Dodaj do ulubionych

Co z „Fortem Trump”?

09.11.20, 20:48
"Szef BBN zapewnił, że kontakty między Polską a USA nie ustaną. Wskazywał, że wiele projektów - zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa - jest obecnie w toku i nic nie wskazuje na to, że ten proces zostanie zahamowany.
Pojęcie Fort Trump to był rodzaj metafory, który miała zdynamizować to, co dzisiaj ostatecznie się dzieje w postaci ratyfikacji przez prezydenta umowy polsko-amerykańskiej. Nigdy nie było mowy, że powstanie baza o nazwie Fort Trump, to była metafora — mówił Soloch."

wpolityce.pl/polityka/525670-soloch-nigdy-nie-bylo-mowy-o-nazwie-fort-trump-dla-bazy
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Co z „Fortem Trump”? 09.11.20, 21:05
   Fort Trump: Będzie trwała obecność Amerykanów w Polsce. Polska staje się na dobre czwartym po Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii krajem o największym kontyngencie wojsk amerykańskich w Europie. To poważna zmiana układu geopolitycznego w Europie.
   Rokowania między MON i Pentagonem są na ostatniej prostej, do uzgodnienia pozostały szczegóły.
   Jest bardzo prawdopodobne, że zamknięcie rokowań nastąpi już podczas wizyty Andrzeja Dudy 12 czerwca w Waszyngtonie, a nie – jak pierwotnie spekulowano – we wrześniu – powiedział „Rzeczpospolitej” szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po rozmowach w Białym Domu z zespołem Rady Bezpieczeństwa Narodowego negocjującym powstanie Fortu Trump w Polsce."

   www.rp.pl/article/20190529/SWIAT/190539997
  • wislocki12 Re: Co z „Fortem Trump”? 09.11.20, 21:12
   "Mam bardzo duży szacunek dla Polski i, jak wiecie, Polacy lubią mnie, a ja ich. Już niedługo jadę do Polski. (…) Wiem, że Polacy budują bazę wojskową, na którą wykładają sto procent kwoty. Budują więc coś bardzo miłego dla Stanów Zjednoczonych.
   We wrześniu 2018 Andrzej Duda zapowiedział budowę stałej bazy amerykańskiej w Polsce, która miałaby nosić nazwę Fort Trump."

   pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Trump

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka