Dodaj do ulubionych

Wizyta w Rosji jest proszeniem się o nieszczęście?

19.02.20, 20:02
"wPolityce.pl: Co pani sądzi o pomyśle polskich władz, które chcą zorganizować uroczystości rocznicowe w Katyniu i Smoleńsku?
Magdalena Merta: Jestem sparaliżowana lękiem i chciałabym błagać polskie władze, żeby nie ryzykowały wizyty w Smoleńsku i Katyniu. Apeluję do polityków, żeby nie odbywali podróży do Rosji, która jawnie deklaruje wrogość wobec nas. Chciałabym, żeby politycy nie narażali się. Niech zrobią to dla nas, dla rodzin smoleńskich. Niech oszczędzą nam stresu, lęku i przerażenia, żeby już nie było więcej łez, więcej bólu i więcej rozpaczy. Cokolwiek Rosja złego wyrządzi Polsce, pozostanie bezkarna i nikt się tym nie przejmie, bo będą interesy ważniejsze niż np. kolejna śmierć polskiej delegacji. Bo będzie chodzić o stosunki z Chinami, o układ ze Stanami Zjednoczonymi. Myślę, że nie tylko ja mam wrażenie, że wizyta w Rosji jest proszeniem się o nieszczęście. Mało było tragedii z 2010 r., że podobne ryzyko jest podejmowane dziesięć lat później?"

wpolityce.pl/smolensk/487677-merta-niech-wladze-nie-ryzykuja-wizyty-w-smolensku
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Wizyta w Rosji jest proszeniem się o nieszczę 20.02.20, 01:27
      Może i wizyta w Rosji jest proszeniem się o nieszczęście... Ale przecież jednak nikt nie zmuszał pana Merty do lotu do Smoleńska. Zrezygnowali z różnych względów, m.in. Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda (sic!), Grzegorz Schetyna, Andrzej Pilch, Stanisław Żelichowski, Marian Janicki, Joanna Szczypińska, Jan Ołdakowski, Stanisław Ożóg, Rafał Grupiński, Jan Englert i... Wojciech Jaruzelski. A dla Beaty Kempy zabrakło miejsca... :-(

      www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rocznica-katastrofy-smolenskiej-oni-tez-mieli-leciec-samolotem-tu-154/d4tk3b9

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka