Dodaj do ulubionych

Szkoda, że Go nie ostrzegli...

15.11.20, 22:41
"Kolegium Rektorskie KUL w oświadczeniu uznało, że „obserwując narrację prezentowaną przez niektóre media, śledząc opinie wygłaszane przez wybranych komentatorów, trudno nie dostrzec, że kieruje nimi przede wszystkim systemowa lub projektowana niechęć do Kościoła katolickiego.
(...)
Zdaniem Kolegium, z raportu ws. Theodore’a McCarricka „jasno wynika, że św. Jan Paweł został przez niego cynicznie oszukany, a w działaniach Ojca Świętego nie wskazano żadnych zaniedbań i zaniechań”.

wpolityce.pl/spoleczenstwo/526543-czarnek-oczerniajacy-jp2-nie-wiedza-co-mu-zawdzieczaja
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Szkoda, że Go nie ostrzegli... 15.11.20, 23:16
      "W listopadzie 2000 mianowany arcybiskupem metropolitą waszyngtońskim, rządy w archidiecezji objął 3 stycznia 2001. 21 lutego 2001 Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej, nadając mu tytuł prezbitera kościoła świętych Nereusza i Achillesa w Rzymie. W listopadzie i grudniu 1997 arcybiskup McCarrick brał aktywny udział w specjalnej sesji Światowego Synodu Biskupów w Watykanie, poświęconej Kościołowi w Ameryce, był m.in. członkiem rady postsynodalnej. W kwietniu 2005 uczestniczył w konklawe po śmierci Jana Pawła II."

      pl.wikipedia.org/wiki/Theodore_McCarrick

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka