Dodaj do ulubionych

Polacy nie chcą płacić Pierwszej Damie...

25.08.20, 19:23
"Pracownia SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadziła sondaż, w którym spytała Polaków o to, czy pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie. Wyniki nie pozostawiają złudzeń.
Respondentom zadano pytanie "Czy żona prezydenta lub mąż prezydent Polski powinna/powinien otrzymywać wynagrodzenie?". Aż 61,9 proc. ankietowanych odpowiedziało przecząco. Za przyznaniem wynagrodzenia pierwszej damie opowiedziało się 25,1 proc. badanych. Z kolei 13 proc. biorących udział w sondażu nie ma zdania na ten temat."

dorzeczy.pl/kraj/151332/ciekawy-sondaz-polacy-nie-chca-placic-pierwszej-damie.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Polacy nie chcą płacić Pierwszej Damie... 25.08.20, 21:55
   "Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się kwestii wynagrodzenia dla Pierwszej Damy. Niedawno Sejm przegłosował ustawę odpowiednią ustawę. Jednak znajdujące się w niej przepisy o podwyżkach dla polityków wywołały oburzenie i projekt upadł w Senacie.
   Według projektu ustawy, żona prezydenta miała otrzymywać pensję w wysokości 17987 zł brutto. Ze względu na wysokie podwyżki dla innych polityków cały projekt wywołał potężną burzę medialną. Ostatecznie Senat odrzucił projekt, a Sejm nie chciał się już nim ponownie zajmować.
   (...)
   Na Twitterze do sprawy odniosła się Krystyna Pawłowicz, byłą posłanka, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
   „Co do Pierwszej Damy to przecież tu NIE chodzi o PODWYŻKĘ,ale w ogóle o ZAPŁACENIE za realnie wykonyw.pracę,jak urzędnikowi” – rozpoczęła swój wpis Pawłowicz. „Ludzie o słabszej syt. finansowej zwykle nie chcą by innym w ogóle za coś płacić.Ale żona Prezydenta przecież PRACUJE i jak WSZYSTKIM należy się ZAPŁATA.” – dodała."
   I to tak, bez umowy? :-(
   PS Wpis żenujący pod każdym względem, jak na przwnika, profesora, że o sędzi Trybunału Konstytucyjnego nawet już nie wspomnę! :-(

   wmeritum.pl/krystyna-pawlowicz-pierwszej-damie/321619

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka