Dodaj do ulubionych

Kurator broni arcybiskupa...

26.12.19, 20:00
"Barbara Nowak stanęła w obronie wściekle atakowanego abp. Marka Jędraszewskiego, który oskarżył „ekologizm” o odwracanie porządku świata. Nowak w swoim wpisie na Twitterze nawiązała do Grety Thunberg, apelując pośrednio do jej rodziców, aby dali swojej córce dorosnąć."
Ciekawe, co kurator z Krakowa sądzi o Roksanie Węgiel, Wiki Gabor, że dzieciach z Arki Noego nawet nie wspomnę... A są jeszcze przeróżne uroczystości kościelne - procesje, marsze, pielgrzymki itp., które bez dzieci nie mogłyby się obejść... :-(

wpolityce.pl/spoleczenstwo/479411-barbara-nowak-staje-w-obronie-abp-jedraszewskiego
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Kurator broni arcybiskupa... 26.12.19, 20:42
   "Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne (...) to coś co się narzuca, a ta aktywistka (Greta Thunberg - red.) staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych - stwierdził krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski. - To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii - grzmiał duchowny. Po jego wypowiedzi w sieci zawrzało, jednak komentarze są dość jednoznaczne i nawet na spolaryzowanym zwykle Twitterze trudno o znalezienie głosów poparcia dla arcybiskupa."

   wiadomosci.onet.pl/kraj/komentarze-po-wypowiedzi-abpa-jedraszewskiego-o-ekologizmie-sprzecznym-z-biblia/0vntzpm
    • wislocki12 Re: Kurator broni arcybiskupa... 27.12.19, 11:12
     Jacek Żakowski w TOK FM:
     "Wcale się nie dziwię, że po raz pierwszy od naprawdę bardzo dawna, metropolita krakowski nie jest kardynałem. I chyba nie zostanie, bo z trudem mieści się w kościelnej normie cywilizacyjnej, która przecież i tak goni rzeczywistość - tak Jacek Żakowski komentował w TOK FM kontrowersyjne słowa metropolity krakowskiego o "ekologizmie".

     www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/żakowski-o-słowach-arcybiskupa-jędraszewskiego-co-się-w-głowie-tego-hierarchy-roi-to-jest-po-prostu-niesamowite/ar-BBYnTTk?ocid=spartandhp
   • wislocki12 Re: Kurator broni arcybiskupa... 01.01.20, 12:30
    "Ochrona tego świata, robienie wszystkiego, aby ten wielki skarb, jakim jest świat nie został przez nieodpowiedzialność człowieka zniszczony staje się dla nas wielkim zadaniem – mówił abp Marek Jędraszewski podczas noworocznej mszy św. w bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie."
    Nawrócił się na ekologizm? ;-)

    wpolityce.pl/kosciol/480139-abp-jedraszewski-ochrona-tego-swiata-to-wielkie-zadanie
  • genia50 Re: Kurator broni arcybiskupa... 28.12.19, 20:13
   Biskup jest już w starszym wieku i rzeczywiście nie obawia się zmian klimatycznych, bo kiedy nastąpią już go nie będzie . Inaczej jest z dziećmi i osobami młodszymi, bo one mają więcej czasu przed sobą i nie chcą doczekać katastrofy ekologicznej, więc warto pomyśleć o nich , a nie dbać o to aby hierarsze nikt nie zakłócał dostatniego życia i może jeszcze przeznaczał pieniądze na jakąś ekologię zamiast na luksusy w pewnych środowiskach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka