Dodaj do ulubionych

Spowiednik też święty?

12.02.21, 21:22
"W niedzielę 14 lutego w czasie Mszy św. o godz. 12.00 do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika i przewodnika duchowego św. Siostry Faustyny." ;-)

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/232680,wprowadzenie-relikwii-bl-ksiedza-michala-sopocki.html
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Spowiednik też święty? 12.02.21, 21:34
   "Czy można sobie kupić relikwie świętych?
   Chcesz mieć w domu relikwię ulubionego świętego? Myślisz, że takimi towarami handlowało się tylko w dawnych czasach? Gdzież tam! Handel relikwiami we współczesnym świecie kwitnie. Rynek tzw. dóbr duchowych wciąż rośnie. Gdzie można kupić relikwie? Jak sprawdzić autentyczność relikwii? I czy handel relikwiami jest w ogóle legalny?"

   www.dziennikprawny.pl/pl/a/czy-mozna-kupic-relikwie-swietych
  • wislocki12 Re: Spowiednik też święty? 12.02.21, 23:59
   "Tylko w Polsce krople krwi zmarłego papieża Jana Pawła II przechowywane są w co najmniej stu parafiach, a niektóre kościoły mogą poszczycić się nawet jego włosami. Kult relikwii rośnie w siłę, a za nim frekwencja w wyróżnionych szczątkami świątyniach. Jedynie nieliczni przypominają, że jeszcze kilka lat temu kardynał Dziwisz zapewniał, iż o takim rozdawnictwie nie będzie mowy. Ale zaraz dodają: "Przecież biznes is biznes"."

   natemat.pl/90919,krew-i-wlosy-papieza-trafiaja-do-setek-parafii-na-calym-swiecie-kiedy-relikwia-staje-sie-gadzetem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka