Dodaj do ulubionych

Jak pisać o aborcji?

28.10.20, 21:15
"Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego niezgodności z konstytucją terminacji ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, w mediach pojawiły się artykuły, w których ta przesłanka nazywana jest aborcją z tzw. przyczyn eugenicznych. Używanie tego sformułowania jest niepoprawne, a dodatkowo generuje niepotrzebne negatywne emocje związane z terminacją ciąży. Jak pisać o aborcji?"

www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko/patologia-ciazy,termin-aborcja-eugeniczna-sluzy-manipulacji--jak-mowic-o-aborcji-,artykul,29851905.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Jak pisać o aborcji? 28.10.20, 21:19
   "Czy w Kościele miały miejsca "cuda aborcji"? Czy stanowisko Kościoła w kwestii przerywania ciąży jest faktycznie tak jednoznaczne, jak się to przedstawia, czy też nawet wśród teologów trwają na ten temat dyskusje?
   W poniższym tekście zostały zebrane informacje dotyczące historii aborcji w Kościele oraz opinie dotyczące dyskusji na ten temat. Są to informacje, które rzadko docierają do wiernych, szczególnie te o tym, że zdania w kwestii aborcji są podzielone. Pod każdym przytoczonym cytatem są linki do oryginalnych publikacji."

   www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/kosciol-a-aborcja-o-czym-nie-mowi-sie-wiernym/6wym843,30bc1058
   • genia50 Re: Jak pisać o aborcji? 28.10.20, 21:36
    Kiedyś słyszałam na religii, że gdy kobieta poroni obojętnie w którym miesiącu (nawet zaawansowaną ciążę) , to ta poroniona istota nie idzie do nieba tylko do piekła czy jakiejś tam otchłani, bo chociaż żyła to nie była ochrzczona. Bardzo mi się to nie zgadza z tym, że księża mówią o zygocie czy embrionie - dziecko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka