Dodaj do ulubionych

Jak ucywilizować polityków?

14.02.20, 20:38
"Polityka to walka o władzę. W walce wszystkie metody są dozwolone. W naszych czasach obowiązują pewne ograniczenia. Od końca XVIII wieku niedopuszczalna jest walka fizyczna z zabójstwem włącznie, zdarzały się wyjątki. Niedopuszczalne (w teorii) jest kłamstwo i chamstwo – jakie zademonstrowała ostatnio posłanka Lichocka w Sejmie – czy argumenty ad personam. Na przykład, że syn kandydata jest narkomanem albo, że córka się puszcza. Że kandydat jest brzydki lub że kiepsko śpiewa. I tyle. Wszystko inne jest dozwolone.
Niesłusznie sądzimy, że obywatele nie lubią brutalności. Ależ lubią i to zwłaszcza, kiedy ich kandydat jest ostry i bezwzględny w walce o zwycięstwo. Walka polityczna nie jest dla ludzi miłych i pozbawionych stanowczości przechodzącej wręcz w brutalność. Dlatego olbrzymia większość z nas nie nadaje się na polityków. Politycy nie tylko powinni, ale muszą być brutalni w cywilizowany sposób. Ich zwolennicy podobnie. Pytanie zatem brzmi następująco: jak ucywilizować brutalność (słowną) polityków, a przede wszystkim ich zwolenników."

www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=1f8c8cbd-2fff-5a3f-8d0b-7bda4b4f17ef&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka