Dodaj do ulubionych

Stop dla ograniczania praw obywatelskich

28.10.20, 23:33
"Senatorowie odrzucili w środę projekt uchwały ws. ograniczania praw obywatelskich. W projekcie zapisano, że Senat wyraża z niepokojem przyjmuje działania władz zmierzające do podważenia zasad praworządności i neutralnego światopoglądowo charakteru państwa.
(...)
Senat Rzeczypospolitej Polskiej z najwyższym niepokojem przyjmuje działania władz publicznych zmierzające do podważenia zagwarantowanych w Konstytucji zasad praworządności i neutralnego światopoglądowo charakteru naszego państwa – zapisano w odrzuconym w środę projekcie.
Oceniono w nim, że działania te doprowadziły do największych od wielu lat wystąpień i demonstracji Polek i Polaków. – Stanowisko upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego narusza godność kobiet, odbiera im wolność wyboru oraz prawo do ochrony zdrowia, a także naraża je na nieludzkie traktowanie i tortury."

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/senat-odrzucil-projekt-uchwaly-ws-ograniczania-praw-obywatelskich/ewh7ske?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka