30.12.19, 21:23
"Jaka jest polska strategia w obliczu rosyjskiego ataku propagandowego na tle przyczyn wybuchu II Wojny Światowej? Czy rzeczywiście, jak twierdzą niektórzy krytycy, dajemy się prowokować Moskwie? Z jakiego powodu prezydent Andrzej Duda nie zabrał dotąd głosu?

wpolityce.pl/polityka/479923-to-tylko-przygrywka-przed-glownym-uderzeniem
Obserwuj wątek
  • genia50 Re: Dlaczego? 30.12.19, 23:19
   Moim zdaniem strona polska powinna dementować te "wiadomości" historyczne Putina, bardzo merytorycznie i spokojnie.Powinna nam w tym pomagać dyplomacja USA i UE. Prezydent lepiej niech się nie wypowiada osobiście, bo jak się napnie to może powiedzieć coś takiego, że wywoła burzę albo i co gorszego, co w obecnym stanie naszego wojska i obronności oraz wysunięcia się naszego kraju z szeregu Unii i w związku z tym spadku naszego znaczenia będzie niebezpieczne.
   • wislocki12 Re: Dlaczego? 30.12.19, 23:29
    "Ambasada Rosji zabiera głos ws. oświadczenia Mateusza Morawieckiego.
    "W oświadczeniu Prezesa Rady Ministrów RP z 29 grudnia tego roku nie ma dla nas nic nowego" - podaje na wstępie Ambasada Rosji. Ambasada zaznacza, że zrównując nazizm i komunizm, Mateusz Morawiecki "zapomina, że (...) niemiecka maszyna wojskowa spotkała prawdziwy opór tylko ze strony Armii Czerwonej". "Za zmiażdżenie na froncie sowiecko-niemieckim trzech czwartych sił Hitlera kraje wolnej i demokratycznej Europy, w tym Polska, powinny być zobowiązane Związkowi Radzieckiemu".
    Ambasada zarzuca premierowi Morawieckiemu, że tak naprawdę nie odniósł się do treści oświadczeń Putina, z którymi polemizował, a konkretnie do "polityki ustępstw wobec hitlerowskich Niemiec, którą prowadziły państwa Zachodu, a wraz z nimi Polska, do 1939 r.", "zakłócania - przy aktywnym udziale Polski - wysiłków Związku Radzieckiego stworzenia systemu bezpieczeństwa zbiorowego w obliczu zagrożenia faszystowskiego", a także do "haniebnego spisku z Monachium, po którym Polska wraz z Niemcami zajęła ziemie czechosłowackie" czy "antysemickich nastrojów przedwojennych władz Polski".

    wiadomosci.onet.pl/kraj/ambasada-rosji-zabiera-glos-ws-oswiadczenia-mateusza-morawieckiego/3vzlfhq

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka