Dodaj do ulubionych

Podatki w trakcie roku podatkowego?

12.02.21, 20:54
Z Andrzejem Maciejewskim, politologiem z Instytutu Sobieskiego, rozmawia Mariusz Kamieniecki
- Czy podatek od reklam proponowany przez rząd, przeciw czemu protestują media komercyjne, to dobry pomysł?
- Przede wszystkim powiedzmy sobie jasno, że nikt nie lubi podatków, nikt nie lubi wszelkiego rodzaju danin – chyba że ci, którzy je stosują i mają z tego korzyść. Pomijając jednak ten fakt – przyjętą, dobrą praktyką jest to, że nowych podatków, nowych danin nie wprowadza się w trakcie roku podatkowego."

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/232690,rzad-nie-powinien-dawac-pretekstu.html
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Podatki w trakcie roku podatkowego? 12.02.21, 20:56
      "Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy o podatku od reklam w zaproponowanym kształcie - czytamy w stanowisku Porozumienia, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa. Koalicjant Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że popiera wprowadzenie do polskiego systemu prawnego opodatkowania globalnych koncernów medialnych i technologicznych."

www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=6aaf2201-e8d4-4066-96f7-80704fa2a585&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
      • wislocki12 Re: Podatki w trakcie roku podatkowego? 12.02.21, 21:30
        "Nie mam wiedzy, żeby doszło do konsultacji z Solidarną Polską ws. podatku od reklam. Dopiero wczoraj zapoznawałem się, o co tak naprawdę chodzi w tym całym sporze — powiedział na antenie RMF FM Michał Wójcik, minister w KPRM, wiceszef Solidarnej Polski."
        Też nie wiedzieli? :-(

wpolityce.pl/polityka/538891-wojcik-nie-mam-wiedzy-zeby-doszlo-do-konsultacji-z-sp

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka