustanku, w nocy, w dzionek, o poranku !
              • lechowski51 Re: Niestety... 30.01.10, 11:22
                wielonikowiec pisze;
                Najpewniej zna to z własnych kontaktów operacyjnych, dlatego jest taki biegły w
                temacie. A już parę razy dostał wyraźny sygnał, żeby opuścić to forum i ciągle
                pisze i pisze!
                Taki pr(z)ymus, a głupoty pisze! - doc. Rypalski

Wpadam od czasu do czasu na to forum pelne takich geniuszy jak Ty ktorzy nie
                ustaja w boju broniac osiagniec ubekow w umacnianiu ustroju sprawiedliwosci
                spolecznej.Wiem ze kiedys Ty lub Twij ojciec takich jak ja na "wyrazny
                sygnal"pakowal do pudla i byl spokoj.Nie musiales pocic swego malego mozgu by
                wyjasniac absurdy "komunistycznego raju".
                Tak masz racje!.Mam troche doswiadczen operacyjnych" z tego jak zachowywali sie
                Ci o ktorych tutaj piszemy.Pamietam miedzy innymi jak przewracali lozeczko
                dwuletniej mojej corki w poszukiwaniu "nielegalnej literatury" i ulotek.Pamietam
                jak jeden z nich mowil ze wyrosnie mu kaktus na dloni jak dam sobie rade w
                utrzymaniu rodziny i pamietam zebym pamietal o Pyjasie bo kiedys tez moge "spasc
                po schodach do piwnicy"

--
                • lechowski51 Re: Niestety... 30.01.10, 12:55
                  Bylym sbekom i ich obroncom do poczytania....
                  www.dziennik.pl/opinie/article537459/Tak_PZPR_wtopila_sie_w_III_RP.html
                  --
                • Gość: ecik Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 14:51
                  Lechowski51 gdyby ci nie przeszukali pod łóżeczkiem małej córeczki to byliby to
                  gó... nie fachowcy i takie postępowanie to norma na całym świecie w trakcie
                  przeszukiwań (rewizji). Nad czym się więc użalasz. Teraz za demokracji jest tak
                  samo. Po co zostawiłeś policję, tajne służby jak ją wprowadzałeś? Czyż nie po to
                  aby broniły Twego tyłka przed nową opozycją? A reszta to słowa...słowa i tylko
                  słowa. A poza tym tak zwalcza się też przeciwników w Twojej demokracji: śmierć
                  Blidy, afera podsłuchowa. Zbudowałeś z kolesiami państwo mafijne które
                  wyprzedało majątek pokoleń Polaków i aby to maskować plujesz ciągle o poprzednim
                  systemie. Ale jak widzisz na tym forum to Twoje działanie, choć wkurzające,
                  budzi odrazę i negatywną reakcję forumowiczów (z niewielkimi wyjątkami i dzięki
                  Twojej wielonickowości też). Fanzol dalej. Tzw. "komuna" robiła to też. Myślę ,
                  że następnym etapem w dziejach Polaków będzie normalność i rozliczenie Was z
                  rozkradzenia dorobku poprzednich pokoleń.
                • Gość: nikita Re: Niestety... IP: *.acanac.net 30.01.10, 14:57
                  lechowski - nareszcie stalo sie jasne dlaczego dom szpiku kosci przesycony jestes nienawiscia i wola zemsty ( bardzo brzydkie i niechrzescijanskie cechy).
                  Widzisz lechowski to jest tak - jesli legalna wladza czegos zakazuje to tak ma byc . Jesli wystepowales przeciw legalnej wladzy, bawiac sie w partyzantke za czasow elektryka wybawiciela to jej przedstawiciele zrobili to co do nich bnalezalo. Miales wiecej szczescia niz Pyjas czy Popieluszko, moze dlatego ze jak twierdza niektorzy na tym forum poszedles na wspolprace z tamtejsza wladza ?
                  Jedno jest pewne ze nie chodzi ci o przyslowiowa sprawiedliwosc ale o zemste. Jak bys nie bral masz przesrane. Kiedy zmieni sie wladza pojdziesz na szubienice za wspolprace z obecnymi wlodarzami. A swoja droga to te twoje corki musza sie bardzo wstydzic takiego ojca. Pokaz im co piszesz i zapytaj co o tym mysla.
                  • lechowski51 Re: Niestety... 30.01.10, 15:21
                    nikita chlujek pisze;
                    Miales wiecej szczescia niz Pyjas czy Popieluszko, moze dlatego ze jak
                    > twierdza niektorzy na tym forum poszedles na wspolprace z tamtejsza wladza

Tak mialem wiecej szczescia chlujek-nikita.Trafilem na mniejszych zwyrodnialcow
                    jak Pyjas i ksiadz Popieluszko.Gdy kiedys jeden z nich zapytal-Po co to
                    robie?.Odpowiedzialem mu zeby kiedys corka nie naplula mi w twarz ze nic nie
                    zrobilem gdy strzelano do bezbronnych robotnikow.
                    Dzisiaj chlujek-nikita moje dzieci nie musza wstydzic sie swojego ojca jak
                    dzieci ubekow i innych PZPR-owskich aparatczykow.
                    --
                    • Gość: nikita Re: Niestety... IP: *.acanac.net 30.01.10, 16:57
                      lechowski - snisz i zyjesz w nierealnym swiecie. To o czym piszesz to wytwory twojej wyobrazni. W dzisiejszych czasach jest wiecej i bardziej groznych zwyrodnialcow niz paru nadgorliwcow ktorzy wyslali do nieba tych ktorzy sie o to prosili. Lechowski, tacy jak ty , bezmyslne maszyny wychodowaly wspolczesna wladze, dla ktorej czlowiek jest niczym i by kogos wyslac do diabla nie trzeba mu strzelac w leb. Jest tysiace innych "bardziej subtelnych " sposobow by to zrobic. Pamietaj lechowski, dzisiejsi samobojcy z pobudek ekonomicznych, dzisiejsi mordowani dla zysku, emigranci szukajacy chleba w obcych krajach, ludzie bez pracy, mlodzi bez przyszlosci, ofiary ABW ( to dzisiejsze UB), ofiary manipulacji kosciola z rydzykiem i jego wspolczesna ewangelizacja, narkomani, itd. to ludzie ktorzy i tobie mga zawdzieczac swoj los. To ty, noszac bibule, grajac role bohatera budowales dzisiejsza Polske o niebo gorsza pod wzgledem spolecznym od czasow "komuny". Lechowski, dla mnie jestes biedakiem, zmanipulowanym przez solidarnosciowe i koscielne doktryny, bezmyslnym io azagubionym czlowieczkiem ktorego nienawisc karmi to ( i inne) forum w dyskusjach ktore sa jedynie jalowa wymiana zdan. Niczego nie zmienisz, niczego nie udowodnisz, bo jak mysle nawet corki nie zechca z toba o tym rozmawiac. Bylo, minelo ...i powtorzy sie , wystarczy zmienic wladze.

Nie przyszlo ci do glowy ze twoje dzieci wstydza sie ojca ktory zieje nienawiscia . Nie mysle ze kochasz swoje dzieci bo czlowiek twojej konstrukcji psychicznej nie ma pojecia co to znaczy kochac.

Pokaz dzieciom co piszesz i opisz ich reakcje. Lubisz cytowac innych, czyz nie tak ?
              • Gość: DarkoPL Re: Niestety... IP: *.pppoe.sistbg.net 05.02.10, 17:46
                1 bln 800 mld zł zainwestowano w pierwszej 5-latce rządów E.Gierka a
                ŚREDNIA KRAJOWA był osiągalna wszędzie w kraju a nie jak obecnie
                na "podkarpaciu" jak latający holender o którym wszyscy mówią a mało
                kto widział.

W tym czasie w SIARKOPOLU produkcja sprzedana na 1 pracownika
                wynosiła 410 000 zł rocznie na średnia płaca w zakładzie 5200 zł.
                    • Gość: olo Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.10, 09:55
                      Gość portalu: DarkoPL napisał(a):
                      Polska Kronika Filmowa z 1973 wydanie 45a Przemówienie E. Gierka...

Widzisz DarkoPl, 'inwestowanie w przemysł' przez KC PZPR i przez Edwarda Gierka pożyczonych na zachodzie dolarów było bezpośrednią przyczyną upadku PRLu. Pokrótce to wyjaśnię. Każda inwestycja jest nastawiona na zysk. Ktoś kto wykłada pieniądze, obojętnie: zwykły człowiek ty czy ja, jakiś bank, liczy na zarobek.
                      Natomiast celem rządu czy komitetu PZPR w PRLu nie jest osiąganie zysku. Jest utrzymanie władzy politycznej. I jak politycy zabierają się za biznesy to zawsze się to marnie kończy. Czytałem wspomnienia Gierka, nawet po latach niewiele rozumiał dlaczego tak skończył.
                      Te pożyczone na zachodzie dolary PRL czyli Gierek zainwestował i tu niespodzianka. Nikt na zachodzie (za dolary które przecież trzeba było zwrócić )nie chciał kupować tych produktów naszego przemysłu. Bo produkowały przestarzałe rzeczy, drogo i w dodatku marnej jakości. Pozbawione konkurencji, kierowane przez partyjnych namiestników przedsiębiorstwa były po prostu źle zarządzane i niewydolne. Ok, dolary z pożyczek były to jakoś szło, ale dolary się skończyły....tak około 1976 się skończyły i w Radomiu było to wyraźnie widać.

I tu dochodzimy do istoty. Jak prywatne przedsiębiorstwo pada to bankrutuje właściciel. A jak właścicielem jest państwo? No... zawsze jest pokusa zastosowania takich rozwiązań jak podwyższenie podatków (czyli cen w PRLu), dodrukowanie pieniędzy, przymus pracy za niskie wynagrodzenie z jednoczesnym zakazem wyjazdów za granicę, dumping, zaporowe cła. I PRL to zrobiła. Co było dalej wiemy. Nawet octu zabrakło. Dług bez szansy na spłacenie pozostał.

Piszesz DarkoPl i ja odczytuje Twoją tęsknotę za PRLem jak to dobrze wtedy było. Wszyscy pracowali, kredyt MM wzięli, mieszkanie dostali, na wczasy pojechali i było pięknie, Polska rosła w siłę a ludzie żyli.. . To złudzenie, miłe ale złudzenie.

Państwo powinno trzymać się jak najdalej od prowadzenia przedsiębiorstw. Nic państwowego! Rząd ma inne instrumenty by sprawować kontrole nad przedsiębiorstwami. I teraz, Bogu dzięki, w Polsce to się dzieje. Na efekty przyjdzie jeszcze poczekać. Niestety.

• Gość: ela Re: Niestety... IP: *.flash-net.pl 05.02.10, 19:52
        ja dowiedziałam się, kto na mnie donosił jak obejrzałam sobie w IPN
        moje akta. Co prawda nazwiska pozamazywali, ale okoliczności opisane
        w donosach były takie, że łatwo się osobe zidentyfikowało. Jeden to
        był nawet dobry kolega. Jak mu o tym powiedziałam, to zaprzeczył a
        teraz mnie na ulicy unika. Co do ubeckich emerytur to sąd boi się
        wydać wyrok, więc ubecja dalej górą. I tak chyba juz zostanie do
        rozbioru Polski za kilka lat.
          • lechowski51 Re: Niestety... 05.02.10, 22:28
            Nie tylko nie karmic ale zlikwidowac!.Poco trole beda nam zaklucac spokoj i
            obrzucac naszych bohaterow jak Jaruzelski inwektywami i posadzeniami ze zamiast
            Polsce sluzyl sowieckim okupantom.Tego trola tez trzeba jak Popieluszke
            doprowadzic do tego azeby zamilkl;
            www.rp.pl/artykul/429356_Rada_ocalenia_czci.html
            --
              • lechowski51 Re: Niestety... 05.02.10, 23:00
                Koniec swiata!.Trole rodza sie jak muchy...
                www.rp.pl/artykul/429930_Zagluszane_rozliczenie_z_PRL_.html
                --
                  • Gość: Olaf Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.10, 10:19
                    Nie wiem lechowski czemu zachwycasz się Ziemkiewiczem, gość ma już uraz psychiczny na punkcie Michnika. Teraz nawet uznał, że Gierek mówił prawdę. Zdawało mi się do tej pory, że Gierek to nie twój idol.

Film był marny, zrobiony przez nabuzowanych neofitów, narrator to oficer polityczny działacz PZPR, komentator Wieczorkiewicz były pierwszy sekretarz POP PZPR na wydziale historycznym UW a reżyser Braun skazany prawomocnie za oszczerstwa. Ziemkiewicz zachwycony.
                    W sumie jak ktoś prywatnie wyłoży pieniądze na taki gniot to co mi tam, jego biznes. Ale tu wydano publiczne pieniądze i pokazano w publicznej, rzekomo misyjnej TVP i w tym jest problem. Ty Lechowski pewnie podatków nie płacisz ani abonamentu, więc nic cie to nie obchodzi kto i skąd finansuje produkowanie takich prymitywnych agitek. Chociaż gdybyś rozumiał co pisze Rybarski.
                  • lechowski51 Re: Niestety... 06.02.10, 10:19
                    olo pisze;
                    Jak prywatne przedsiębiorstwo pada to bankrutuje właściciel. A jak właścicielem
                    jest państwo? No... zawsze jest pokusa zastosowania takich rozwiązań jak
                    podwyższenie podatków (czyli cen w PRLu), dodrukowanie pieniędzy, przymus pracy
                    za niskie wynagrodzenie z jednoczesnym zakazem wyjazdów za granicę, dumping,
                    zaporowe cła. I PRL to zrobiła. Co było dalej wiemy. Nawet octu zabrakło. Dług
                    bez szansy na spłacenie pozostał.

Piszesz DarkoPl i ja odczytuje Twoją tęsknotę za PRLem jak to dobrze wtedy było.
                    Wszyscy pracowali, kredyt MM wzięli, mieszkanie dostali, na wczasy pojechali i
                    było pięknie, Polska rosła w siłę a ludzie żyli.. . To złudzenie, miłe ale
                    złudzenie.

Darko zyje zludzeniami ale duza czesc papug ktore za nim powtarzaja jak mantre
                    o cudownych czasach za Gierka ma swoj interes.Oni w ten sposob ratuja swoja
                    biografie,czas talonow na"maluchy",sklepow "za zoltymi firankami"...Dzisiaj w
                    czasie wolnej konkurencji zostali wyrzuceni na margines,wiec strasza
                    bezrobociem,bieda,zamrznietymi bezdomnymi-czyli wracaja do argumentow Urbana z
                    lat osiemdziesiatych.
                    --
                    • Gość: DarkoPL Re: Niestety... IP: *.pppoe.sistbg.net 06.02.10, 10:39
                      Jak prywatny ma problemy to stosuje - cytując Ciebie - "przymus
                      pracy za niskie wynagrodzenie" - a jak sytuacja się prostuje to
                      wcale nie znaczy że i pracownikom się polepsza. Byłem w grudniu na
                      rekrutacji - facet z human resources zachwycał się świetnymi
                      wynikami swojej firmy - krzywa pięła sie w górę - a jak przyszło do
                      konkretów - CZYLI WYNAGRODZENIA - to, no cóż mamy KRYZYS i nie
                      możemy sobie pozwolić NA RAZIE na lepsze opłacanie niż ... 3/4
                      etatu - czyli 8 do 9 godzin dziennie.
                      I wiesz co, Lechu, znaleźli się tacy co zgodzili się pracować na 3/4
                      etatu po 8-9 godzin.

W TYM WYPADKU WARTOŚĆ DODANĄ AKUMULUJE JEDEN WŁĄŚCICIEL
                      PRZEZNACZAJĄC NA ... ZIMOWY POBYT ZA GRANICĄ KTÓRY MA ZEROWY WPŁYW
                      NA ROZWÓJ NASZEGO KRAJU. PIENIĄDZE WYPRACOWANE W KRAJU WYPŁYWAJĄ ZA
                      GRANICĘ. ALE PRZECIEŻ TWOIM ZDANIEM - KAPITAŁ NIE MA NARODOWOŚCI
                      (ŻART. z CZASÓW POBYTU W zJEDNOCZONYM kRÓLESTWIE ppamiętam jedno
                      ważne zdanie

PRACOWNIK MA PRAWO DO ZYSKU ZE SWOJEJ PRACY, CZYLI MA ZARABIAĆ
                      WIĘCEJ NIŻ WYDAJE NA SWOJE UTRZYMANIE. Jest to tzw. disposal money.
                      Mówienie o disposal money przy pracy na 3/4 etatu po 8-9 godzin jest
                      śmieszne.

Ale według Ciebie, Lechu, TAK MA BYĆ. MORDA W KUBEŁ I ZAPIER...Ć.

A zamarzniętymi nie trzeba straszyć - TO RZECZYWISTOŚĆ ZGOTOWANA
                      PRZY KIELISZKACH W MAGDALENCE.
                        • Gość: sas Re: Niestety... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.10, 11:24
                          Gość portalu: VETO napisał(a):

> Wydaje mi się ,że w 1989 r nikt WAM nie powiedział CO TO JEST
                          > KAPITALIZM- a wystarczyła ENCYKLOPEDIA!

A czy mieliśmy jakiś wybór ?
                          Co mieliśmy do powiedzenia ?
                          A teraz cośc mamy ? Kto znami się liczy ?

Co by nie powiedzieć, wtedy (koniec socjalizmu) sięgneliśmy
                          ekonomicznego dna i trzeba było zakończyć ten marxistowsko-
                          leninowski experyment.
                          Ale nie zakończyliśmy...
                          Z Waszych zażartych dyskusjach skupiacie się nad wykazaniem
                          niższości/wyższości socjalizmu/kapitalizmu nad...

Nie wiem czy Wy głupi czy ja...

Socjalizm trwa, moim zdaniem.
                          Dalej te same cele
                          Tylko metody inne
                          Już nie walą nas batem byśmy ciągneli
                          Już na wędce zawieszają kiełbaskę przed naszym nosem byśmy
                          zaprzęgnięci do wózka którym kierują ciągneli...

I kłócili się kto lepszy:PiS czy PO
                          A finansują ich ci sami
                          I wózek ciągniemy tam gdzie oni chcą

A wnioski ?

No, właśnie..
                            • lechowski51 Re: Niestety... 06.02.10, 12:15
                              Jak widzisz darko nawet towarzysze z PZPR mieli mniejsza wiare w socjalizm jak Ty;

Sporo o stanie świadomości szeregowych członków PZPR w ostatnim okresie jej
                              istnienia mówią wyniki sondażu, jaki we wrześniu 1988 r. przeprowadził Wydział
                              Propagandy KC PZPR wśród blisko dwóch tysięcy członków partii. Do wypełnienia
                              ankiety wybrano osoby pracujące w 23 zakładach wybranych losowo z listy 210
                              najważniejszych przedsiębiorstw „będących w bezpośrednim zainteresowaniu KC
                              PZPR”. Na pytanie o zaufanie, jakim partia cieszy się w społeczeństwie, zaledwie
                              4,5 proc. odpowiedziało, że „bardzo i raczej dużym”, natomiast 89 proc. „raczej
                              małym” i „bardzo małym” (pozostali nie mieli zdania w tej sprawie). Przekonaniu
                              o postępującej izolacji społecznej PZPR towarzyszyły nastroje zmęczenia,
                              frustracji i poczucia bezsilności. Na pytanie, „w jakim nastroju był(a)
                              towarzysz(ka) najczęściej w ostatnim miesiącu?”, ankietowani udzielili
                              następującej odpowiedzi: „1. radość, zadowolenie, satysfakcja” (1,8 proc.); „2.
                              lęk, strach, niepokój, obawa” (24,9 proc.); „3. zniechęcenie, przygnębienie,
                              bezsilność, rezygnacja” (46,5 proc.); „4. gniew, złość, irytacja,
                              zniecierpliwienie” (22 proc.). Z analizy wieku respondentów wynikało, że
                              „najbardziej zniechęceni, bezsilni i zrezygnowani czują się najmłodsi członkowie
                              partii”. Badania wykazały też, że osobą publiczną budzącą największe zaufanie
                              wśród członków PZPR był... prymas Polski Józef Glemp. Ze wskaźnikiem zaufania
                              sięgającym 64,1 proc. wyprzedził on Wojciecha Jaruzelskiego (58,3 proc.),
                              Czesława Kiszczaka (54,4 proc.) i Alfreda Miodowicza (52,5 proc.).
                              ...tutaj calosc;
                              www.rp.pl/artykul/61991,426815_Dudek__Zapomniana_PZPR_.html
                              --
                              • Gość: DarkoPL Re: Niestety... IP: *.pppoe.sistbg.net 06.02.10, 13:56
                                Mi to zwisa i powiewa.
                                Tak samo jak to,, że wstawałem o 5.30 żeby iść zająć kolejkę za
                                mięsem a mama/tato zmieniali mnie jak wracali z 3 zmiany około 8 i
                                wtydy mogłem wrócić do domu i iść do szkoły. A po szkole około 13
                                znów zmieniałem rodziców i stałem do 15, kiedy to przywozili towar.

To było w Tarnobrzegu, w Jędrusiu.

Albo stanie / kucanie kilka godzin za solonym masłem z Holandii w
                                osiedlowej KURCE na Serbinowie.

I wiesz co, Lechu, powiem Ci coś. Coś co niektórzy wiedzą a resztę
                                to nie obchodzi. W 1989 znaleziono SZYBKI sposób na
                                rozwiązanie problemu braku towarów. Ceny poszybowały że ho...ho... a
                                w przedsiębiorstwach ZAMROŻONO płace.

W dwa misiące zapełniono półki a my zaczęliśmy kupować na deka

JEST JEDNO ALE. ZA TAKI NUMER W 1970 I W 1976 PŁONĘŁY KOMITETY. W
                                1990 NIE BYŁO PIENIĘDZY CIA NA DZIAŁALNOŚĆ O PRAWA PRACOWNICZE.

A szczególny wpływ na losy MOJEJ OJCZYZNY uzyskała grupa, która
                                ZOSTAŁA PODRZUCONA JAKO DORADCY - ZNANEGO MNIEJSZOŚCIOWEGO
                                POCHODZENIA
                                - do strajkującej stoczni.

Yntelygenty, psia ich nacja.

Lepiej było potraktować UZURPATORÓW koktajlami mołotowa.
                                Mielibyśmy czystą i klarowną sytuację.