Dodaj do ulubionych

Dlaczego właśnie Górki Czechowskie?

24.08.20, 20:48
"Specjaliści z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN rozpoczęli prace poszukiwawcze na terenie Górek Czechowskich w Lublinie. Poszukują miejsc pochowku osób zamordowanych w czasie okupacji niemieckiej i po 1944 r."
Przecież w czasie II wojny światowej zginęło 6 mln obywateli Polski, z tego 3 miliony Żydów. Wszystkich będą szukać? ;-)

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/225468,poszukiwania-na-gorkach-czechowskich.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Dlaczego właśnie Górki Czechowskie? 25.08.20, 00:52
   "Do początku lat 80. XX wieku Górki Czechowskie funkcjonowały jako obszar ćwiczeń rekrutów Garnizonu Lubelskiego (stąd alternatywna nazwa terenu – poligon). W południowej części poligonu zachowane są transzeje, kilka bunkrów oraz strzelnica. W jednym z wąwozów znajduje się symboliczny grób legionistów z 1916 roku (badania z roku 2008 ujawniły szczątki jednej osoby, przeniesione potem na cmentarz wojskowy przy ul. Unickiej)." (Wikipedia)
  • wislocki12 Re: Dlaczego właśnie Górki Czechowskie? 25.08.20, 00:57
   "Śledztwo wszczęte w kwietniu przez Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ zostało umorzone. Biegli z zakresu medycyny sądowej, którzy badali znalezione szczątki, nie ustalili jednoznacznie jakiego są one pochodzenia. – Opinia nie była przesądzająca, ale biegli wskazali, że raczej nie są ludzkie – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka."

   Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/225468,poszukiwania-na-gorkach-czechowskich.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka