Dodaj do ulubionych

Sasinić...

08.12.20, 21:26
"Kapituła plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku postanowiła w roku 2020 nie wyłaniać zwycięskiego słowa.[/u] Konkurs, który przez lata był zabawą z językiem i służył refleksji nad nim, stał się w tym roku areną walki na słowa, a tego faktu nie możemy i nie chcemy akceptować. Najczęściej zgłaszane były słowa wulgarne, wyśmiewające konkretne osoby, poglądy, postawy lub płeć - poinformowała w komunikacie kapituła. Taka decyzja oznacza, że to drugi precedens w ostatnich pięciu latach funkcjonowania konkursu. W 2016 r. wyłoniono bowiem dwa słowa roku. "Trybunał" i "Pięćset Plus".
I choć kapituła konkursu nie napisała wprost, jakie słowo zebrało najwięcej głosów, to informacja, iż jest nim "nazwisko polityka na S oraz słowa od tego nazwiska utworzone" w połączeniu z wcześniejszymi informacjami o tym, że masowo zgłaszane jest słowo "sasinić" tłumaczone jako wydawanie pieniędzy bez sensu (w nawiązaniu do wydania 70 mln zł na "wybory kopertowe", które się nie odbyły - red.) nie pozostawia pola do wątpliwości w sprawie tego, czyje nazwisko znalazło się na szczycie listy."

businessinsider.com.pl/lifestyle/mlodziezowe-slowo-roku-2020-kapitula-nie-wybrala-zwyciezcy/55ly8y5?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Sasinić... 08.12.20, 21:33
      "Za wybory, które się nie odbyły, zapłacimy wszyscy - pieniądze pochodzić będą z rezerwy budżetowej."

      businessinsider.com.pl/wiadomosci/wybory-ktore-sie-nie-odbyly-rzad-znalazl-sposob-na-zaplacenie-za-nie/cy41kvd

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka