Dodaj do ulubionych

Czego boi się Ziobro?

16.11.20, 22:42
"Powiązanie wypłaty funduszy unijnych z praworządnością jest dla Solidarnej Polski "zniewoleniem" Polski i "pozbawieniem jej suwerenności". Liderzy tego ugrupowania żądali weta do budżetu UE i podkreślają, że w żadnym z unijnych traktatów nie ma definicji praworządności. - To wygląda tak, jakby Ziobro panicznie się tej praworządności obawiał - mówi Onetowi mec. Michał Wawrykiewicz."

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/spor-o-budzet-ue-wawrykiewicz-nie-ma-zadnych-watpliwosci-o-co-toczy-sie-spor/1e1ltyn,79cfc278
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Czego boi się Ziobro? 17.11.20, 21:14
   "Zdenerwowania nie krył minister ds. europejskich Włoch Vincenzo Amendola. Jego kraj ma być największym beneficjentem funduszu odbudowy.
   Jesteśmy bardzo sfrustrowani. Dotyczy to nie tylko nas, ale również naszego społeczeństwa. Pandemia i niepewność wynikająca z kryzysu absolutnie się nie skończyły. - mówił Włoch.
   Jak zaznaczył, w UE nie powinno być obaw ws. warunkowości, jeśli wszystkie kraje, jak deklarują, dbają o zasady rządów prawa.
   Jeśli wszystkie 27 państw członkowskich mówi, że przestrzegają praworządności, to dlaczego mamy się obawiać warunkowości. - pytał."

   niezalezna.pl/364421-polska-i-wegry-pod-mocna-presja-na-posiedzeniu-ministrow-ds-europejskich-doszlo-do-ostrej-wymiany-zdan

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka