Dodaj do ulubionych

Konwencja stambulska, czyli 27:1 raz jeszcze?

28.12.20, 20:08
Do parlamentu trafi w poniedziałek projekt ustawy w sprawie wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, pod którym złożono 150 tys. podpisów - powiedziała Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.
O inicjatywie komitetu "Tak dla rodziny, nie dla gender" Pawłowska poinformowała w poniedziałek podczas konferencji prasowej przed Sejmem. Przygotowany m.in. przez Instytut Ordo Iuris projekt ustawy zakłada wyrażenie zgody na wypowiedzenie konwencji stambulskiej i zobowiązanie rządu do opracowania międzynarodowej konwencji praw rodziny."
A ja protestuję przeciwko próbom wypowiedzenia konwencj stambulskiej. Mam nadzieję, że wszystko skończy sie jak owa niesławna próba veta w sprawie budżetu! ;-)

www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=555327f7-f7ba-50fc-a32d-564a40c9912f&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Konwencja stambulska, czyli 27:1 raz jeszcze? 28.12.20, 22:17
      "Dziś bycie kobietą jest o wiele trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej - mówi Karolina Pawłowska. - Choć otworzyły się przed nami wielkie możliwości realizacji zawodowej, ilość obowiązków, jakie na nas spadają, jest przeogromna. Przeraża też presja społeczna, żebyśmy spełniały się na każdym obszarze. Nie wystarczy być mamą, babcią, opiekunką domowego ogniska. Mamy też obowiązek kształcić się, pracować, piąć się po szczeblach kariery. Często deprecjonuje się pracę wykonywaną przez nas w domu - mówi prawniczka, doktorantka z Uniwersytetu warszawskiego."
      Przepraszam bardzo, ale nie rozumiem, co przeciw konwencji stambulskiej może mieć p. Karolina Pawłowska? Bez konwencji będzie lżej? Mam watpliwości... ;-)

www.gosc.pl/doc/5381337.Dzis-bycie-kobieta-jest-o-wiele-trudniejsze-niz-kiedykolwiek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka