Dodaj do ulubionych

Admirałowie i generałowie ostrzegają

01.11.20, 23:50
Od 10 dni nie milkną burzliwe protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Choć przytłaczająca większość demonstracji odbywa się w sposób pokojowy, dochodzi też do incydentów i aktów przemocy.
"Dalsza eskalacja działań, podsycanie i nieodpowiedzialne zachowania polityków doprowadzi do tragicznych i nieodwracalnych konsekwencji. Czasami nadmiar emocji, niekontrolowany rozwój wydarzeń może skutkować rozlewem krwi. Obawiamy się sytuacji, w której ponownie na ulicach polskich miast może dojść do użycia siły i niepotrzebnych ofiar. Mamy prawo, aby przestrzec przed tragicznymi konsekwencjami gdyż nie chcemy aby taka sytuacja powtórzyła się kiedykolwiek w Polsce" - ostrzegają wysocy rangą byli wojskowi, policjanci, strażacy i funkcjonariusze innych służb."

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/protest-kobiet-trybunal-konstytucyjny-aborcja-apel-generalow-i-admiralow/rdhxdp8?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-4
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Admirałowie i generałowie ostrzegają 02.11.20, 00:17
   "Ponad dwustu emerytowanych generałów i admirałów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, służb specjalnych podpisała apel, w którym wyraziło głęboki niepokój w związku z rozwojem sytuacji w Polsce. Chodzi o demonstracje do których doszło po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.
   "Dalsza eskalacja działań, podsycanie i nieodpowiedzialne zachowania polityków doprowadzi do tragicznych i nieodwracalnych konsekwencji. Czasami nadmiar emocji, niekontrolowany rozwój wydarzeń może skutkować rozlewem krwi" - piszą mundurowi.
   Jedną z osób, które podpisały się pod apelem jest gen. Adam Rapacki - były zastępca Komendanta Głównego Policji i b. wiceszef MSWiA, a obecnie prezes Stowarzyszenia Generałów Policji RP. W rozmowie z Onetem tłumaczy, że pomysł wystosowania apelu zrodził się w czwartek w wyniku zaostrzającej się sytuacji w kraju."

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/gen-rapacki-pod-apelem-chcieli-podpisac-sie-czynni-generalowie/y4hszl4,79cfc278
   • e-zybi Re: Admirałowie i generałowie ostrzegają 03.11.20, 15:10
    "Genialnie zmontowana przeróbka oświadczenia prezesa Pis. Gdyby to zostało puszczone w TVP to zapewne wprowadziłoby wielu zwolenników pana prezesa w wielką konsternację " To jest wojna, a prezes wie co mówi! img8.demotywatoryfb.pl//uploads/202011/1604363945_apBKiV.mp4

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka