Dodaj do ulubionych

Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... :-(

27.04.15, 01:05
P. Wroński, Pan od historii, GW 25-26 kwietnia:
"Kandydat PiS na prezydenta mianował się następcą Lecha Kaczyńskiego. On i jego partia ślubowali wierność ideom zmarłego prezydenta, Jak się one mają do dzisiejszej rzeczywistości?
W 2011 r. w deklaracji programowej Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego napisał: "depozytariuszem spuścizny ideowej, myśli politycznej i działań państwowych" jest Jarosław Kaczyński. Domyślać się należy, że o tym, co jest ideą Lecha, decyduje brat, a to, co on uzna za ideę Lecha, staje się ideologią PiS."
Głosując na Dudę, głosujesz na Kaczyńskiego... :-((
Obserwuj wątek
  • exkol Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 27.04.15, 06:50
   Powołując się na funkcjonariusza gazety żydowskiej dla Polaków wzmacniasz moje przekonanie by głosować na dr Andrzeja Dudę człowieka inteligentnego, wykształconego, obeznanego w świecie, elokwentnego, przyjaznego ludziom itd itp. Przytoczone przez Ciebie hasełko ukute w antypolskich mediach, że głosując na Dudę, głosujesz na Kaczyńskiego też mnie umacnia w decyzji bo zawsze pp. Kaczyńskich szanowałem, ceniłem a nawet lubiłem i nadal tak jest. W moim przypadku robisz krecią robotę kandydatowi Komorowskiemu, który jest niezgułą, niezdarą i anty obywatelskim człowiekiem mimo lukrowania przez takich ludzi jak Olejnik, Kraśko, Pochanke, Kolenda-Zalewska i resztę tych ludzi udających dziennikarzy.
   • wislocki12 Plastik! ;-)) 27.04.15, 20:42
    wp.pl informuje (27 kwietnia):
    "Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda zmienia stanowisko w sprawie in vitro. Nie chce już karać więzieniem za takie zabiegi. W rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że prywatnie jest przeciwko in vitro, ale jako prezydent poparłby je. Nie mówi "nie" związkom partnerskim. Polityk chce obniżyć wiek emerytalny, ale nie ma sprecyzowanego pomysłu na reformę systemu ubezpieczeń społecznych."
    No tak, "inteligentny, wykształcony, obeznany w świecie, elokwentny, przyjazny ludziom". Szkoda tylko że tak łatwo zmienia poglądy, ba, dzieli je na prywatne i prezydenckie, nie sprzeciwia się nawet związkom partnerskim... Niestety, nie wie jak zreformować system ubezpieczeń społecznych. :-))
    PS. Czy to prawda, że Duda dzwonił z kościoła do teścia?
    • polak1706 Re: Plastik! ;-)) 28.04.15, 00:32
     >nie ma sprecyzowanego pomysłu na reformę systemu ubezpieczeń społecznych...
     Przecież to proste. By PiS mógł zrealizować swoje projekty dla Polski i Polaków musi mieć zdecydowaną większość w sejmie. Ponieważ to może być niemożliwe bo gangsterzy z PO do tego nie dopuszczą, nie ma pewności czy to wszystko co planował zrealizuje.

     >Czy to prawda, że Duda dzwonił z kościoła do teścia?<
     Nie! to teść dzwonił do Dudy bo wiedział że jest w kościele!
     • wislocki12 Pomysł czy... teść? 28.04.15, 00:37
      Wiem, większość jest ważna, ale przecież pomysł też chyba się liczy... ;-))
      PS. Jak rozumiem, dzwonił na złość Dudzie, że o PiSie nie wspomnę! No nie, z takim teściem nie może być prezydentem! ;-))
     • palacz67 Re: Plastik! ;-)) 28.04.15, 06:35
      Też bym odebrała telefon od teściowej lub rodziców. Troska i niepokój o bliskie osoby nie jest obrażaniem Pana Boga. Na mszy w Sobowie ksiądz, który przyjechał z biskupem podczas mszy kilka razy czytał smsy, młodzież stała ze sztandarami szkół. Rozmawiałam po mszy z tym księdzem, od Niego się dowiedziałam, że przyjechał z biskupem. Nic takiego się nie stało, sama podawałam w kościele cioci picie ( wodę mineralną) w trakcie mszy, bo było Jej słabo. Czasem telefon ratuje życie. Dzwoniłam kiedyś z kościoła, tzn wybierałam numer pogotowia wychodząc z kościoła podczas mszy ślubnej, byłam z przodu, wszyscy widzieli, że idę i trzymam komórkę w ręce i coś "klepię". To był zawał, mielecka karetka przyjechała szybko. Nie sądźmy, byśmy nie byli sądzeni.
      • ja-tarzan Re: Plastik! ;-)) 28.04.15, 08:29
       >>Na mszy w Sobowie ksiądz, który przyjechał z biskupem podczas mszy kilka razy czytał smsy,

       Żartujesz? I czujesz, że jest usprawiedliwiony, bo "przyjechał z biskupem"?
       Przecież to przeczy uczestnictwu w mszy...

       >>Nic takiego się nie stało, sama podawałam w kościele cioci picie ( wodę mineralną) w trakcie mszy, bo było Jej słabo.

       To chyba nie to samo, co klepanie na smartfonie.

       >>Dzwoniłam kiedyś z kościoła, tzn wybierałam numer pogotowia wychodząc z kościoła podczas mszy ślubnej, byłam z przodu, wszyscy widzieli, że idę i trzymam komórkę w ręce i coś "klepię". To był zawał, mielecka karetka przyjechała szybko. Nie sądźmy, byśmy nie byli sądzeni.

       I ten ksiądz dzwonił w równie ważnej sprawie jak ratowanie życia?

       To nie kwestia sądzenia ludzi, a postrzegania zachowania jako albo niegodne chrześcijanina albo kulturalnego człowieka (w zależności od kwestii wiary).
  • retinger Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 27.04.15, 07:20
   Wydaje mi się, że wislocki12 szkalując A.Dudę a popierając Komorowskiego musi to robić za pieniądze. Nie wierzę by inteligentny człowiek a za takiego uważam owego, mógł bezinteresownie popierać takiego gostka jak Komorowski, który najbardziej zaszkodził Polsce i Polakom przez ostatnie 25 lat. Wisłocki, ogarnijcie się, zdejmijcie te WSIowe kamasze i przestańcie mącić w głowach, choć myślę, że ten czarny PR wobec A.Dudy raczej mu pomaga niż szkodzi więc jeśli taki mieliście zamiar to popieram.
     • wislocki12 Nawet na świecie go nie było. :-)) 27.04.15, 19:57
      A jak myślisz?
      W 1968 r. Komorowski został aresztowany w PRL po raz pierwszy. Andrzej Sebastian Duda miał się urodzić dopiero za 4 lata, a szczyt jego kariery to stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. :-((
      Nie żartuj! ;-))
    • exkol Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 27.04.15, 13:33
     @ursi51 Twój post trąci Palikotem, Urbanem, Środą i resztą tych dewiantów. Deklaracja, że nie zagłosujesz na Komorowskiego oznacza, że nie jesteś jeszcze bezmózgiem ale ględzenie o watykańskiej mafii pogrąża Cię w moich oczach całkowicie. Ogarnij się i zastanów dlaczego Jaruzelski, Mazowiecki, teraz Bartoszewski mają lub będą mieli katolickie pogrzeby. Litania tych ateistów, którzy pojednali się z Bogiem jak im śmierć zajrzała w oczy jest długa i wtedy przestali być ateistami. Więc zastanów się i nie pleć bo jesteś śmieszny.
     • wislocki12 Co powiedziałby Jezus? 27.04.15, 20:15
      Naprawdę uważasz, że owa watykańska mafia ma cokolwiek wspólnego z Panem Bogiem? Owa mafia po prostu obłaskawiła Pana Boga, udomowiła go i czerpie z jego kultu nieograniczone korzyści, niestety! Popatrz na stroje kapłanów i kościoły, Porównaj Biblię i Ewangelie z doktryną Kościoła... Ciekawe, co powiedziałby Jezus, gdyby teraz zmartwychwstał i zobaczył "swój Kościół"? :-((
      • exkol Re: Co powiedziałby Jezus? 28.04.15, 07:29
       Myślę, że Jezus nie musi zmartwychwstać by widzieć swój Kościół. Bóg wg mnie widzi wszystko, nawet te nasze utarczki ale patrzy na to z politowaniem. Jeśli chodzi o stroje kapłanów i wygląd kościołów to uważam, że tak powinno być. Lubię spotykać się w godnym miejscu i żeby kapłan nie był w łapciach i w łachmanach. Jeśli zaś chodzi o wygląd świątyń to nie wszystkie są arcydziełami ale ludzie tam chodzą bo wiele z nich sami wybudowali na miarę lokalnych możliwości i są z tego dumni.
     • e-zyleta Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 29.04.15, 11:37
      exkol napisał:

      > @ursi51 Twój post trąci Palikotem, Urbanem, Środą i resztą tych dewiantów. Dekl
      > aracja, że nie zagłosujesz na Komorowskiego oznacza, że nie jesteś jeszcze bezm
      > ózgiem ale ględzenie o watykańskiej mafii pogrąża Cię w moich oczach całkowicie
      > . Ogarnij się i zastanów dlaczego Jaruzelski, Mazowiecki, teraz Bartoszewski ma
      > ją lub będą mieli katolickie pogrzeby. Litania tych ateistów, którzy pojednali
      > się z Bogiem jak im śmierć zajrzała w oczy jest długa i wtedy przestali być ate
      > istami. Więc zastanów się i nie pleć bo jesteś śmieszny.
      Jesteś zagorzałym katolikiem a nawet nadmiernie ślepym i nie widzisz wypaczeń jakie robi kler.Pozatym brak ci szacunku do innych wyznań, oraz ludzi niewieżących.Piszesz o nawracaniu niewiernych którzy, często biorą ostatnie namaszczenie przed śmierci, przyjmując Boga do siebie. Pamiętaj że często jest to robinę przez rodzinę wbrew woli umierającego, dla świętego spokoju, zaznaczam że nie jest to reguła.
    • jk471 Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 27.04.15, 13:41
     Mam nadzieję, że mój post trafi pod post ursi51. O watykańskiej mafii opowiadał też zmarły niedawno niejaki Leszczyński, który był filarem medialnym Palikota i wystąpił z kościoła katolickiego. Jak go palec boży przycisnął przyjął ostatnie namaszczenie. Może jednak "watykańska mafia" w ostatniej chwili przydaje się?
     • ursi51 Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 29.04.15, 13:34
      Katolicyzm chwali się nawracaniem ludzi na łożu śmierci, starając się nie zauważać, że te praktyki są raczej powodem do wstydu. Duchowni nie szanują powagi śmierci ani samych umierających. Krążą wokół nich jak sępy, czekając na chwilę ich słabości. Namaszczają też nieświadomych tego ludzi. Być może nieprzytomny generał Jaruzelski został w ten sposób namaszczony, bo nie mógł się przed tym obronić. Namaszczanie nieprzytomnych, odurzonych lekami ludzi stało się już zwyczajem Kościoła katolickiego.
      Tak czy inaczej takie praktyki sprowadzają hańbę na Kościół i jego ludzi. Trzeba być naprawdę pozbawionym przyzwoitości, aby robić sobie z tego powód do chwały.
      Co do Roberta Leszczyńskiego. Zmarł on nagle będąc sam w domu i mafia watykańska nie zdołała położyć na Nim swojej łapy.
      • ja-tarzan Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 29.04.15, 13:57
       >>Katolicyzm chwali się nawracaniem ludzi na łożu śmierci, starając się nie zauważać, że te praktyki są raczej powodem do wstydu.

       Rozumiem, że czynienie czegokolwiek wbrew woli człowieka jest niewłaściwe, ale zupełnie naturalną sytuacja jest decydowanie w imieniu osób, które samodzielnie nie mogą takiej decyzji podjąć.
       Jeśli rodzina, wbrew woli, zmarłego, czy umierającego - zakładam wyrażonej wcześniej - aranżuje sakrament tego, czy innego kościoła, to chyba raczej problem tejże rodziny, a nie "wezwanego" kapłana.

       >>Być może nieprzytomny generał Jaruzelski został w ten sposób namaszczony, bo nie mógł się przed tym obronić. Namaszczanie nieprzytomnych, odurzonych lekami ludzi stało się już zwyczajem Kościoła katolickiego. <<

       Czy sugerujesz, że ksiądz wdarł się do mieszkania lub szpitalnej sali i wbrew woli umierającego oraz jego rodziny dokonał dzieła? ;)

       >>Co do Roberta Leszczyńskiego. Zmarł on nagle będąc sam w domu i mafia watykańska nie zdołała położyć na Nim swojej łapy.<<

       A na czym polegałoby wg Ciebie położenie tej łapy?
       • wislocki12 Urzędnicy Pana B. 29.04.15, 20:32
        Chyba jesteś niepoważny! Czyżbyś chciał uważać, że ów Pan B. nie wie, co się dzieje na Ziemi i musi polegać wyłącznie na opinii swoich urzędników na Ziemi? ;-))
        PS. Szanowni Forumowicze, mam do Was ogromną prośbę: spróbujcie ogarnąć, dość prostą zresztą, sztukę wyrażania własnych poglądów i cytowania opinii z którymi identyfikujecie się (cudzysłów). Niestety, bardzo często, nie daje się ich odróżnić, niestety! :-((
  • zim-io Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 05.05.15, 14:56
   Lato 2006. Jest wyjątkowo zimno i mokro. Pielęgniarki ustawiają pod gabinetem premiera Jarosława Kaczyńskiego namiotowe białemiasteczko. Są zdesperowane. Pokazują paski wypłaty. 1200zł.
   Jak za to przeżyć cały miesiąc, jak nakarmić głodne dzieci. Kaczyński nie ustępuje. Etatowi zapluwacze na forach dwoją się i troją i wspierają swojego zbawcę." Pigułom" w głowach się poprzewracało- to najczęstszy
   komentarz. Kilka pielęgniarek wdarło się do gabinetu Kaczyńskiego.Więc naprędce instaluje się zagłuszarki telefonów. Jak nie skontaktują się z dziećmi to zmiękną. Inne głodują w namiotach. Podjeżdżają karetki i wynoszą te co zasłabły. Kaczyński dalej nie ustępuje. Wysyła szturmowy oddział policji.W pełnym rynsztunku. Długie pały, na głowach przyłbice. Przecież IV RP nie ma pieniędzy na służbę zdrowia. Kasa jest potrzebna na alkohol
   w kancelarii brata, na nowe teczki w IPN, na budowę świątyni opatrzności, na odwierty wielebnego i do napełniania walizek agentów CBA . Nadchodzi jesień.Masowe ewakuacje zadłużonych szpitali. Chorzy w stanie krytycznym są przenoszeni do tych, co na razie jeszcze jakoś funkcjonują. Kaczyński w strachu. Może stracić budżetową kasę na finansowanie swojej koterii. To 65 mln zł. Ładna sumka i szkoda by to przepadło.
   Więc kapituluje. Nowe wybory. Naród wykopuje IV RP na śmietnik. Wszystko wraca do normy.
   Jest rok 2015. "Ciemny lud" już wszystko zapomniał. I wyje.
   Kaczyński wróć!!!!!! Jarosław Polskę Zbaw !!!!!!.
    • zim-io Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 07.05.15, 09:48
     Polak 1706 też zapomniał?
     Minister Ziobro uchodził za najbardziej zapracowanego członka rządu PIS. Nie powstawały tam jednak rozwiązania służące dobru obywateli, lecz raczej plany konstruowane ze współpracownikami z prokuratury w kogo uderzyć, by pogrążyć przeciwników politycznych. Minister sprawiedliwości po raz pierwszy od czasów stalinowskich publicznie zakwestionował domniemanie niewinności i przesądził, że ludzie, przeciw którym nie powstał nawet akt oskarżenia są winni przetępstwa!!!Co więcej nagłaśniał niektóre przydatne politycznie PISowi szczegóły (pomimo obowiązującej tajemnicy) śledztw i to przed sformułowaniem aktów oskarżenia!!!!.Nie zwracali na to uwagi jego wyborcy, którym jawi się on jako płomienny idealista i bezkompromisowy wróg przestępczości.Trudno przesądzać o winie tych ludzi. Tak długie trzymanie za kratkami bez aktu oskarżenia i rozprawy stanowi jednak patologię, a może i przestępstwo, bo areszt TYMCZASOWY jest środkiem zapobiegawczym, który stosuje się w wyjątkowych przypadkach.To wtedy powstało pojęcie "aresztu wydobywczego", w którym delikwent siedzi, aż złoży zeznania odpowiadające śledczym.To właśnie było za Ziobry wtedy z PISu!!!!Prokurator generalny przed PIS u władzy nie miał prawa wydawania poleceń co do treści czynności procesowych w indywidualnych sprawach. Z inicjatywy PISowskiego rządu ustawa przyznała jednak prokuratorowi generalnemu uprawnienia, pozwalające na wydawanie poleceń nawet co do sposobu zakończenia postępowania przygotowawczego lub postępowania przed sądem! Jeśli prokurator generalny jest ministrem sprawiedliwości i politykiem, kto rozumny ze zdumieniem i strachem obserwował usankcjonowanie praktyki, pozwalającej ingerować w bieg postępowań. Polska, wstępując do UE, chciała spełnić warunek ograniczenia wpływu polityków na prokuraturę. Wprowadzono wtedy zakaz ingerowania prokuratora generalnego w bieg indywidualnych postępowań karnych.Jednak jak się okazało nie za Ziobrowskiego PISu!!!!!!!!!!!!!!!
     PISowskie zmiany w ustawie o prokuraturze umożliwiły delegowanie prokuratorów bez ich zgody "na okres 12 miesięcy w roku" do innej prokuratury. Do czasu rządów PISu ustawa dopuszczała delegowanie do pół roku, teraz można je było przeciągnąć na lata. Dotyczyło to także prokuratora biura d.s. przestępczości zorganizowanej i pozwalało z dnia na dzień przerzucić go w inne miejsce, co w przypadku prokuratorów wspomnianego biura wiąże się ze zmniejszeniem płacy,uderza w jego rodzinę i... WYMUSZAŁO POSŁUSZEŃSTWO PROKURATORA!!!. Prokuratorzy mają przecież walczyć z najgroźniejszymi przestępstwami, a tu gwarancje ich niezależności stały się efemeryczne.Jeśli ktoś ma pojęcie na czym polega droga państwa do totalitaryzmu to to jest maleńki przyczynek dla myślących....:

     Wyobraźcie sobie(mówię to dla tych co wierzyli PISowi)że członek waszej rodziny "podpada" prominentnemu PISowcowi lub ktoś zatrzymany "w areszcie wydobywczym" posądza go o współpracę z aferzystami powiązanymi z SLD lub co gorsza z byłym f-szem rozwiązanego WSI.

     Nie jestem zwolennikiem PO też uważam ich za oszustów. Też widzę nieróbstwo i niekompetencję.Ale trzeba doprawdy być ślepym ,głuchym lub wręcz głupkiem, żeby zapomnieć jak zepsuł przez zaledwie 2 lata państwo PIS ,jaką ma krótką ławkę kadrową i jaką przejawia pazerność na zawłaszczanie państwa włącznie z instytucjami gwarantującymi do tej pory względną jego stabilność(choćby TK).


     • zim-io Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 07.05.15, 10:30
      Podaję jeszcze inne uzasadnione powody wstrętu do PIS dla ludzi kierujących się w życiu rozsądkiem czyli przewidywaniem skutków podejmowanych działań i prostą ludzką uczciwością:-)
      1.Dudziński,
      2.Fotyga,
      3.Kamiński,
      4.Ziobro
      5.Macierewicz
      6.Wróbel
      7.Kurski
      8.Czarnecki
      9.IPN
      10.Rydzyk i RM
      11.Sądy 24 godzinne
      12.TVP i poglądy Jana Pospieszalskiego
      13.Pisowskie prowokacje z cechami KARALNEGO podżegania do przestępstwa, zabronione PRZEZ KODEKS KARNY.
      14.PISowskie prawo o ustroju sądów powszechnych uderzające w niezawisłość sądów
      15.Zmiany w ustawie o prokuraturze wprowadzające totalny chaos kompetencyjny.
      16." Zamach" smoleński
      17.Katolicka oprawa wszystkiego

      itd itp
      -Jeśli chcesz forumowiczu znowu wstydzić się za politykę zagraniczną i ponosić jej koszty w postaci utraty rynków zbytu i miejsc pracy w Polsce ,
      -jeśli chcesz aby telewizja publiczna na którą również i ty płacisz abonament promowała Polski związaną z poglądami Jana Pośpieszalskiego,
      -jeśli chcesz aby twoje dziecko wychowywane było w zakłamanej polityce historycznej uprawianej przez IPN(słuszna i niesłuszna historia),
      -jeśli chcesz jeszcze więcej tablic i pomników JPII i Lecha Kaczyńskiego za publiczne pieniądze
      -jeśli chcesz aby polityka polska była "zgodna z linią episkopatu"
      -jeśli chcesz aby w ksenofobii, antysemityźmie i nacjonaliźmie TV publiczna zaczęła konkurować z RM

      trzymaj się forumowiczu z PIS :-)
      • polak1706 Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 08.05.15, 18:39
       Głosuję na PIS i DUDĘ bo chcę Polski ( uporządkowanej, sytej, praworządnej) a nie POlski. (okradanej, rozgrabionej, upadlanej, bez żadnych wartości w narodzie)
       A że niektórych trzeba mocniej trzymać za mordę.... Przez 2 lata musi nastąpić fala masowych aresztowań wśród POlityków, "biznesmenów" itp szumowin.
       Polskę trzeba ODZYSKAĆ!
       A ty rób co chcesz. Twoje dziecko będzie pracować w haremie (J.K. Mikke), jeżeli dalej będzie prowadzona POlityka PO i UNIJNA.

  • americano2014 Re: Głosując na Dudę, głosujesz na dyktatora... : 09.05.15, 20:35


   Ostatnio dodane publikacje
   Komentarze

   Strona główna
   Od redakcji
   Reklama
   Kontakt

   title

   description
   [Ad: Książka, która łamie tabu...]
   Jesteś tutaj
   Strona główna ? Blogi ? Blog użytkownika MatkaKurka ? Nazywam się Piotr Wielgucki i w dniu 10 maja...

   Nazywam się Piotr Wielgucki i w dniu 10 maja zagłosuję na Andrzeja Dudę
   posted by MatkaKurka on sob., 2015-05-09 12:38

   Prawo trzeba znać, prawo trzeba czytać, choćby dlatego, aby w sposób bezrozumny nie pozbawiać się przyjemności i nie narażać na przykrości. Przy okazji kolejnych wyborów mamy wyraźny podział na dwie Polski. Jedna Polska ze strachu całkowicie zamyka buzię, druga uprawia coś w rodzaju dowcipnej grypsery. Poza "dwiema Polskami" są też nieliczni piszący i mówiący otwartym tekstem na kogo będą głosować, kogo nie lubią, a komu w życiu nie zaufają. Życie pokazuje, że nie pierwszy raz to nie większość, ale zepchnięci na margines mają rację, ponieważ czytają przepisy prawne. Nie jest prawdą i nigdy nie było, że zwykły Kowalski w czasie ciszy wyborczej nie może sobie w Internecie, czy w barze przy piwie, swobodnie rozmawiać na tematy polityczne. To absolutna bzdura i histeria powielana od wielu lat. Przypisy w tej materii są jasne, jak słońce i proste do przyswojenia. Aby zdobyć pełną wiedzę trzeba zapoznać się z kilkunastoma artykułami z kodeksu wyborczego i jednym z kodeksu wykroczeń, ale do praktycznego zastosowania wystarczą 3 artykuły. Na początek warto znieść mit związany z idiotycznie wysokimi karami do 1 000 000 zł. Wieki temu był taki incydent, że któraś z gazet zamówiła i opublikowała sondaż w trakcie ciszy. Oczywiście była to akcja marketingowa, opłacało się gazecie zapłacić, bo zarobiła na sprzedaży. Dziś takie kary też obowiązują, ale trzeba wiedzieć za co? Za czystą głupotę! Opublikowanie sondażu przedwyborczego w dniach ciszy wyborczej jest karalne, to znaczy, że jeśli ktoś sobie skopiuje ostatni sondaż z piątku i zamieści z datą dzisiejszą może narazić się na grzywnę w wysokości 1 000 000 zł. Sensu w tym żadnego, bo sondaży przedwyborczych ze stron, podobnie jak plakatów ze ścian, zdejmować nie trzeba. Darujmy sobie w związku z tym gadanie o milionach, ponieważ ten problem dotyczy tylko niedorozwiniętych, ewentualnie jakiejś firmy, która chciałaby zrobić nowy sondaż w ciszy wyborczej przeprowadzić i opublikować.

   Poniżej zamieszczam dwa artykuły z kodeksu wyborczego i jeden z kodeksu wykroczeń, co od razu wskazuje, że nawet złamanie ciszy wyborczej nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem, takim samym jak sikanie lub picie piwa w miejscu publicznym.

   Kodeks wyborczy:

   Art. 105. § 1. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie, do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.

   Art. 498. Kto, w związku z wyborami, w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania prowadzi agitację wyborczą podlega karze grzywny.

   Kodeks wykroczeń:

   Art. 24. § 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5 000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.

   Jak widać w najgorszym razie grozi nam 5 tysięcy, pod warunkiem, że prowadzimy agitację, czyli zgodnie z art. 105. § 1 publicznie nakłaniamy lub zachęcamy, do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego. Dla uzupełnienia podam jeszcze definicję słownikową słowa agitacja. Według najnowszego słownika PWN agitacja to: ?zjednywanie zwolenników dla jakiejś sprawy?. Nie łamie kodeksu wyborczego ten, kto wyraża swoją opinię na temat dowolnego kandydata, wskazuje na kogo chce głosować i tym bardziej nie grzeszy, gdy swobodnie wypowiada się na tematy politycznie. Kiedy następuje złamanie ciszy wyborczej? No to jeszcze raz przypomnijmy, że wtedy i tylko wtedy, jeśli: publicznie nakłaniamy lub zachęcamy, do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego. Postawię skrzynkę porządnej polskiej wódki, do tego 20 kilo kiełbasy najwyższej jakości i 10 bochenków chleba na zakwasie, każdemu kto w moim tekście wskaże zdanie, w którym nakłaniam, czy zachęcam do głosowania w określony sposób lub określonego kandydata.

   Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w artykule 54 stanowi:

   1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

   i zabrania:

   2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

   Dodatkowe gwarancje daje:
   Art. 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności (ratyfikowanej przez Polskę 19 stycznia 1993 r.)

   1. Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe. Niniejszy przepis nie wyklucza prawa Państw do poddania procedurze zezwoleń przedsiębiorstw radiowych, telewizyjnych lub kinematograficznych.

   Jest moim świętym przywilejem wyrażanie poglądów, które nie naruszają prawa. A ponieważ jestem zwykłym obywatelem niezwiązanym z żadnym komitetem wyborczym, ani partią, jak również nie pobieram żadnych opłat od wzmiankowanych, to będę sobie na swoim blogu do woli pisał, którego polityka zamierzam poprzeć, a któremu w życiu głosu nie oddam. Nie namawiam przy tym nikogo by oddali głos na kogokolwiek, ale nie zamierzam też zabraniać wyrażania własnych poglądów. Proste? Jeśli tak, to pozwolę sobie jeszcze uzasadnić swój wybór. Zagłosuje na Andrzeja Dudę, bo w mojej ocenie jest to jedyny kandydat zdolny pokonać najgorszego prezydenta RP III nie wyłączając Wojciecha Jaruzelskiego. Bronisław Komorowski nie przekonał mnie w żadnym punkcie, po prostu widzimy Polskę, świat, ludzi i przedmioty zupełnie inaczej.

   Dla mnie podest do fotografowania wygląda tak:
   • wislocki12 Wklejasz wszystko jak leci! 09.05.15, 21:43
    Chyba strasznie ostatnio rozleniwiłeś się... Wklejasz wszystko, jak leci! ;-))
    PS. Przy okazji po raz kolejny naruszasz ciszę wyborczą. :-((
    PS2. W tych wyborach, jak rozumiem, już nie jesteś w komisji. :-((
     • wislocki12 "A ciszę wyborczą mam w..." 09.05.15, 22:34
      Piszesz:
      "A ciszę wyborczą mam w..." Może dokładniej? :-((
      Jak podejrzewam komisje wyborcze masz w tych samych okolicach... A "Obwodową Komisję Wyborczą Nr 12 w Mielcu z siedzibą – Żłobek Miejski Nr 3, ul. Pisarka 9" - w 2010 r. też? :-((
      • gladysek Re: do urn rodaki, do urn !! 10.05.15, 11:56
       Kiedy sie czyta wasze zlote mysli, wydaje sie ze jestescie w jakims szczegolnym amoku absolutnej glupoty. Pretensje macie do wszystkich i wszystkiego, nic i nikt wam sie nie podoba a przweciez nie macie zadnego pomyslu na "co dalej" . Prawda jest ze polske przesrali//scie z kretesem i nie ma takiej sily ktora mogla by przywrocic wasz stan posiadania sprzed wielkiego zrywu solidarnosci. Nie dociera do was ze TYLKO wy straciliscie wszystko. Bo co stracily Niemcy, Francja, GB czy jakikolwiek inny kraj EU? Ano nic, a Wy cholerne glupki oddaliscie przemysl ( opgromna czesc zostala zniszczona waszymi rekami), zrujnowaliscie przemysl wydobywczy, morski, rolnictwo, szkolnictwo, karmia was portugalskie, brytyjskie czy niemieckie sklepy, waszymi pieniedzmi rzadza zachodnie banki, nawet obiecywane niebo jest pod kontrola watyklanu. Glupi wy narod polaki, oj glupi. Pomyslcie tylko co bedzie jak skoncza sie unijne dotacje albo jak brytryjczyce powiedza wam " so long". Dobija was wasze kretynskie wielkomocarstwowe ciagoty bo za pozyczki na bron, torpedy i lodzie podwodne zaplacicie wolnoscia czwartego pokolenia. A wy od lat pierd//licie na forach to samo: jedyne wasze problemy to dojeb//ac anonimowemu lechowskiemu i filozofowac na tematy absolutnie oderwane od rzeczywistosci. A moze to parszywe parchy realizuja swoja polityke wykonczenia "tygrysa europy" by zagarnac wasze bogactwa w podziece za pomoc, milosierdzie i szacunek jakich udzielaliscie im od setek lat . Cos w tym musi byc.
  • republika_polska Hućpa PiSu i Dudy z przetargiem 15.05.15, 21:27
   Źródło:
   www.facebook.com/JWK.LUBLINIEC/posts/902728373124164
   Dodam, że pierwszy raz zasięgnięto opinii pilotów, i są oni bardzo zadowoleni z wyboru tego właśnie śmigłowca.
   ----------------------------------------

   1. MON ogłosiło przetarg na zakup 70 średnich śmigłowców. Podało wymaganą specyfikację i terminy (2017 rok pierwsze dostawy)
   2. MON w przetargu nakazała firmie zwycięskiej utworzenie centrum serwisowego w WZL1 w Łodzi aby państwo miało kontrolę nad serwisowaniem maszyn i aby nie dochodziło do sytuacji jak obecna se Świdnikiem, który wykręca się jak może i 8 lat! modernizuje nasze Sokoły!
   3. Pomimo, że Agusta Westland (PZL Świdnik) posiada w ofercie śmigłowce sprawdzone, spełniające wymagania jak AW101 wystawia do przetargu mały, niesprawdzony AW149, który żaden inny kraj nie chce kupić gdyż jest to przerobiony cywilny śmigłowiec (Rosnieft kupił sobie takie cywilne śmigłowce).
   4. Tak samo firma Sikorsky mając w ofercie śmigłowiec S-92, wystawia do przetargu mniejszy S-70i który spełnia tylko część wymagań.
   5. Airbus jako jedyny wystawia odpowiednio duży śmigłowiec EC725 Caracal, który spełnia nasze wszystkie wymagania techniczne.

   6. Śmigłowiec AW149 nie zapewnia wystarczającej pojemności aby zmieścić sensowną ilość żołnierzy (wymagane 12) z ekwipunkiem. Jak śmigłowiec na bazie wersji cywilnej nie zapewnia ani sensownej osłony przedziału załogi, charakteryzuje słabymi parametrami takimi jak: maksymalny pułap, czas wznoszenia, prędkość przelotowa, ładowność, masa startowa. Jednym słowem śmigłowiec dobry na wycieczki VIP, a nie do latania w wirze walki.
   7. Śmigłowiec S-70i to eksportowa wersja śmigłowca UH-60 Black Hawk (swoją drogą świetny śmigłowiec) z którym ma wspólny niestety tylko kadłub. Śmigłowiec proponowany Polsce przez firmę Sikorsky (PZL Mielec) jest pod każdym względem gorszą konstrukcją od wersji użytkowanej przez US Army (a nawet Słowacji sic!). Posiada słabsze silniki, stary typ wirnika(pogarszając parametry lotne), uproszczoną awionikę, oraz brak wyposażenia dodatkowego poprawiającego świadomość sytuacyjną załogi oraz jej skuteczność na polu walki. Jak bardzo jest to odchudzona wersja może świadczyć fakt, że S-70i jest lżejszy od UH-60 o 0,5t! Dlaczego zaoferowano nam taką słabszą wersję. Ponieważ podobnie jak AW149 nikt nie chce jej kupować tylko wybiera UH-60 lub najbardziej odpowiedni dla nas S-92. Próbie sprzedania nam gorszego Black Hawk'a sprzyjał fakt jego produkcji w PZL Mielec.

   8.EC725 Caracal to sprawdzona konstrukcja, podobnie jak Black Hawk od wielu lat unowocześniana i choć konstrukcyjnie nie najnowsza będąca w czołówce. Wbrew powszechnej opinii laików data powstania prototypu nie ma znaczenia jeśli założenia konstrukcyjne były słuszne i tak jest w przypadku Caracala. Jeśli chodzi o parametry samej maszyny Caracal bije swoich konkurentów na wszystkich płaszczyznach. Zapewnia wystarczającą osłonę przedziału załogi, oraz siłę ognia. Posiada ze wszystkich konkurentów największą prędkość przelotową, najwyższy maksymalny pułap, największy zasięg, największą ładowność, Ze względu na wysoki przedział załogi także najlepszą ergonomię dla żołnierzy. Wszystkie dane można sprawdzić na stronach producentów i porównać.
   9. PZL Świdnik należy do grupy Agusta Westland, której właścicielem są Włosi. Nie jest to Polski zakład, wpływy z produkcji nie trafiają do polskiego budżetu tylko włoskiego i wspierają rozwój tylko ich rozwój.
   10. PZL Mielec także nie jest Polską fabryką tylko należy do Sikorsky'go i tak samo kontrakt nie wspiera naszego przemysłu tylko ich firmę.
   11. Jedynymi Polskimi zakładami są WZL1 w Łodzi i Dęblinie.
   12. Airbus nie posiada w Polsce zakładów produkcyjnych dlatego zaoferował produkcję swojego śmigłowca Caracal właśnie w WZL1 należących tylko do Państwa Polskiego
   13. Oferta Agusta Westland (PZL Świdnika) - Zaproponowano śmigłowiec w cenie zbliżonej do pozostałych konkurentów. PZL Świdnik zaproponował dostarczenie pierwszych śmigłowców w 2019 roku co jest o 2 lata później niż wymagane w przetargu. Aby obejść ten punkt, zaproponował, że w 2017 roku dostarczy dla naszego wojska wersję cywilną (podkreślam cywilną!) tego śmigłowca co jest skandalem i byłoby hańbą dla Polski na arenie międzynarodowej! Należy też się zastanowić co by później zrobili z tymi cywilnymi śmigłowcami. Przerobili na wojskowe? Wstyd i krętactwo wychodzi. PZL Świdnik w swojej ofercie nie zaproponował pełnego przekazania zdolności serwisowych śmigłowców do należących do Państwa Polskiego zakładów WZL1. Powodem tego była chęć dyktowania warunków cenowych, opóźnianie prac serwisowych (tak jak w przypadku modernizacji śmigłowców Sokół) i niedopuszczenie aby Państwo Polskie uzyskało zdolności nacisku na PZL Świdnik w kwestii posiadanych śmigłowców. Co więcej PZL Świdnik nie sprecyzował gdzie i ile bedzie produkował śmigłowców AW 149 gdy wygra kontrakt. Należy pamiętać, że obecnie linia produkcyjna tego śmigłowca jest we Włoszech!
   14. Oferta Sikorsky (PZL Mielec) - Zaproponowano śmigłowiec w cenie zbliżonej do konkurentów jednak bez uzbrojenia. Jest to sytuacja niedopuszczalna z dwóch powodów: 1 - Dodatkowy koszt zakupu uzbrojenia windujący cenę do góry; 2 - Znaczne opóźnienia wprowadzenia śmigłowców do Polskiej armii ze względu na konieczność przeprowadzenia atestów po integracji uzbrojenia ze śmigłowcami. Wybierając tą ofertę nasze Wojska otrzymałyby "wojskowy, nieuzbrojony śmigłowiec" co brzmi jak chory żart Oferta także nie obejmowała przekazania kontroli nad serwisem w ręce Polskich władz co powtarzałoby sytuację opisaną w punkcie wyżej.
   15. Oferta Airbus – Zaproponowano śmigłowiec w cenie zbliżonej do konkurentów. Firma Airbus zobowiązała się do wybudowania fabryki w Łodzi. Produkcja jednak będzie ograniczona na kształt znany z PZL Świdnik i PZL Mielec. Airbus w ramach umowy przekaże do WZL 1 w Łodzi należącego do Państwa Polskiego pełne zdolności serwisowe śmigłowców Caracal, oraz zdolności budowy i serwisowania silników w Dęblinie. Śmigłowce będą uzbrojone i pierwsze sztuki otrzymamy w 2017 roku.
   16.Offset czyli co zyskamy? PZL Świdnik oraz PZL Mielec zaproponowały zainwestowanie tych pieniędzy w fabryki w Świdniku i Mielcu zwiększając ich możliwości. Słowa pięknie brzmią ale gdy weźmiemy pod uwagę, że jedynymi ich właścicielami są właśnie te firmy taki offset w ich wykonaniu będzie oznaczał wyciągnięcie sobie pieniędzy z prawej kieszeni i przełożenie ich do lewej – kreatywna księgowość godna pozazdroszczenia. Airbus nie posiada fabryk w Polsce w związku z tym będzie musiał zainwestować w należące do państwa Polskiego zakłady WZL1 w Łodzi. Z tego powodu jest to jedyny offset który może nam – Polsce coś więcej dać.
  • republika_polska I głos drugiej strony... 15.05.15, 22:12
   Niestety nie poznamy prawdopodobnie wszystkich szczegółów gry jaka była prowadzona w latach 2013-2015 ale w zarysie można ją odtworzyć. Według nieoficjalnych informacji, MON liczył że w roku 2013 wystawione do przetargu będą zupełnie inne typu maszyn.
   Przetarg miał obejmować głównie S-92 Sikorskiego (lub S-70i) i NH-90 które miała zaproponować Agusta-Westland. I to pomiędzy nimi miał się rozstrzygnąć „bój” o polskie niebo. Agusta-Westland jednak nie chciała się dzielić zyskami z pozostałymi współuczestnikami programu NH-90 (Fokker i Eurocopter) i postanowiła samodzielnie wygrać przetarg w Polsce. Akurat kończyła opracowywanie nowej maszyny AW-149 i wygrany przetarg pozwoliłby tej maszynie mocno zaistnieć na rynku lotniczym w Europie. Stąd decyzja o wystawieniu AW-149. Sikorski zaś w swojej strategii założył, iż wersja S-70i ma być tą wersją znanego UH-60, która jest przewidywana na eksport. Stąd nie przewidywał dla Polski żadnej innej maszyny. Trzeba dodać iż wersja UH-60M oraz niektóre, nawet starsze wersję (UH-60A i UH-60L) wymagają zgody Kongresu USA na ich eksport. Związane jest to z tym, iż wyposażone są one w urządzenia uznawane w USA za „wrażliwe”, stąd ich waga w stosunku do S-70i jest większa, aż o 500 kg i to bez uzbrojenia ofensywnego. Dlatego też Sikorski chcąc uniknąć wielu procedur związanych z eksportem opracował wersję S-70i, która takiej zgody Kongresu nie wymaga. SIC! - to jesteśmy sojusznikiem?

   W ten sposób do przetargu stanęły maszyny, których w wojsku się nie spodziewano, a w każdym bądź razie warunki techniczne przetargu ich nie uwzględniły.

   Wkrótce, na początku roku 2013 do gry włączył się kolejny gracz – Eurocopter (część EADS, obecnie Airbus). W tym okresie Rząd Polski toczył rozmowy na temat przejęcia 1-2% udziałów w EADS (obecnie Airbus), którego częścią był Eurocopter. Być może przystąpienie do przetargu było jedną z kart przetargowych Rządu Tuska do przejęcia powyższych udziałów. Trudno to rozstrzygnąć. W każdym bądź razie trzeci gracz również nie mógł bez zgody Agusta-Westland wystawić do przetargu NH-90. Poza tym produkcja NH-90 została już w Europie podzielona i prawdopodobnie nikt się nie chciał z Polską tym „tortem” dzielić. Stąd Airbus postawił na starą i wypróbowaną konstrukcję EC-725.

   Taki przebieg spraw nie satysfakcjonował do końca MON. Jesienią 2014 roku próbował on w kwestii typów śmigłowców wpłynąć na oferentów, wyraźnie dając do zrozumienia, iż nie wszystkie one spełnią warunki techniczne. Ale nic z tego nie wyszło, z przyczyn które obecnie trudno określić.
   Po dwóch latach niepotrzebnego przeciągania przetargu, MON rekomendował do dalszego przetargu właśnie EC-725, gdyż nie miał de facto innego wyjścia. Mimo jego sugestii pozostali kontrahenci nie zmienili typów śmigłowców oferowanych w przetargach. Amerykanie liczyli prawdopodobnie na to, iż Polska mimo wszystko „dla dobrych stosunków” wybierze S-70i, zaś Włosi liczyli, iż zagrożenie masowymi zwolnieniami w Świdniku wymusi przyjęcie ich oferty. Choć być może były i inne przyczyny nie zmieniania ofert. MON pokazało jednak że będzie grało własną kartę.

   Suma summarum MON nie otrzymał tego co oczekiwał. Spełniający warunki techniczne Caracal EC-725 jak by nie patrzeć to leciwa konstrukcja, której możliwości modernizacyjne się już kończą. Mówi się wprawdzie o nowych silnikach dla tego modelu oraz innych zmianach ale odstaje on od współczesnych nowych konstrukcji typu S-92 czy NH-90. Nikt chyba nie zaprzeczy, iż każda z tych dwóch ostatnich konstrukcji była by bardziej optymalna dla polskiego wojska niż EC-725 Carcal. W lotnictwie nie liczą się tylko sztywne parametry maszyn ale także takie rzeczy jak ergonomia pracy, koszty eksploatacji czy też … wygoda żołnierzy. A tymi EC-725 ustępuje nowszym maszynom. Nieprzypadkowo EC-725 nie został wybrany śmigłowcem Wojsk Lądowych Francji. Stąd jeśli mówimy o przetargu na nowy śmigłowiec transportowy dla polskiej armii, należy mieć na względzie także te konstrukcje które były wielkimi nieobecnymi. A zestawienie wszystkich potencjalnych maszyn które może zakupić Wojsko Polskie, z podstawowymi danymi technicznymi pokazuje tabela niżej.

   www.mpolska24.pl/post/8677/jak-kupujemy-najdrozsze-smiglowce-swiata-liczby-i-fakty-cz-1
   • polak1706 Re: I głos drugiej strony... 15.05.15, 22:28
    Mnie nic nie dziwi. Autostrady i drogi droższe niż gdzieś w świecie i w dodatku
    finanse.wp.pl/kat,1035863,opage,3,title,Ponad-70-procent-nowych-drog-z-usterkami-Miazdzacy-raport-NIK,wid,17452057,wiadomosc.html?ticaid=114dee#opinie
    Stadiony POdobnie więc i śmigłowiec także.
    Co, a raczej kto za tym stoi?
    Wieść gminna niesie, że wygrywający przetarg przekazuje od 5-10% wartości przetargu, za przychylność, właściwym gremiom.
    Prawda to czy fałsz?