Dodaj do ulubionych

Zapis rozmowy telefonicznej?

25.11.20, 20:55
"Rosyjska Prokuratura Generalna zwróciła się do Polski z wnioskiem o udostępnienie zapisu rozmowy telefonicznej prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, do której doszło tuż przed rozbiciem się prezydenckiego samolotu w Smoleńsku w 2010 r. To reakcja na wywiad udzielony "Gazecie Wyborczej" przez byłego sędzię Wojciecha Łączewskiego, który stwierdził, że zna treść rozmowy braci Kaczyńskich."

www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=0590f523-a494-5f1a-9e2a-e5b74496353d&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Zapis rozmowy telefonicznej? 25.11.20, 21:09
   "Sędzia Wojciech Łączewski, orzekając w postępowaniu dotyczącym organizacji lotu do Smoleńska, zapoznał się z niejawną częścią akt –”Charakter informacji, które wtedy poznałem, może budzić, w mojej ocenie, ogromne przerażenie. Doskonale zdają sobie sprawę, jakie materiały znajdują się w tych aktach“ – powiedział. Sędzia jest związany tajemnicą sędziowską i ustawą o ochronie informacji niejawnych – “Ale teraz jestem oskarżony. Gwarantuję, że podczas składania wyjaśnień nakreślę sądowi, z jakiego rodzaju ludźmi mamy do czynienia” – dodaje."

   gazetaplus.pl/sedzia-laczewski-wiem-o-czym-rozmawial-jaroslaw-z-lechem-w-trakcie-lotu-on-jest-zdolny-do-wszystkiego/24234/
  • wislocki12 Re: Zapis rozmowy telefonicznej? 27.11.20, 20:28
   "Nikt nigdy zapisu tej rozmowy nie poznał, stąd spiskowe teorie przeciwników politycznych Jarosława Kaczyńskiego, że to on namawiał brata na lądowanie, bo obrazki z rocznicy mordu katyńskiego miały się przydać w rozpoczynającej się właśnie kampanii prezydenckiej.
   Przeloty były wówczas kwestią polityczną. Rządząca Platforma już wcześniej odmówiła Lechowi Kaczyńskiemu podstawienia samolotu na szczyt unijny. Innym razem — gdy prezydent leciał do Gruzji, podczas interwencji rosyjskiej w 2008 r. — pilot odmówił lądowania w Tbilisi, dokąd zmierzały rosyjskie wojska.
   Wedle teorii żywej w kręgach przeciwników PiS, Jarosław Kaczyński mógł uznać, że złe warunki na lotnisku w Smoleńsku to nieprawda, że to kolejny spisek Platformy, aby zablokować udział prezydenta w obchodach Katynia. Dlatego też — to ciąg dalszy tego wywodu — mógł namawiać brata na lądowanie we mgle."

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-smolenska-ostatnia-rozmowa-braci-kaczynskich-analiza/cgd4f8f,79cfc278

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka