Dodaj do ulubionych

Wydalić ambasadora?

27.12.19, 21:33
"Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oczekuje od władz Rzeczypospolitej Polskiej ostrej reakcji na wypowiedź prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, który określił ambasadora II Rzeczypospolitej Józefa Lipskiego „bydlakiem i antysemicką świnią”.
A jeśli Rosja zastosuje stosowne kroki odwetowe to będziemy mieć problem na Wschodzie... Nie sprzedadzą nam węgla. ;-)
PS U nas Lenin, Stalin i paru innych też ma nienajlepszą opinię! ;-)

niezalezna.pl/303589-wydalic-ambasadora-rosji-z-warszawy
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Wydalić ambasadora? 28.12.19, 22:09
   "Historyk w rozmowie z Onetem wskazuje, że Putin prawdopodobnie nawiązuje do notatki z 20 września 1938 r., w której Lipski relacjonował rozmowę z Adolfem Hitlerem. — I tam rzeczywiście pojawia się passus: Hitler mówi, że chce "załatwić" kwestię żydowską i wysłać Żydów poza Europę. Cytat ten z notatki ambasadora RP brzmi następująco: "przyświeca [...] myśl załatwienia, w drodze emigracji do kolonij, w porozumieniu z Polską, Węgrami, może i Rumunią, zagadnienia żydowskiego (w tym punkcie mu odpowiedziałem, że jeśli znajdzie solucję, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie - brzmiał komentarz Lipskiego pozostawiony w notatce) — opowiada Krzysztof Rak."
   Pomnik Hitlera w Warszawie to całkiem fajna rzecz.. ;-)

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/putin-o-polskim-dyplomacie-bydlak-i-swinia-lipski-mowil-o-budowaniu-pomnika-hitlerowi/8g7p2kb
   • wislocki12 Re: Wydalić ambasadora? 29.12.19, 22:50
    "Oświadczenie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego
    XX wiek przyniósł światu niewyobrażalne cierpienie i śmierć setek milionów ludzi – zamordowanych w imię chorych, totalitarnych ideologii. Śmiertelne żniwo nazizmu, faszyzmu i komunizmu jest oczywistością dla ludzi naszego pokolenia. Oczywistością jest także to, kto za te zbrodnie odpowiada – i czyj sojusz rozpoczął II Wojnę Światową, najbardziej morderczy konflikt w dziejach ludzkości."
    Szkoda tylko, że w rzeczonym oświadczeniu nie ma nawet słowa o aferze z ambasadorem Lipskim, który chciał zbudować pomnik Hitlerowi za rozwiązanie kwestii żydowskiej... :-(

    premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/oswiadczenie-prezesa-rady-ministrow-mateusza-morawieckiego-0.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka