Dodaj do ulubionych

Ukrócić aktywność Rydzyka

22.01.20, 20:09
"Papież Franciszek otrzymał "Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka". Jego twórcy liczą na to, że zbiorą poparcie 200 tys. osób. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk dotrzymał słowa i doprowadził do tego, że petycja wylądowała na biurku Głowy Kościoła. Najpierw przekazał ją arcybiskupowi Edmonton w czterech językach (polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim), a także jej elektroniczną kopię z podpisami, a następnie wysłał ją zarówno do nuncjusza apostolskiego w Kanadzie, jak i bezpośrednio do Franciszka.
Dostał już potwierdzenie, że przesyłki dotarły do adresatów. - Nuncjusz przysłał mi maila, potwierdzając, że on i Ojciec Święty otrzymali mój list oraz petycję - mówi Onetowi Thomas Lukaszuk.
Kolejny ruch w tej sprawie będzie zależał już od papieża. W treści apelu jego twórcy nie wskazywali, w jaki sposób miałaby zostać ukrócona aktywność ojca Rydzyka, ale wyrazili nadzieję m.in. na to, by kontrolowane przez niego media zyskały stricte religijny charakter."

wiadomosci.onet.pl/kraj/papiez-otrzymal-petycje-ws-ojca-rydzyka/lh17xzm
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka