Dodaj do ulubionych

Starzeją się kadry...

05.05.20, 21:33
"W niedzielę ojciec Tadeusz Rydzyk skończył 75 lat, czyli osiągnął wiek, który uprawnia wysokich dostojników kościelnych do przejścia na emeryturę i w świecie duchownych uważany jest za dobry moment do zakończenia posługi. Gdyby najbardziej znany polski zakonnik zechciał to zrobić, naturalnym kandydatem na jego następcę wydaje się być ojciec Jan Król. Ale redemptoryści nie chcą nawet teraz o tym spekulować."

wiadomosci.onet.pl/kraj/rydzyk-osiagnal-kaplanski-wiek-emerytalny-kto-go-moze-zastapic/m2t9n10
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Starzeją się kadry... 06.05.20, 20:17
   "Tadeusz Rydzyk ma 75 lat. To wiek, który dla każdego kapłana oznacza przejście na zasłużoną emeryturę. Czy zakonnik z Torunia, twórca i szef Radia Maryja, zdecyduje się na ten krok i zrezygnuje z pełnionych do tej pory funkcji i zaszczytów? Jeśli tak, to czy jego naturalnym następcą będzie ojciec Jan Król (60 l.), który jest wicedyrektorem Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także odpowiada za sprawy finansowe w obu rozgłośniach?"

   www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ojciec-tadeusz-rydzyk-skonczyl-w-niedziele-75-lat-osiagnal-kaplanski-wiek-emerytalny/7b2kwz8
   • wislocki12 Re: Starzeją się kadry... 06.05.20, 21:14
    "Abp Hoser powiedział, że epidemia, która sparaliżowała świat, to nie tylko zjawisko opisywane w kategoriach biologicznych, epidemiologicznych, czy statystycznych, ale przede wszystkim zjawisko kulturowe i duchowe.
    Nagle zmienił się metafizyczny kierunek, w którym rozwijała się współczesna cywilizacja. Zmieniło się coś, czego nie da się w sposób wymierzalny ocenić, ponieważ odnosi się do świata wartości. Epidemia doprowadziła do załamania się ideologii zysku we wszystkim, ideologii konsumpcji, ideologii rynku. Musimy nauczyć się innej, nowej solidarności. Musimy odnaleźć inne wektory życia — powiedział abp Hoser."
    A o. Rydzyk swoje! :-(

    wpolityce.pl/kosciol/499044-abp-hoser-pandemia-zmienila-wektory-naszego-zycia
  • genia50 Re: Starzeją się kadry... 06.05.20, 20:26
   Nie wierzę, że puści się takiej fuchy, prezesowania, rządzenia pieniędzmi, duszami, nawet pośrednio politykowaniem , mamy przykłady ludzi którzy trzymają się rękami i nogami stanowisk nie tylko w Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka