Dodaj do ulubionych

Ważniejsze jest zdrowie ducha?

09.05.20, 20:21
"W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w wyniku pandemii koronawirusa w Polsce, ale i w wielu zachodnich krajach Europy wierni zostali niemal pozbawieni możliwości udziału we Mszy św. w świątyniach. W Polsce obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. – To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę – ludzie się przestraszyli. Mówili: „Nie wchodźcie do Kościoła, tylko pięć osób”. […] Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas, katolików, jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR."
Ale tu chodzi o zdrowie! ;-)

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/220458,wracajmy-jak-najszybciej-do-kosciolow.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Ważniejsze jest zdrowie ducha? 09.05.20, 20:31
   "Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu została bezterminowo zawieszona.
   – Pandemia uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski."
   Nie wie lewica, co mówi prawica? ;-)

   supernowosci24.pl/beatyfikacja-kard-wyszynskiego-zawieszona/
  • genia50 Re: Ważniejsze jest zdrowie ducha? 10.05.20, 18:29
   Maybachem do Nieba, a reszta jak padło. Prawdę mówiąc ludzie , którzy wierzą w życie pozagrobowe i są bardzo religijni nie powinni dbać o dobra materialne i wygody życia doczesnego, czekając na nagrodę i dostatek w Niebie.Tyle, że u nas religijnych ludzi prawie wcale nie ma , zapisują dzieci poprzez chrzest do Kościoła bo taka Tradycja i teraz się to dodatkowo "opłaca". Pasterze też nie pokazują tego , że nie zależy im na doczesności , wygodach , kasie i wpływach.Poza tym takie opinie ( nie mojego) Ojca nie są dobre, bo pokazują, że nie należy słuchać epidemiologów ani wskazań ministerstwa zdrowia, tylko tych księży, którzy wymagają głupiego i niepotrzebnego narażania życia i zdrowia swego i innych. Parę niedziel bez kasy da się wytrzymać, a niekontrolowany wybuch epidemii mógłby być tragiczny.
  • wislocki12 Re: Ważniejsze jest zdrowie ducha? 10.05.20, 19:17
   "Koronawirus nadal rozprzestrzenia się w Polsce. W kraju obowiązuje stan epidemii. Tymczasem w oleśnickim kościele na Dolnym Śląsku duchowny rozprawiał o tym, że... koronawirusa "nam się wmawia". "Są tacy, którzy czyhają na naszą wiarę, a dzisiaj jesteście tego świadkami" – mówił w czasie kazania ksiądz Krzysztof, wikariusz z wrocławskiej parafii."
   Nowa wiara?

   www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/olesnica-ksiadz-oglosil-ze-koronawirusa-nam-sie-wmawia-reakcja-archidiecezji/e5etg4r

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka