Dodaj do ulubionych

COVID, LGBT czy ekologizm?

20.10.20, 20:47
"Czy COVID-19 to jedyne zagrożenie, jakie czyha u naszych bram? Wszyscy skupiamy się na koronawirusie, ale czy w związku z tym na plan dalszy nie schodzi nasza czujność wobec zagrożenia ideologicznym wirusem, który nie poszedł na kwarantannę?
W Polsce w większości kręgów, także kościelnych, przez dłuższy czas mieliśmy lekceważenie zjawiska ideologicznego. Było to efektem przekonania, że w Polsce ludzie są tak mocno zakorzenieni w wierze i tradycji chrześcijańskiej, że ta rewolucja ideologiczna nas nie dotknie, a już na pewno nie w taki sposób jak na Zachodzie. Tymczasem po pierwszej fali pandemii widzimy, że pobożność w Polsce radykalnie zmalała, że wielu zwalnia się z uczestnictwa w praktykach religijnych. Jeśli bierzemy pod uwagę młode pokolenie, to moda na ekologizm i lgbt się niestety poszerza, i to w stopniu geometrycznym.

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/227892,zyjemy-w-obliczu-dwoch-zagrozen.html
Obserwuj wątek
  • e-zybi Re: COVID, LGBT czy ekologizm? 22.10.20, 10:59
   "Papież Franciszek opowiedział się za wprowadzeniem regulacji umożliwiających osobom tej samej płci formalizację i prawną ochronę swoich związków. Osoby nieheteronormatywne są według niego „dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny”."
   Papież, który nade wszystko szanuje człowieka.

   noizz.pl/lgbt/wielki-moment-dla-kosciola-papiez-franciszek-poparl-zwiazki-partnerskie-osob-tej/1h6vmet

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka