Dodaj do ulubionych

Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.11, 15:23


Radio Maryja,którego założycielem i najsilniejszym korzeniem jest o.Tadeusz Rydzyk tak bardzo zawadza i jest zwalczane wszelkimi sposobami przez całe złoczyństwo ponieważ:
1.Wyrwało dziurę w ogrodzeniu i wypuściło katolików,prawie już zagnanych do zakrystii,na szeroki świat.
2.Stanowi dziurę w monopolu medialnym plugawego złoczyństwa.
Wypuszczenie polega na pokazaniu i wprowadzeniu do życia publicznego zachowań katolickich:Modlitwy,głoszenie nauki Chrystusa w życiu publicznym,odważne okazywanie postaw katolickich.To działanie zepsuło prawie już narzuconą postawę,jaką prezentuje pani Kopacz:Katolicyzm pozostawia w szatni urzędu.
Dziura w monopolu medialnym spełnia rolę,której nikomu myślącemu nie trzeba tłumaczyć.Monopol informacyjny jest jednym z narzędzi zniewolenia.
Takiego zaszczucia i podłych ataków nie wytrzymał by chyba nikt inny niż o.Tadeusz.To jest człowiek nie do złamania.
Boże błogosław mu!Wszystkie zastępy Aniołów brońcie go przed tym plugawym złoczyństwem!
Obserwuj wątek
  • exkol Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? 02.01.11, 16:31
   Mieszkałem prze wiele lat za granicą i tam Radio Maryja było dla mnie podstawowym źródłem wiedzy o tym co się dzieje w Polsce. Mogłem odbierać inne radia ale są to raczej mendia niż media. RM i o.Rydzyk są zawadą bo odebrali monopol na przekaz medialny i reszta musi trochę mniej ściemniać. Po przejściu na emeryturę i powrocie na stałe do kraju mogę czytać i oglądać wiele ale zostaję przy RM i telewizji TRWAM. Dzięki nim instalacja żydolandu trochę się może odwlec. Młodym i wykształconym z wielkich miast w końcu u zrozumieją, że WSI24 i GWÓNO robią ich w konia za ich pieniądze.
   • Gość: seweryn Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.11, 18:56
    Bardzo trafne porównanie!
    Pułapka na Polaków wydawała się szczelna: od Obłudnika Powszechnego do GWna, od telewizji "księdza" Sowy do TVN -wszystkie grają na jedną nutę i zmuszają, żeby tańczyć do rytmu, który nadają, w którym jeżeli nawet pojawia się ewangelia, to jest to ewangelia Judasza - a więc katolicyzm w krzywym zwierciadle.

    Tymczasem dzieki Radiu Maryja ta pułapka nie jest szczelna, katolicy mają swój azyl, mają Jasną Górę i codzienny Apel Jasnogórski, mają codziennie mszę św., Różaniec i Koronkę. Dzieci mają swoje podwórkowe kółka różańcowe i swoje audycje, młodzież spotyka się na antenie i poza nią, jest wychowywana i ma szansę się porządnie kształcić. Dorośli pracujący, ale też starsi, chorzy, samotni - wszyscy są w Rodzinie, nikt nie jest sam. Razem są profesorowie, artyści i ludzie prości, są młodzi (naprawdę) wykształceni, "z wielkich miast", i są starsze kobiety, przez antychrześcijan pogardliwie zwane "moherami", które całe swoje życie przepracowały w domu. Nikt nikomu nie zawadza, wszyscy się rozumieją i akceptują, i pomagają sobie wzajemnie.

    I gwno nie może już niektórych tematów "zamilczeć na śmierć", bo tak czy inaczej podejmą je TRWAM, "Nasz Dziennik" i Radio Maryja. A ludzie, którzy czują, że są oszukiwani przez antychrześcijańskie media, weryfikują jakość informacji w serwisach TRWAM.
   • Gość: Alleluja! Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 18:51
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.exkol napisał:
    > Mieszkałem prze wiele lat za granicą i tam Radio Maryja było dla mnie podstawow
    > ym źródłem wiedzy o tym co się dzieje w Polsce. Mogłem odbierać inne radia ale
    > są to raczej mendia niż media. RM i o.Rydzyk są zawadą bo odebrali monopol na
    > przekaz medialny i reszta musi trochę mniej ściemniać. Po przejściu na emerytur
    > ę i powrocie na stałe do kraju mogę czytać i oglądać wiele ale zostaję przy RM
    > i telewizji TRWAM. Dzięki nim instalacja żydolandu trochę się może odwlec. Młod
    > ym i wykształconym z wielkich miast w końcu u zrozumieją, że WSI24 i GWÓNO robi
    > ą ich w konia za ich pieniądze<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

    To pewnie mieszkałeś w Rzymie? A co do ostatniej frazy, to teraz wszyscy rozumieją co miała wspólnego z tym śp. Małżonka poprzedniego Prezedenta RP, skoro w RM zarzucano jej pomylenie szamba z perfumerią i proponowano wykapać we wrzącej smole, po czym wytarzać w pierzu, kiedy jeszcze oboje żyli. Alleluja!
   • Gość: benek Re: Jelizabeth...pojebało Cię? IP: *.tktelekom.pl 03.01.11, 10:07
    jelizabeth , exkol ,emeryt - co wy robicie na tym forum? toz to jest ten wasz żydoland ,gó... ,masońska tuba itd - skoro wam tak dobrze słuchając radia okradającego emerytów z ostatnich pieniędzy ( na szczęście -już bardzo mało "datków" płynie z Polski -jak informuje sam ojciec "dyrektor") to go słuchajcie , a "rekolekcji" na forum "gazety żydorczej"( ostatnio przeczytany "dowcip" na temat wyborczej ) nie musicie "odprawiać" - nie ten adres - wpisujcie się w gazety zza oceanu - "opoka" to okolice Chicago i Nowego Jorku - dla nich wszyscy myślący inaczej niż "dozwala" ojciec "dyrektor" -to komuchy, żydzi, masoni, złodzieje, ciemniaki( tak ,tak - bo nie czytamy "prawdziwej" prasy , nie oglądamy "prawdziwej" telewizji ,no i nie słuchamy "jedynej prawdziwej ,polskiej" stacji radiowej ) tylko tam obowiązuje "prawda" "miłość" ,"szacunek dla blizniego" i"tolerancja" - ps uprzedzę wymienionych w początku - wiem - jestem - jestem żydem, polskojęzyczną gnidą ,chamem, złodziejem, libertynem, masonem ....
   • Gość: katolik Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.11, 14:48
    To ja Ci opowiem pewna historie, pewnie z przed 10 lat albo i wiecej, bo z poczatkow tego radia. Moj przyjaciel, a napewno czlowiek ktory mnie darzyl duza sympatia, juz niezyjacy, a z ktorym roznilismy sie powaznie politycznie chociaz obaj z "Solidarnosci", zagorzaly unita /uwczesna Unia Wolnosci/,zagorzaly katolik. Spotyka mnie kiedys na ulicy, szlismy ze mszy swietej porannej i z euforia informuje ze jest piekna rozglosnia, musze ja sluchac, zaprowadzil mnie niemal na sile do sklepu i kupil mi odbiornik ktory Radio Maryja odbieral, oczywiscie pieniadze zwrocilem. Po jakims czasie zapal jego w ocenie tego radia slabl, az doszlo miedzy nami do powaznego rozdzwieku, On przestal sluchac a ja slucham namietnie juz ponad 10 lat, do dzisiaj, wczoraj np. do 24.00 bo byly rozmowy niedokonczone z panem prof. Robertem Nowakiem. Jest to piekne radio ktore uczy wiary i patriotyzmu.
    I na tym zakoncze, bo nie bedze sie doszukiwal jego zmiany nastrojow choc sa fakty ktorych nie rozumie ale wiem ze w trudnych czasach dzieci ksztalcil za granica.
    Ja slucham Radia Maryja, ogladam Telewizje Trwam i czytam Nasz Dziennik, aaaaaaa "swiatowcy" TVN i Gazete Wyborcza.
  • karrambello Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? 05.01.11, 21:34
   Stoję pośrodku i zerkam to na jednych i na drugich i co widzę? Obie grupy:

   1. Wyznawców Ojca Rydzyka,
   2. Widzów TVN, czytelników GW,

   przyprawiają sobie wzajemnie gębę, a tymczasem same są upupione przez swoje "idealne" media.

   Ad.1. Użyłem słowa wyznawcy, ponieważ inne słowo jest niewłaściwe. Zostaliście oślepieni wątpliwą charyzmą tego odszczepieńca wśród duchownych i kładzie Wam pod czaszki to, co pasuje jego osobistym interesom. Wy łykacie to jak młode pelikany, bo to odpowiada Waszej spiskowej teorii Ziemi.

   Ad.2. Wy z kolei jesteście o tyle normalniejsi, że po prostu sympatyzujecie z nowoczesnymi mediami i tezami przez nie głoszonymi. I tutaj kończy się Wasza normalność, bo - podobnie jak przedstawiciele grupy nr 1 - dajecie sobie pociskać kit w uszy, który zagłusza odsłuch tego, co dzieje się naprawdę.

   Zestaw pytań retorycznych do obu grup:

   1. Czy znacie specyfikę pracy dziennikarskiej na tyle, żeby świadomie chłonąć wszystkie głupoty, które Wam się wciska?
   2. Czy zdajecie sobie sprawę, że dobra oglądalność to miara wydajności dziennikarskiej?
   3. Czy wiecie jak premiowane są artykuły audycje emitowane w czasie największej oglądalności?
   4. Kiedy w końcu obywatele tego pięknego kraju obudzą się, otworzą szeroko oczy na to, że media ich kreują? Plugawe ziarno kąśliwej pokrzywy Rydzyka, czy perzu Waltera w równym stopniu niszczą plony tej "Ziemi... tej Ziemi".

   Zacznijcie myśleć samodzielnie, zanim zdegradujemy się społecznie jak dzisiejsze Stany Zjednoczone i Wielka Brytania!
   • Gość: wera Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: 109.123.93.* 06.01.11, 13:51
    do emeryta Mój stryj jest byłym milicjantem w centralnej Polsce jakoś nie zaobserwowałem podczas wizyt u niego że ludzie nie podają mu ręki odwracają się do niego plecami jest szanowanym człowiekiem nie dawno został sołtysem więc jakieś zaufanie posiada , więc oszołomie nie wkładaj wszystkich milicjantów do jednego wora.

    Jestem przeciwnikiem zagorzałym radia M. i ojca dyrektora (gdzie jest kasa na stocznie)a mam niespełna 25 lat więc debilu nie nazywaj mnie ubekiem czy członkiem PZPRu tobie już kombatanctwo namieszało w głowie , i już nie wiesz gdzie przebiega granica między jawą a snem.

    Nie oglądam TVN z prostej przyczyny bo nie mam zasięgu , GZ czytam ze względu na dobre dodatki , praca , przetargi , duży format , wysokie obcasy ,itd .Ty pewnie też czytasz z wypiekami na twarzy tylko ty czerwienisz się ze strachu przed złapaniem na tym ja dzieciak przy przeglądaniu "świerszczyka".

    Może masz za złe swoi kolegom z opozycji że zajęli się karierami i robieniem biznesów a ty stałeś i czekałeś na pomnik za swoje kombatanctwo , oświecę cię twoi przyjaciele ciebie zostawili czas poszedł dale a ty i tobie podobni jesteście frustratami a takich frustratów przyjmie z otwartymi rekami tylko RM , ND i tym podobne.
    • Gość: Elizabeth Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 15:00
     złoczyńcy tego forum,w całej tej "dyskusji" nie potrafili ,jak zwykle,podać ani jednego rzeczowego,prawdziwego i merytorycznego argumentu. Nie potrafią polemizować z tezami .Oni umieją tylko ubliżać, i niewyszukanie oczerniać dyskutantów:




     > oszołomie nie wkładaj wszystkich milicjantów do jed
     > nego wora.
     >
     > Jestem przeciwnikiem zagorzałym radia M. i ojca dyrektora (gdzie jest kasa na s
     > tocznie)a mam niespełna 25 lat więc debilu nie nazywaj mnie ubekiem czy członki
     > em PZPRu tobie już kombatanctwo namieszało w głowie , i już nie wiesz gdzie prz
     > ebiega granica między jawą a snem.
     >
     >Ty pew
     > nie też czytasz z wypiekami na twarzy tylko ty czerwienisz się ze strachu przed
     > złapaniem na tym ja dzieciak przy przeglądaniu "świerszczyka".
     >
     > Może masz za złe swoi kolegom z opozycji że zajęli się karierami i robieniem bi
     > znesów a ty stałeś i czekałeś na pomnik za swoje kombatanctwo , oświecę cię two
     > i przyjaciele ciebie zostawili czas poszedł dale a ty i tobie podobni jesteście
     > frustratami a takich frustratów przyjmie z otwartymi rekami tylko RM , ND i ty
     > m podobne.


     Powiedźcie mi, dlaczego takie cuś co nic nie potrafi bierze się za pouczanie
     • Gość: olo bolo Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.techentrance.com 06.01.11, 15:45
      Wiecznie jacyś oni , oni i oni , sposób wypowiadania żałosny , jak się niema nic do powiedzenia to zawsze można zrzucić na onych .
      Na jakiej podstawie twierdzisz że nic nie potrafi , jak widać w wieku 25 lat myśli w przeciwieństwie do niektórych .
      A merytoryczny argument , oczy bolą przecież podał gdzie są pieniądze na ratowanie stoczni Gdańskiej , pewnie chodzi Mu o te słynne cegiełki.
      • Gość: ryży Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.tktelekom.pl 06.01.11, 16:01
       Radio co Maryja jest poronionym pomysłem , jest radio opłacane za pieniądze podatników w którym nadawane są audycje z Watykanu tzw."Radio Watykan " nadawane jest o godz.17 w radiowej jedynce i to nie wystarcza dla katolickich talibów? Pamiętamy jak na wariackich papierach to radio nadawało bez zezwolenia KR mnich Rydz woził pieniądze w reklamówce do Niemiec po sprzęt w dziwnej okolicznościach giną te pieniądze. Lubię często słuchać radiowej trójki żeby mieć powiedzmy kontakt z światem i często nie mogę słuchać bo Radio Maryja w chamski sposób mi stację zakłóca swoimi modłami ,te sprawy są chyba nie uregulowane do końca skoro się tak dzieje. Wariackie radio z wariackimi Talibami w dzisiejszych czasach jest nie do zaakceptowania. Krajowa rada powinna zakazać nadawania takiej radiostacji która podburza naród wobec innych nacji , nie uczy tolerancji i miłości do Boga uczy nienawiści. Kto to przeczyta niech się przyczyni do zaniechania nadawania tej stacji i życzę szczęść Boże..
     • Gość: Elizabeth Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.11, 16:21
      Primo; Czy Ty dałeś te kartki ? Nie. Masz 25 lat – za młodyś.Co Cię więc obchodzą cudze pieniądze?Zajmij się swoimi zamiast smędzić na forach i wsadzać krzywy ryj w cudze sprawy.
      A ty drugi - te pieniądze w reklamuwkach to Twoje były?

      Secundo: Ja dałam te kartki więc mogę coś powiedzieć: Ani ja ani inni ofiarodawcy nie wnoszą pretensji i nie mają żalu do Ojca Tadeusza. Nie słyszałem o żadnych pretensjach ze strony NAS OFIARODAWCÓW. My tej sprawy nie podnosimy!Dlaczego wienc młody 25 letni gnuj który nic nie zrobił szczeka o tym na forach? A poszoł won łachudro!!
      O reklamówkach z pieniędzmi trombiła Olejnik. Jakoś o aferach hazardowych i innych nie trombi.

      Tertio: Ratować stoczni nie był w stanie zrobić Ojciec Rydzyk z tą garstką ludzi którzy przesłali swoje cegiełki. Zreszto same pieniądze to za mało. Potrzeba była wola rzandzących. A tej jak zwykle zbrakło. Uwage społeczeństwa zaprzątano „aferą krzyżową” i innymi oraz szczuciem na Radio Maryja różnych takich gnojuw! Ratowanie stoczni wymagało interwencji państwa .Kolejne rżądy nic nie zrobiły. Czego nie czepiasz się Tuska? Czego szczanie na krzyż dla Ciebie ważniejsze?Chodzi Ci raczej o taplanie się w gnoju bo taka Twoja natura!

      Kwarto: Piszonc to rzucam pe®ły przed wieprze bo i tak to nic nie da. Wam chłopcy bardziej egzorcysta potzrebny
      • Gość: O mój Boże Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.smsiarkowiec.pl 06.01.11, 17:18
       Proponuję założyć zeszyt i wyrazy,które wypiszę przepisać 100 razy,by nauczyć się ich na drugi raz poprawnie pisać:
       1. reklamuwki-REKLAMÓWKI
       2. wienc-WIĘC
       3. gnuj-GNÓJ
       4. trombiła-TRĄBIŁA
       5. rzandzących-RZĄDZĄCYCH
       6. rżądy-RZĄDY
       7. piszonc-PISZĄC

       Na drugi raz jak zaczniesz tworzyć te swoje marne wypociny to sięgnij po słownik ortograficzny.Ten tekst plus PRZERAŻAJĄCE błędy co linijka to totalna ŻENADA.
      • Gość: rea Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: 178.159.167.* 06.01.11, 17:32
       Od dawna mnie zastanawia, jak człowiek w XXI wieku może nadal tkwić w skansenie religijnego folkloru o duchach, wiecznych dziewicach, rogatych i skrzydlatych facetach, gadających wężach itp. bredniach? Zdaję sobie sprawę, że po przodkach odziedziczyliśmy gen religii i musi upłynąć jeszcze sporo czasu, aby ewolucja uczyniła swoje i wyeliminowala ten gen. Aby tak się stało, należy systematycznie i stopniowo ludzi edukować, aż sami zrzucą jarzmo religijnego uzależnienia. Światopogląd religijny jako fundament życia społecznego powoli przechodzi do lamusa, niestety w Polsce wolniej niż w innych krajach europejskich, dając przy okazji przedstawienia z gatunku kiepskich widowisk (np. dzisiejsze obchody Święta Trzech Króli - nota bene mało który katolik zna prawdziwy sens tego święta). Przy tym wszystkim hierarchia kościelna stosuje wiele technik, które mają wiernym wdrukować w mózgi poczucie niższości, zależności i poddaństwa. Ojciec Rydzyk trafił na podatny grunt ze swoimi mediami. Ludzie uzależnieni od religii ,ogarnięci wspólnotą iluzji mają potrzebę do zrzeszania się, tak, jak zrzeszają się inne grupy wspólnych interesów. Tak więc pasterz Rydzyk skupił w swojej owczarni ludzi starszych, czujących się odrzuconymi z różnych powodów, niezadowolonych z życia i oczekujących, że dostaną bilet w jedną stronę do życia wiecznego. I na tym polega fenomen Radia Maryja. Wyznawcy RM nie są w stanie zauważyć, że nie istnieje żadna wspólnota między bydłem, a jego pasterzami. Istnieje co najwyżej wspólnota zysków pasterzy, którzy handlują wełną i mięsem swojej trzody.( Za przykładem Elizabeth rzucam perły przed wieprze, że Elizabeth i jej podobni nie zrozumieją matafory).
   • Gość: gość Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: 80.48.174.* 08.01.11, 12:38
    Nie rozumiem Was,jak nie chce ktoś słuchać Radio Maryja to nikt nikogo nie zmusza,więc po co tyle zbędnych komentarzy.Dla wielu ludzi starszych ,chorych samotnych to jest jedyne źródło informacji więc myślę że nie należy im tego odbierać,bo każdy ma swoją wolność wyboru.Ja nie lubię to nie słucham a jak ktoś lubi to proszę bardzo
  • Gość: prl Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.11, 14:06
   Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik… to kawałek naszej prawdziwej niepodległości… to kawałek naszej niezależności… Wielu tutaj się wypowiadających mówi, że nie rozumie tego wszystkiego, tej nagonki i jeśli ktoś chce to niby dlaczego ma nie słuchać… oglądać i czytać…

   W prawdziwie wolnym i niepodległym kraju rzeczywiście tak powinno być… Kto chce niech słucha… ogląda i czyta… Niestety w reżimach jest inaczej… reżimy muszą zwalczać nieprzychylne im instytucje… media, czy wreszcie wypowiedzi… Dlatego w zwalczaniu tych mediów uaktywniają się spadkobiercy PRL, żyjący dzięki oddechowi Lenina…

   Te trzy niezależne media nie stanowią żadnego problemu dla prawdziwych katolików… ludzi uczciwych i sprawiedliwych… utożsamiających się z wartościami katolickimi i narodowymi… wynikającymi z cywilizacji łacińskiej… wielkiej rzeszy polskich uczonych… profesorów… docentów… doktorów z wielu polskich i zagranicznych uniwersytetów… ogromnej rzeszy młodzieży polskiej ukształtowanej na bazie w/w wartości...

   Bardzo przeszkadza natomiast mediom liberalnym, czującym zagrożenie głoszonej przez nie prawdy… ludziom tak zwanej poprawności politycznej, którzy posiadają… oczywiście tylko w ich mniemaniu… jedynie słuszną prawdę na każdy temat i w imię rzekomej wolności nachalnie za pomocą swoich tub medialnych próbują ją narzucić wszystkim obywatelom... Dla nich RM, TV Trwam i Nasz Dziennik to wielkie zagrożenie... to być albo nie być...

   Najbardziej zagorzałym przeciwnikom, którzy posługują się często pseudo argumentami przeciwko tym katolickim i polskim mediom proponuję przez dwa lub trzy tygodnie posłuchać "Aktualności dnia" o godz. 13.05 i "Rozmów niedokończonych" o godz. 18.10 i 21.40… a w TV Trwam „Informacje dnia” m.in. o 16.00… 18.00… 20.00…21.20, a także audycję „Polski Punkt widzenia” o godz. 21.40… co z pewnością, wpłynie na zmianę toku myślenia, jak u większości Polaków, którzy od lat z przyjemnością to czynią…

   Słuchanie… oglądanie i czytanie tych niezależnych mediów w znacznym stopniu przyspieszy proces uruchomiania i rozpoczęcia używania własnego rozumu… co jest niezbędne i podstawowe w zdobywaniu prawdy i odróżnianiu ziarna od plewy informacyjnej, czyli szumu medialnego…
      • karrambello Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? 08.01.11, 16:27
       Przykro mi przerywać to Wasze słodkie mizianie za uszkami, ale chciałem zaznaczyć, że regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu słucham / oglądam Rozmowy Niedokończone i Polski Punkt Widzenia, bo jakże śmiałbym wypowiadać się na temat jakichś mediów nie znając ich?

       Nikt tutaj nie kwestionuje demokratycznego prawa do oglądania wybranych przez Was mediów, ale nikt nie może również odebrać prawa krytyki ludziom, którym media dyrektora Rydzyka się nie podobają. Wy sobie krytykujecie TVN i jego widzów, więc nie dziwcie się, kiedy inni krytykują TV Trwam i jej widzów...

       Problem obu antagonistycznie nastawionych do siebie grup widzów wynika tylko i wyłącznie z braku umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji. Zamiast obrzucać się inwektywami i epitetami - postarajcie się wydusić z siebie jakieś konkretne argumenty.

       Konkretnym argumentem przeciwko TV Trwam jest na przykład łamanie ustawy o finansowaniu mediów. Konkretnym zarzutem przeciwko TVN jest jego widoczna gołym okiem stronniczość. Ten zarzut można postawić jednak obu tym mediom.

       Prawda na temat Trwam i TVN jest taka, że skupiają wokół siebie widzów o określonych poglądach - wniosek z tego płynie oczywisty: zamiast informować ich rzetelnie o tym co się dzieje w Polsce, utrwalają te poglądy u widzów, zabierając im - nieświadomym - możliwość realnej oceny sytuacji. Mechanizm prosty i od lat stosowany - niegdyś również w PRL-owskiej TVP. Niestety dzisiaj każda stacja w Polsce świadomie broni pewnych poglądów i postawy. Takie są niestety nasze "wolne media".

       Jest takie mądre powiedzenie: "tylko krowa nie zmienia poglądów", dlatego apeluje do obu stron o czytanie / słuchanie siebie nawzajem. Jakoś nie widzę dyskusji w stylu: "co do Twojego argumentu na temat A - niechętnie muszę Ci przyznać rację, jednak wg mnie mylisz się w sprawie B". Brak rzeczowej dyskusji z udziałem rzetelnych argumentów.

       Pozdrawiam!
    • Gość: Jelizabeth Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.11, 16:47
     Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą?
     karrambello 08.01.11, 16:27 Odpowiedz (...)
     Konkretnym argumentem przeciwko TV Trwam jest na przykład łamanie ustawy o finansowaniu mediów.


     O!
     W koncu jakiś konkret!
     Brawo!
     Kontynuuj , caramba,Karambello i wyjaśnij ,no, nam, na czym to konkretnie to łamanie ustawy o finansowaniu mediów polegać ma?
     Co tak ciebie, strasznie,karambello gorszy że aż musisz z wewnentżnego pżymusu wyrazy zgrozy na foróm owym wyrazić uczenie??
     • Gość: sluchacz Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: 178.159.172.* 08.01.11, 17:48
      To musze Cie rozczarowac, czytam wszystko a obok TV Trwam i RMaryja ogladam najczesciej TVN 24 i najbardziej dziwie sie prymitywnym, zawistnym wypowiedziom w "Szkle kontaktowym". Jak Was przekonac?. To Ewangelia mowi ze nawet jak by umarly powstal to nie uwierzycie. Dla Was potrzebne sa tragiczne doswiadczenia. Po doswiadczeniach lat 80-tych i ciagle podawanej nowej prawdziwej wiedzy jeszcze sa wspominacze lat utraconych, pokomunistycznych, nie pojmuje tego. Myslacy, nawet jak pobladzi to zawroci ze zlej drogi, ale myslacy.
     • karrambello Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? 08.01.11, 21:09
      Po pierwsze, jeśli piszesz do mnie - odpowiadaj pod moim postem. Po drugie:proszę bardzo. Dziwne, że o tym nie wiesz, czyżby dyrektor Rydzyk zapomniał o tym fakcie poinformować swoich szacownych widzów?

      Po trzecie: [quote]Co tak ciebie, strasznie,karambello gorszy że aż musisz z wewnentżnego pżymusu wyrazy zgrozy na foróm owym wyrazić uczenie??[/quote] Jeśli czegoś nie rozumiesz, napisz :-) Chętnie Ci przetłumaczę z polskiego na "nasze". Ciężko mi udawać kogoś kim nie jestem, pozwól więc, że będę się wyrażał tak, jak mnie tego nauczono. Przepraszam, że byłem pilniejszym studentem od Ciebie... A zważywszy na fakt, iż znam kilka osób z wykształceniem zawodowym, którzy wyrażają się z większą od mojej erudycji, możesz się zacząć wstydzić.

      Przy okazji - spytam, bo mnie to nurtuje - skoro tak nienawidzicie Gazety Wyborczej, to co Wy za przeproszeniem tutaj robicie?
  • Gość: ja Re: Dlaczego Radio Maryja jest taką zawadą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.11, 09:27
   Pan Rydzyk traktuje Was emerytów jak dojne krowy, dobrze wie że jak trwoga to do Boga (czyt. pod koniec swej wędrówki życiowej) każdy chce za pieniadze przekazywane do tego radia "wykupić " sobie kawałek nieba dla siebie po śmierci.
   Treści jakie przekazywane są w tym radiu nie mają nic wspólnego z nauką chrzesciańską, czy Jezus nawoływał do antysemityzmu i homofobii itd. ?
   Sami się oszukujecie i pozwalacie się skubać z waszych pieniędzy, oddajcie je lepiej na potrzebujące dzieci a nie panu Rydzykowi, który kupi sobie za nie następny samochód z najwyższej półki.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka