Dodaj do ulubionych

Nobel dla Turskiego!

31.01.20, 02:05
"Marian Turski powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla - wskazują dziennikarze tygodnika "Polityka", którzy rozpoczęli akcję "Nobel dla Turskiego". Za poruszające przemówienie były publicysta i więzień Auschwitz został już odznaczony m.in. Orderem Zasługi Wielkiego Księstwa Luksemburga.
Podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau były więzień obozu, Marian Turski, wygłosił poruszające przemówienie, w którym apelował, by nie być obojętnym i przestrzegał, że Holokaust może się powtórzyć. - Auschwitz nie spadł nagle z nieba. Auschwitz tuptał, dreptał małymi kroczkami, zbliżał się - mówił Turski. - Nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki. Nie bądźcie obojętni, gdy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana - podkreślał, a jego wystąpienie szybko zostało rozgłos i zostało odnotowane m.in. przez światowe media."

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/polityka-chce-pokojowego-nobla-dla-mariana-turskiego-mało-kto-na-niego-tak-bardzo-zasługuje/ar-BBZuj6o?ocid=spartandhp
Obserwuj wątek
    • genia50 Re: Nobel dla Turskiego! 31.01.20, 21:29
      P. Turski opowiedział jak rodzi się zło i do czego może doprowadzić gdy się go w porę nie zauważy i nie zareaguje na nie. Siedzący na uroczystości politycy odpowiedzialni za złą atmosferę i wrogie stosunki międzyludzkie w kraju, na te słowa powinni się ze wstydu zapaść pod ziemię , ale ... trzeba mieć wstyd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka