Dodaj do ulubionych

Nepotyzm polityczny

02.09.20, 23:23
"Czarnek: Polityczny nepotyzm to skandal. To szkodzi partii, reformom i naszej misji. Wielu polityków PiS tak uważa. Poseł PiS Przemysław Czarnek udzielił wywiadu portalowi Interia, w którym m.in. skrytykował nepotyzm władzy, odniósł się też do swojej sławnej wypowiedzi o ideologii LGBT z kampanii wyborczej."

wpolityce.pl/polityka/515943-czarnek-polityczny-nepotyzm-to-skandal
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Nepotyzm polityczny 03.09.20, 00:04
   "To coś, co nie powinno mieć miejsca. Szkodzi partii, reformom i naszej misji – ocenił poseł PiS Przemysław Czarnek. To reakcja na doniesienia o nepotyzmie w szeregach jego ugrupowania.
   W ubiegłym tygodniu serwis Onet poinforrmował, że Kamila Andruszkiewicza została mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Żona wiceszefa ministerstwa cyfryzacji Adama Andruszkiewicza, na fotelu prezesa zastąpi Agnieszkę Wasilewską. Niedług później media podały informację, że Łukasz Zbonikowski został prezesem Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych (WZI). To były poseł PiS, o którym zrobiło się głośno, gdy żona oskarżyła go o stosowanie przemocy.

   Do informacji tych odniósł się w rozmowie z Interią poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Polityk oświadczył, że nie podoba mu się obsadzanie żon i najbliższych krewnych polityków w spółkach Skarbu Państwa.'

   dorzeczy.pl/kraj/152220/to-szkodzi-partii-reformom-i-naszej-misji-czarnek-zaskakuje-uwazam-to-za-skandal.html
   • wislocki12 Re: Nepotyzm polityczny 04.09.20, 19:06
    "Przypomnijmy, że Kamila Andruszkiewicz została prezesem Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Jej doświadczenie jest jednak mało znane. Znane są natomiast zarobki na nowym stanowisku - ze sprawozdania finansowego fundacji wynika, że zarząd (jednoosobowy) otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 175 tys. zł rocznie. Wychodziło więc na to, że Kamila Andruszkiewicz dostawałaby dwa razy więcej niż szeregowy poseł.
    (...)
    Z całej sytuacji postanowił zadrwić poseł Lewicy Maciej Gdula. "Nie mieliście kiedyś takich myśli, żeby rzucić to wszystko i zostać prezeską Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu jak Kamila Andruszkiewicz?" - napisał na Twitterze.
    To wywołało gniewną reakcję samego wiceministra. "A nie myślałeś, żeby rzucić to wszystko, cofnąć się w czasie i zostać sowieckim pachołkiem?" - odgryzł się Andruszkiewicz."
    Taka finezja, jaka kultura... ;-)

    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wiceminister-andruszkiewicz-poklocil-sie-z-poslem-lewicy/001wrv2?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  • e-zybi Re: Nepotyzm polityczny 14.09.20, 10:53
   "Przypadki Antoniego Dudy i Łukasza Zbonikowskiego nie są odosobnione. Prezesi, dyrektorzy i ich zastępcy, członkowie zarządów oraz rad nadzorczych - to zajęcia wielu byłych posłów PiS. W niespełna rok od przegranych dla siebie wyborów połowa dawnych reprezentantów partii rządzącej w Sejmie znalazła się w administracji publicznej i spółkach Skarbu Państwa."
   Każdy orze, jak może, jeden lepiej, drugi gorzej ;-)

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/co-robia-byli-poslowie-pis-polowa-odnalazla-sie-na-panstwowych-posadach/jx1m6lh,79cfc278
  • wislocki12 Re: Nepotyzm polityczny 14.09.20, 18:55
   "Posłanka Hanna Gill-Piątek z ruchu Polska 2050 złożyła zawiadomienie do NIK, CBA oraz prokuratury w sprawie dotacji przyznanej przez Narodowy Instytut Wolności. Trafiła ona do fundacji, której prezesem jest Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris. Sprawą zajął się NIK.
   Chodzi o bezzwrotną dotację w wysokości około 200 tys. zł, którą w czerwcu br. otrzymała Fundacja Ośrodek Analiz Prawnych Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego. Pieniądze są przeznaczone na budowę portalu Odfejkuj.info, który ma walczyć z fake newsami.
   Prezesem fundacji jest Tymoteusz Zych, który zasiada też w radzie Narodowego Instytutu Wolności, który przyznał tę dotację."

   www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=b97ef0a2-c6a1-5307-ad40-d652470092b2&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#rlu-202007181121220978110650
  • e-zybi Re: Nepotyzm polityczny 17.09.20, 04:17
   "Kinga Duda, 25-letnia córka Andrzeja Dudy, swoją ścieżkę błyskotliwej kariery postanowiła kontynuować poniekąd u boku taty. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony Kancelarii Prezydenta RP, Kinga w sierpniu została powołana na doradcę społecznego KP. Co ciekawe, "pierwsza córka" jeszcze nie zdążyła się pochwalić nową funkcją na swoim profilu zawodowym LinkedIn, na którym dokumentowała swe dotychczasowe osiągnięcia."
   Nie ma to jak...rodzina na swoim ;-)

   www.pudelek.pl/kinga-duda-zostala-doradca-spolecznym-w-kancelarii-prezydenta-6554763382516224a
     • e-zybi Re: Nepotyzm polityczny 17.09.20, 16:49
      "Kinga Duda doradczynią prezydenta Dudy. "Mamy własną Ivankę Trump. To dalszy ciąg programu Rodzina na swoim". Chciałabym usłyszeć, w jakich sprawach ona ma doradzać prezydentowi. Jaki krawat ma wybrać czy w kwestiach merytorycznych? - mówiła w TOK FM Renata Grochal, komentując powołanie Kingi Dudy na stanowisko doradcy prezydenta. - Na pytanie, czemu on (prezydent) to robi, odpowiedziałbym: bo może. Jest to bardziej niż niesmaczne - podsumował Marcin Celiński."
      A Ivance to Kinia może jedynie szpilki glansować...;-)

      www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,26309313,kinga-duda-doradczynia-prezydenta-dudy-mamy-wlasna-ivanke.html?fbclid=IwAR3VgCariYN59szoP4RRi203B3mvUGOVv-mKSokPddd0Zqa4rnjT5AGyzIc
   • wislocki12 Re: Nepotyzm polityczny 20.09.20, 11:19
    "Prof. Anna Rakowska-Trela, wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim wysłała do Kancelarii Prezydenta swoje zgłoszenie na stanowisko doradcy społecznego. Uznała, że skoro taką funkcję pełnić może magister prawa i córka prezydenta Kinga Duda - to takim doradcą może zostać także ona, profesor prawa. - Kancelaria doniosła mi, że moje zgłoszenie otrzymała, ale decyzji jeszcze nie podjęła. Ja sama obawiam się, że moja misja w KPRP może być nieco karkołomna - mówi Onetowi prof. Rakowska-Trela."

    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kinga-duda-spolecznym-doradca-prezydenta-profesor-prawa-ja-tez-chce-zglaszam-akces/8wlb79t,79cfc278
  • e-zybi Re: Nepotyzm polityczny 06.10.20, 08:53
   "Tomasz Kosakowski, były prokurator, a obecnie adwokat z Olsztyna we wtorek odbierze nominację sędziowską z rąk Andrzeja Dudy. Jak się okazało, w 2019 r. wpłacił 12,5 tys. zł na fundusz wyborczy Prawa i Sprawiedliwości - co potwierdza sprawozdanie finansowe partii i doniesienia lokalnych mediów. Gdy chcieliśmy o tę wpłatę zapytać samego mecenasa - a wkrótce sędziego Kosakowskiego, ten rozłączył się, kolejnych telefonów nie odbierał."
   Stanowisko za kasę...? :-(

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wplacil-pieniadze-na-pis-teraz-zostanie-sedzia/hhwn1bw,79cfc278

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka