Dodaj do ulubionych

Ilu wicepremierów?

26.09.20, 19:25
Jacek Sasin
"Możemy powiedzieć, że tuż przed nami jest powołanie rządu w nowym kształcie, ze znacznie zmniejszoną liczbą ministerstw. To ma być 14 ministerstw w miejsce 20 obecnie funkcjonujących, więc spore zmniejszenie rządu, zmniejszenie liczby ministrów, ale również wiceministrów, a co za tym idzie - zmniejszenie udziału naszych koalicjantów w rządzie" - podkreślił."

naszdziennik.pl/polska/226933,tuz-przed-nami-powolanie-nowego-rzadu.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Ilu wicepremierów? 26.09.20, 19:27
   "Zamykamy pewien etap budowy przekopu Mierzei Wiślanej, przechodzimy do kolejnego – powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w miejscu przekopu na Mierzei Wiślanej."
   Ciekawe, czy Gróbarczyk wciśnie się do rządu? ;-)

   Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/226920,kolejny-etap-przekopu.html
  • wislocki12 Re: Ilu wicepremierów? 26.09.20, 23:09
   "Zarzewiem konfliktu były dwie ustawy. Ziobryści, Gowinowcy i kilku posłów PiS (w tym minister rolnictwa) nie chcieli przystać na zapisy w tzw. "piątce dla zwierząt". Ustawa ta - która ostatecznie została przegłosowana w Sejmie, bo poparła ją też opozycja - zakłada de facto likwidację branży hodowców zwierząt futerkowych w Polsce. To stało się głównym zarzewiem konfliktu. Dodatkowo, Ziobro i Kaczyński nie mogli dogadać się w sprawie zapisów w ustawie nazywanej przez krytyków "bezkarność plus". Chodziło o zrzucenie z urzędników odpowiedzialności za ewentualne łamanie prawa, gdy czynią to w czasie epidemii i w imię wyższej konieczności.
   Opozycja: dogadali się, żeby być bezkarni.

   www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nowe-porozumienie-kolaicyjne-w-zjednoczonej-prawicy/0lf0ypl?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka